Glenwood Cemetery, Southeast Section, Washington Co FL

Typed by Peggy Riley (e-mail RileyPR@aol.com)

SURNAME FIRST, MIDDLE, ETC. MAIDEN NAME BIRTH DEATH

REMARKS

SECTION
CARD Millard F   08 Feb 1900 22 Aug 1979   Southeast Section
CARD Loretta   08 Jun 1908     Southeast Section
CARUTHERS Jerry Russell, Jr.   17 Apr 1975 10 Feb 1979   Southeast Section
CLEMMONS Ernest R   22 Jan 1895 14 Oct 1974   Southeast Section
CLEMMONS Florida Potter 26 Jul 1895 30 Dec 1980   Southeast Section
CLARK Anthony Wayne   29 Oct 1985 01 Dec 1985   Southeast Section
CLARK Tony E.   22 May 1963 04 Dec 1982   Southeast Section
COGGIN Thelma Wells 03 Jun 1902 29 Mar 1986   Southeast Section
COLLINS Henry L.   22 Jan 1904     Southeast Section
COLLINS Dorothy L.   14 Apr 1907     Southeast Section
CHESLEY Francis E.   18 Nov 1919 05 Sep 1982 US Nanvy WW II Southeast Section
COPE Savornie Mary   29 Oct 1874 27 Oct 1964   Southeast Section
CONDRY Della R   05 Nov 1900     Southeast Section
COPE Charlie G.   28 Jun 1892 10 May 1964 Fla Pfc Co C 106 Engineers WW I Southeast Section
COPE Mary Scelee 14 Jul 1902 16 Apr 1986   Southeast Section
COBB Mack   01 Mar 1905 13 Jul 1980 Pvt US Army WW II Southeast Section
CARD Dayton   12 Jun 1924 15 Mar 1985   Southeast Section
CURRY Louis F. Sr.   13 Feb 1934     Southeast Section
CURRY Sarah E.   25 Nov 1940     Southeast Section
CURRY Louis F (Frank), Jr.   09 Dec 1957 28 Jul 1985   Southeast Section
CUTCHINS James E.   12 Oct 1913 07 Apr 1986   Southeast Section
CUTCHINS Rosa Lee   25 Dec 1925     Southeast Section
DAVIS Roger C   27 Jul 1909     Southeast Section
DAVIS Irene J.   02 Oct 1909 09 Sep 1978   Southeast Section
DONAT Benno A. J.   22 Dec 1922 17 Dec 1979   Southeast Section
DUNN Ola H.   23 Aug 1907 28 Jul 1988   Southeast Section
EVERETT Albert Monroe   5 May 1891 30 Sep 1979   Southeast Section
EVERETT Nellie Jones 12 Feb 1918 14 Nov 1964   Southeast Section
ELLIS William D.   14 Jan 1895 06 Sep 1981   Southeast Section
ELLIS Willian A.   13 Jun 1897 25 Mar 1973   Southeast Section
EZZELL Joseph Edward   14 Mar 1923 05 Feb 1986   Southeast Section
FARRIOR William L   01 May 1912 07 Jul 1985   Southeast Section
FARRIOR Mary Charles   20 Oct 1917     Southeast Section
FARRIOR Joseph R.   02 Feb 1902 29 Jan 1963   Southeast Section
ACKERMAN Louise   03 Nov 1907 26 Jun 1983   Southeast Section
ADAMS John Quincy   29 Jun 1907 10 May 1971   Southeast Section
ADAMS Cora Lee   23 Jan 1901 27 Sep 1984   Southeast Section
BALL Nelson A.   16 Jun 1919 07 Jun 1989   Southeast Section
BASS Annie Stokes 27 Jan 1895 08 Feb 1983   Southeast Section
BASS Uley G.   28 Nov 1915 18 Apr 1988   Southeast Section
BASS Justin S.   22 Feb 1981 27 Oct 1983   Southeast Section
BARROW Henry B.   8 Mar 1888 08 Jan 1966 Pvt US Army WW II Southeast Section
BARROW Pearl M.   10 Oct ---     Southeast Section
BAUM Mary C.   31 Aug 1903 09 Aug 1974   Southeast Section
BARFIELD Bessie   24 Jan 1918 16 Jul 1984   Southeast Section
BARFIELD Alexzander   1908 1982   Southeast Section
BARRENTINE Lem   15 Aug 1900 22 Jan 1985   Southeast Section
BARRENTINE Dollie A.   04 Nov 1906     Southeast Section
BIRGE Coy David   27 Nov 1937 13 Dec 1987   Southeast Section
BIRGE Douglas C.   04 Oct 1938 05 Nov 1986 M/Sgt US Air Force Vietnam Southeast Section
BIRGE Mamie Carolyn   23 Oct 1937 13 Oct 1987   Southeast Section
BALKCOM Bunaro   28 Apr 1900 16 Nov 1970   Southeast Section
BALKCOM Archie Gordon   01 May 1933 16 May 1985 S/Sgt USAF Korea and Vietnam Southeast Section
BUSH Willie C.   06 Feb 1911 11 Apr 1978   Southeast Section
BLANKENSHIP Linville E.   23 Dec 1924 27 Nov 1985 Pvt US Army WW II Southeast Section
BIRGE Houston   15 Jan 1914 08 Jul 1982   Southeast Section
BIRGE Coy   31 Dec 1911 05 Mar 1986   Southeast Section
BIRGE Edna Mae   26 Aug 1921 24 Oct 1988   Southeast Section
BARKLEY Simon P.   14 Oct 1904 19 Oct 1988   Southeast Section
BARKLEY Pearl   12 Dec 1913 04 Apr 1978   Southeast Section
BUSH Nella Mae Hinson 1911 28 Sep 1989   Southeast Section
CALVERLY Wesley S.   19 Dec 1910 01 Mar 1975   Southeast Section
CAILEY Mozelle W         Southeast Section
CAMPBELL John Neal Jr.   26 Nov 1917 26 Nov 1983 S/Sgt US Marine Corps WW II Southeast Section
CANUM Stanley   1910 1972   Southeast Section
CANUM Inga M.   1912     Southeast Section
FARRIOR Reuben Arnold   27 Feb 1918 08 Feb 1966   Southeast Section
FARRIOR Henry Monroe   28 Jul 1883 29 Feb 1960   Southeast Section
FARRIOR Dudley L.   09 Jul 1909 16 Jul 1971   Southeast Section
FARRIOR Bernice Aline   08 Mar 1911 01 Apr 1980   Southeast Section
FARRIOR Charles Dunn   22 Aug 1921 25 Feb 1986 WTZ US Navy World War II Southeast Section
DICKINSON Herbert O.   28 Dec 1889 25 Jun 1982   Southeast Section
DICKINSON Blanch C.   7 Nov 1889 24 Nov 1977   Southeast Section
FERGUSON Olan Rex   21 Apr 1922 01 Nov 1979   Southeast Section
FOXWORTH Floyd L.   13 Sep 1905     Southeast Section
FOXWORTH Ruth G.   10 Sep 1918     Southeast Section
GAMBLE William         Southeast Section
GAY George H.   23 Sep 1909     Southeast Section
GAY Eunice C.   20 Nov 1911 09 May 1983   Southeast Section
GAY William F. "Freddy"   22 Sep 1942 18 Oct 1959   Southeast Section
GIBSON John LaGrant, Sr.   14 Nov 1917 22 Dec 1982   Southeast Section
GIBSON Geraldine P.   23 Feb 1922     Southeast Section
GILMORE K. P.   20 Oct 1910 10 Feb 1985   Southeast Section
GLENZ Bessie   Feb 1897 0 Nov 1918   Southeast Section
GRAY Jack E.   18 Jan 1935 03 May 1988   Southeast Section
GRAY Patricia E.   01 Oct 1935     Southeast Section
GRIMES James D. (Bozy)   30 Dec 1936 30 Mar 1989   Southeast Section
HALL William Joseph   27 May 1890 15 Apr 1970   Southeast Section
HALL Mary Sapp 20 Sep 1894 04 May 1988   Southeast Section
HAWK Frederic C. Rev.   12 apr 1874 13 Dec 1960   Southeast Section
HAWK George marion   01 Jun 1916 09 Aug 1969   Southeast Section
HALL Kenneth R.   09 Sep 1935     Southeast Section
HALL Clara M.   09 Sep 1935 22 Apr 1985   Southeast Section
GUERETTE Albert   23 Oct 1907 01 Nov 1989   Southeast Section
GUERETTE Evelyn D.   17 Sep 1909     Southeast Section
HINSON Marty J.   09 Oct 1916 24 May 1979   Southeast Section
HINSON Blondell   01 Aug 1917     Southeast Section
HENDERS Kay Frances   12 Oct 1955 23 Jul 1976   Southeast Section
HARRISON Frank H. Sr.   31 Aug 1925 22 Jul 1976   Southeast Section
HARRISON David   22 Aug 1905     Southeast Section
HARRISON Emma   06 Apr 1907     Southeast Section
HORNE Cary B.   26 Aug 1881 08 Apr 1963   Southeast Section
HORNE Blanche Williams 10 Apr 1889 19 Ma 1976   Southeast Section
HANFT Marie   2 Sep 1880 16 Jul 1975   Southeast Section
HARRELL Charlie M.   08 Sep 1900 06 Aug 1975 US Navy WW I Southeast Section
HARRIS J. C.   15 Aug 1906 23 Dec 1972   Southeast Section
HARRIS Evelyn H.   01 Oct 1908     Southeast Section
HUDSON L. B.   1916 1978 Pvt US Army WW II Southeast Section
HUDSON Coy Curtis   04 Mar 1905 27 Jun 1984   Southeast Section
HUDSON Mrs. L. B.   21 Sep 1916     Southeast Section
HICKMAN Mary Roselle   16 Jun 1923     Southeast Section
HUGEN Walker H.   28 Sep 1903 15 Jun 1984   Southeast Section
HUGEN Sally S         Southeast Section
HUGHES Mildred Tharp 18 Jul 1905 30 Sep 1986   Southeast Section
HULL Elizabeth Ruth   1918 17 Jan 1985   Southeast Section
HUCKABY John J.   08 Apr 1938     Southeast Section
HUCKABY Betty Sue Prescott 10 Oct 1938 23 Aug 1987   Southeast Section
HUGGINS Sue S.   1895 1984   Southeast Section
HELTON Mae Gamble 1882 1971   Southeast Section
HARPER Sarah L.   5 Feb 1891 26 Feb 1978   Southeast Section
HINSON Oran D.   10 Jan 1911     Southeast Section
HINSON Laura Mae   18 Jun 1911 21 Oct 1972   Southeast Section
HUTCHINS Jessie B.   20 Apr 1911     Southeast Section
HUTCHINS Albena   22 Feb 1912 05 Aug 1975   Southeast Section
JENKINS James E.   18 Sep 1917 05 Feb 1978   Southeast Section
JENKINS Madge   12 Mar 1924 07 Feb 1978   Southeast Section
JENKINS Lori Denise   04 Sep 1973 24 May 1986   Southeast Section
JOHNSON Decatur   1902 1980   Southeast Section
KELLY Clifton B.   1897 1968   Southeast Section
KELLEY Richard E.   28 Oct 1882 27 Feb 1974   Southeast Section
KELLEY Gertrude P.   18 Sep 1895 16 Nov 1974   Southeast Section
KINSER Treaver O.   18 Sep 1904 30 Jun 1983   Southeast Section
KINSER Daisy E.   05 Jun 1905 26 May 1979   Southeast Section
KIRKLAND Theus   31 Mar 1921 24 Aug 1977 AMMS US Navy World War II Southeast Section
KITTRELL     11 Jan 1911 29 Jun 1987   Southeast Section
KNIGHT Lee H.   16 Apr 1900     Southeast Section
KNIGHT Era   24 May 1901     Southeast Section
JOHNSON J. W.   04 Feb 1910 05 Apr 1986 US Navy WW II Southeast Section
JOHNSON Mirtie C.   01 Dec 1912     Southeast Section
LAMB Helen Cook 1899     Southeast Section
LANEY Marie   13 Feb 1920 25 Jan 1985   Southeast Section
McCORD Wallace Truman   26 Nov 1920 22 Apr 1986 Pvt &S Army Air Corps WW II Southeast Section
McCORD Lucille C.   19 Sep 1922     Southeast Section
McDANIEL Ethel Lee   11 Sep 1908 18 May 1973   Southeast Section
McDANIEL Cecil Derrel   11 Dec 1945 07 Dec 1968   Southeast Section
McDANIEL Hubert   01 Feb 1924 25 Oct 1973 WT 2 US Navy Southeast Section
McDANIEL Huston   01 Feb 1924 10 Jan 986 S 2 US Navy WW II Southeast Section
McDANIEL Council Ivey   12 Aug 1889 07 Sep 1970   Southeast Section
McDANIEL Sarah Ann   9 Dec 1896 08 Mar 1969   Southeast Section
McGEACHY John Ronald   1872 1964   Southeast Section
McGEACHY Beverly Sue   30 Jul 1959 02 Aug 1959   Southeast Section
McGEACHY Frances Langston 4 Feb 1889 08 Jan 1981 Pioneer in Fla Education 1905-68 Southeast Section
MALLOY John Dexter   19 Feb 1901 11 Jun 1983   Southeast Section
MALLOY Myrtle Brock 23 Sep 1907 06 Jun 1989   Southeast Section
MEAUX James L.   24 Jan 1900 10 Sep 1974   Southeast Section
MEAUX Tommie Z.         Southeast Section
MILES Hurtis   28 Aug 1911 26 Aug 1978   Southeast Section
MILES Martha   26 Feb 1910     Southeast Section
MALONE Billie D.   1930 1974   Southeast Section
MILES M. B. (Monk)   08 Feb 1909 04 Oct 1977   Southeast Section
MINCHIN J. A.   30 Sep 1900 16 Dec 1974   Southeast Section
MITCHELL Flora C.   4 Oct 1891 04 Nov 1979   Southeast Section
MITCHELL Robert C. Sr.   17 Sep 1920 26 Feb 1981   Southeast Section
MITCHELL Mary Birge   06 Aug 1920     Southeast Section
MONK Vicky Lynn   20 Jan 1960 15 Apr 1971   Southeast Section
MILWEE Icabelle   Sep 1891 00 Sep 1970   Southeast Section
MABE Mittie   09 Jan 1905 08 Jul 1985   Southeast Section
McDANIEL Laura Lenora   15 Aug 1875 12 Jan 1942   Southeast Section
NEAL Mary McGeachy 16 Jan 1914 22 May 1976   Southeast Section
NELLUMS Willie Albert   07 Apr 1930 21 Aug 1986   Southeast Section
NELLUMS Myrtle Mae   16 Oct 1932     Southeast Section
McKECHNIE Gerald David   29 Aug 1932 12 Jan 1990   Southeast Section
NELLUMS Randy D.   20 Nov 1912 25 Dec 1978   Southeast Section
NUNLEY Eunice L.   22 Jul 1926 14 Jan 1968   Southeast Section
NALLS Fannie Lee Johns 15 Aug 1898 07 Mar 1982   Southeast Section
NALLS Charles (Chick)   08 Aug 1925 16 Jul 1984   Southeast Section
NALLS Billie D.   02 Dec 1963 24 Nov 1980   Southeast Section
NESBIT John R.   1911 1984   Southeast Section
NESBIT Josephine R.   1918     Southeast Section
PARKS James A.   13 May 1913     Southeast Section
PARKS Grace Blackburn 01 Sep 1911 26 Oct 1984   Southeast Section
LINTON Sallie   1855 1916   Southeast Section
PATE Joel Lorene   02 Apr 1912 30 Mar 1988   Southeast Section
PATE Bonnie Searcy   17 Dec 1917     Southeast Section
PLEAS Jerry E.   01 Jan 1918     Southeast Section
PLEAS Glatus Mitchell   23 Sep 1916 29 Dec 1986   Southeast Section
POTTER Joel   1902     Southeast Section
POTTER Velma   1907 1968   Southeast Section
PIERCE Harmon R.   12 Jan 1899 13 Sep 1985   Southeast Section
PIERCE Alice Morgan 10 Oct 1907 29 Mar 1980   Southeast Section
PLEAS Ernest L.   6 Oct 1889 12 Oct 1976   Southeast Section
PLEAS Lila May   30 Oct 1894 18 Jan 1978   Southeast Section
NOWLIN Albert P.   14 May 1902 05 Apr 1967   Southeast Section
POWELL Heather Elizabeth   07 May 1982 07 May 1982   Southeast Section
PELHAM Lloyd Daniel   21 Dec 1948 08 Aug 1957   Southeast Section
RHODES Paul   05 Aug 1933 20 Nov 1988   Southeast Section
RHODES Violet Z.   07 Apr 1939     Southeast Section
RENNER Henry G.   05 Jun 1905     Southeast Section
RENNER Clara T.   20 May 1908 22 May 1987   Southeast Section
RICHARDS Hughland D.   19 Oct 1925 17 Jul 1970   Southeast Section
RICHARDS Clifford T.   7 May 1896 14 Dec 1982   Southeast Section
RICHARDS Lena Owens 22 Jun 1903     Southeast Section
RABON Warren F.   25 Sep 1886 01 Jul 1979   Southeast Section
RABON Maggie   07 Feb 1904 21 Feb 1983   Southeast Section
REYNOLDS Nancy Belle Gainey 15 Sep 1901 27 Apr 1978   Southeast Section
REYNOLDS William Monroe   17 Mar 1911 24 Feb 1987   Southeast Section
REYNOLDS Eugene A.   18 Mar 1904 01 Oct 1979   Southeast Section
REYNOLDS Alice Pilcher 28 Mar 1881 11 Jul 1969   Southeast Section
ROBERTS Herman Sylvester   15 Apr 1892 23 Jan 1974   Southeast Section
ROBERTS Daisy Evans 28 Nov 1887 18 Mar 1986   Southeast Section
ROBERTSON Jack E.   22 May 1908 09 Apr 1997   Southeast Section
RUSS James Donald   11 Jul 1944 17 Aug 1980   Southeast Section
RUSS Annie Irene   09 Nov 1944     Southeast Section
HARRIS Margaret Lou Barfield 28 Oct 1901 07 Feb 1975   Southeast Section
LOMAX Thomas Byron, Sr.   09 Nov 1918 14 Sep 1983 T/Sgt USAF - Korea, WW II, Vietnam Southeast Section
SAPP Ira D.   18 Sep 1903 24 Oct 1976   Southeast Section
SAPP Helen W.   28 Nov 1909 16 May 1989   Southeast Section
SAPP Buel   23 Jun 1932 27 Jun 1988   Southeast Section
SAPP Opal Harrell 05 Mar 1934     Southeast Section
RETHERFORD John S.   2 Jan 1897 27 May 1976   Southeast Section
RETHERFORD Monnie T.   25 Mar 1897     Southeast Section
SAPP O. B.   23 Jun 1913     Southeast Section
SAPP Alma L.   03 Jul 1914     Southeast Section
SHREVE Claudia D.   27 May 1905 10 Feb 1979   Southeast Section
SHULER Arthur K.   05 Sep 1917 13 Feb 1988   Southeast Section
SCARLETT Richard Lancelot   22 Nov 1904 19 Jul 1963   Southeast Section
SCARLETT Alexine Hall   26 Sep 1876 23 Sep 1960   Southeast Section
SINCLAIR Dell Jane McGeachy 17 Nov 1874 31 Oct 1967   Southeast Section
SMITH John Bethell   25 Mar 1906     Southeast Section
SMITH Bobbye Loraine   03 Jan 1928 02 Nov 1972   Southeast Section
SPIVEY Sanford C.   27 Jun 1906 28 Jun 1988   Southeast Section
SPIVEY Mattie Loy   22 Jan 1904     Southeast Section
SANSING Thomas A.   10 May 1890 04 Nov 1971   Southeast Section
SANSING Lena L.   13 Sep 1903 08 Mar 1980   Southeast Section
STEPHENS Edmond Lewis   21 Jan 1921 06 Apr 1980   Southeast Section
STEPHENS Betty Marie Hall 30 Jan 1922     Southeast Section
STEPHENS Rev. W. H.   1849 1924   Southeast Section
SMITH Myrta McDaniel 29 Dec 1905 16 Jun 1980   Southeast Section
SMITH N. A.   1877 1944   Southeast Section
SMITH Nancy Jane   1880 1966   Southeast Section
SMITH Infant   1923 1923   Southeast Section
SMITH Flora Lee   1919 1921   Southeast Section
McDANIEL Coy   22 Aug 1901 26 Sep 1987   Southeast Section
McDANIEL Roena   22 Sep 1905 09 Aug 1974   Southeast Section
MARTIN Jessie Tharp 27 Apr 1884 11 Aug 1969   Southeast Section
MARTIN Jeff J.   04 Feb 1906 13 Jan 1971   Southeast Section
MARTIN Ruby H.   04 Dec 1913 04 Nov 1987   Southeast Section
MARTIN Valery E.   20 Jun 1918 30 Mar 1971   Southeast Section
STILL Pauline Nalls 1927 1973   Southeast Section
SUGGS William G.   01 Sep 1927     Southeast Section
SUGGS Frances C.   20 Aug 1929     Southeast Section
TANTON Malvin E.   04 Aug 1912 12 Jun 1987   Southeast Section
TANTON Orene A.   23 Feb 1919     Southeast Section
TAYLOR Alto   11 Aug 1932 27 Oct 1977 Mason and City Policeman Southeast Section
THARP Earl Alexander   22 May 1903 29 May 1980   Southeast Section
THARP Juanita E.   15 Nov 1904 09 Jul 1970   Southeast Section
TROGDON Richard Page   18 Oct 1906 05 Aug 1989 TEC 4 U. S. Army World War II Southeast Section
TROTMAN Catherine (Katie) Mott   5 May 1888 08 Feb 1968   Southeast Section
TROTMAN J. Elmer   25 May 1913 29 Dec 1981   Southeast Section
TOCKI Priscilla A.   14 Oct 1910     Southeast Section
VAUGHAN E. O.   20 Dec 1906 12 Aug 1975   Southeast Section
VAUGHAN Henrietta   18 Jul 1915     Southeast Section
VICK Paul Mason   02 Apr 1909 15 Jan 1987   Southeast Section
VICK Jackie Fae   27 Aug 1925     Southeast Section
WACHOB James Arlon   08 Mar 1939 05 Oct 1979   Southeast Section
WACHOB Sarah Howell 16 Mar 1945     Southeast Section
WALLS Clifford H.   30 Nov 1909 20 Apr 1969   Southeast Section
WALLS Nancy P.   22 Apr 1910     Southeast Section
PARISH Dixie S.   26 Jul 1906     Southeast Section
WALTERS Roy G.   02 May 1911     Southeast Section
WALTERS Lois   31 Dec 1912     Southeast Section
WARREN Louise M. (Sue)   13 Jul 1909 08 Jan 1984   Southeast Section
WATFORD Euless   10 Jul 1906 19 Jun 1977   Southeast Section
WATFORD Sarah Elizabeth   25 Aug 1934 17 Dec 1976   Southeast Section
WATFORD Ira D.   23 Feb 1881 15 Oct 1965   Southeast Section
WATFORD Sarah S.   27 Aug 1888 16 Mar 1970   Southeast Section
WATFORD Hurley D.   1909 1976   Southeast Section
WHITE Pat E., Sr.   23 Feb. 1901     Southeast Section
WHITE Ila mae   04 Dec 1907     Southeast Section
WALLACE Thomas Ray   31 Oct 1940     Southeast Section
WALLACE Jerry Wayne   09 May 1950     Southeast Section
WILKERSON Robert F.   1895 1982   Southeast Section
WILKERSON Lizzette   1903 1984   Southeast Section
WILLIAMS Millard Sorey   26 May 1907 26 Dec 1983   Southeast Section
WILLIAMS Berniece   13 Dec 1907 17 Sep 1989   Southeast Section
WATTS George W., Jr.   18 Oct 1909 12 Jun 1976   Southeast Section
WATKINS Jack   01 Jul 1936 12 Dec 1984   Southeast Section
WELLS Angus Lee   12 Mar 1882 23 Sep 1973   Southeast Section
WELLS Oscar   6 May 1886 01 Nov 1971   Southeast Section
WELLS Mary Belle   20 Feb 1885 07 Jul 1962   Southeast Section
WELLS Ophelia Clinkscales 17 Sep 1900 13 Jul 1971   Southeast Section
WILLIAMS John R.   1904 1972   Southeast Section
WILLIAMS Opal C.   1906 z1974   Southeast Section
WATTS Rufus Harrell, Sr.   30 Apr 1913 27 Aug 1980 CCM US Navy WW II Southeast Section
WOOD Roy M.   20 Apr 1900 13 Nov 1984   Southeast Section
WOODHAM James B.   12 Jun 1915 19 Apr 1977 SF 2 US Navy WW II Southeast Section
WORLEY Hubert D.   20 Nov 1912 25 Dec 1978   Southeast Section
WRIGHT J. Ivey   24 Apr 1905 14 Jun 1988   Southeast Section
WRIGHT Cammie R.   22 Sep 1904     Southeast Section
YATES Joseph L.   23 Jun 1891 16 Nov 1972   Southeast Section
YATES Claudia   23 Mar 1894     Southeast Section
YON George Lewis   1965 10 Nov 1988   Southeast Section
COPE Charles Theron   12 Jan 1925 17 Nov 1931   Southeast Section
COPE Margaret Inez   01 Apr 1917 25 Dec 1926   Southeast Section
COOK Eliza Jane Gainer 11 Oct 1847 26 Nov 1937   Southeast Section
BARFIELD Peasie   31 Mar 1907 07 Dec 1949   Southeast Section
DANIEL James Nixon   7 Sep 1892 16 Jan 1968   Southeast Section
FARRIOR James M.   1845 1921 Co. B. 6 Ala Inf Conf States Army Southeast Section
FARRIOR Henry M. Jr   06 Jun 1908 04 Aug 1908   Southeast Section
FARRIOR John B.   3 Feb 1873 14 Mar 1923   Southeast Section
FARRIOR William McGee   5 Dec 1852 30 Jun 1905   Southeast Section
FARRIOR Minnie   1881 1931   Southeast Section
JONES Laura Mullin 16 Nov 1883 13 Jan 1902   Southeast Section
HORNE Carey B.   26 Aug 1881 08 Apr 1963   Southeast Section
HORNE Blanch Williams 10 Apr 1889 19 May 1976   Southeast Section
MINCHIN J. A.   30 Sep 1900 16 Dec 1975   Southeast Section
MINER Charles H.   1 Aug 1862 05 May 1926   Southeast Section
McGEACHY Beverly Sue   30 Jul 1959 02 Aug 1959   Southeast Section
NOWLIN Annie   23 Nov 1866 16 Mar 1913   Southeast Section
NEPPER Pauline Williams 20 Jun 1894 17 Nov 1971   Southeast Section
STOKES H. Dean   1883 1936   Southeast Section
WILLIAMS John W.   6 May 1863 18 Jan 1956   Southeast Section
BASS Exa McQuagge no dates     Southeast Section
McQUAGGE Frazier B.   1 Dec 1879 05 Oct 1943   Southeast Section
WARD Infant son   1894 1901   Southeast Section
WELLS Mary Anita   04 Apr 1926 05 Apr 1926   Southeast Section
ANSLEY Elsie   8 May 1889 06 Feb 1917 wife of J. W. Southeast Section
SNYDER J. R.   25 Dec 1850 04 May 1919   Southeast Section
PARISH Dixie S.   26 Jul 1906     Southeast Section
McCULLOUGH Sarah Ella   30 Jan 1867 17 Sep 1946   Southeast Section
SMITH Bobbye Loraine   03 Jan 1928 02 Nov 1972   Southeast Section
YATES Annie Lou   01 Jul 1912 10 May 1914   Southeast Section
YATES Leola Britt 18 Jun 1887 21 Jun 1967   Southeast Section
YATES James Edwin   20 May 1875 11 Jun 1960   Southeast Section
LEE Elam W.   17 Sep 1924     Southeast Section
LEE Marion   30 May 1927     Southeast Section
PLEAS Charles Earl   10 Sep 1867 30 Sep 1955   Southeast Section
McDANIEL Loura Lenora   15 Aug 1875 12 Jan 1942   Southeast Section
McDANIEL Infant son     1923 of Coy and Roena McDaniel Southeast Section


Last Updated on 12/27/99
By Betty J Smith
Email: BettyMaeS@aol.com