Evergreen Cemetery
Page 11
Presented Courtesy of The Gainesville Chapter of The
DAUGHTERS Of The AMERICAN REVOLUTION
Email Gainesville Chapter of the DAR
This Information may NOT be reproduced in any format for profit or presentation by any other organization or persons, without consent from the Gainesville Chapter of the DAR
Data entered for Alachua County FLGenWeb by Mary A. Johnson
Surname  Given Name  Birth Date  Death Date  Comments 
Verna  Vera  1928  1934  Sunland Training Center 
Roberts  Alva  1919  1934  Sunland Training Center 
Deegan  Mary Jane  1915  1933  Sunland Training Center 
Walton  Vernon  1927  1934  Sunland Training Center 
Thompson  Elnora  1915  1934  Sunland Training Center 
Franklin  Benn  1912  1934  Sunland Training Center 
Prescott  Ann F.  1922  1934  Sunland Training Center 
Waters  Albert  1920  1934  Sunland Training Center 
Davis  Robie  1917  1934  Sunland Training Center 
Dixon  Estelle  1895  1945  Sunland Training Center 
Britt  John  1918  1943  Sunland Training Center 
Thompson  Morris  1911  1943  Sunland Training Center 
Kuh  Reba  1907  1945  Sunland Training Center 
Conner  Betty Jane  1931  1945  Sunland Training Center 
Joyner  Bettie  1916  1944  Sunland Training Center 
Harrison  Lee  1919  1944  Sunland Training Center 
Jones  Imogene  1929  1944  Sunland Training Center 
Cross  Alice  1927  1944  Sunland Training Center 
Bridges  Walter  1924  1944  Sunland Training Center 
Gilbert  Alvin  1931  1944  Sunland Training Center 
Connor  Mary Ann  1938  1944  Sunland Training Center 
O’Brien  Thomas J.      Sunland Training Center 
Unwin  Jack  1914  1952  Sunland Training Center 
Dowdy  Nettie  1914  1943  Sunland Training Center 
Roberts  Alice  1911  1943  Sunland Training Center 
Smith  Jackie  1928  1952  Sunland Training Center 
Huggins  Jerome  1942  1952  Sunland Training Center 
Hicks  Clifford  1925  1943  Sunland Training Center 
Thomas  Lee  1925  1943  Sunland Training Center 
Lynch  Walter  1922  1951  Sunland Training Center 
O’Neil  Laura  1925  1951  Sunland Training Center 
Argyle  Gladys  1923  1943  Sunland Training Center 
Yarbor  Louise  1916  1942  Sunland Training Center 
Brooks  Hiram  1901  1941  Sunland Training Center 
Mauldin  Peggy  1928  1941  Sunland Training Center 
Carver  Jesse Lee  1924  1940  Sunland Training Center 
Beck  Dublin  1923  1939  Sunland Training Center 
Polston  Frederick  1920  1941  Sunland Training Center 
Dilbon  Clarence  1924  1939  Sunland Training Center 
Wiggins  Julia Mae  1927  1941  Sunland Training Center 
Glifferson  John  1922  1939  Sunland Training Center 
Goodbred  John B.  1921  1938  Sunland Training Center 
French  Leroy  1900  1942  Sunland Training Center 
Hastings  Bettie  1926  1942  Sunland Training Center 
Moss  Donald  1931  1938  Sunland Training Center 
Gillis  Harley  1932  1950  Sunland Training Center 
Hamilton  Russell  1923  1949  Sunland Training Center 
Brewer  Mildred  1928  1946  Sunland Training Center 
Sills  Bennie  1919  1947  Sunland Training Center 
Cope  Benjamin  1926  1949  Sunland Training Center 
Gibney  Gladys  1892  1947  Sunland Training Center 
Weeks  Bernice  1925  1949  Sunland Training Center 
Leeds  Eugene  1933  1947  Sunland Training Center 
John  Elizabeth  1914  1947  Sunland Training Center 
Long  Enoch  1915  1948  Sunland Training Center 
Cowart  Roy  1931  1948  Sunland Training Center 
Brumley  Maybelle  1920  1947  Sunland Training Center 
Trotter  Rastus  1920  1938  Sunland Training Center 
Hood  Daniel  1919  1936  Sunland Training Center 
Giles  Ellen  1912  1936  Sunland Training Center 
Lewis  Nelson  1914  1936  Sunland Training Center 
Bennett  Johnnie  1904  1935  Sunland Training Center 
Felts  Robert  1910  1935  Sunland Training Center 
Hensley  Edward  1914  1934  Sunland Training Center 
Strickland  Lucille  1914  1935  Sunland Training Center 
Carr  Bessie  1907  1935  Sunland Training Center 
Rowe  Billie  1928  1935  Sunland Training Center 
Heath  Noah  1920  1936  Sunland Training Center 
Miller  Horace  1919  1935  Sunland Training Center 
Heath  Persia  1920  1936  Sunland Training Center 
Jones  Marjorie  1926  1935  Sunland Training Center 
Holland  Mary  1908  1929  Sunland Training Center 
Medlin  Howard  1925  1934  Sunland Training Center 
Geith  Melba  1924  1935  Sunland Training Center 
Field  Stanley  1924  1935  Sunland Training Center 
Clipper  Willis E.  1926  1955  Sunland Training Center 
Pipkin  Dan J.  1940  1956  Sunland Training Center 
Laing  Charles  1914  1953  Sunland Training Center 
Townsend  Richard W.  1953  1956  Sunland Training Center 
Fielder  Milton    1956  Sunland Training Center 
Armstrong  Brian K.  1954  1956  Sunland Training Center 
Smith  Jennie M.  1948  1957  Sunland Training Center 
Howard  Nancy      Sunland Training Center 
Persoff  Sandra  1945  1956  Sunland Training Center 
Walker  Kathryn  1927  1956  Sunland Training Center 
Holmes  Arthur  1953  1956  Sunland Training Center 
Larson  Daniel  1942  1957  Sunland Training Center 
Wright  Jimmie  1946  1957  Sunland Training Center 
Donahue  Michael P.  1940  1957  Sunland Training Center 
Green  Ola  1900  1957  Sunland Training Center 
Veckruise  Gregory  1947  1956  Sunland Training Center 
Ryals  Jane      Sunland Training Center 
Slocum  Jeffry  1953  1957  Sunland Training Center 
Harper  Gail  1948  1958  Sunland Training Center 
Mann  Eula  1935  1958  Sunland Training Center 
Morrisee  Suzanne  1948  1958  Sunland Training Center 
Larson  Nickoli  1946  1957  Sunland Training Center 
Roberts  Charlie  1905  1957  Sunland Training Center 
Bensel  David  1940  1957  Sunland Training Center 
Chambers  Glen  1947  1958  Sunland Training Center 
Allen  LeRoy  1956  1958  Sunland Training Center 

Next Page
Back to Main Alachua County Cemetery Page
Return to the Alachua County FLGenWeb Page