Search billions of records on Ancestry.com

1832 Cherokee Country
Draw Area Tatnall County
Georgia Land Lottery
aka Georgia 1832 Gold Land Lottery
Submitted by Charles Barnum
Back to Land Lottery Index
 
24th Dist, 3rd Sec. Arnold Charles   (Tatnall Co.)
12th Dist, 3rd Sec. Bacon Alfred C.  
8th Dist, 4th Sec. Baldasee Isaac    
22nd Dist, 2nd Sec. Blocker Jacob   orphans
20th Dist, 2nd Sec. Bowen Elijah    
18th Dist, 1st Sec. Branch Hester    
10th Dist, 3rd Sec. Brewton Natham    
26th Dist, 2nd Sec. Brewton Samuel    
14th Dist, 3rd Sec. Camron Alexander    
8th Dist, 3rd Sec. Camron Allen    
8th Dist, 4th Sec. Coe Joseph    
7th Dist, 2nd Sec. Coe Joseph    
12th Dist, 3rd Sec. Collins David K.  
12th Dist, 2nd Sec. Collins Jason    
25th Dist, 2nd Sec. Collins Sikes    
6th Dist, 1st Sec. Conner William    
6th Dist, 3rd Sec. Coward James    
8th Dist, 3rd Sec. Crews Petsey   orphan
14th Dist, 3rd Sec. Daniel Aaron   orphans
10th Dist,1st Sec. Darrence Francis    
14th Dist, 3rd Sec. Davis Jacob    
12th Dist, 2nd Sec. Durrence Francis M.  
7th Dist, 1st Sec. Ellis Absala    
9th Dist, 4th Sec. Glisson Joseph    
10th Dist, 4th Sec. Grace John    
6th Dist, 3rd Sec. Hallman John   orphans
5th Dist, 3rd Sec. Hallman Nancy    
24th Dist, 3rd Sec. Hancock Watts    
27th Dist, 2nd Sec. Harden Nancy    
11th Dist, 4th Sec. Harden Robert M.  
9th Dist, 4th Sec. Highsmith Solomon    
9th Dist, 1st Sec. Hodges William    
24th Dist, 3rd Sec. Hodges Willis    
25th Dist, 2nd Sec. Johns William W.  
23rd Dist, 2nd Sec. Jones Benjamin H.  
7th Dist, 2nd Sec. Jones James T.  
28th Dist, 3rd Sec. Jones John    
6th Dist, 4th Sec. Little John    
18th Dist, 1st Sec. Martin Samuel L.  
14th Dist, 2nd Sec. Mattox Aaron    
23rd Dist, 2nd Sec. Mattox John A.  
10th Dist, 4th Sec. Mattox Michael M.  
5th Dist, 4th Sec. McCall George W.  
10th Dist, 2nd Sec. McDonald Jackson    
24th Dist, 3rd Sec. McDonald John    
11th Dist, 4th Sec. McGee Thomas W.  
5th Dist, 3rd Sec. McLelion John    
23rd Dist, 2nd Sec. McLelion John    
9th Dist, 4th Sec. McNabb James    
13th Dist, 3rd Sec. Nail Reuben    
26th Dist, 3rd Sec. Nolin Dennis    
27th Dist, 3rd Sec. Partin John    
14th Dist, 3rd Sec. Phillips Phillips   3 orphans
6th Dist, 4th Sec. Pitman Jacob    
8th Dist, 1st Sec. Powell William    
26th Dist, 2nd Sec. Sapp,Jr Elijah    
9th Dist, 2nd Sec. Sikes Ezekiel    
7th Dist, 2nd Sec. Smith Aaron    
13th Dist, 2nd Sec. Smith Aaron    
8th Dist, 3rd Sec. Standley James    
7th Dist, 3rd Sec. Stanley Sands   orphans
26th Dist, 3rd Sec. Summerall Allen    
27th Dist, 2nd Sec. Surrency,Sen. Jacob    
17th Dist, 1st Sec. Thomas John    
12th Dist, 3rd Sec. Tippin Tippin   children
9th Dist, 2nd Sec. Turner,Sen. J.    
8th Dist, 2nd Sec. Underwood James    
7th Dist, 3rd Sec. Vinzant Mary    
24th Dist, 3rd Sec. Williams Betsey