Search billions of records on Ancestry.com

1832 Cherokee Country
Draw Area Gwinnett County
Georgia Land Lottery
aka Georgia 1832 Gold Land Lottery
Submitted by Charles Barnum
Back to Land Lottery Index

Draw Area Last Name First Name Middle or (Gwinnett Co.)
7th Dist, 4th Sec. Abbot Matthew    
27th Dist, 2nd Sec. Abbott David    
27th Dist, 3rd Sec. Abbott John    
10th Dist, 3rd Sec. Albright Bleoford    
6th Dist, 1st Sec. Allen Absalom R.  
24th Dist, 3rd Sec. Allen Hudson H.  
15th Dist, 3rd Sec. Allen Washington    
25th Dist, 3rd Sec. Ambos Marquis    
23rd Dist, 3rd Sec. Anderson John W.  
12th Dist, 2nd Sec. Anthony Anslem L.  
26th Dist, 3rd Sec. Argo Willis    
5th Dist, 4th Sec. Arnold Harrison    
7th Dist, 1st Sec. Arnold William    
6th Dist, 4th Sec. Atchison John P.  
5th Dist, 3rd Sec. Atchison John P.  
4th Dist, 4th Sec. Athens Elijah C.  
23rd Dist, 2nd Sec. Atkins Hillery    
11th Dist, 3rd Sec. Austin Gilbert    
27th Dist, 2nd Sec. Austin John W.  
10th Dist, 2nd Sec. Austin Starling T.  
9th Dist, 4th Sec. Austin Thompson    
9th Dist, 4th Sec. Austin,Jr Nathaniel    
10th Dist, 4th Sec. Baber James    
8th Dist, 4th Sec. Bagby Thomas M.  
4th Dist, 2nd Sec. Bagley Wiley    
12th Dist, 3rd Sec. Bagnell Daniel E. orphans
20th Dist, 2nd Sec. Bagwell Larkin    
13th Dist, 4th Sec. Bagwell Rebecca    
16th Dist, 3rd Sec. Bailey James    
10th Dist,1st Sec. Baker Baker   3 orphans
14th Dist, 4th Sec. Baker Littleton    
22nd Dist, 2nd Sec. Baker,Sen. Benjamin    
4th Dist, 4th Sec. Bankston,Jr John    
8th Dist, 3rd Sec. Barker John    
10th Dist, 2nd Sec. Barnett John G.  
24th Dist, 2nd Sec. Barnett John    
5th Dist, 3rd Sec. Beam Jesse    
4th Dist, 4th Sec. Beliles Martin    
10th Dist, 2nd Sec. Bell William T.  
12th Dist, 3rd Sec. Bennett Mitchell &D. orphans
13th Dist, 3rd Sec. Bennett Mitchell    
6th Dist, 4th Sec. Bennett Samuel C.  
20th Dist, 2nd Sec. Blackwell David    
10th Dist, 3rd Sec. Blackwell David    
9th Dist, 4th Sec. Bobo Tilman B.  
8th Dist, 2nd Sec. Boland John    
23rd Dist, 2nd Sec. Bolton David    
14th Dist, 3rd Sec. Bolton John    
102nd Dist, 2nd Sec. Bond William   orphans
9th Dist, 2nd Sec. Bonds Dudley    
14th Dist, 2nd Sec. Boozer,Sen. John    
11th Dist, 2nd Sec. Born Daniel D.  
12th Dist, 4th Sec. Born John M.  
11th Dist, 4th Sec. Bostick,Jr Richard    
16th Dist, 3rd Sec. Bowen John    
10th Dist, 2nd Sec. Bowers Jacob    
13th Dist, 3rd Sec. Bowman John    
7th Dist, 3rd Sec. Boyal William H.  
14th Dist, 4th Sec. Boyd James    
22nd Dist, 3rd Sec. Boyd William H.  
31st Dist, 2nd Sec. Bradford Charles   orphans
13th Dist, 2nd Sec. Bradford Francis    
9th Dist, 2nd Sec. Bradford Sarah    
12th Dist, 2nd Sec. Bramblett Miles    
18th Dist, 1st Sec. Bramblett Perryman    
7th Dist, 3rd Sec. Bramblett Reuben    
11th Dist, 2nd Sec. Brand John    
10th Dist, 2nd Sec. Brandon Thomas W.  
13th Dist, 4th Sec. Branham William    
5th Dist, 2nd Sec. Brewer Allen    
18th Dist, 4th Sec. Brewster John    
243rd Dist, 2nd Sec. Bridges James Hall  
5th Dist, 4th Sec. Bridges James M.  
24th Dist, 3rd Sec. Brimer James    
24th Dist, 2nd Sec. Brooks Esau    
27th Dist, 3rd Sec. Brooks Esau    
6th Dist, 3rd Sec. Brooks Robert    
19th Dist, 4th Sec. Brown Ambrose D.  
9th Dist, 3rd Sec. Brown Clabourne    
12th Dist, 3rd Sec. Brown James    
9th Dist, 4th Sec. Brown Jesse    
15th Dist, 3rd Sec. Brown Joshua    
25th Dist, 3rd Sec. Brown Robert    
7th Dist, 4th Sec. Brown Robert    
24th Dist, 3rd Sec. Brown Thomas    
8th Dist, 2nd Sec. Brown William    
10th Dist, 3rd Sec. Bryan Ittar    
4th Dist, 4th Sec. Bryan Joel M.  
5th Dist, 2nd Sec. Bryant John    
14th Dist, 2nd Sec. Buckelow William    
4th Dist, 2nd Sec. Buckner Eleanor    
11th Dist, 3rd Sec. Bumgarner Absolum    
22nd Dist, 2nd Sec. Bumgarner Melyer    
18th Dist, 4th Sec. Burge William    
9th Dist, 4th Sec. Burks Nathaniel    
24th Dist, 2nd Sec. Burnes Henry    
9th Dist, 1st Sec. Burnes Lard   orphans
8th Dist, 4th Sec. Burrell Hardy    
11th Dist, 2nd Sec. Butler Mary C.  
14th Dist, 4th Sec. Cain John F.L.  
23rd Dist, 2nd Sec. Caldwell William L.  
9th Dist, 4th Sec. Camp Avery    
27th Dist, 3rd Sec. Camp Robert B.  
26th Dist, 3rd Sec. Camp William    
8th Dist, 1st Sec. Campbell Henry    
10th Dist, 3rd Sec. Campbell Margaret    
4th Dist, 2nd Sec. Camron John    
9th Dist, 4th Sec. Camron John    
24th Dist, 2nd Sec. Cannon Jane    
24th Dist, 2nd Sec. Cannon Matilda    
7th Dist, 4th Sec. Caper Thomas B.  
5th Dist, 2nd Sec. Carr Isaac    
7th Dist, 4th Sec. Carruth Leroy    
28th Dist, 3rd Sec. Carruthers Samuel    
4th Dist, 4th Sec. Casper Joel H.  
200th Dist, 2nd Sec. Cater James    
8th Dist, 3rd Sec. Cates Robert    
9th Dist, 1st Sec. Cegraves Richmond L.  
11th Dist, 4th Sec. Chadcorck Josiah    
4th Dist, 2nd Sec. Chandler Robert    
7th Dist, 2nd Sec. Chandler Robert    
23rd Dist, 3rd Sec. Clark Allen    
8th Dist, 1st Sec. Cobb Elizabeth    
20th Dist, 2nd Sec. Cobb Ellison    
6th Dist, 2nd Sec. Cobb Enoch    
16th Dist, 3rd Sec. Cobb Henry   orphans
11th Dist, 4th Sec. Cochran James    
16th Dist, 3rd Sec. Cochran James    
14th Dist, 3rd Sec. Cochrane Benjamin    
17th Dist, 1st Sec. Cofer Matthew    
18th Dist, 1st Sec. Coffey Edmund    
8th Dist, 2nd Sec. Coffey Jesse S.  
7th Dist, 3rd Sec. Coffey Lewis    
13th Dist, 3rd Sec. Coleman Christopher    
6th Dist, 3rd Sec. Conger,Sen. Jonas    
7th Dist, 4th Sec. Conine John    
13th Dist, 3rd Sec. Connelley Nathaniel   orphans
5th Dist, 2nd Sec. Cooper Bennett    
7th Dist, 4th Sec. Cooper Ranson    
14th Dist, 4th Sec. Corley Hillory H. orphan
27th Dist, 3rd Sec. Cornally Nathaniel   orphans
7th Dist, 2nd Sec. Couger Benjamin    
14th Dist, 4th Sec. Couger Benjamin    
6th Dist, 3rd Sec. Cox Frederic    
8th Dist, 4th Sec. Cox Robert    
25th Dist, 2nd Sec. Craddock William    
11th Dist, 3rd Sec. Craddock William    
16th Dist, 3rd Sec. Crotwell Adam    
12th Dist, 2nd Sec. Crotwell George    
11th Dist, 3rd Sec. Crotwell George    
10th Dist,1st Sec. Crotwell Jacob    
8th Dist, 1st Sec. Crow James M.  
6th Dist, 1st Sec. Crow Norman M.  
9th Dist, 2nd Sec. Crumpton Joseph    
11th Dist, 2nd Sec. Culver Hannah    
23rd Dist, 2nd Sec. Cupps John   orphan
8th Dist, 4th Sec. Daniel David    
20th Dist, 2nd Sec. Davenport Charles    
9th Dist, 2nd Sec. Davis Dawson   orphans
6th Dist, 3rd Sec. Dean Jeremiah   orphans
8th Dist, 3rd Sec. Dean Mary &Wm. Orphans
8th Dist, 4th Sec. Deaton Thomas    
8th Dist, 3rd Sec. Delk William J.  
14th Dist, 4th Sec. Delk,Jr David    
13th Dist, 4th Sec. Delong Elisha   orphans
26th Dist, 3rd Sec. Delongs Elisha   orphans
9th Dist, 1st Sec. Dempsey Larkin C.  
10th Dist, 4th Sec. Dickey Mary Ann orphan
18th Dist, 1st Sec. Dickinson Jesse    
13th Dist, 4th Sec. Dobbs Nathan    
5th Dist, 4th Sec. Dodd George J.  
7th Dist, 1st Sec. Dodds George    
22nd Dist, 3rd Sec. Dodds William    
9th Dist, 2nd Sec. Donaldson Baylis    
6th Dist, 4th Sec. Doss George    
22nd Dist, 2nd Sec. Douglass Jones T.  
6th Dist, 1st Sec. Downey Caleb    
27th Dist, 3rd Sec. Doyal John L.  
26th Dist, 2nd Sec. Doyall Ehzabeth S.  
14th Dist, 3rd Sec. Drummond Daniel    
24th Dist, 3rd Sec. Drummond William H.  
22nd Dist, 2nd Sec. Dudley John B.  
4th Dist, 4th Sec. Dunbar Washington P.  
22nd Dist, 3rd Sec. Dunlap Samuel C.  
13th Dist, 4th Sec. Dunn Daniel    
22nd Dist, 2nd Sec. Dunn Drury    
20th Dist, 2nd Sec. Dunn Samuel    
13th Dist, 2nd Sec. Dupree Elizabeth    
13th Dist, 2nd Sec. Dyer Edwin    
11th Dist, 3rd Sec. Easterling Obedience    
12th Dist, 2nd Sec. Edwards George R.  
23rd Dist, 3rd Sec. Ellison Thomas    
17th Dist, 1st Sec. Estes Ausbon    
5th Dist, 2nd Sec. Estes Henson S.  
22nd Dist, 2nd Sec. Estes Miles    
10th Dist,1st Sec. Estes,Jr Joel    
13th Dist, 3rd Sec. Ewing William    
7th Dist, 1st Sec. Ezzard John T.  
22nd Dist, 2nd Sec. Ezzeel William   orphans
23rd Dist, 3rd Sec. Ezzell William    
9th Dist, 4th Sec. Fain Jason    
7th Dist, 4th Sec. Fain Robert C.  
19th Dist, 4th Sec. Faris Rebecca    
5th Dist, 3rd Sec. Faris William    
11th Dist, 4th Sec. Ferguson John   orphans
13th Dist, 4th Sec. Fincher Elias    
11th Dist, 2nd Sec. Fincher Jane   orphan
27th Dist, 2nd Sec. Fincher Jesse    
25th Dist, 2nd Sec. Fincher Martha    
23rd Dist, 3rd Sec. Foster Joseph    
7th Dist, 3rd Sec. Fountain John    
7th Dist, 2nd Sec. Fowler Miles    
6th Dist, 3rd Sec. Fowler William    
22nd Dist, 3rd Sec. Fuller Benjamin F.  
25th Dist, 3rd Sec. Furnandez Manuel    
14th Dist, 3rd Sec. Garmany Hamilton    
7th Dist, 4th Sec. Garner William    
25th Dist, 2nd Sec. Garnett William H.  
14th Dist, 3rd Sec. Garrett Abraham    
13th Dist, 4th Sec. Garrison David   orphans
9th Dist, 1st Sec. Garrison Sarah M. orphan
13th Dist, 3rd Sec. Gates,Sen. Charles    
8th Dist, 2nd Sec. Gates,Sen. Charles    
14th Dist, 3rd Sec. Gholston Benjamin    
10th Dist,1st Sec. Gilbert James    
10th Dist, 3rd Sec. Gilbert James    
14th Dist, 4th Sec. Gilliam Andrew    
9th Dist, 3rd Sec. Glaze William S.  
26th Dist, 2nd Sec. Glover John J.  
11th Dist, 3rd Sec. Gober William J.  
7th Dist, 4th Sec. Godfrey Thomas P.  
16th Dist, 3rd Sec. Godfrey Thomas   orphans
10th Dist, 3rd Sec. Goodwin Sanford    
9th Dist, 2nd Sec. Gouge Joseph    
22nd Dist, 3rd Sec. Gouge,Jr Joseph    
6th Dist, 4th Sec. Gouge,Sen. Joseph    
13th Dist, 2nd Sec. Gray John    
6th Dist, 3rd Sec. Green John    
5th Dist, 3rd Sec. Greene Shadrick    
6th Dist, 1st Sec. Greene,Jr Rice B.  
11th Dist, 3rd Sec. Gresham George M.  
12th Dist, 4th Sec. Gresham John H.  
12th Dist, 3rd Sec. Griffin Jesse    
13th Dist, 4th Sec. Griffith Andrew J.  
9th Dist, 4th Sec. Griffith Jonathan   orphans
10th Dist, 3rd Sec. Grogan Alfred    
10th Dist,1st Sec. Grubbs John    
25th Dist, 2nd Sec. Grubbs John    
26th Dist, 2nd Sec. Hadder Nehemiah    
8th Dist, 4th Sec. Hadder Solomon    
24th Dist, 2nd Sec. Hall Joshua    
24th Dist, 3rd Sec. Hall Nathaniel    
14th Dist, 2nd Sec. Hall William   orphans
25th Dist, 3rd Sec. Hall William   orphans
12th Dist, 3rd Sec. Hall,Sen. Caleb    
19th Dist, 4th Sec. Hall,Sen. Caleb    
4th Dist, 4th Sec. Hamby Green    
23rd Dist, 2nd Sec. Hamilton Joseph W.  
5th Dist, 4th Sec. Hammond George    
25th Dist, 3rd Sec. Hammond Leroy    
77th Dist, 2nd Sec. Hammond Leroy    
8th Dist, 4th Sec. Hanev Elizabeth    
4th Dist, 4th Sec. Haney Elizabeth    
13th Dist, 4th Sec. Haney Elizabeth    
12th Dist, 3rd Sec. Harben Richard G.  
25th Dist, 2nd Sec. Hardin Asa C.  
26th Dist, 3rd Sec. Harkness Rabent    
11th Dist, 2nd Sec. Harrell Elias    
7th Dist, 1st Sec. Harrell James   orphans
10th Dist, 2nd Sec. Harris Harrison    
22nd Dist, 3rd Sec. Harris Harrison    
24th Dist, 2nd Sec. Harris John    
25th Dist, 3rd Sec. Harris John    
26th Dist, 2nd Sec. Harris Stephen    
8th Dist, 4th Sec. Harris William    
11th Dist, 3rd Sec. Haukinsspruce William    
10th Dist, 2nd Sec. Hauks Thomas    
7th Dist, 3rd Sec. Hays Giles C.  
6th Dist, 3rd Sec. Hays William    
10th Dist, 4th Sec. Head James B.  
6th Dist, 1st Sec. Head James B.  
7th Dist, 4th Sec. Hemby James    
69th Dist, 2nd Sec. Herring,Jr Jesse    
5th Dist, 2nd Sec. Herring.Sr Jesse    
5th Dist, 2nd Sec. Herrington James J.  
9th Dist, 2nd Sec. Higgins Elizabeth    
13th Dist, 3rd Sec. Higgins James    
7th Dist, 2nd Sec. Higgins Sanford    
5th Dist, 3rd Sec. Higgins Thomas    
16th Dist, 3rd Sec. Highsaw James    
10th Dist, 4th Sec. Hill Fanny    
9th Dist, 1st Sec. Hing Henry G.  
5th Dist, 3rd Sec. Holbrook Hannah    
7th Dist, 4th Sec. Holbrook Hannah    
5th Dist, 2nd Sec. Holder John    
18th Dist, 4th Sec. Holder John    
9th Dist, 2nd Sec. Holeman David    
9th Dist, 2nd Sec. Holley David    
12th Dist, 2nd Sec. Hollingsworth T.    
9th Dist, 4th Sec. Hopkins Charles   orphans
8th Dist, 1st Sec. Horn Jesse    
9th Dist, 1st Sec. Horton Isaac    
27th Dist, 3rd Sec. Houston Robert    
8th Dist, 1st Sec. Houston Robert    
12th Dist, 4th Sec. Houston Samuel C.  
20th Dist, 2nd Sec. Howard Edward T.  
19th Dist, 4th Sec. Howell Clark    
5th Dist, 2nd Sec. Howell John    
20th Dist, 2nd Sec. Hudgens James    
7th Dist, 2nd Sec. Hudson William R.C.  
7th Dist, 2nd Sec. Hughes William    
4th Dist, 4th Sec. Humphrey Thomas    
17th Dist, 1st Sec. Hunter Andrew    
5th Dist, 4th Sec. Hunter Elizabeth    
4th Dist, 4th Sec. Hurt Humphrey    
9th Dist, 3rd Sec. Hutcheson N.   orphans
13th Dist, 4th Sec. Hutchins John P.  
16th Dist, 3rd Sec. Hutchins John P.  
12th Dist, 2nd Sec. Hutchins John    
27th Dist, 3rd Sec. Iseley George    
11th Dist, 4th Sec. Jackson Abram M.  
10th Dist, 3rd Sec. Jackson Littlebury B.  
19th Dist, 1st Sec. Jackson William    
10th Dist, 3rd Sec. James Cary    
14th Dist, 4th Sec. James George   orphans
6th Dist, 3rd Sec. James William    
18th Dist, 1st Sec. Jenkins Daniel    
9th Dist, 1st Sec. Jenkins Jenkins   6 orphans
7th Dist, 2nd Sec. Jenkins Lewis    
6th Dist, 3rd Sec. Jenkins Lewis    
12th Dist, 4th Sec. Jenkins Nancy    
12th Dist, 4th Sec. Jester Andrew    
18th Dist, 1st Sec. Johnson Alexander    
13th Dist, 2nd Sec. Johnson James    
8th Dist, 2nd Sec. Johnson Joshua    
9th Dist, 3rd Sec. Johnson Robert M.  
7th Dist, 2nd Sec. Johnson,Jr Johnathan    
8th Dist, 4th Sec. Jones Benjamin    
8th Dist, 3rd Sec. Jones George W.  
9th Dist, 2nd Sec. Jones Lazarus    
4th Dist, 4th Sec. Jones Lazarus    
7th Dist, 2nd Sec. Jones Thomas H.  
8th Dist, 4th Sec. Jones Thomas    
5th Dist, 2nd Sec. Jones Thomas    
6th Dist, 4th Sec. Jones Thomas    
6th Dist, 4th Sec. Jordan Reuben    
12th Dist, 2nd Sec. Kee William    
6th Dist, 4th Sec. Kemp Solomon    
8th Dist, 1st Sec. Kenny James R.  
12th Dist, 4th Sec. Kerkes James    
10th Dist, 2nd Sec. Killian Daniel    
6th Dist, 2nd Sec. Killian Henry    
4th Dist, 4th Sec. King Stephen    
4th Dist, 2nd Sec. King Thomas   orphans
6th Dist, 4th Sec. Kirk John    
25th Dist, 3rd Sec. Knight Frances    
4th Dist, 4th Sec. Lamar George    
10th Dist, 2nd Sec. Lamb Frederic    
24th Dist, 2nd Sec. Lamkin Benjamin H.  
11th Dist, 4th Sec. Langley David    
6th Dist, 4th Sec. Langley David    
15th Dist, 3rd Sec. Langley Oswell B.  
227th Dist, 2nd Sec. Langley Oswell    
12th Dist, 2nd Sec. Langley Thomas T.  
10th Dist, 3rd Sec. Langley William    
11th Dist, 3rd Sec. Lanier James    
28th Dist, 3rd Sec. Lary William J.  
14th Dist, 4th Sec. Lawrence James    
4th Dist, 2nd Sec. Lenders James O.  
6th Dist, 4th Sec. Leverton John H.  
6th Dist, 4th Sec. Liddell Moses W.  
7th Dist, 1st Sec. Liddell William    
7th Dist, 4th Sec. Lindsey Chaney M.  
11th Dist, 3rd Sec. Logan James   orphans
27th Dist, 2nd Sec. Logan Sarah S.  
28th Dist, 3rd Sec. Long Jonathan    
6th Dist, 1st Sec. Loveless Levi    
26th Dist, 3rd Sec. Loyd J.   orphans
15th Dist, 3rd Sec. Loyd Mary    
15th Dist, 3rd Sec. Mackin Sarah    
11th Dist, 2nd Sec. Maddux Mary    
9th Dist, 1st Sec. Malopey John B.  
15th Dist, 3rd Sec. Manders John    
22nd Dist, 2nd Sec. Manning Solomon    
25th Dist, 2nd Sec. Martin Allen    
26th Dist, 3rd Sec. Martin Allen    
192nd Dist, 2nd Sec. Martin Daniel   orphans
9th Dist, 1st Sec. Massey Mary    
11th Dist, 2nd Sec. Mathis Ezekiel    
19th Dist, 4th Sec. Mathis James    
5th Dist, 3rd Sec. Matthew Thomas    
11th Dist, 3rd Sec. Matthews Henry   orphans
5th Dist, 3rd Sec. Matthews Henry   orphans
4th Dist, 4th Sec. Mattox Dudley    
14th Dist, 3rd Sec. Mattox John    
13th Dist, 2nd Sec. Mauldin Rocker    
8th Dist, 4th Sec. Mayfield Isaac    
7th Dist, 2nd Sec. McAlister McAlister   orphans
13th Dist, 3rd Sec. McBride James    
8th Dist, 2nd Sec. McCall James    
5th Dist, 3rd Sec. McClain Mary    
7th Dist, 4th Sec. McClung William W.  
9th Dist, 4th Sec. McClung William W.  
6th Dist, 4th Sec. McDade John    
9th Dist, 3rd Sec. McDade John    
26th Dist, 3rd Sec. McDade John    
9th Dist, 2nd Sec. McDuffee Nancy    
4th Dist, 4th Sec. McGill Andrew    
23rd Dist, 2nd Sec. McGill James    
25th Dist, 3rd Sec. McGill James    
25th Dist, 3rd Sec. McGinnis Ambrose    
8th Dist, 4th Sec. McGinnis Stephen    
12th Dist, 2nd Sec. McPherson Stephen    
19th Dist, 4th Sec. McPherson Stephen    
14th Dist, 3rd Sec. Mead Thornton    
24th Dist, 3rd Sec. Medford Dempsey B.  
8th Dist, 2nd Sec. Medlock John R.  
25th Dist, 3rd Sec. Medlock John    
12th Dist, 4th Sec. Middleton James A.  
15th Dist, 3rd Sec. Middleton John    
10th Dist, 4th Sec. Miller Hezekiah    
24th Dist, 3rd Sec. Miller Joseph    
25th Dist, 2nd Sec. Miller Obadiah    
23rd Dist, 2nd Sec. Mills Hugh    
10th Dist, 2nd Sec. Minor Nicholas   orphans
12th Dist, 4th Sec. Mitchell William F.  
12th Dist, 3rd Sec. Moffett John    
27th Dist, 2nd Sec. Monroe Lorenzo D.  
23rd Dist, 3rd Sec. Montgomery Charles    
12th Dist, 4th Sec. Montgomery Hugh    
12th Dist, 4th Sec. Montgomery Middleton B.  
14th Dist, 2nd Sec. Moore Elijah    
5th Dist, 3rd Sec. Moore Elijah    
9th Dist, 1st Sec. Moore Enoch J.  
19th Dist, 4th Sec. Moore Hillary    
22nd Dist, 2nd Sec. Moore Jacob A.  
15th Dist, 3rd Sec. Moore Thomas H.  
23rd Dist, 3rd Sec. Morgan George W.  
11th Dist, 3rd Sec. Morgan,Sen. Henry    
18th Dist, 1st Sec. Morrow Andrew J.  
14th Dist, 3rd Sec. Mouldin Rucker    
12th Dist, 4th Sec. Murphy Jesse    
24th Dist, 3rd Sec. Nash William    
9th Dist, 2nd Sec. Nash William    
10th Dist,1st Sec. Nash,Sen. John    
27th Dist, 3rd Sec. Naylor Dickson    
25th Dist, 2nd Sec. Nelson Stokeley T.  
8th Dist, 4th Sec. Niblet Tilmon    
25th Dist, 2nd Sec. Night Mager    
12th Dist, 3rd Sec. Nix John    
25th Dist, 2nd Sec. Noel James    
9th Dist, 3rd Sec. Nolen James    
11th Dist, 3rd Sec. Nolen Stephen    
10th Dist,1st Sec. Norris William    
12th Dist, 3rd Sec. Norris Willis C.  
6th Dist, 1st Sec. Norton James    
13th Dist, 4th Sec. Osborn Claiborn    
8th Dist, 1st Sec. Otwell Solomon W.  
23rd Dist, 3rd Sec. Oustead John    
7th Dist, 2nd Sec. Owen James    
14th Dist, 3rd Sec. Owens Anderson    
5th Dist, 4th Sec. Owens Polly   orphans
26th Dist, 2nd Sec. Pane Larken    
17th Dist, 1st Sec. Pane Larkin    
26th Dist, 3rd Sec. Pannell Berry    
12th Dist, 4th Sec. Pearce Pearce   3 orphans
7th Dist, 3rd Sec. Pearce Sion    
9th Dist, 4th Sec. Pearce Susannah    
9th Dist, 3rd Sec. Pearce Thomas    
26th Dist, 3rd Sec. Pearson Samuel    
8th Dist, 3rd Sec. Peders James D.  
23rd Dist, 3rd Sec. Peeples Drury    
25th Dist, 3rd Sec. Peevy Wade H.  
11th Dist, 2nd Sec. Perdeu James D.  
6th Dist, 1st Sec. Philips Benjamin   orphans
11th Dist, 3rd Sec. Phillip Thomas G.  
7th Dist, 4th Sec. Phillips Daniel M.  
9th Dist, 2nd Sec. Phillips John C.  
25th Dist, 3rd Sec. Phillips William P.  
10th Dist,1st Sec. Pinder Matthew M.  
5th Dist, 3rd Sec. Plummer Edward    
11th Dist, 4th Sec. Plummer Edward    
22nd Dist, 3rd Sec. Plummer James W.  
9th Dist, 3rd Sec. Plunkett James    
10th Dist, 2nd Sec. Poole Young P.  
10th Dist, 4th Sec. Pounds John    
27th Dist, 2nd Sec. Pounds John    
23rd Dist, 2nd Sec. Proctor Biddy    
6th Dist, 1st Sec. Pruett David    
10th Dist,1st Sec. Pruiett Mastin    
6th Dist, 1st Sec. Pruitt David    
26th Dist, 2nd Sec. Puckett Aaron B. orphans
15th Dist, 3rd Sec. Puckett Bird    
22nd Dist, 3rd Sec. Puckett John B.  
27th Dist, 2nd Sec. Puckett Westley    
22nd Dist, 2nd Sec. Quintin James    
5th Dist, 2nd Sec. Rambo Jesse    
24th Dist, 2nd Sec. Rambo Kinchen    
6th Dist, 3rd Sec. Ramy Amalia    
9th Dist, 4th Sec. Red Job    
28th Dist, 3rd Sec. Red Martha    
15th Dist, 3rd Sec. Reynolds Edmond W.  
8th Dist, 2nd Sec. Reynolds Hugh M. orphan
26th Dist, 2nd Sec. Rice,Jr Thomas    
5th Dist, 3rd Sec. Riddlespurger Erasmus    
8th Dist, 3rd Sec. Right George W.  
8th Dist, 2nd Sec. Roberts John G.  
24th Dist, 3rd Sec. Roberts John    
18th Dist, 1st Sec. Robertson Howard    
4th Dist, 4th Sec. Robinson James    
14th Dist, 3rd Sec. Robinson Thomas    
25th Dist, 3rd Sec. Rogers Charles    
14th Dist, 3rd Sec. Rogers James    
22nd Dist, 2nd Sec. Roper Charles    
14th Dist, 4th Sec. Roper John T.  
24th Dist, 2nd Sec. Roper John T.  
18th Dist, 1st Sec. Roper Joseph F.  
27th Dist, 2nd Sec. Rucks A. D.&E.W. orphans
10th Dist, 4th Sec. Russell James S.  
15th Dist, 3rd Sec. Russell William   orphans
6th Dist, 1st Sec. Rutherford Mary    
7th Dist, 2nd Sec. Rutherford,Jr Thomas    
5th Dist, 4th Sec. Rutledge Duet C.  
25th Dist, 2nd Sec. Samples Charles    
8th Dist, 2nd Sec. Scott Agrippa    
5th Dist, 2nd Sec. Segraves Elias C.  
27th Dist, 3rd Sec. Shaw Rebecca    
13th Dist, 3rd Sec. Simmons Richard    
6th Dist, 1st Sec. Simmons Richard    
13th Dist, 2nd Sec. Simmons William    
14th Dist, 2nd Sec. Simms John L.  
22nd Dist, 3rd Sec. Sims John L.  
13th Dist, 3rd Sec. Sims John    
5th Dist, 2nd Sec. Sims Sims   4 orphans
7th Dist, 4th Sec. Sizemore James    
25th Dist, 3rd Sec. Sizmore Ephraim    
12th Dist, 2nd Sec. Skinner James R.  
27th Dist, 3rd Sec. Smith Abraham S.  
10th Dist, 4th Sec. Smith Daniel M.  
6th Dist, 1st Sec. Smith James H.  
8th Dist, 1st Sec. Smith John    
14th Dist, 3rd Sec. Smith William    
23rd Dist, 2nd Sec. Smith Woody B.  
12th Dist, 4th Sec. Sparks John    
28th Dist, 3rd Sec. Spence Barney    
5th Dist, 4th Sec. Spence James   orphan
20th Dist, 2nd Sec. Spence McCalvis    
12th Dist, 4th Sec. Spence William M.  
7th Dist, 3rd Sec. Spence,Sen. Nathan    
28th Dist, 3rd Sec. Spradlie John    
8th Dist, 3rd Sec. Spraggins Polly Ann  
25th Dist, 2nd Sec. Stamps George W.  
6th Dist, 1st Sec. Steele John    
7th Dist, 1st Sec. Stell John K.  
11th Dist, 2nd Sec. Stephens John A.  
18th Dist, 4th Sec. Stevens Mary    
26th Dist, 2nd Sec. Stewart David   orphan
10th Dist, 2nd Sec. Stone Jonathan    
7th Dist, 4th Sec. Stowers Priscilla    
7th Dist, 4th Sec. Strange William C.  
10th Dist, 2nd Sec. Strawhon Moses    
11th Dist, 4th Sec. Strickland Drury    
10th Dist, 4th Sec. Strickland Isaac    
23rd Dist, 2nd Sec. Strickland John    
18th Dist, 1st Sec. Strickland William    
26th Dist, 2nd Sec. Strickland William    
26th Dist, 2nd Sec. Sttddeth John    
6th Dist, 4th Sec. Summerlin Nehemiah    
26th Dist, 2nd Sec. Talley John W.  
6th Dist, 3rd Sec. Tary Joseph    
7th Dist, 1st Sec. Taylor Oliver    
23rd Dist, 2nd Sec. Taylor Thomas   orphan
10th Dist,1st Sec. Taylor William W.  
10th Dist,1st Sec. Terrell Sarah    
25th Dist, 3rd Sec. Terry Terry   orphans
12th Dist, 2nd Sec. Thomas Daniel    
12th Dist, 4th Sec. Thomas Daniel    
10th Dist,1st Sec. Thompson Jesse    
10th Dist,1st Sec. Thompson Robert K.  
11th Dist, 4th Sec. Tiller Paton    
7th Dist, 3rd Sec. Tims William    
13th Dist, 3rd Sec. Tippen Elijah    
23rd Dist, 3rd Sec. Todd Thomas    
15th Dist, 3rd Sec. Tollison James    
27th Dist, 2nd Sec. Tollison William    
26th Dist, 2nd Sec. Trammell Hiram    
13th Dist, 2nd Sec. Underwood Aaron    
8th Dist, 4th Sec. Varner Samuel    
14th Dist, 3rd Sec. Vaughan Nancy    
5th Dist, 4th Sec. Vaughan Thomas    
8th Dist, 1st Sec. Vaughn Claborn    
8th Dist, 4th Sec. Vaughn Henry    
26th Dist, 3rd Sec. Waites John    
9th Dist, 3rd Sec. Waits John    
7th Dist, 1st Sec. Wallace Samuel   orphans
11th Dist, 4th Sec. Wallace Samuel   orphans
23rd Dist, 2nd Sec. Wallis John A.  
24th Dist, 2nd Sec. Ware Ezekiel P.  
10th Dist,1st Sec. Warren Reuben    
4th Dist, 2nd Sec. Wasson John F.  
10th Dist, 3rd Sec. Wasson John F.  
17th Dist, 1st Sec. Webb John    
6th Dist, 3rd Sec. Wede John    
27th Dist, 2nd Sec. Weed Reuben    
22nd Dist, 2nd Sec. Weed Reuben    
18th Dist, 1st Sec. Wellborn William E.  
23rd Dist, 2nd Sec. Wells Elisha    
17th Dist, 1st Sec. Westbrook Stephen B.  
12th Dist, 4th Sec. Whalay Agrippa    
12th Dist, 4th Sec. Wheeler Anderson    
14th Dist, 4th Sec. Wheeler Carrington   orphans
11th Dist, 2nd Sec. Wheelis Lewis    
13th Dist, 3rd Sec. Whilley Mary E. orphan
5th Dist, 2nd Sec. White Henry E.  
27th Dist, 3rd Sec. White Henry E.  
12th Dist, 3rd Sec. White Joseph M.  
17th Dist, 1st Sec. White William    
20th Dist, 2nd Sec. White William    
7th Dist, 2nd Sec. Whitworth Mary H.  
9th Dist, 1st Sec. Wigley Allen    
9th Dist, 4th Sec. Wigley William F.  
9th Dist, 2nd Sec. Wilder Robert   orphans
24th Dist, 2nd Sec. Wilder Willis    
22nd Dist, 3rd Sec. Williams Elijah    
12th Dist, 4th Sec. Williams J. J.E.&L. orphans
28th Dist, 3rd Sec. Williams John W.  
8th Dist, 3rd Sec. Williams Matthew J.  
24th Dist, 2nd Sec. Williams Sinah    
7th Dist, 3rd Sec. Williams William W.  
14th Dist, 3rd Sec. Williams William    
22nd Dist, 2nd Sec. Williamson Allen    
8th Dist, 1st Sec. Wills Leonard    
10th Dist, 2nd Sec. Wills Leonard    
10th Dist, 3rd Sec. Wilmoreland James    
11th Dist, 4th Sec. Wilson Alfred. At.  
26th Dist, 2nd Sec. Winn Elisha    
27th Dist, 3rd Sec. Winningham Abel    
24th Dist, 2nd Sec. Woodruff William B.  
12th Dist, 2nd Sec. Worthy Milton    
13th Dist, 3rd Sec. Wright John    
8th Dist, 3rd Sec. Yancey James    
24th Dist, 3rd Sec. Yancy Elijah    
7th Dist, 3rd Sec. Yancy Levi    
23rd Dist, 2nd Sec. Young Isaac N.  
22nd Dist, 3rd Sec. Young Peter