Search billions of records on Ancestry.com

1832 Cherokee Country
Draw Area Henry County
Georgia Land Lottery
aka Georgia 1832 Gold Land Lottery
Format by Charles Barnum
Back to Land Lottery Index
 
Draw Area Last Name First Name Middle (Henry Co.)
6th Dist, 1st Sec. Adams David    
16th Dist, 2nd Sec. Adams Jesse    
16th Dist, 3rd Sec. Adams John    
25th Dist, 3rd Sec. Allmond Peter B.  
4th Dist, 2nd Sec. Anderson Matthew    
25th Dist, 2nd Sec. Arnold Ezekiel    
12th Dist, 4th Sec. Askew Ervin    
14th Dist, 3rd Sec. Askey John    
168th Dist, 2nd Sec. Autrey John    
6th Dist, 3rd Sec. Baker Thomas    
8th Dist, 3rd Sec. Bankston John    
26th Dist, 2nd Sec. Barentine Jacob    
25th Dist, 2nd Sec. Barentine Washington    
12th Dist, 2nd Sec. Barnes Jethro H.  
23rd Dist, 2nd Sec. Barnett John G.  
9th Dist, 4th Sec. Barnwell John    
23rd Dist, 2nd Sec. Barnwell William    
28th Dist, 3rd Sec. Barr John    
9th Dist, 4th Sec. Barrentine Samuel    
7th Dist, 3rd Sec. Baxley Aaron    
24th Dist, 3rd Sec. Baxly,Sen. William    
23rd Dist, 3rd Sec. Baxter Hannah    
11th Dist, 3rd Sec. Baxter James   orphans
6th Dist, 3rd Sec. Baxter Martha    
10th Dist, 4th Sec. Baxter Reuben    
19th Dist, 4th Sec. Bealy,Sen. Thomas    
161st Dist, 2nd Sec. Beavers Willis    
22nd Dist, 2nd Sec. Beck William    
12th Dist, 3rd Sec. Bentley James M.  
24th Dist, 2nd Sec. Bishop James S. orphans
25th Dist, 2nd Sec. Bitterton John    
19th Dist, 4th Sec. Blackstock James    
9th Dist, 4th Sec. Blackstock William    
7th Dist, 2nd Sec. Bobbins Miles G.  
6th Dist, 4th Sec. Borge Abel    
16th Dist, 3rd Sec. Boyett Reuben   orphan
14th Dist, 4th Sec. Boynton Elijah S.  
4th Dist, 4th Sec. Bridges James    
28th Dist, 3rd Sec. Brock James L.  
24th Dist, 2nd Sec. Broughton Joshua    
23rd Dist, 2nd Sec. Brown Edmund    
27th Dist, 3rd Sec. Brown Levi    
26th Dist, 2nd Sec. Brown Martin    
23rd Dist, 2nd Sec. Brown Mordecai   orphans
12th Dist, 2nd Sec. Brown Rebecca    
14th Dist, 3rd Sec. Brown Silas    
13th Dist, 4th Sec. Brown William    
9th Dist, 1st Sec. Buckelew James F.  
18th Dist, 4th Sec. Buckelew John P.  
11th Dist, 4th Sec. Burks Jonathan    
13th Dist, 2nd Sec. Burks Jonathan    
16th Dist, 3rd Sec. Butler Gracey    
16th Dist, 3rd Sec. Cagle Leonard    
17th Dist, 1st Sec. Cagle Robert    
7th Dist, 3rd Sec. Cagle Sapthey    
23rd Dist, 3rd Sec. Callaway James H.  
25th Dist, 3rd Sec. Calloway Jonathan    
5th Dist, 4th Sec. Camp Joseph    
6th Dist, 1st Sec. Camp Seaborn    
10th Dist, 2nd Sec. Camp William    
18th Dist, 1st Sec. Campbell Dalegall    
17th Dist, 1st Sec. Cape Brinkley    
7th Dist, 3rd Sec. Cape Lewis    
27th Dist, 2nd Sec. Caps John    
7th Dist, 3rd Sec. Carpenter Thomas    
4th Dist, 4th Sec. Carpenter Warren    
10th Dist, 4th Sec. Cash John    
8th Dist, 2nd Sec. Cawley Thomas    
26th Dist, 2nd Sec. Clarke Presby R.  
13th Dist, 4th Sec. Cleaves Turner A.  
14th Dist, 4th Sec. Clifton John   orphans
23rd Dist, 3rd Sec. Cloud Ezekiel    
4th Dist, 2nd Sec. Coates John D.  
26th Dist, 3rd Sec. Coker Isaac    
9th Dist, 1st Sec. Collates John   orphans
6th Dist, 1st Sec. Collatt John   orphans
11th Dist, 3rd Sec. Cook Sarah    
25th Dist, 3rd Sec. Cook Thomas    
23rd Dist, 2nd Sec. Cook,Sen. Thomas    
16th Dist, 3rd Sec. Cooper David    
14th Dist, 2nd Sec. Coplin Archibald H.  
18th Dist, 1st Sec. Cotes Pleasant A.  
22nd Dist, 3rd Sec. Craig Alexander    
7th Dist, 1st Sec. Craig Alexander    
11th Dist, 3rd Sec. Crawford Alexander    
7th Dist, 1st Sec. Crawley Mary    
4th Dist, 2nd Sec. Crawley Spencer   orphans
14th Dist, 2nd Sec. Crayton William L.  
5th Dist, 3rd Sec. Creddille Ellington    
8th Dist, 2nd Sec. Creel George    
10th Dist, 4th Sec. Crenshaw Jarrel   orphans
18th Dist, 4th Sec. Crew William F.  
25th Dist, 3rd Sec. Crew William F.  
10th Dist, 3rd Sec. Crimm David    
11th Dist, 4th Sec. Crombie William A.  
8th Dist, 2nd Sec. Crowder George    
9th Dist, 3rd Sec. Crumbey Anthony    
7th Dist, 2nd Sec. Dailey,Jr John    
5th Dist, 4th Sec. Daniel Elizabeth    
9th Dist, 1st Sec. Davis Robert    
8th Dist, 4th Sec. Davis William    
26th Dist, 3rd Sec. Deavenport David S.  
15th Dist, 3rd Sec. Dees Joel A.  
10th Dist, 4th Sec. Derrick Andrew    
6th Dist, 3rd Sec. Dickey Thomas    
5th Dist, 2nd Sec. Dobbins Moses B.  
12th Dist, 3rd Sec. Dodson Isaiah    
19th Dist, 4th Sec. Dorton John    
4th Dist, 4th Sec. Drake Cordy    
5th Dist, 3rd Sec. Duncan John    
6th Dist, 3rd Sec. Dunn Stephen    
27th Dist, 3rd Sec. Dunn William    
13th Dist, 4th Sec. Echols James    
23rd Dist, 3rd Sec. Edge Thomas    
8th Dist, 3rd Sec. Edwards James A.  
5th Dist, 4th Sec. Edwards Littleberry   orphans
28th Dist, 3rd Sec. Edwards Rewal    
9th Dist, 2nd Sec. Estes Allen    
25th Dist, 3rd Sec. Fare James   orphans
7th Dist, 2nd Sec. Farmer John E.  
8th Dist, 1st Sec. Farrar John A.  
11th Dist, 3rd Sec. Fincher Jemima    
9th Dist, 4th Sec. Fincher Jemima    
27th Dist, 2nd Sec. Fleming Robert N.  
5th Dist, 4th Sec. Flood Jane    
9th Dist, 3rd Sec. Foster William   orphans
22nd Dist, 2nd Sec. Freeman Beverly A.  
13th Dist, 4th Sec. Freeman Beverly A.  
16th Dist, 3rd Sec. Frod Mary AnnE.  
15th Dist, 3rd Sec. Futral Etheldred    
22nd Dist, 3rd Sec. Gallman John C.  
13th Dist, 4th Sec. Gallman John    
12th Dist, 2nd Sec. Gentry Ransom    
9th Dist, 4th Sec. Gentry Seaborn    
11th Dist, 4th Sec. Gibson Andrew    
4th Dist, 4th Sec. Gibson James F.  
8th Dist, 2nd Sec. Gibson James F.  
14th Dist, 3rd Sec. Gibson Luke    
13th Dist, 2nd Sec. Gilkeyson Robert E.  
5th Dist, 2nd Sec. Gillam Robert    
12th Dist, 2nd Sec. Gillam Robert    
27th Dist, 3rd Sec. Gillespy David    
58th Dist, 2nd Sec. Gorden Abraham    
18th Dist, 1st Sec. Graham Philip    
9th Dist, 2nd Sec. Graham William    
8th Dist, 4th Sec. Graham Windsor    
13th Dist, 4th Sec. Graham Windsor    
18th Dist, 4th Sec. Gray John   orphans
13th Dist, 2nd Sec. Gray Nelson    
23rd Dist, 2nd Sec. Green John R.  
5th Dist, 2nd Sec. Griffin David    
12th Dist, 2nd Sec. Grizzell James    
4th Dist, 4th Sec. Gubert Matthew    
6th Dist, 3rd Sec. Gunn James W.  
13th Dist, 3rd Sec. Haley Ambrose M.  
5th Dist, 3rd Sec. Haley George W.  
25th Dist, 2nd Sec. Hall William    
13th Dist, 3rd Sec. Hand Edmund    
17th Dist, 1st Sec. Hand Isaiah    
26th Dist, 2nd Sec. Hand,Jr Isaac    
23rd Dist, 3rd Sec. Hardman Garrett    
6th Dist, 1st Sec. Harige William    
11th Dist, 2nd Sec. Harlin Zachariah   orphans
9th Dist, 1st Sec. Harlin Zachariah   orphans
17th Dist, 1st Sec. Harper Elizabeth    
27th Dist, 2nd Sec. Harper Uel    
11th Dist, 3rd Sec. Harris Alexander    
26th Dist, 3rd Sec. Harrison Asa W.  
6th Dist, 1st Sec. Harry John S.  
18th Dist, 1st Sec. Harry William    
20th Dist, 2nd Sec. Harvill Dottson    
11th Dist, 3rd Sec. Hays Lewis    
4th Dist, 4th Sec. Heflin Wiley J.  
9th Dist, 2nd Sec. Henderson John C.  
12th Dist, 3rd Sec. Henderson John C.  
4th Dist, 4th Sec. Henderson Mary Ann orphan
6th Dist, 4th Sec. Henderson Samuel    
27th Dist, 3rd Sec. Henry James    
7th Dist, 1st Sec. Hicks Parrey    
10th Dist,1st Sec. Hicks William B.  
13th Dist, 4th Sec. Higainbotham Joseph C.  
13th Dist, 4th Sec. Higginbotham Joseph C.  
12th Dist, 4th Sec. Hightower Jackson    
26th Dist, 2nd Sec. Hill John    
24th Dist, 3rd Sec. Holdege John H.  
11th Dist, 4th Sec. Holland Moses    
13th Dist, 2nd Sec. Hood Joseph    
7th Dist, 1st Sec. Hubbard Peterson    
8th Dist, 2nd Sec. Hudman Elizabeth    
27th Dist, 2nd Sec. Hudman Garrett    
8th Dist, 4th Sec. Hudson John    
13th Dist, 2nd Sec. Hughes Eli    
8th Dist, 3rd Sec. Hunt Thomas S.  
6th Dist, 1st Sec. Hurpes William C. orphans
14th Dist, 3rd Sec. Hursley Alfred    
13th Dist, 2nd Sec. Hutson John    
11th Dist, 4th Sec. Ingram John R.  
27th Dist, 2nd Sec. Jackson Daniel   orphans
4th Dist, 4th Sec. Jackson Edmund W.  
5th Dist, 4th Sec. Jackson George    
26th Dist, 3rd Sec. Jackson Mary    
4th Dist, 2nd Sec. Jackson Pryent E.  
13th Dist, 2nd Sec. Jackson Pyent E.  
24th Dist, 2nd Sec. Jackson Sarah    
14th Dist, 3rd Sec. Jackson Thomas    
10th Dist, 2nd Sec. Jackson William    
10th Dist, 3rd Sec. Jester Burgess    
8th Dist, 1st Sec. Jester Burgess    
13th Dist, 4th Sec. Johnson Luke    
28th Dist, 3rd Sec. Johnson Travis    
9th Dist, 1st Sec. Johnson William    
7th Dist, 1st Sec. Johnston Luke    
4th Dist, 4th Sec. Jones Elizabeth R.  
12th Dist, 2nd Sec. Jones James S.  
11th Dist, 2nd Sec. Jordan Charles    
11th Dist, 4th Sec. Jordan Guilford    
28th Dist, 3rd Sec. Jordan William R.  
6th Dist, 4th Sec. Keen John    
189th Dist, 2nd Sec. Keen John    
8th Dist, 1st Sec. Keepers Mary    
9th Dist, 4th Sec. Kendrick Susannah    
6th Dist, 3rd Sec. Kent Mary D.  
8th Dist, 4th Sec. Kersey Charles    
5th Dist, 3rd Sec. Kill Catharine    
24th Dist, 2nd Sec. King Beniah    
5th Dist, 4th Sec. King James S.  
10th Dist, 3rd Sec. King P. &Wm.  
11th Dist, 2nd Sec. King Thomas W.  
10th Dist, 3rd Sec. Kitchen William    
5th Dist, 4th Sec. Kitchens Josiah    
11th Dist, 3rd Sec. Knight Jesse C.  
9th Dist, 4th Sec. Knight Richard    
24th Dist, 2nd Sec. Laney Phillips    
9th Dist, 1st Sec. Laney Solomon M.  
4th Dist, 4th Sec. Lang John C.  
22nd Dist, 2nd Sec. Langston Isaac    
14th Dist, 3rd Sec. Layle John    
27th Dist, 2nd Sec. Lee John    
22nd Dist, 2nd Sec. Lee William    
23rd Dist, 3rd Sec. Leget Alsey    
7th Dist, 1st Sec. Lemon Alexander    
7th Dist, 4th Sec. Lester Archibald    
14th Dist, 4th Sec. Lewis Asa   orphans
5th Dist, 2nd Sec. Lewis Catharine    
18th Dist, 4th Sec. Linn John M.  
7th Dist, 3rd Sec. Lites Joseph    
12th Dist, 3rd Sec. Lits Frederic    
23rd Dist, 2nd Sec. Little Robert    
23rd Dist, 2nd Sec. Little Zabud    
19th Dist, 4th Sec. Love James    
24th Dist, 3rd Sec. Love James    
20th Dist, 2nd Sec. Lovejoy Edward M.  
5th Dist, 4th Sec. Lowe Sarah    
5th Dist, 3rd Sec. Lyons Thomas B.  
17th Dist, 1st Sec. Mackey Jason H.  
9th Dist, 2nd Sec. Maiden William H.  
24th Dist, 3rd Sec. Manly Joseph P.  
25th Dist, 3rd Sec. Mann Rebecca    
9th Dist, 3rd Sec. McCants David    
22nd Dist, 3rd Sec. McCibben Margarette    
7th Dist, 1st Sec. McCommon Charles    
7th Dist, 3rd Sec. McConnell James    
12th Dist, 2nd Sec. McConnell Joshua    
7th Dist, 2nd Sec. McCully Josiah    
4th Dist, 2nd Sec. McKay Jonathan    
6th Dist, 1st Sec. McKay Jonathan    
26th Dist, 3rd Sec. McKee John   orphans
6th Dist, 3rd Sec. McKinney William    
13th Dist, 4th Sec. McLendon Samuel    
7th Dist, 4th Sec. McMullen Memory    
24th Dist, 2nd Sec. McRight John    
9th Dist, 2nd Sec. McVicker John    
12th Dist, 3rd Sec. Meek Robert    
11th Dist, 3rd Sec. Mercer Lott    
10th Dist, 4th Sec. Mercer Sarah    
12th Dist, 3rd Sec. Metz George    
5th Dist, 4th Sec. Metz Samuel    
16th Dist, 3rd Sec. Miles William    
12th Dist, 3rd Sec. Millican Susannah    
7th Dist, 3rd Sec. Mitchell Joshua L.  
24th Dist, 3rd Sec. Mitchell Thomas    
27th Dist, 3rd Sec. Mobley John    
13th Dist, 4th Sec. Moore Andrew R.  
9th Dist, 4th Sec. Moore Andrew Y.  
13th Dist, 4th Sec. Moore Elizabeth    
8th Dist, 2nd Sec. Moore Isaac    
14th Dist, 3rd Sec. Moore Rhoda A.  
10th Dist, 3rd Sec. Moore William    
19th Dist, 4th Sec. Moore William    
10th Dist, 2nd Sec. Morgan Elias   orphans
13th Dist, 2nd Sec. Morgan Elizabeth    
5th Dist, 3rd Sec. Morgan James S.  
10th Dist, 4th Sec. Morgan William    
24th Dist, 3rd Sec. Morris William    
9th Dist, 1st Sec. Moseley Henry H.  
12th Dist, 4th Sec. Moseley Robert    
23rd Dist, 2nd Sec. Moseley Silas    
18th Dist, 1st Sec. Murray James    
8th Dist, 1st Sec. Murray John    
6th Dist, 3rd Sec. Naylor Joseph    
7th Dist, 1st Sec. Newman Jeremiah    
9th Dist, 3rd Sec. Nix James    
7th Dist, 2nd Sec. Nixon Charles W.  
8th Dist, 4th Sec. Nolen George    
18th Dist, 1st Sec. Null Middleton F.  
8th Dist, 1st Sec. Osburn Brittain S.  
6th Dist, 3rd Sec. Otwell Guifford R.  
7th Dist, 4th Sec. Overton James    
8th Dist, 2nd Sec. Owen Vines H.  
7th Dist, 2nd Sec. Owen William J.  
8th Dist, 1st Sec. Owens Vines H.  
26th Dist, 3rd Sec. Ozmore Robert    
14th Dist, 4th Sec. Pace Delphia    
25th Dist, 3rd Sec. Pace Hardy    
6th Dist, 4th Sec. Pace William    
8th Dist, 3rd Sec. Parish Jonathan D.  
8th Dist, 3rd Sec. Parker John    
27th Dist, 2nd Sec. Patello Benjamin F.  
23rd Dist, 2nd Sec. Patillo James    
10th Dist, 4th Sec. Pattello Wesley H.  
6th Dist, 3rd Sec. Paul Archibald Y.  
11th Dist, 3rd Sec. Peck Jonathan M.  
10th Dist,1st Sec. Perkins James    
18th Dist, 1st Sec. Perryman James G.  
15th Dist, 3rd Sec. Perryman James G.  
10th Dist, 2nd Sec. Peters Nathan W.  
9th Dist, 3rd Sec. Phillips Hillery    
11th Dist, 3rd Sec. Pierson Francis    
11th Dist, 2nd Sec. Pierson Francis    
4th Dist, 2nd Sec. Pile Charity    
22nd Dist, 3rd Sec. Pistell John W.A.  
13th Dist, 2nd Sec. Pittman Jeremiah    
9th Dist, 3rd Sec. Plufer John    
11th Dist, 2nd Sec. Pool James    
16th Dist, 3rd Sec. Pope Henry N.  
10th Dist, 2nd Sec. Porter George    
22nd Dist, 2nd Sec. Porter Lavinia &Jane orphans
11th Dist, 4th Sec. Powell Alsey W.  
22nd Dist, 2nd Sec. Prather James    
12th Dist, 3rd Sec. Price Robert W.  
11th Dist, 4th Sec. Price Samuel    
17th Dist, 1st Sec. Price Samuel    
63rd Dist, 2nd Sec. Pullin John G.  
220th Dist, 2nd Sec. Pullin William    
241st Dist, 2nd Sec. Purser Richard    
5th Dist, 2nd Sec. Ragland William    
26th Dist, 2nd Sec. Raiford William H.  
5th Dist, 2nd Sec. Ransey James    
23rd Dist, 3rd Sec. Ransom John T.  
9th Dist, 4th Sec. Rape Peter    
9th Dist, 1st Sec. Rape,Sen. Henry    
16th Dist, 3rd Sec. Ray John S.  
12th Dist, 2nd Sec. Richardson James M. orphans
11th Dist, 3rd Sec. Richardson Mary Ann  
24th Dist, 3rd Sec. Rogers Elijah    
7th Dist, 4th Sec. Rogers James    
9th Dist, 1st Sec. Rogers John    
26th Dist, 3rd Sec. Roudham Peter    
23rd Dist, 2nd Sec. Rowan Elsey A.  
4th Dist, 4th Sec. Ruff John M.  
6th Dist, 1st Sec. Ruff Martin L.  
9th Dist, 2nd Sec. Russell Forgus    
4th Dist, 2nd Sec. Russell Robert B.  
12th Dist, 2nd Sec. Russell Timothy J.  
9th Dist, 1st Sec. Russell William    
5th Dist, 3rd Sec. Russell William    
7th Dist, 1st Sec. Russell,Jr James    
15th Dist, 3rd Sec. Russell,Sen. James    
20th Dist, 2nd Sec. Russell,Sen. James    
13th Dist, 4th Sec. Ryley Michael   orphan
11th Dist, 2nd Sec. Sailors Jeremiah    
6th Dist, 3rd Sec. Sanders Henry    
25th Dist, 3rd Sec. Sansing,Sen. John    
6th Dist, 4th Sec. Sansom Robert   orphans
10th Dist,1st Sec. Sappington John    
10th Dist, 2nd Sec. Sappington John    
27th Dist, 2nd Sec. Sappington Richard T.  
26th Dist, 3rd Sec. Sellers John    
24th Dist, 2nd Sec. Shaw James    
10th Dist, 3rd Sec. Shaw Minton    
8th Dist, 3rd Sec. Shell Isham M.  
13th Dist, 2nd Sec. Shepherd George F.  
22nd Dist, 3rd Sec. Sherman Payton    
5th Dist, 2nd Sec. Shore Elijah V.  
18th Dist, 1st Sec. Simmons James R.  
14th Dist, 3rd Sec. Singleton Hezekiah   orphans
7th Dist, 1st Sec. Singleton Wyett R.  
8th Dist, 3rd Sec. Slurr John H.  
14th Dist, 3rd Sec. Smallwood Marcus    
14th Dist, 3rd Sec. Smallwood Marcus    
8th Dist, 3rd Sec. Smith Eli T. orphan
7th Dist, 1st Sec. Smith Guy W.  
25th Dist, 3rd Sec. Smith Jackson    
5th Dist, 4th Sec. Smith John B.  
23rd Dist, 2nd Sec. Smith Peter W.  
7th Dist, 2nd Sec. Smith Thomas    
10th Dist, 3rd Sec. Sowell James    
7th Dist, 3rd Sec. Stallworth Edmund    
17th Dist, 1st Sec. Starks William L.  
10th Dist, 4th Sec. Steele lames C.  
6th Dist, 3rd Sec. Stegall Ivey F.  
27th Dist, 2nd Sec. Steger Alfred M.  
18th Dist, 1st Sec. Steger Robert M.  
28th Dist, 3rd Sec. Stephens Stephen W.  
6th Dist, 1st Sec. Stewart Alexander    
8th Dist, 4th Sec. Stewart David M. orphans
20th Dist, 2nd Sec. Stewart David M. orphans
9th Dist, 4th Sec. Stewart Gideon T.  
24th Dist, 2nd Sec. Stewart Henry W.  
11th Dist, 3rd Sec. Stewart John W.  
19th Dist, 4th Sec. Stewart Walter    
7th Dist, 1st Sec. Stokes Henry    
12th Dist, 3rd Sec. Strickland Ivin    
22nd Dist, 2nd Sec. Strickland Jesse    
6th Dist, 4th Sec. Stubbs Thomas    
5th Dist, 4th Sec. Swinney Henry    
14th Dist, 3rd Sec. Tatum Albert    
7th Dist, 2nd Sec. Temples Elizabeth    
23rd Dist, 3rd Sec. Terrell Absolem    
5th Dist, 4th Sec. Thomas John T.  
22nd Dist, 3rd Sec. Thompson John    
10th Dist, 3rd Sec. Thompson Vincent    
19th Dist, 4th Sec. Thrower James    
213th Dist, 2nd Sec. Tindall Henry W.  
13th Dist, 4th Sec. Tipper Augustus W.  
18th Dist, 1st Sec. Tomme John W.  
16th Dist, 3rd Sec. Tomme Joseph   orphans
12th Dist, 3rd Sec. Touchstone William    
7th Dist, 3rd Sec. Tucker Crawford    
13th Dist, 3rd Sec. Turner Alexander    
6th Dist, 3rd Sec. Turner Henry M.  
8th Dist, 1st Sec. Turner Joseph    
23rd Dist, 2nd Sec. Turner Levi H.  
9th Dist, 4th Sec. Turner Robert R.  
15th Dist, 3rd Sec. Turner Tillman J.  
19th Dist, 4th Sec. Turner,Jr Aaron    
5th Dist, 4th Sec. Turner,Sen. Aaron    
23rd Dist, 2nd Sec. Turner,Sen. William    
5th Dist, 3rd Sec. Turvaville James    
8th Dist, 2nd Sec. Tyas John G.  
13th Dist, 3rd Sec. Tyler George    
6th Dist, 3rd Sec. Upchurch Abner F.  
14th Dist, 3rd Sec. Vaughn Elijah D.  
5th Dist, 3rd Sec. Vaughn William    
28th Dist, 3rd Sec. Vessels Thomas    
18th Dist, 1st Sec. Wade John    
11th Dist, 2nd Sec. Walden Green    
5th Dist, 2nd Sec. Warren Bray   orphans
9th Dist, 2nd Sec. Warthen Warthen   4 children
13th Dist, 3rd Sec. Watkins John    
9th Dist, 1st Sec. Weems Samuel R.  
8th Dist, 1st Sec. Welbourn Margaret    
27th Dist, 2nd Sec. Welden Bailey    
6th Dist, 4th Sec. Welden Isaac    
8th Dist, 1st Sec. Westbrook John    
25th Dist, 2nd Sec. White Abda    
9th Dist, 4th Sec. White Margery    
4th Dist, 4th Sec. Wilkins Samuel    
12th Dist, 3rd Sec. Willis James    
10th Dist, 4th Sec. Willis John J.M. orphan
4th Dist, 4th Sec. Woodward William    
22nd Dist, 3rd Sec. Wright James    
22nd Dist, 3rd Sec. Young George W.  
7th Dist, 2nd Sec. Young George W.  
15th Dist, 3rd Sec. Young Samuel    
6th Dist, 3rd Sec. Young Woodson