Search billions of records on Ancestry.com

1832 Cherokee Country
Draw Area DeKalb County
Georgia Land Lottery
aka Georgia 1832 Gold Land Lottery
Format by Charles Barnum
Back to Land Lottery Index

Draw Area Last Name First Name Middle or (DeKalb Co.)
22nd Dist, 3rd Sec. Ackridge Simeon    
24th Dist, 2nd Sec. Adcock Thomas    
7th Dist, 2nd Sec. Albright Michael    
13th Dist, 4th Sec. Almand Azmond R.  
9th Dist, 4th Sec. Anderson C. S.  
27th Dist, 2nd Sec. Anderson David D.  
4th Dist, 4th Sec. Anderson George D.  
8th Dist, 1st Sec. Anderson Richard    
26th Dist, 2nd Sec. Argo David    
22nd Dist, 2nd Sec. Argo David    
9th Dist, 1st Sec. Argo Hilary H.  
27th Dist, 2nd Sec. Atwood Thomas    
7th Dist, 3rd Sec. Avary Elias H.  
10th Dist,1st Sec. Awood James    
27th Dist, 3rd Sec. Babb John    
27th Dist, 3rd Sec. Babb William    
8th Dist, 1st Sec. Bacchus Wesley    
8th Dist, 2nd Sec. Bailey Horatio C.  
109th Dist, 2nd Sec. Bailey Zachariah    
7th Dist, 3rd Sec. Baker Absalom    
7th Dist, 2nd Sec. Baker Daniel D.  
24th Dist, 3rd Sec. Baker Jethro    
9th Dist, 4th Sec. Baker Stephen    
18th Dist, 4th Sec. Baker Thomas    
10th Dist, 2nd Sec. Baker William    
14th Dist, 3rd Sec. Ball Peter    
26th Dist, 3rd Sec. Ballinger Rebecca    
27th Dist, 3rd Sec. Bangor Nathaniel    
7th Dist, 4th Sec. Bankston Henry    
27th Dist, 2nd Sec. Barber Samuel R.  
23rd Dist, 3rd Sec. Barker Daniel D.  
5th Dist, 4th Sec. Barker Isaac S.S.  
13th Dist, 3rd Sec. Barnett John    
5th Dist, 3rd Sec. Barnett Zadoc    
22nd Dist, 3rd Sec. Barnhill Clarissa    
11th Dist, 4th Sec. Beardin Elijah    
4th Dist, 2nd Sec. Beasley Cyntha    
20th Dist, 2nd Sec. Beasley James    
23rd Dist, 3rd Sec. Beavers Mary    
12th Dist, 3rd Sec. Beets Emesley    
12th Dist, 3rd Sec. Bell James H.  
27th Dist, 3rd Sec. Bell William O.  
16th Dist, 3rd Sec. Bennison Abraham D.  
5th Dist, 2nd Sec. Betts John W.  
5th Dist, 4th Sec. Biggins Robert    
27th Dist, 2nd Sec. Biles Enoch    
26th Dist, 3rd Sec. Bird Daniel    
24th Dist, 3rd Sec. Bird Elijah    
28th Dist, 3rd Sec. Bishop Reuben    
11th Dist, 3rd Sec. Bishop Reuben    
22nd Dist, 2nd Sec. Blackstock Wilson F.  
6th Dist, 1st Sec. Blackstock Wilson F.  
20th Dist, 2nd Sec. Blackstock,Jr James    
26th Dist, 3rd Sec. Blaleck,Sen. John    
26th Dist, 3rd Sec. Bobb Joel H.  
10th Dist, 4th Sec. Bonds William    
8th Dist, 3rd Sec. Bonner Willis   5 orphans
13th Dist, 3rd Sec. Bouling Manning   orphans
26th Dist, 3rd Sec. Bowen John F.  
14th Dist, 3rd Sec. Brack Christopher   orphans
6th Dist, 4th Sec. Bradford R. B. 2 orphans
9th Dist, 4th Sec. Bramlet Henry    
22nd Dist, 2nd Sec. Brantley Lewis    
11th Dist, 3rd Sec. Brawner William T.  
28th Dist, 3rd Sec. Brewster James    
12th Dist, 4th Sec. Brooks Rachel    
8th Dist, 3rd Sec. Brown James    
22nd Dist, 3rd Sec. Brown Joel    
26th Dist, 2nd Sec. Brown Mary    
27th Dist, 2nd Sec. Browning Andrew    
26th Dist, 3rd Sec. Bullock James    
9th Dist, 2nd Sec. Burdine Samuel    
27th Dist, 3rd Sec. Burroughs Joshua    
7th Dist, 1st Sec. Burroughs Joshua    
6th Dist, 1st Sec. Cain Isaac    
9th Dist, 2nd Sec. Cambron Green    
6th Dist, 3rd Sec. Cambron Henry    
10th Dist, 3rd Sec. Cambron Henry    
8th Dist, 3rd Sec. Campbell John W.  
28th Dist, 3rd Sec. Carlton Henry    
9th Dist, 2nd Sec. Carr John P.  
27th Dist, 3rd Sec. Cash Eldridge S.  
10th Dist, 3rd Sec. Cash Howard    
7th Dist, 1st Sec. Cash Polly    
5th Dist, 2nd Sec. Cash Stephen H.  
24th Dist, 3rd Sec. Cash William    
13th Dist, 2nd Sec. Cash William    
14th Dist, 3rd Sec. Castleberry David    
23rd Dist, 2nd Sec. Chambers N. &E. orphans
7th Dist, 3rd Sec. Chapman Benjamin    
19th Dist, 4th Sec. Chapman James H.  
23rd Dist, 3rd Sec. Chatham James   orphans
24th Dist, 3rd Sec. Childs Rapha    
14th Dist, 4th Sec. Clifton Levin    
14th Dist, 4th Sec. Cobb Lemuel    
17th Dist, 1st Sec. Collier George W.  
11th Dist, 3rd Sec. Collins Benjamin   orphans
25th Dist, 3rd Sec. Cone John H.  
5th Dist, 4th Sec. Cone,Sen. S.    
13th Dist, 3rd Sec. Conn Thomas   5 orphans
27th Dist, 3rd Sec. Connally Cornelius    
9th Dist, 1st Sec. Copeland Stephen    
15th Dist, 3rd Sec. Corley Mountraville    
8th Dist, 4th Sec. Coventon James    
20th Dist, 2nd Sec. Cowan James K.  
10th Dist, 2nd Sec. Cowan John Wood  
8th Dist, 3rd Sec. Crawford Elijah   7 orphans
25th Dist, 3rd Sec. Crosby Garner    
12th Dist, 4th Sec. Crow Eliza    
11th Dist, 2nd Sec. Dabney Anderson B.  
27th Dist, 3rd Sec. Dabney Garland    
9th Dist, 1st Sec. David W. A.  
13th Dist, 2nd Sec. David Wm. A.  
5th Dist, 4th Sec. Davis Jeremiah S.  
18th Dist, 1st Sec. Davis Jesse    
26th Dist, 3rd Sec. Davis Mary Ann  
7th Dist, 4th Sec. Davis William M.  
6th Dist, 3rd Sec. Davison James H.  
12th Dist, 3rd Sec. Delony Eleary    
13th Dist, 3rd Sec. Dempsey Lazaras    
27th Dist, 2nd Sec. Diamond James    
27th Dist, 2nd Sec. Dodgen Larkin    
27th Dist, 3rd Sec. Dorherty Elizabeth    
9th Dist, 2nd Sec. Drake Turner    
7th Dist, 3rd Sec. Dunlop Enoch    
7th Dist, 3rd Sec. Durham David    
11th Dist, 3rd Sec. Durham Isaac    
14th Dist, 3rd Sec. Durham Thomas    
4th Dist, 2nd Sec. Edwards Wilson    
10th Dist,1st Sec. Ellison Moses Y.  
6th Dist, 3rd Sec. Embry Abel O.  
64th Dist, 2nd Sec. Embry Abel O.  
9th Dist, 3rd Sec. Evans John L.  
20th Dist, 2nd Sec. Ewing Thomas    
5th Dist, 4th Sec. Fannin Benjamin    
6th Dist, 4th Sec. Farmer Demps    
9th Dist, 3rd Sec. Farmer Jesse   4 orphans
26th Dist, 2nd Sec. Farris James    
9th Dist, 4th Sec. Faulkner Wilson    
15th Dist, 3rd Sec. Ferrill William    
7th Dist, 2nd Sec. Fielder William    
25th Dist, 2nd Sec. five Isaac McBee orphans
13th Dist, 2nd Sec. five William Ellison orphans
8th Dist, 1st Sec. Flowers Andrew    
11th Dist, 2nd Sec. Folkner Wilson    
27th Dist, 3rd Sec. Foote George W.  
12th Dist, 4th Sec. Formon Aaron   orphan
13th Dist, 3rd Sec. Forres Ammon J.  
7th Dist, 1st Sec. Forster Philemon    
9th Dist, 4th Sec. Foster Amos B.  
20th Dist, 2nd Sec. four Henry Watkins orphans
26th Dist, 2nd Sec. four Peter Beavers orphans
27th Dist, 3rd Sec. Fowler Drury    
8th Dist, 4th Sec. Fowler John W.  
5th Dist, 3rd Sec. Fuller William A.  
9th Dist, 4th Sec. Gammond Lem    
10th Dist, 4th Sec. Garner Kendrick    
7th Dist, 2nd Sec. Garrison David    
7th Dist, 3rd Sec. Garrison David    
27th Dist, 2nd Sec. Gault Joseph    
7th Dist, 2nd Sec. Gillis Kenneth    
13th Dist, 2nd Sec. Glore George W.  
9th Dist, 4th Sec. Goldin Pleasant    
20th Dist, 2nd Sec. Goldin Tim. C.  
13th Dist, 2nd Sec. Goza Robert J.  
23rd Dist, 2nd Sec. Goza Robert J.  
26th Dist, 2nd Sec. Gray James    
6th Dist, 3rd Sec. Greene Tandy H.  
4th Dist, 2nd Sec. Greene Tundy    
17th Dist, 1st Sec. Greenlee John R.  
22nd Dist, 2nd Sec. Greenwood Granderson    
11th Dist, 3rd Sec. Greenwood Hugh B. 3 orphans
7th Dist, 3rd Sec. Greer Andrew E.  
12th Dist, 2nd Sec. Greer Gilbert D.  
9th Dist, 1st Sec. Griffin Ransom    
11th Dist, 3rd Sec. Griffin William W.  
27th Dist, 2nd Sec. Grogan Garland    
13th Dist, 4th Sec. Guess William    
25th Dist, 3rd Sec. Guest George W.  
20th Dist, 2nd Sec. Guest M. H.  
8th Dist, 3rd Sec. Hague Mary   orphan of Soldier
10th Dist,1st Sec. Hairston Thomas    
17th Dist, 1st Sec. Hairston Thomas    
6th Dist, 1st Sec. Halsey William M.  
9th Dist, 4th Sec. Hambrick Burwell H.  
20th Dist, 2nd Sec. Hanney Thomas    
22nd Dist, 2nd Sec. Hardman John    
12th Dist, 2nd Sec. Harris John    
23rd Dist, 3rd Sec. Harris Reuben    
20th Dist, 2nd Sec. Harris Richard    
11th Dist, 3rd Sec. Harris William    
9th Dist, 1st Sec. Haslett William    
27th Dist, 3rd Sec. Haygood Aaron    
12th Dist, 4th Sec. Haygood Polly    
10th Dist, 3rd Sec. Haynes Haynes   4 orphans
15th Dist, 3rd Sec. Hays John    
12th Dist, 3rd Sec. Hays John    
27th Dist, 3rd Sec. Heard,Jr George    
12th Dist, 4th Sec. Hearn Jabed    
24th Dist, 3rd Sec. Heath Heath   children
7th Dist, 1st Sec. Heldebrand Jacob B.  
9th Dist, 2nd Sec. Hendon William F.  
7th Dist, 1st Sec. Henson James    
22nd Dist, 2nd Sec. Herren Elbert   3 orphans
7th Dist, 1st Sec. Herren Elbert   3 orphans
10th Dist, 3rd Sec. Hewatt Alexander    
23rd Dist, 3rd Sec. Hewe John    
5th Dist, 4th Sec. Higgins Michael    
10th Dist, 4th Sec. Hill Benjamin B.  
13th Dist, 2nd Sec. Hillburn Lemuel J.  
13th Dist, 2nd Sec. Hooper Harrison    
19th Dist, 4th Sec. Hooper John    
6th Dist, 4th Sec. Hopkins Dennis    
25th Dist, 2nd Sec. Hornsby Thomas    
23rd Dist, 3rd Sec. Hornsby,Jr John    
10th Dist,1st Sec. Houseworth Abraham    
23rd Dist, 2nd Sec. Howard Hawkins    
24th Dist, 2nd Sec. Howard Thomas    
13th Dist, 3rd Sec. Howard William J.  
27th Dist, 3rd Sec. Hubbard John H.  
6th Dist, 1st Sec. Hubbard P. W.  
24th Dist, 3rd Sec. Huey Henry    
12th Dist, 2nd Sec. Huey James    
14th Dist, 4th Sec. Hughes Isaac    
12th Dist, 3rd Sec. Hughes Isaac    
22nd Dist, 3rd Sec. Hutchins Charles    
16th Dist, 3rd Sec. Hutchins David    
9th Dist, 3rd Sec. Hutchins Levi    
22nd Dist, 3rd Sec. Iby John   5 orphans
13th Dist, 2nd Sec. Ingram Bryant    
6th Dist, 3rd Sec. Inzer Robert D.  
7th Dist, 2nd Sec. Irby Henry    
11th Dist, 4th Sec. Isham Charles    
13th Dist, 4th Sec. Jackson Paschal H.  
5th Dist, 4th Sec. Jackson William    
10th Dist, 2nd Sec. Jarman Trussey    
13th Dist, 4th Sec. Jennings Elizabeth    
19th Dist, 4th Sec. Jennings F. J.  
28th Dist, 3rd Sec. Johnson A.   3 orphans
13th Dist, 3rd Sec. Johnson Abraham    
16th Dist, 3rd Sec. Johnson Daniel    
5th Dist, 4th Sec. Johnson E. C.  
8th Dist, 4th Sec. Johnson Elizabeth C.  
5th Dist, 2nd Sec. Johnson Gafen    
24th Dist, 2nd Sec. Johnson Oliver    
5th Dist, 4th Sec. Johnson Rosanna    
16th Dist, 3rd Sec. Johnson Thomas    
7th Dist, 3rd Sec. Jones Elbridge J.  
26th Dist, 2nd Sec. Jones Jesse J.  
10th Dist, 3rd Sec. Jones Jesse J.  
8th Dist, 2nd Sec. Jones John    
9th Dist, 1st Sec. Jones John    
25th Dist, 2nd Sec. Jones Sarah    
4th Dist, 2nd Sec. Jones Wiley   3 orphans
28th Dist, 3rd Sec. Jordan Jesse    
11th Dist, 3rd Sec. Jordan William    
11th Dist, 3rd Sec. Kemp James    
14th Dist, 3rd Sec. Kennett Isaiah    
13th Dist, 3rd Sec. Kill John    
27th Dist, 2nd Sec. Kirkpatrick J.    
8th Dist, 4th Sec. Kirkpatrick James    
23rd Dist, 3rd Sec. Kirkpatrick Thomas M.  
10th Dist, 2nd Sec. Kitchens James    
11th Dist, 3rd Sec. Kitchens Zachariah    
5th Dist, 3rd Sec. Knight Aaron    
8th Dist, 4th Sec. Knight Henry    
10th Dist, 4th Sec. Knight Matthew    
9th Dist, 2nd Sec. Landers John    
7th Dist, 2nd Sec. Landrum Elisha    
23rd Dist, 2nd Sec. Langston Spire A.  
24th Dist, 3rd Sec. Leache Beulah    
26th Dist, 3rd Sec. Leavell Edward F.  
6th Dist, 4th Sec. Leavitt Rachel   orphan
5th Dist, 2nd Sec. Leister William    
20th Dist, 2nd Sec. Leverett Cealey    
11th Dist, 3rd Sec. Leverett John E.  
22nd Dist, 3rd Sec. Leverett John E.  
9th Dist, 2nd Sec. Little Benjamin    
4th Dist, 2nd Sec. Little Naaman A.  
5th Dist, 4th Sec. Lokey Benjamin    
9th Dist, 3rd Sec. Loveless Allen    
7th Dist, 2nd Sec. Lucas Edmund    
13th Dist, 3rd Sec. Luther Jonathan    
9th Dist, 2nd Sec. Madding Toliver Saxon orphans
14th Dist, 2nd Sec. Magrada Charles    
10th Dist, 2nd Sec. Mangum James    
5th Dist, 2nd Sec. Mann Henry    
28th Dist, 3rd Sec. Manning John    
7th Dist, 4th Sec. Martin Austin    
4th Dist, 2nd Sec. Martin Elizabeth    
25th Dist, 3rd Sec. Martin Henry    
5th Dist, 4th Sec. Martin Joseph J.  
23rd Dist, 2nd Sec. Martin Micajah    
12th Dist, 4th Sec. Martin Nathan    
8th Dist, 2nd Sec. Mason Ezekiel    
7th Dist, 4th Sec. Mays Edward    
7th Dist, 4th Sec. McAlpin William    
10th Dist, 4th Sec. McBee Isam   5 orphans
10th Dist, 3rd Sec. McCarter John    
7th Dist, 4th Sec. McClain James W.  
5th Dist, 4th Sec. McCullock John    
9th Dist, 2nd Sec. McDaniel Philip A.  
26th Dist, 3rd Sec. McDow David    
12th Dist, 2nd Sec. McDow John    
27th Dist, 2nd Sec. McElvy Archibald    
16th Dist, 3rd Sec. McEver Martha    
13th Dist, 3rd Sec. McGarrity John    
12th Dist, 3rd Sec. McGinnis Joseph L.  
10th Dist,1st Sec. McGuffey James    
22nd Dist, 2nd Sec. McLarty Alexander    
10th Dist,1st Sec. McLeod Charlotte    
5th Dist, 3rd Sec. Meador John   6 orphans
7th Dist, 1st Sec. Meador William    
14th Dist, 3rd Sec. Meadow Vashti    
6th Dist, 4th Sec. Miller Israel    
18th Dist, 4th Sec. Miller James    
11th Dist, 4th Sec. Miller Robert    
27th Dist, 2nd Sec. Miller Sarah    
17th Dist, 1st Sec. Millican Andrew    
4th Dist, 2nd Sec. Millican Thomas    
22nd Dist, 2nd Sec. Mitchell George    
28th Dist, 3rd Sec. Mitchell Lucy    
17th Dist, 1st Sec. Mitchell Morning    
14th Dist, 3rd Sec. Montgomery James F.  
10th Dist, 2nd Sec. Moore Sanford W.  
8th Dist, 3rd Sec. Morgan Amos   5 orphans
7th Dist, 4th Sec. Morgan William    
8th Dist, 1st Sec. Morris James B.  
15th Dist, 3rd Sec. Morris James R.  
14th Dist, 3rd Sec. Morris Sarah    
5th Dist, 3rd Sec. Morris William    
13th Dist, 4th Sec. Morriss Enoch    
13th Dist, 4th Sec. Morrow Joseph    
5th Dist, 2nd Sec. Murphey Moses    
24th Dist, 3rd Sec. Murphy Charles    
18th Dist, 1st Sec. Nelson Curlfriley    
13th Dist, 3rd Sec. Nelson Gains    
8th Dist, 2nd Sec. Nichols James    
7th Dist, 2nd Sec. Nichols William    
11th Dist, 3rd Sec. Nixon Joseph   6 orphans
8th Dist, 2nd Sec. Norton Thomas    
7th Dist, 1st Sec. O�Dorherty George Stewart orphan
20th Dist, 2nd Sec. Owen Ann    
18th Dist, 4th Sec. Pace Hardy    
10th Dist, 3rd Sec. Pair James L.  
27th Dist, 3rd Sec. Palery William   2 orphans
28th Dist, 3rd Sec. Palmer William    
25th Dist, 3rd Sec. Parr Charles D.  
22nd Dist, 3rd Sec. Parsons John    
8th Dist, 2nd Sec. Paty Miles    
4th Dist, 4th Sec. Paty Sarah    
20th Dist, 2nd Sec. Pendley J.    
7th Dist, 4th Sec. Perry James L.  
23rd Dist, 2nd Sec. Perry Jeremiah    
14th Dist, 4th Sec. Petty Stephen    
8th Dist, 1st Sec. Pickens John    
8th Dist, 2nd Sec. Poole Ephraim M.  
24th Dist, 3rd Sec. Pope Henry    
14th Dist, 4th Sec. Pope Micajah    
9th Dist, 1st Sec. Power Joseph    
14th Dist, 2nd Sec. Prewett Ansel B.  
18th Dist, 4th Sec. Rainey John    
20th Dist, 2nd Sec. Rainey Pitmilner    
10th Dist, 2nd Sec. Rannals David    
14th Dist, 4th Sec. Rass Reding    
15th Dist, 3rd Sec. Reeves Loftin    
14th Dist, 3rd Sec. Reid Davis B.  
8th Dist, 2nd Sec. Reid Edmund   7 orphans
8th Dist, 2nd Sec. Reid Joel    
7th Dist, 3rd Sec. Reid Nathaniel    
6th Dist, 3rd Sec. Rice James W.  
23rd Dist, 3rd Sec. Richardson William    
212th Dist, 2nd Sec. Roberts Wootson    
18th Dist, 1st Sec. Robinson Alexander   orphan
7th Dist, 4th Sec. Rogers William   orphan
18th Dist, 1st Sec. Rowe Martha    
12th Dist, 2nd Sec. Sanders David    
7th Dist, 4th Sec. Sanders John    
24th Dist, 2nd Sec. Sanders John    
17th Dist, 1st Sec. Sanford Thomas    
16th Dist, 3rd Sec. Saunders Holloway    
14th Dist, 3rd Sec. Scarfe,Jr William    
13th Dist, 3rd Sec. Scott Alexander    
23rd Dist, 2nd Sec. Scott James C.  
23rd Dist, 3rd Sec. Scott Robert    
22nd Dist, 3rd Sec. Sett Susannah    
24th Dist, 2nd Sec. seven David Wright orphans
13th Dist, 4th Sec. Sewell John E.  
27th Dist, 3rd Sec. Shaw William    
14th Dist, 3rd Sec. Shaw William    
9th Dist, 1st Sec. Shumate Benjamin F.  
4th Dist, 4th Sec. Simpson John S.  
28th Dist, 3rd Sec. Simpson Leonard    
5th Dist, 4th Sec. Sims Thornton    
6th Dist, 4th Sec. Sisson Starlin    
16th Dist, 3rd Sec. Slay Noah    
27th Dist, 2nd Sec. Slay Thomas    
12th Dist, 4th Sec. Slay William    
11th Dist, 3rd Sec. Smith Burrel    
4th Dist, 2nd Sec. Smith Howard    
23rd Dist, 3rd Sec. Smith William B.  
10th Dist, 2nd Sec. Solomon Nancy   orphan
13th Dist, 2nd Sec. Spraberry Benjamin    
25th Dist, 3rd Sec. Spraberry Haness    
14th Dist, 3rd Sec. Spraberry Uriah C.  
5th Dist, 3rd Sec. Sprayberry James    
13th Dist, 3rd Sec. Stames Mansfield B.  
8th Dist, 4th Sec. Stewart John    
5th Dist, 3rd Sec. Stone,Sen. Joseph    
14th Dist, 4th Sec. Strickland Erwin    
14th Dist, 3rd Sec. Suttles William    
26th Dist, 2nd Sec. Sweat Solomon    
15th Dist, 3rd Sec. Swinney Jesse    
18th Dist, 1st Sec. Swinney Mary    
8th Dist, 3rd Sec. Tait Hannah    
11th Dist, 2nd Sec. Tait William H.  
7th Dist, 4th Sec. Taliaferro Richard    
10th Dist, 4th Sec. Talley David    
11th Dist, 3rd Sec. Tally James B.  
11th Dist, 4th Sec. Tankersley John    
14th Dist, 3rd Sec. Tanner Thomas    
15th Dist, 3rd Sec. Tengle Thomas I.  
26th Dist, 2nd Sec. Terrell William    
27th Dist, 2nd Sec. Terrill William    
8th Dist, 4th Sec. Terry Stephen    
28th Dist, 3rd Sec. Terry William    
28th Dist, 3rd Sec. Thomas Thomas L.  
6th Dist, 3rd Sec. Thompson Joseph    
24th Dist, 3rd Sec. Thurman William    
25th Dist, 2nd Sec. Tollison Eli    
19th Dist, 4th Sec. Tower Isaac   orphans
13th Dist, 2nd Sec. Townsend Solomon    
8th Dist, 1st Sec. Tumblin Abel A.  
13th Dist, 3rd Sec. Turman David    
4th Dist, 4th Sec. Turner Daniel R.  
26th Dist, 2nd Sec. Turner James    
5th Dist, 2nd Sec. Turner Moses S.  
5th Dist, 3rd Sec. Turner William    
12th Dist, 4th Sec. Twilley Mary    
4th Dist, 4th Sec. two Jabez Wilkins orphans
23rd Dist, 3rd Sec. Veal Allen G.  
27th Dist, 2nd Sec. Veal John    
9th Dist, 1st Sec. Veal,Jr William    
9th Dist, 4th Sec. Veal,Jr William    
7th Dist, 3rd Sec. Waddle Amaziah    
8th Dist, 2nd Sec. Wadsworth Walter    
10th Dist, 2nd Sec. Waggoner David    
22nd Dist, 3rd Sec. Waldrip William    
11th Dist, 4th Sec. Walker John M.  
17th Dist, 1st Sec. Walker Joseph W.  
10th Dist,1st Sec. Walker Robert    
5th Dist, 2nd Sec. Walker Samuel P. orphan
25th Dist, 3rd Sec. Wallice Jesse    
8th Dist, 2nd Sec. Walraven William    
5th Dist, 2nd Sec. Ward T.   6 orphans
4th Dist, 4th Sec. Warnack Joel    
13th Dist, 4th Sec. Warnock Matthew    
11th Dist, 4th Sec. Warren Jesse    
7th Dist, 2nd Sec. Watkin Henry   4 orphans
9th Dist, 2nd Sec. Watkins Nancy    
13th Dist, 2nd Sec. Watkins Solomon    
13th Dist, 4th Sec. Watts George    
6th Dist, 1st Sec. Watwood James    
7th Dist, 2nd Sec. Weatherford Charity    
25th Dist, 2nd Sec. Webb Jordan    
7th Dist, 1st Sec. White Jacob    
11th Dist, 2nd Sec. White James V.  
15th Dist, 3rd Sec. White Thomas    
23rd Dist, 3rd Sec. White White   5 orphans
7th Dist, 1st Sec. White William C.  
9th Dist, 2nd Sec. White William    
4th Dist, 4th Sec. White William    
23rd Dist, 2nd Sec. Whitlock John    
7th Dist, 4th Sec. widow Isaac Boyet  
18th Dist, 1st Sec. Wilkison William A.  
27th Dist, 2nd Sec. Williams Henry H.  
24th Dist, 2nd Sec. Williams Jesse    
25th Dist, 2nd Sec. Williams Jesse    
12th Dist, 2nd Sec. Williams Samuel B.  
13th Dist, 2nd Sec. Williams Simeon    
7th Dist, 1st Sec. Wilson Thomas B.  
6th Dist, 4th Sec. Wold Lewis    
7th Dist, 1st Sec. Wolf Henry    
12th Dist, 4th Sec. Wolfe Jacob    
10th Dist, 2nd Sec. Wolfe Jacob    
5th Dist, 2nd Sec. Wood Robert    
8th Dist, 3rd Sec. Wood Thomas   3 orphans
7th Dist, 4th Sec. Wood William H.  
7th Dist, 2nd Sec. Wood William    
6th Dist, 3rd Sec. Wooten Jennett    
6th Dist, 1st Sec. Worthy Samuel    
8th Dist, 1st Sec. Worthy,Jr William    
11th Dist, 2nd Sec. Worthy,Sen. William    
22nd Dist, 2nd Sec. Wright David   7 orphans
26th Dist, 3rd Sec. Yarbrough Nathan    
24th Dist, 3rd Sec. Yarbrough Thomas H.  
7th Dist, 1st Sec. Yates William    
7th Dist, 2nd Sec. Young Enoch    
23rd Dist, 3rd Sec. Young Nancy    
4th Dist, 2nd Sec. Young William J.