Search billions of records on Ancestry.com

1832 Cherokee Country
Draw Area Ware County
Georgia Land Lottery
aka Georgia 1832 Gold Land Lottery
Format by Charles Barnum
Back to Land Lottery Index
 
Draw Area Last Name First Name Middle or (Ware Co.)
17th Dist, 1st Sec. Basley William    
8th Dist, 3rd Sec. Beesley Nathan    
19th Dist, 1st Sec. Beverly Hester    
10th Dist,1st Sec. Caison Allison    
12th Dist, 2nd Sec. Caison Willis    
24th Dist, 3rd Sec. Caison Wiloughby    
20th Dist, 2nd Sec. Cason David    
7th Dist, 4th Sec. Crews William    
10th Dist, 3rd Sec. Denison William P.  
24th Dist, 3rd Sec. Dickerson Robert   orphan
11th Dist, 3rd Sec. Dryden Joel    
6th Dist, 4th Sec. Dyall Thomas    
25th Dist, 3rd Sec. Dyess Wineyford    
26th Dist, 3rd Sec. Dyess Winiford    
12th Dist, 4th Sec. Fassell Arnold B.  
12th Dist, 2nd Sec. Fullwood John    
28th Dist, 3rd Sec. Fullwood John    
47th Dist, 2nd Sec. Fussell Arnold B.  
10th Dist,1st Sec. Guy William    
15th Dist, 3rd Sec. Henderson Berryan    
27th Dist, 3rd Sec. Herrin Levi    
10th Dist, 3rd Sec. Hickox David    
27th Dist, 3rd Sec. Hunter David    
7th Dist, 4th Sec. Jones James    
26th Dist, 3rd Sec. Jones James    
18th Dist, 1st Sec. King William    
18th Dist, 4th Sec. Lankford James    
5th Dist, 2nd Sec. Levins William    
9th Dist, 3rd Sec. McClain John    
6th Dist, 3rd Sec. Miller Ezekiel S.  
22nd Dist, 2nd Sec. Milton Benjamin    
14th Dist, 3rd Sec. Norman John M.  
17th Dist, 1st Sec. North John J.  
22nd Dist, 3rd Sec. Reggins William G.  
20th Dist, 2nd Sec. Register Abraham    
14th Dist, 4th Sec. Richardson Joseph    
8th Dist, 4th Sec. Rowell John    
8th Dist, 3rd Sec. Rusheon Specey    
11th Dist, 2nd Sec. Sears David    
25th Dist, 3rd Sec. Simmons Thomas    
25th Dist, 2nd Sec. Simmons Thomas    
16th Dist, 3rd Sec. Smith John N.  
18th Dist, 1st Sec. Smith John    
11th Dist, 4th Sec. Smith Lawrence    
12th Dist, 4th Sec. Smith Lawrence    
22nd Dist, 3rd Sec. Smith Peter &Nancy orphans
18th Dist, 4th Sec. Stone George W.R.  
14th Dist, 2nd Sec. Stone Henry    
8th Dist, 4th Sec. Thomas John    
8th Dist, 3rd Sec. Thompson William    
10th Dist, 3rd Sec. Tillet John    
27th Dist, 3rd Sec. Tillett Leah    
12th Dist, 4th Sec. Walker Jeremiah    
27th Dist, 2nd Sec. Williams Josiah