Search billions of records on Ancestry.com

1832 Cherokee Country
Draw Area Hall County
Georgia Land Lottery
aka Georgia 1832 Gold Land Lottery
Submitted by Charles Barnum
Back to Land Lottery Index

Draw Area Last Name First Name Middle or (Hall Co.)
11th Dist, 2nd Sec. Bates John C.  
8th Dist, 1st Sec. Crooks Hugh    
7th Dist, 1st Sec. Wells Elhanan    
9th Dist, 1st Sec. Wooten Aaron    
14th Dist, 2nd Sec. Adair James    
6th Dist, 4th Sec. Agerton Sabra    
12th Dist, 2nd Sec. Alexander John N.  
4th Dist, 2nd Sec. Alread,Sen. Elias    
8th Dist, 2nd Sec. Anderson James    
13th Dist, 3rd Sec. Armor William    
7th Dist, 2nd Sec. Armour Robert    
7th Dist, 3rd Sec. Austin John G.  
8th Dist, 2nd Sec. Avary Robert    
11th Dist, 2nd Sec. Avary Robert    
13th Dist, 4th Sec. Baker Joseph D.  
232nd Dist, 2nd Sec. Banks Allen    
9th Dist, 1st Sec. Banks Thomas    
13th Dist, 2nd Sec. Barber Truman    
10th Dist,1st Sec. Barnett Elisha C.  
12th Dist, 4th Sec. Barnett Joroyal    
8th Dist, 1st Sec. Barnett Thomas    
16th Dist, 3rd Sec. Barnwell Robert    
24th Dist, 2nd Sec. Barr,Sen. Michael O.  
18th Dist, 4th Sec. Barton James    
25th Dist, 2nd Sec. Barton John    
133rd Dist, 2nd Sec. Barton John    
25th Dist, 3rd Sec. Bates Elias E.  
20th Dist, 2nd Sec. Bates Julius R.  
23rd Dist, 2nd Sec. Bates,Sen. John    
12th Dist, 4th Sec. Bearden Wiley    
6th Dist, 1st Sec. Beardin Jacob    
15th Dist, 3rd Sec. Bell Anderson W.  
10th Dist, 3rd Sec. Bell Thomas    
13th Dist, 4th Sec. Bell Thomas    
11th Dist, 2nd Sec. Bemmington James    
23rd Dist, 3rd Sec. Bennett Neavil    
27th Dist, 2nd Sec. Bennett Thomas    
7th Dist, 3rd Sec. Bird William M.  
6th Dist, 1st Sec. Bishop,Sen. Wiley    
18th Dist, 1st Sec. Blackstock Richard    
10th Dist,1st Sec. Blackwell Ambrose K.  
16th Dist, 3rd Sec. Blackwell Jeroyal    
10th Dist, 3rd Sec. Blackwell Rhosedy   orphan
27th Dist, 3rd Sec. Blaylock Sarah    
8th Dist, 2nd Sec. Bogie James N.  
11th Dist, 4th Sec. Bogle Charles    
22nd Dist, 2nd Sec. Bonds Ezekiel    
12th Dist, 2nd Sec. Bonds John    
9th Dist, 3rd Sec. Boyd Colonel H.  
10th Dist, 2nd Sec. Brackett Lewis    
18th Dist, 1st Sec. Braden Elias    
8th Dist, 3rd Sec. Bradford William    
9th Dist, 4th Sec. Bradley Allen    
19th Dist, 4th Sec. Bradley Allen    
11th Dist, 3rd Sec. Bramblet William    
18th Dist, 4th Sec. Brice Thomas    
16th Dist, 3rd Sec. Broadwell William    
4th Dist, 4th Sec. Brock Harriet   orphan
27th Dist, 2nd Sec. Bruce Hugh C.  
18th Dist, 1st Sec. Bruce John    
14th Dist, 3rd Sec. Bryan James    
11th Dist, 2nd Sec. Bryant Augustine G.  
12th Dist, 3rd Sec. Bryant Augustus G.  
12th Dist, 2nd Sec. Bryant Stephan    
27th Dist, 2nd Sec. Buflirngton Thomas   orphans
6th Dist, 4th Sec. Burford Thomas W.  
15th Dist, 3rd Sec. Butterworth Isaac C.  
5th Dist, 4th Sec. Butterworth Isaac C.  
8th Dist, 3rd Sec. Cammel Murdoc    
12th Dist, 4th Sec. Campbell Duncan    
6th Dist, 4th Sec. Cantrell James    
9th Dist, 4th Sec. Cantrell Ruth    
8th Dist, 3rd Sec. Cape Hiram    
6th Dist, 2nd Sec. Carroll Sally    
22nd Dist, 2nd Sec. Carruth Aspasia    
5th Dist, 4th Sec. Castleberry,Sen. Odean    
6th Dist, 1st Sec. Chambers Cassander    
10th Dist, 2nd Sec. Chapman Teany    
6th Dist, 4th Sec. Chastain Benjamin T.  
4th Dist, 4th Sec. Claghorn Alexander   orphans
5th Dist, 2nd Sec. Clark Henry    
27th Dist, 3rd Sec. Clarke William    
10th Dist, 2nd Sec. Clayton Lemuel    
7th Dist, 3rd Sec. Cleghorn Avington    
9th Dist, 3rd Sec. Clements Aaron    
18th Dist, 4th Sec. Clemments Benjamin    
4th Dist, 4th Sec. Cockram John    
9th Dist, 4th Sec. Coker Thomas    
6th Dist, 4th Sec. Coldwell Garland    
4th Dist, 2nd Sec. Coleman John    
7th Dist, 1st Sec. Coleman John    
18th Dist, 1st Sec. Coleman Philip    
17th Dist, 1st Sec. Coley Gabriel G.  
4th Dist, 4th Sec. Coley John M.&Elizabeth  
18th Dist, 1st Sec. Collins Daniel    
25th Dist, 2nd Sec. Collins Felix    
20th Dist, 2nd Sec. Collins,Sen. John    
18th Dist, 4th Sec. Collom Peggy    
26th Dist, 3rd Sec. Conaway Elizabeth    
11th Dist, 3rd Sec. Conn John    
8th Dist, 1st Sec. Conn John    
12th Dist, 4th Sec. Connally James T.  
17th Dist, 1st Sec. Cook John    
5th Dist, 2nd Sec. Cooke Ann    
5th Dist, 4th Sec. Cross Garris    
6th Dist, 4th Sec. Cross Garvis    
4th Dist, 2nd Sec. Cross Silas    
17th Dist, 1st Sec. Cross Silas    
25th Dist, 3rd Sec. Cross,Sen. William    
10th Dist, 3rd Sec. Daniel Beverly    
17th Dist, 1st Sec. Daniel Edward    
26th Dist, 2nd Sec. Daniel John    
27th Dist, 2nd Sec. Daniel William    
27th Dist, 2nd Sec. Daniel William    
28th Dist, 3rd Sec. Dauvergne Adolphus    
9th Dist, 1st Sec. Davis Absalom T.  
8th Dist, 1st Sec. Davis Elias    
20th Dist, 2nd Sec. Davis Elijah    
23rd Dist, 2nd Sec. Davis James    
9th Dist, 4th Sec. Davis William    
13th Dist, 3rd Sec. Dean Jeremiah    
20th Dist, 2nd Sec. Dean Nimrod    
6th Dist, 3rd Sec. Deaton Levi    
7th Dist, 1st Sec. Deavours John    
24th Dist, 2nd Sec. Depew Isaiah    
25th Dist, 3rd Sec. Dobbs Martin    
5th Dist, 3rd Sec. Dobbs Sarah    
22nd Dist, 3rd Sec. Dobson Henry    
5th Dist, 2nd Sec. Dobson Henry    
25th Dist, 2nd Sec. Dorsey John    
11th Dist, 3rd Sec. Doster James    
24th Dist, 3rd Sec. Dowdy John M.  
18th Dist, 1st Sec. Dowdy William    
12th Dist, 4th Sec. Dowers William    
13th Dist, 2nd Sec. Dudley Joab    
24th Dist, 3rd Sec. Dunagan Benjamin    
7th Dist, 2nd Sec. Dunman Thomas    
16th Dist, 3rd Sec. Dunn Michael    
27th Dist, 3rd Sec. Dunnagan Isaiah    
27th Dist, 2nd Sec. Eaton Biram    
8th Dist, 2nd Sec. Eberhart John   orphans
23rd Dist, 2nd Sec. Edwards Elijah    
10th Dist, 4th Sec. Edwards William W.  
7th Dist, 4th Sec. Elmore David    
26th Dist, 3rd Sec. Elrod Adam   orphans
24th Dist, 2nd Sec. Elrod George    
26th Dist, 2nd Sec. Elrod,Sen. Abraham    
13th Dist, 3rd Sec. Eubanks Susannah    
5th Dist, 2nd Sec. Evans Benjamin    
23rd Dist, 2nd Sec. Evans Cain    
9th Dist, 1st Sec. Evans Cain    
11th Dist, 3rd Sec. Evans Hiram    
5th Dist, 4th Sec. Evans Mack    
11th Dist, 2nd Sec. Farr Wilson    
11th Dist, 2nd Sec. Farrow Richard    
8th Dist, 3rd Sec. Farrow William    
22nd Dist, 2nd Sec. Fassett,Jr Reuben    
4th Dist, 2nd Sec. Ferguson Edmund    
14th Dist, 3rd Sec. Fielding Isham    
11th Dist, 3rd Sec. Finley Samuel    
5th Dist, 4th Sec. Flanagan William    
5th Dist, 3rd Sec. Floyd James    
15th Dist, 3rd Sec. Floyd John D.  
237th Dist, 2nd Sec. Fowler John    
5th Dist, 4th Sec. Freeman William    
22nd Dist, 2nd Sec. Freeman William    
25th Dist, 3rd Sec. Furr Paul    
12th Dist, 4th Sec. Gailey Amzi    
8th Dist, 2nd Sec. Gamblin Reuben W.  
20th Dist, 2nd Sec. Gamblin Sion    
16th Dist, 3rd Sec. Garkin Mary E. orphan
10th Dist, 2nd Sec. Garman Perry G.  
152nd Dist, 2nd Sec. Garner Thomas    
22nd Dist, 2nd Sec. Garrard Samuel    
10th Dist,1st Sec. Garrard Wylie J.  
14th Dist, 2nd Sec. Garrett Asia    
26th Dist, 2nd Sec. Garrin David    
6th Dist, 3rd Sec. Garrison David E.  
25th Dist, 2nd Sec. Gilder Joanna   orphan
25th Dist, 2nd Sec. Gilder Wiley    
18th Dist, 4th Sec. Gilmer,Sen. James    
5th Dist, 3rd Sec. Gilmore Elizabeth   orphan
19th Dist, 4th Sec. Goin Washington    
26th Dist, 3rd Sec. Going John    
13th Dist, 4th Sec. Gravitt Luke    
25th Dist, 3rd Sec. Green John    
27th Dist, 3rd Sec. Greene Thomas    
7th Dist, 4th Sec. Greenway Alexander    
12th Dist, 3rd Sec. Greenway Thomas    
10th Dist, 3rd Sec. Greer Joseph    
9th Dist, 1st Sec. Griffies Thomas H.  
4th Dist, 4th Sec. Grissam Sally    
12th Dist, 2nd Sec. Hall Dennis W.  
13th Dist, 4th Sec. Hallums Alston Clark  
11th Dist, 3rd Sec. Halsey James    
6th Dist, 3rd Sec. Halsey,Jr Alder    
15th Dist, 3rd Sec. Hames,Sen. John    
18th Dist, 4th Sec. Hamilton Robert    
10th Dist,1st Sec. Hamilton Robert    
26th Dist, 2nd Sec. Hanes,Sen. John    
26th Dist, 3rd Sec. Hanington Wiley A.  
23rd Dist, 3rd Sec. Harbon Nathaniel    
12th Dist, 4th Sec. Harris John    
10th Dist, 2nd Sec. Hawkins James    
23rd Dist, 3rd Sec. Hayes John    
6th Dist, 1st Sec. Hays Hardy    
24th Dist, 2nd Sec. Head James A.  
10th Dist, 3rd Sec. Head,Jr John    
85th Dist, 2nd Sec. Hembree Reuben    
24th Dist, 2nd Sec. Henderson John    
8th Dist, 3rd Sec. Hendrix Jackson   orphan
16th Dist, 3rd Sec. Hendrix John    
25th Dist, 2nd Sec. Hendrix Luke Luke  
10th Dist,1st Sec. Henson,Jr William    
22nd Dist, 3rd Sec. Herndon Caleb    
7th Dist, 4th Sec. Hiatt Isaac    
9th Dist, 2nd Sec. Hickman Josiah    
14th Dist, 4th Sec. Higgs John    
26th Dist, 2nd Sec. Higgs,Sen. Thomas    
8th Dist, 2nd Sec. Hillhouse Samuel    
24th Dist, 2nd Sec. Hillhouse Samuel    
20th Dist, 2nd Sec. Hogan Elijah    
22nd Dist, 3rd Sec. Holland,Sen. John    
14th Dist, 4th Sec. Holland,Sen. John    
14th Dist, 4th Sec. Holmes Hardiman    
7th Dist, 4th Sec. Holmes John    
12th Dist, 3rd Sec. Holt John    
20th Dist, 2nd Sec. Hope William C.  
5th Dist, 2nd Sec. House Thomas    
10th Dist, 4th Sec. House Willie    
22nd Dist, 2nd Sec. Howard James    
24th Dist, 3rd Sec. Hubbard John    
24th Dist, 3rd Sec. Hubbard Joseph    
22nd Dist, 2nd Sec. Hubbard William    
17th Dist, 1st Sec. Hudgins George L.  
6th Dist, 4th Sec. Hudgins George L.  
10th Dist, 2nd Sec. Hudgins Zacheus    
17th Dist, 1st Sec. Hudgins Zacheus    
9th Dist, 1st Sec. Hughes William    
28th Dist, 3rd Sec. Hulsay William    
12th Dist, 4th Sec. Hulsey Pleasant T.  
9th Dist, 3rd Sec. Hulsy Charles    
10th Dist, 2nd Sec. Hurst Ibby    
5th Dist, 3rd Sec. Indson Mary    
23rd Dist, 3rd Sec. Indsor James D.  
4th Dist, 2nd Sec. Ingrain Ruth    
11th Dist, 3rd Sec. Jackson Barnett    
17th Dist, 1st Sec. Jackson Littleberry    
11th Dist, 3rd Sec. Jackson Susy    
10th Dist, 3rd Sec. Jackson Thomas    
7th Dist, 4th Sec. Jackson Tyrey    
11th Dist, 4th Sec. Jackson Willeford    
5th Dist, 3rd Sec. Jackson William    
10th Dist, 4th Sec. Jay John    
5th Dist, 4th Sec. Johnson Ephraim M.  
11th Dist, 3rd Sec. Johnson Mary    
6th Dist, 4th Sec. Johnson,Jr Philip    
7th Dist, 2nd Sec. Johnston Ahashaby    
28th Dist, 3rd Sec. Johnston Rowland    
8th Dist, 4th Sec. Jones Mary    
23rd Dist, 3rd Sec. Jones Mary    
9th Dist, 4th Sec. Jones Milley    
8th Dist, 3rd Sec. Jones Nathan    
13th Dist, 2nd Sec. Jones Thomas M.  
12th Dist, 4th Sec. Karr James    
6th Dist, 1st Sec. Keenum John    
11th Dist, 4th Sec. Keith James    
13th Dist, 3rd Sec. Kemp Alsa    
8th Dist, 4th Sec. Kendrick William    
26th Dist, 3rd Sec. Keptor David   orphans
25th Dist, 3rd Sec. Kerr Toliver    
11th Dist, 3rd Sec. Kieth William    
25th Dist, 3rd Sec. Kile John N.  
22nd Dist, 2nd Sec. Killgore Ann    
26th Dist, 3rd Sec. Killian Daniel    
22nd Dist, 2nd Sec. King William R.  
13th Dist, 2nd Sec. Kiser,Jr Joseph    
13th Dist, 3rd Sec. Laden Nancy    
11th Dist, 4th Sec. Landrum William    
5th Dist, 2nd Sec. Lavender Clemeth    
4th Dist, 2nd Sec. Lavender Clemeth    
10th Dist, 2nd Sec. Light John R.  
17th Dist, 1st Sec. Lindsey Jacob    
12th Dist, 4th Sec. Lindsey,Sen. Isaac    
5th Dist, 4th Sec. Loggins Samuel T.  
5th Dist, 4th Sec. Loggins Samuel T.  
8th Dist, 4th Sec. Loggins,Jr James    
8th Dist, 1st Sec. Loggins,Jr Samuel    
18th Dist, 4th Sec. Long Benjamin    
25th Dist, 2nd Sec. Lott Andrew    
27th Dist, 2nd Sec. Lott,Sen. Jesse    
13th Dist, 4th Sec. Lowrey David    
18th Dist, 1st Sec. Lowrey William    
8th Dist, 3rd Sec. Luck Francis    
4th Dist, 4th Sec. Lumpkin,Sen. George    
7th Dist, 2nd Sec. Luther Godfrey    
16th Dist, 3rd Sec. Luther Godfrey    
24th Dist, 3rd Sec. Mabury Russell    
20th Dist, 2nd Sec. Malone Allen    
12th Dist, 3rd Sec. Manning Benjamin    
14th Dist, 3rd Sec. Manning Osburn    
24th Dist, 3rd Sec. Manning William    
14th Dist, 4th Sec. maple Edmund Dalry  
7th Dist, 2nd Sec. Marlin Charles A.  
6th Dist, 1st Sec. Martin David    
4th Dist, 2nd Sec. Martin Margaret    
11th Dist, 3rd Sec. Martin Milley    
8th Dist, 4th Sec. Matthews Britten    
8th Dist, 1st Sec. McCleskey Benjamin G.  
5th Dist, 2nd Sec. McCollum Abraham   orphans
6th Dist, 4th Sec. McCoy Alexander    
12th Dist, 2nd Sec. McCoy Daniel    
8th Dist, 1st Sec. McCoy Harrison   orphan
26th Dist, 2nd Sec. McCoy Mary    
15th Dist, 3rd Sec. McCrary Samuel    
13th Dist, 2nd Sec. McCutchen Jane    
27th Dist, 2nd Sec. McCutchen Robert    
7th Dist, 4th Sec. McCutchin Samuel K.  
12th Dist, 3rd Sec. McDonald Hugh    
11th Dist, 4th Sec. McDonald Mary    
10th Dist,1st Sec. McDuffee Mary    
10th Dist, 3rd Sec. McEver Brice C.  
25th Dist, 3rd Sec. McEver Brice C.  
14th Dist, 3rd Sec. McGinty Meshack    
8th Dist, 4th Sec. McGullion Rachel    
24th Dist, 2nd Sec. McGullion Thomas   orphans
27th Dist, 3rd Sec. McKinzie John    
6th Dist, 3rd Sec. McKutchen Samuel K.  
8th Dist, 2nd Sec. McWhorter James    
9th Dist, 4th Sec. McWhorter James    
8th Dist, 2nd Sec. Merck,Sen. George    
28th Dist, 3rd Sec. Mercks,Jr George W.  
11th Dist, 4th Sec. Miers Elijah    
9th Dist, 3rd Sec. Miers John    
8th Dist, 2nd Sec. Miers William R.  
28th Dist, 2nd Sec. Miller James    
7th Dist, 4th Sec. Miller James    
5th Dist, 2nd Sec. Miller William    
5th Dist, 3rd Sec. Mitchell Daniel R.  
11th Dist, 4th Sec. Mitchell Daniel R.  
13th Dist, 4th Sec. Mitchell Isaac    
8th Dist, 4th Sec. Moody Jarret P.  
24th Dist, 3rd Sec. Moody Jarrett P.  
8th Dist, 3rd Sec. Mooney,Sen. John    
27th Dist, 3rd Sec. Moore,Sen. John    
18th Dist, 1st Sec. Morgan Edward    
28th Dist, 3rd Sec. Morgan William    
11th Dist, 2nd Sec. Mullins Jesse    
6th Dist, 1st Sec. Mullins John M.  
4th Dist, 2nd Sec. Mullins Reuben    
23rd Dist, 2nd Sec. Neely William    
4th Dist, 4th Sec. Nelson Andrew    
5th Dist, 4th Sec. Nichols Samuel    
25th Dist, 2nd Sec. Nix,Sen. John    
24th Dist, 2nd Sec. Norris Elisha    
7th Dist, 1st Sec. O´┐ŻBarr,Sen. Michael    
25th Dist, 3rd Sec. Oliver Peter Mc.  
6th Dist, 1st Sec. Orr Robert    
25th Dist, 2nd Sec. Orr Thomas    
10th Dist,1st Sec. Owen Aver    
11th Dist, 4th Sec. Owen William F.  
7th Dist, 4th Sec. Owens William    
20th Dist, 2nd Sec. Padget Jesse    
28th Dist, 3rd Sec. Painter Ezekiel    
17th Dist, 1st Sec. Palmer Edmund    
6th Dist, 4th Sec. Palmer Levi    
10th Dist, 3rd Sec. Palmer Stephen    
5th Dist, 2nd Sec. Parker Wade    
5th Dist, 4th Sec. Parks William J.  
10th Dist, 4th Sec. Pass Thomas    
27th Dist, 2nd Sec. Pass Thomas    
5th Dist, 3rd Sec. Patterson Elizabeth    
13th Dist, 3rd Sec. Patterson Francis M. orphan
23rd Dist, 2nd Sec. Patterson George    
19th Dist, 4th Sec. Patterson Joseph    
27th Dist, 2nd Sec. Payne Charles P.  
7th Dist, 4th Sec. Payne John B.  
24th Dist, 2nd Sec. Payne Thomas J.  
8th Dist, 2nd Sec. Payne,Sen. Nehemiah    
10th Dist, 2nd Sec. Pearce Gadwell J.  
7th Dist, 2nd Sec. Peers Frendy S.  
13th Dist, 4th Sec. Perth Elijah    
24th Dist, 3rd Sec. Perthe,Jr John    
7th Dist, 1st Sec. Pew Edward W.  
17th Dist, 1st Sec. Philips Isaac    
12th Dist, 4th Sec. Pierson Abel    
7th Dist, 1st Sec. Pinian Jonathan   orphans
5th Dist, 2nd Sec. Pinson Moses    
19th Dist, 4th Sec. Pirtle Matthew    
8th Dist, 2nd Sec. Pirtle William    
26th Dist, 2nd Sec. Ponder Isham    
24th Dist, 2nd Sec. Porter Hugh    
20th Dist, 2nd Sec. Powell Alfred    
4th Dist, 2nd Sec. Prator Josiah    
14th Dist, 4th Sec. Presley David    
8th Dist, 4th Sec. Presley William   orphans
149th Dist, 2nd Sec. Price William P.  
233rd Dist, 2nd Sec. Prickett William E.  
7th Dist, 4th Sec. Priett,Sen. Jacob    
9th Dist, 3rd Sec. Pruit Hail    
11th Dist, 4th Sec. Pucket John    
27th Dist, 2nd Sec. Pugh Jesse    
14th Dist, 2nd Sec. Pugh William    
28th Dist, 3rd Sec. Pugh William    
5th Dist, 4th Sec. Raines Wesley    
26th Dist, 3rd Sec. Raper William    
10th Dist, 4th Sec. Redman Washington   orphan
10th Dist, 3rd Sec. Redwin Susannah    
9th Dist, 1st Sec. Reed Owen    
23rd Dist, 2nd Sec. Reed Voilet    
27th Dist, 2nd Sec. Reese Silva    
22nd Dist, 3rd Sec. Reeves Robert    
6th Dist, 1st Sec. Reid Hannah    
4th Dist, 2nd Sec. Reno,Jr John    
8th Dist, 2nd Sec. Rice Barton   orphans
5th Dist, 4th Sec. Rice Joseph    
5th Dist, 2nd Sec. Richardson John    
9th Dist, 4th Sec. Rieves William    
7th Dist, 1st Sec. Rieves William    
9th Dist, 4th Sec. Robbins Thomas J.  
5th Dist, 3rd Sec. Roberts,Jr Hardin    
4th Dist, 2nd Sec. Robertson Alexander    
9th Dist, 2nd Sec. Robertson Joseph    
10th Dist,1st Sec. Robertson,Jr Benjamin    
10th Dist, 4th Sec. Robertson,Sen. William    
23rd Dist, 2nd Sec. Rodgers Matthew C.  
25th Dist, 3rd Sec. Rolston John T.  
25th Dist, 2nd Sec. Roper Aaron    
28th Dist, 3rd Sec. Rouse William    
9th Dist, 3rd Sec. Rowland Andrew    
12th Dist, 2nd Sec. Russell Anna    
9th Dist, 3rd Sec. Russell James R.  
11th Dist, 2nd Sec. Rylee Bennett    
10th Dist, 3rd Sec. Rylee John    
26th Dist, 3rd Sec. Rylee,Jr James    
22nd Dist, 2nd Sec. Rylee,Sen. James    
7th Dist, 1st Sec. Rylee,Sen. James    
11th Dist, 3rd Sec. Sanders William S.  
14th Dist, 3rd Sec. Sarmon Alford    
4th Dist, 4th Sec. Sarten Elias R.  
16th Dist, 3rd Sec. Sarter Johnston    
18th Dist, 4th Sec. Satterfield Larkin    
8th Dist, 1st Sec. Saye William    
12th Dist, 3rd Sec. Seacalraun William    
49th Dist, 2nd Sec. Seals William    
27th Dist, 2nd Sec. Seay Josiah    
5th Dist, 2nd Sec. Shepherd Nathan    
13th Dist, 3rd Sec. Shockley William    
23rd Dist, 3rd Sec. Shockly James J.  
5th Dist, 2nd Sec. Sims William    
10th Dist,1st Sec. Slaten Nancy    
4th Dist, 2nd Sec. Smallwood Elijah    
7th Dist, 1st Sec. Smith Elizabeth    
11th Dist, 3rd Sec. Smith James J.  
4th Dist, 4th Sec. Smith James    
5th Dist, 4th Sec. Smith John S.  
10th Dist, 4th Sec. Smith John    
8th Dist, 2nd Sec. Smith Samuel    
6th Dist, 3rd Sec. Smith William    
8th Dist, 3rd Sec. Smith,Sen. Joshua    
9th Dist, 1st Sec. Smith,Sen. Joshua    
24th Dist, 3rd Sec. Smith,Sen. Joshua    
6th Dist, 1st Sec. Stanton Christopher    
5th Dist, 4th Sec. Staten Balus H.  
14th Dist, 4th Sec. Staten Seaburn    
28th Dist, 3rd Sec. Staton Samuel    
10th Dist, 2nd Sec. Tallant David    
13th Dist, 2nd Sec. Tankersley Lemuel R.  
6th Dist, 4th Sec. Tate Robert    
10th Dist,1st Sec. Tedder Ransom    
7th Dist, 3rd Sec. Tedder Robert    
7th Dist, 1st Sec. Tedder William    
10th Dist, 4th Sec. Terrell Simeon H.  
6th Dist, 4th Sec. Thacker Echo    
24th Dist, 3rd Sec. Thomasson Harman    
27th Dist, 3rd Sec. Thomasson Harman    
17th Dist, 1st Sec. Thomasson John    
26th Dist, 3rd Sec. Thompson Absolem    
6th Dist, 3rd Sec. Thompson Adam H.  
14th Dist, 3rd Sec. Thompson Adam    
26th Dist, 3rd Sec. Thompson Burwell    
20th Dist, 2nd Sec. Thompson John    
12th Dist, 2nd Sec. Thornton Freeland    
8th Dist, 3rd Sec. Thurmond Duke    
7th Dist, 2nd Sec. Thurmond Willis   orphans
4th Dist, 2nd Sec. Townsend William    
12th Dist, 3rd Sec. Trout Lorenzo D.  
4th Dist, 4th Sec. Tuggle,Jr John    
24th Dist, 3rd Sec. Tumlin William H.  
15th Dist, 3rd Sec. Turner Case   orphan
23rd Dist, 3rd Sec. Turner Elisha    
25th Dist, 2nd Sec. Underwood William H.  
9th Dist, 2nd Sec. Vaughn William    
11th Dist, 2nd Sec. Vermillion William    
6th Dist, 4th Sec. Vicky Christopher    
4th Dist, 2nd Sec. Vincent Jesse    
10th Dist, 3rd Sec. Vogles,Sen. James    
4th Dist, 4th Sec. Voss Wyatt    
8th Dist, 4th Sec. Voyles George W.  
7th Dist, 3rd Sec. Voyles,Jr James    
12th Dist, 3rd Sec. Wade Peyton    
7th Dist, 4th Sec. Waldroup Tabitha    
7th Dist, 2nd Sec. Walker William    
20th Dist, 2nd Sec. Walks George H.  
6th Dist, 1st Sec. Wallace John    
5th Dist, 4th Sec. Wallace,Sen. William    
6th Dist, 1st Sec. Walling James    
88th Dist, 2nd Sec. Walling,Sen. Daniel    
12th Dist, 2nd Sec. Walters Jeremiah    
26th Dist, 3rd Sec. Ward William    
22nd Dist, 2nd Sec. Warren Arthur    
8th Dist, 2nd Sec. Warren Mary    
5th Dist, 4th Sec. Waters Collins   orphans
235th Dist, 2nd Sec. Waters Henry    
23rd Dist, 3rd Sec. Waters Richard H.  
27th Dist, 3rd Sec. Waters William F.  
8th Dist, 1st Sec. Waters,Sen. James    
28th Dist, 3rd Sec. Watkins Andrew G.  
14th Dist, 3rd Sec. Watson Ansel    
11th Dist, 4th Sec. Watson Milley    
8th Dist, 2nd Sec. Webb William    
24th Dist, 2nd Sec. Webb William    
10th Dist,1st Sec. Wells Elhanan    
10th Dist, 2nd Sec. West Barney    
23rd Dist, 3rd Sec. West Barney    
27th Dist, 3rd Sec. Whelchel Moses    
22nd Dist, 3rd Sec. Whelchel,Jr John    
10th Dist, 2nd Sec. White Dempsey   orphans
27th Dist, 3rd Sec. White Marry    
10th Dist, 4th Sec. Whitehead Lewis W.  
25th Dist, 3rd Sec. Whitmore Michael    
114th Dist, 2nd Sec. Whitten James    
8th Dist, 3rd Sec. Whorter Moses E.  
11th Dist, 2nd Sec. Wigley Daniel    
25th Dist, 3rd Sec. Wiley John P.  
7th Dist, 3rd Sec. Wilkie George    
8th Dist, 3rd Sec. Williams Denton   orphans
8th Dist, 2nd Sec. Williams Rebecca    
13th Dist, 2nd Sec. Williams Rebecca    
16th Dist, 3rd Sec. Williams Rebecca    
22nd Dist, 3rd Sec. Williams Robert    
19th Dist, 4th Sec. Williams Russell    
5th Dist, 2nd Sec. Williamson William    
20th Dist, 2nd Sec. Wilson Andrew S.  
14th Dist, 3rd Sec. Wilson John   orphans
5th Dist, 2nd Sec. Wilson Newman    
12th Dist, 2nd Sec. Wilson Orpha    
6th Dist, 3rd Sec. Wilson Robert   orphans
27th Dist, 3rd Sec. Wilson William    
22nd Dist, 3rd Sec. Wilson William    
4th Dist, 4th Sec. Wood John    
11th Dist, 4th Sec. Wood Robert    
8th Dist, 1st Sec. Wood Wiley E.  
19th Dist, 4th Sec. Wood William    
24th Dist, 2nd Sec. Wooley Margaret    
7th Dist, 1st Sec. Wooten Daniel    
13th Dist, 2nd Sec. Yancy Miens    
24th Dist, 2nd Sec. Young John    
24th Dist, 3rd Sec. Young John    
7th Dist, 3rd Sec. Young Sutton