Search billions of records on Ancestry.com

Lafontaine High School Graduates 1891-1962

This list of Lafontaine High School graduates appeared in the Family Branches newsletter of the Wabash County Genealogical Society in Volume 8 numbers 4 and 5, November and December of 2002. The list was provided by Mrs. Mae Garrett to the editor Ron Woodward.

Please send corrections or additions to drwoodward@cinergymetro.net

Note: Maiden names listed first, followed by married names.

Deaths are indicated with an asterisk * or "d"


Class of 1891
Emma Logan Dillion


Class of 1892
Wellman Bruner


Class of 1893
Homer Black
Herman Blackman
Meda Critchlow Hubbard
Nelle Harper Holderbaum
Anna Moffett Odgers
Estalla Vandegrift Logan

Class of 1894
No graduates

Class of 1895
No graduates

Class of 1896
Charles Badger
Charles Martin
Daisy Perkins Smith
Meda Perkins

Class of 1897
No graduates

Class of 1898
Robert K. Devericks
Grace Hubbard Brane
Rhoda Morrow Stremmel

Class of 1899
Charles Banks
Lizzie Banister Crawford
Joe Bloomer
Clayton Botkins
Kate Miller Haines
Will Moore
Harry M. Poston
Fred Sutton
Charles Tyler
Ned Waite

Class of 1900
Dewitt Brane
Warder Crow
Gus Thompson

Class of 1901
Leroy Calloway
Marguerite Maxey
Charles Moore
Ernest Paullus
Amanda Spence Thompson Ridenour
Bert Watson
George Watson

Class of 1902
Fred Bloomer
Georgia  Harper Hunt
Fae McNeil Harris
Clarence Mason
Lawrence Neff

Class of 1903
Clarence Gatrel
Golda Blood Mason
Jesse Johnson
Kenneth Parker
Clarence Neff
Chester Troyer

Class of 1904
No graduates

Class of 1905
Pearl Boswell Bloom
Alva Brane
Sherman Devericks
Warren Dicken
Jesse Grant
Ed Guenin
Rex Rudicel
Ethel Wingard Sailors

Class of  1906
Mary Paul
Goldier Siders Enyeart
George Spinks

Class of 1907
Eva Clark Broadie
Cleo Hamilton Troyer
Nettie Hamilton Hill
Floy Hubbard Bloomer
Alta Jerreruy Thomas
Vesta Morrow Piety
Mary Scott Waggoner
Bessie Steele Bruner Myers
Earl Sutton
Alvah Watson
Chi Waggoner

Class of 1908
Louise Coon Sumpter
Leona Crow Goodpasture
Levi Martin
Edith Paul Rothinghouse
Nell Paul Banister
Mary Richardson Kennedy
Quincy Waggoner
Julia Williams Baker

Class of 1909
Kitty Banister  Bartyholomew
John Bloomer
Verla Brane Davis
Alta Hoggatt Hummel
Ray Howard
Florence Lynn Spinks
Kate Parker Duffey
Warren Replogle
Claudia Stands
Ruth Stoner  Roberts

Class of 1910
Lawrence Blood
Bessie Bloomer Gurtner
James Brock
Harold Replogle
Ned Rudicel
Alvah Taylor
Cleo Wilson Bowman

Class of 1911
Ernest Alexander
Sarah Badger Bichacoff
Paul Piety]
Joe Sterling

Class of 1912
James Badger
Raymond Brane
Floyd Garrison
Garl Hollett
Wilbur Hummel
Ethel Sailors Rinker
Myrtle Snyder Hill
Lottie Waggoner Troyer

Class of 1913
Lola Crawley Smith
Reva Howard
Robert Howard
Dwight Painter
Louise Sailors Cross Hollett
Walter Sands

Class of 1914
Myrtle Bantham Gooder
Wilbur Giltner
Grace Howard Stands
Jeanette Miller Humrichouser
Ethel Smith Howard
Gordon Watson

Class of 1915
Marianna Banister Mossman
Jess Dillion
Fern Ham Cunningham
Byron Henderson

Ray Mossman
Vera Bella Painter Burr
Faye Renbarger Gillespie Warnock
Ruby Sweet Ulrich Boulboulle
Louise Wright Spencer

Class of 1916
Ruth Clark Waggoner
Charlotte Harper Green
Mabel Lawson Thomas
Kenneth Morris
Maizie Morrow Johns
Lawrence Pogue
Hazel Smart Sprong
Ethel Sparks Piper

Class of 1917
Ferol Brane Reed
Warren Brane
Ercie Dillion Harrell
Cecil Garrison
Helen Geyer Wehrmeyer
Grace Ham Myers
Clarence Henderson
Robert Mossman
Floyd Piety
Izola Silvers Thomas
Hazel Stephens Young
Clara Thomas Hock
Polly Waggoner
Beatrice Walters
Merle Wilson Sparks
Audrey Wingard Garrison Shaw

Class of 1918
Erma Akers
Bonnie Henderson Oberholtzer
Bessie Landreth
Otho Martin
Vernetta Martin Harrigan
Charlotte McVicker Vickery

Class of 1919
Miriam Cloud Murray
Russell Hardman
Lawrence Morris
Robert Pearson
Agnes Renbarger
Thelma Sailors Morris
Pauline Stevens Furnish
Monelle Sutton Clupper
Dessie Warren Stuber  Spence
Roy Whiteside
Howard Wile
Mary Young Troub

Class of 1920
Hazel Benson Voris
Russel H. Cook
Karl Dicken
Don Dillion
Lillian Geyer Engle
Donald Hubbard
Alfred Landreth
Leila Martin Snyder
Ruther Pearson Sheffield
Maried Rennaker
Leatha Shaffer Dunn
Arza Tyner
Audrey Waggoner McCullought

Class of 1921
Grace Frame Heinie
Vera  Forrester Gehle
Anna Hock Sutton
Lois Martin Sundheimer
Clark Morrow
Claude Sutton
Olive Wingard Wiley Carlson

Class of 1922
Ruth Barrick Stephens
Anna Crawford
Harry Ellis
Bertha Garrison Lamberson
Genevieve Pownel Davis
Ruth Sailors Clupper
Russell Sailors
Georgia Sparks Wilcox
Helen Stair Silvers *
Teddy Stair *
Clifford Stephens
Walter Thomson

Class of 1923
Stanley Brown
Florin Calloway
Ralph Clark
Paul Clupper
Wayne Ellis
Helen Grant
John Martin
Agnes Mattox Rapp
Lemoine Miltenberger
Walter Miltenberger
Wilbur Mossman
Dorothy Parker Stuber
Mildred Rennaker Matthew
Everett Taylor
Arminda Thompson Fisher
Josephine Wiley Rapp

Class of 1924
Robert Crawford
Verlin Deeter
Paul Finkenbiner
Christine Grant Curless
Helen Hardman Dillion
Perl Hussey
Herbert Lees
Helen Martin Fish
Harold Neff
Lowell Rivir
Helen Slusser Thompson
James Thomas
Ruth Thompson Cuppy
Anna Watson

Class of 1925
Ruth Brane Bair d
Avis Clark Metzger d
Grover Closer d
Geneva Dillon Rapp d
Bailey Frizemore d
Helen Haggerty Pontius d
Georgia Helms Mossman d
Theresa Lithe (Harrell) (Bailey) d
Thelma Martin Young d
Mary Morrow Rife d
Ross Mossman
Fletcher Miller d
Mildred Neff Kelly Beery d
Hazel Porter Howard d
Lola Slusser Vice d
J.B. Stephens
Lloyd Young d

Class of 1926
Oliver Clark
Helen Crumley Troxell
Lucille Hammond Stephens
Frederick Harvey
Howard Hill
Robert Martin
Ruth Martin Martin
Charlotte Mendenhall Cooper
Harley Ramsey
Verda Rivir Easteridge
Martin Shaw
Robert Siders
Mae Stai Heiser
Lawrence Stroupe
Amanda Sutton Tinkle
Cyrus Thompson
Byron Troyer

Class of 1927
Russell Brane
Charles Dillion
Raymond Dillion
Opal Forrester Wiley
Verta Helms Newboldt
Richard Hill
John Hubbard
Ethel Jones Tinkle
Wayne Martin
Orville Ramsey
Leslie Replogle
Stuart Shenefield
Marjorie Taylor Best
Susanna Thompson Brane

Class of 1928
Vernon Armstrong
Ernest Calendar
Donald Calfee
Audrey Clark Engleman
Mary Hester Clark Apple
Martha Haggerty Kroll
Anna Hoggatt Haulfein
Josephine  McVicker
Marguerite Stremmel Hill
Wava Thomas Davis Farley
Eugene Troyer
Freida Young Williams

Class of 1929
Anne Andrews Partenheimer
Freida Calloway Hiatt
Mildred Crawford McFarland
Elizabeth Garrison Howard
Elizabeth Hammond Creek Sheridan
Ida Mae Harper Lynch
Martha Hubbard Kirsh
Oren Hardman
Sydney Hussey
Doris Martin Baxter Nelson
Harold McFarland
Alberta McPhiliam Paulus
Majoria Shaw Harrell
Lucille Thomas Neher
Marcella Thomas Wine Gray
Edith Thompson Harrison
Russell Thompson
Milo Waggoner

Class of 1930
Leonard Blickenstaff
Estil Bowman
Margaret Brubaker Stout
Nondus Clark Martin Hill Abel
Roger Haggerty
Blanch Hardman Ramsey
Trelle Helms
Gladys Hussey Fagan
Ernest Jones
Max Martin
Catherine McFarland Miller
Eveleny Pressler Gray
Helen Stephens Haynes
Alice Sutton Guyer
Juanita Tyler Young

Class of 1931
Lilian Bowman Donnally Williams
Joanna Cooper Allman
Robert Cooper
Russell Forrester
Laural Gwaltney
Nina Hill Kumley
Morris Roberts
Margaret Shaffer Haggerty
Aplha Speicher Alexander *2008
Thelma Stair Leming *
Harley Sutton
Odlin Taylor
Earl Thomas

Class of 1932
Carl Benbow
Ben Blood
Dorothy Deane Calfee Smith
Howard Clark
Annabelle Clupper Pressler
Harriett Covalt Lower
Loren Paul Davis
Mary Alice Draper
Howard Enyeart
Joanna Harper Gilmore Buzzetti
Esther Helms Hiatt
Merritt Jones
Robert Kirtley
Charlotte Mae Logan Bowman *2 Dec 2007
Helen Marks Marley
Clarence Neff, Jr.
Geneva Reed Fager
Susannah Shenefield Pressler Kent
Lottie Silvers Draper
Hubert Sutton
Maxine Whitcraft Smith Conrad
Robert White

Class of 1933
Marjorie Benbow Yancy
Jeanette Bowman Fisher
Mzxwell Bowman
Bruce Brubaker
Mabel Cecil Herron
Gilbert Clark
Lucille Cooper Sprong
Doris Davis Kurtz
Raymond Eller
James Ellis
Ruth Elzroth Green
Alice Enyeart Baldwin
Lewis Fox
Carl Haggerty
Ruth Hemmel Hoggatt Brown
Fern Lynch Edes
Cecil Shaffer
Alfred Siders
Helen Smith Fox
Myrl Stair Templeton
Mauldred Stremmel Bowman
Charles Robert Troyer
Robert W. Waggoner

Class of 1934
Mary Carter Grant
Homer Cecil, Jr.
Chester P. Cooper
Norman Enyeart
Robert E. Faust
Dorothy Garrison Shambaugh
Donna Grant Myers
Virginia Gurtner Black
Mary Haggerty Seigler
Kathleen Hunter
Earle B. Jones
Bernice Maple Schaid Becktel
Lois Moore Sumpter
Woodrow Rennaker
Ethel Mae Siders
Edith Sutton Robbins * d. 2009
Wilma Templeton Cox
Marjorie Waggoner Leckrone
Robert R. Weimer
Helen White Smipson Roser

Class of 1935
Charlotte Black Speicher
Ivan Brane
Evelyn Carter Thornburg
Oren Clark, Jr.
Mary Louise Cooper Wright
Dick Duffey
Collins Fiscus
Ervin Garrison
Lawrence Gueinin
Edna Hemmel Kemmer
Virgil Manning
Clyde Martin
Edwin Reed
Irving Rennaker
Oliver Schottlekob Whitmore King
Nedra Siders Wood
Una Thompson McClurg
Lawrence Troyer
Virginia Waggoner Fansler Stouder
Martha Walker
Paul E. Wright

Class of 1936
James Blood
Dale Brubaker
Lloyd Brubaker
Joanna Brubaker Airman Frieders
Clifton Burnsworth
Pauline Cecil Guinnup
James Cooper
John Crawford
Mary Crumrine Goodpasture
Hilma Dalrymple Weesner McGeath
Ellen Davis Sheeley
Donald Edward
Richard Goodpasture
Arthur Grimm
John Guenin * d. 2010
Aubra Jacobs
Coral Louis Jeffery Scott
Lavonia Kerr
Elizabeth Lines Cheoweth
George Silvers
Ruby Smith Miller Cross
Mary Thomas Shanahan
James Whitcraft
William Voke

Class of 1937
Donald Bailey
Cecil Benson
Janet Blood Renbarger
Robert Bowman
Verla Brubaker Baker
Eugene Connelley
Betty Covalt Pence
Henry Cramer
Faith Deeter Copeland
Bonnie Duffey Walters
Mildred Eller Hammond
Elsie Getz Perch
Martha Getz Davis
Bernard Haggerty
Saul Haggerty
Charline Hardman Swain
Ruthanna Hudlow Gilpin
Sarah Lambert Baxter
Robert Lynch
Helen McGraw Finkenbiner McGinnis
Robert McKay
Elizabeth McKinley Keiffaber
John McVicker
John L. Neff
Minnie J. Pence Garrison
Robert Piper
Katie Siders Arwood
Helen Spence Haggerty
Betty Stevens Gordon Smith

Class of 1938
Robert Briggs
Charles Robert Clark
Bonnie Dalrympl Oberhousler
Wilba Hane Eppley McGinnis
Ben Ervin
Della Grimm Kem
Wayne Gueinin
Betty Hoke Harper
Howard Harper
Virginia Jacobs Campbell
Harry McKay
Billy Bob Pullen
Lemoine Rennaker
Dee Shaffer
Loy Sutton
Mabel Miller Unger
Charles Wright

Class of 1939
Betty Arven Martin
Ruth Blood Thompson
Phoebe Brubaker Thrush
Wayne Brubaker
Russell Crumrine
Norman Enyeart
Ruth Fisher Smith
Ashby Getz Jr.
George Harper
Georgianna Hill
Ruby Houser McGinnis
Esther Howell Kendall
Marvin Hudson
Eugene Lobdell
Elizabeth Marvin Dray
Marvin Pressler
Bettie Ann Pullen Custer
Virginia Ranch Pressler
Maxine Shideler Cain
Seany Sider
Ben Stands
Troyer Guenin
Paul Vickery
Lois Watson Spencer  Brough Slice

Alice Weaver Runyon
Russell Weaver
Thomas Weimer
Charles Whitcraft

Class of 1940
Lauretta Frantz Parr
Macella Fox Guein
William Goodpasture
Ellen Harrell Lenoid
Evelyn Jones Guyer
Paul King
Claude Lane Jr. *
Virginia Little Shugart
Burneda Lynch Bechtol
Eveleyn Marks Williams
James Martin
Susan Palmer Shaw
Joanna Ranck Clupper
Grover Rogers
Ellen Stanley
Frances Stair Lane
Lois Sutton Guenin
Dorothy Deane Werner Kamp

Class of 1941
Max Brubaker
Lois Cooper Rosselle
Martha Cooper Rumple
Helen Cook Smith Whitcraft
Marcus Leander Enyeart
Rosalie Enyeart Whitton
Richard Eppley
Betty Lou Frank Faust
William Guenin
Thomas Hardman
I. J. Jones
Everett Kerr
Joe McCray *
Ruey Mae Marks Albright
John Miller
Robert Miller
Josephine Palmer Fordyce
Lawrence Sailors
Donald Stanley
Max Stevens
Don Stoddard
Betty Templeton Faust
Mary Vanlandingham Howard
Betty Jo Weimer McKinney
Kathleen Williams Thompson

Class of 1942
Landes Armstrong
Robert Roy Benson
William Cain
Harold Crumrine
Betty Harrell Stair *
Norman Hill
Ruthanna Logan Goins
Betty Marks Patterson
Walter Mendenhall Jr.
Orlin Miller
Wilma Pogue Lynch
Robert Pressler
]Joe Roof
Alan Hunt Sailors
Joe R. Scott
Donald Siders
Blanche Smith McCoy
Barbara Stands Highfill
William D. Walker
Bettie Weaver Copeland
Elizabeth Working Warner

Class of 1943
Wilma Arven Guenin
Gene Edwards
Velma Frank Jones
William Fetrow
Adrian Getz
Frank Gillespie
Robert H. Green
Sheldon Helms
Clyde Hoke
Edna Howell Cox
Thurl Howell
Laura Lamb Scott 
Jacqueline Lillte Lord
James Marks
Jerry Martin
Phillip Mendenhall
Roger Ranch
Joe Ryder
Betty Shideler Kay
Lamoine Silvers *
Ruth Sterling Summers
Ruthanna Templeton Downs
John P. Thompson
Roscoe Weaver
Joan Whitcraft Bell
Lorene Wilson Breedlove

Class of 1944
Charles Bowman
Betty Cain Ferguson
Charles Cooper
Archie Ferguson Jr.
Doyt Grossman
Melvin Heck
Donald Howard
Dorothy Howard Williams
Lillian Howard McClellan
William Jacobs
Marilyn Marks Chenoweth
Guy McCray * d. 2009
Pauline Shideler Holland
James Sprong
Mary Ellen Sterling Stepp
Wallace Thompson
Catherine Walker Miller Edward
Edwin White Jr.
Paul Dean Weimer

Class of 1945
Barbara Brand Cokl Simmons
Maxine Cook Pilgrim
Doris Dalrynmple McIlwain
Marybelle David Biard
Lucille Dunphy Wasen
Lowell Harrell
Hazel Lamb Hoke
John Lobdel Grant
Mary Lynch Shatto
Wanda Matthews Wilhelm
Max Miltenberger
Evelyn Myers
Walter McCray *
Joyce Ralston Parckard
Ruthanna Rapp Summers
Donald Reed
James Sailors
Gene Smith
Martha Katherine Templeton Powell
Warren Walmer
Ruth Williams Powell
Jane Young Hollinger

Class of 1946
Miriam Bowman Wright
Helen futrell Rhoades
Myron Heck
Bill Hill
James Dudley Huber
Donald Jacobs
Martha Johns Chambers * d. 2009
Thomas D. Marks
Peggy Martin Sweet
Darwin Miller
John Murphy
Kathleen Pressler Daywalt
William Preston
George Rapp Jr.
Esther Shaffer Hardt Lines Reheinheimer
Robert W. Shatto
Virginia Smallwood Mart
Carol Sutton Barnett
Jimmy Thompson *2008
Miriam Thompson Cox
Betty Van Ness Winterode Coleman
John Waggoner
Ileen Weaver Silvers
Shirley Young Benner Kelsy

Class of 1947
Frederick Arven
Robert Clupper * d. 2009
Edna Futrell Newman
Mary Ellen Heiser Smith *
Watson Hester
Betty Matthews Mannies
Wilma Ogan Hurt
Marjorie Pattison Whitehead
Lorene Silvers Clupper Palmer
Miriam Smith Young
Doloris Thompson Snyder
Reba Ulshafer Jacobs
Von Ulshafer *
Mary Van Ness Murray Hipes
James Walker
Phyllis Watson Hayes
Richard Weaver

Class of  1948
Eugene E. Cloud
Donald S. Coldren
Donabell Grossman Moore
Eleanor Haggerty Parrish
Glenna Harrell Pogue
Loren R. Howard
Robert E. Matthews
Mary McCray Stair
Ralph D. Mendenhall
Mary L. Richards Durey
Don Martin Shenefield
Lois Virginia Silvers
Rosalind Sutton Smith
Mildred Trinkel Green *
Joanne White Ranck

Class of 1949
Charles D. Bowman
Ruthann Dillon Davis
Leo William Futrell Jr.
Ralph E. Heiser
Herman D. Jacobs
Norman E. Johnson
H. Cary Keating
John Guy King
Jack Marks
Doris Mae McCollister Working
Morris Milliner
Paul Wayne Rapp
Richard M. Retherford
Lois Jean Roberts Templeton King
Barbara Jo Rogers Hiatt * d. 2010
Maxine Silvers Scott *
Lewis Smitt
Pauline tinkle Rapp
Joseph B. Waggoner
John A. Whitcraft
Robert Lee Young

Class of 1950
Jeannie Boyer Shanks
Marjorie Clark Jacobs
Janice Soon Shenefield
Louise Cross Warner
Fred E. Haggerty
Louise Heiser Sheetz
Leon Henry
Arthur D. Kendall
Sally Kendall Arven
Elaine Melick Stout
Marilyn Mendenhall
Waggoner Beam
Joan Pogue Barton
Lillian Preston Bloxson
Norman Saul
Ruth Schoby Martin
Francis Shaffer Cook
Herman Spiker
Dee Wearly
Delight Weaver Hambene

Class of 195l
Jean Clark Whitley
Fred Cullar
Bonnie Cunningham Wilson
Robert E. Dawes
Charles J. Faust Jr.
Anna Haggerty Wells
James S. Haynes
Barbara Heny Everling
Doris Hock Gebhard
Marilyn Hock Bird
Phyllis McCollister Bowman
Wilma Miller Terrel
Ronnie Retherford
Patty Rogers Carver King
Jerry Sellers
Miriam Sheffield Haynes
Jerry Shenefield
Doris Silvers Bargerhoff Clevenger
Betty Thompson Crull
Donald E. Working

Class of 1952
Paul Harold Brane
James Brubaker
Ralph Dawes
Donald Dillon
Eva Mae Enyeart Anderson
Harrison Garrett
James Eppley
Merlin Fager Jr.
Max Gilbert
Barbara Grim Unger
Darlene Holtsclaw Turner
William Hunt
Buddy King
Sally Lamb Shafer
Susan Marks
Carmen Milliner Furney
Jack Sellers
Ann Shenefield Miltenberger
Robert Sloop
Charles Taylor
Edwin O'Banion

Class of 1953
James Burgan
Paul Fogel
John Gillespie
Jessie Haggerty Bollet
Robert Johns
Richard King
Richard Luckey
Ronald Martin
Merle Melick
Donna Mendenhall McCarthy
Sherry Miller Clark Holse
Von Milliner
Gene Murphy
Barbara McCollister Sollars
Eloise Preston Working
Lois Jean Pogue
Norman Sollars
Rebecca Stanley Binkerd
Eldon Stevens
Donald Weaver

Class of 1954
John R. Brane
Carl Cloud
Janice Cooper Dawes
Donna Dailey Dillon
Jane Ann Fager Kraus
Caroline Floyd Bowman
Marilyn Gilbert Komechak
Dale Hullinger
Nancy Jervis Campbell
Annabelle King *
Terry Martion
William O'Banion *
David Owen
Sharon Pell Tash
Kenneth Rogers
James Sellers
Jerry Shaw
Richard Thompson
Charles Voyles
Leland Weaver

Class of 1955
Lemoine Enyeart
Phillip Floyd
Wilbur Haggerty
Vernon Henry
Jerry Hill
Larry Kendall
Catherine King Marks
Carmen Melick Cole
Donald Owen
Don Howard Rapp
Bonnie Jean Rigney Terry
Donald Stevens
Eva Stevens Booher
Kay Thompson (White)
Shirley Thompson Palmer
 

Class of 1956
Marguerite Allen Wells
Dixie Brown Shearer
Patricia Bown Moyer
Jeanette Cable Thompson
Jon Cooper
Dixie Endsley Mercer
Robert Eppley
Phyllis Faust Kruczek
Phyllis Gaunt Miton
Sherman Grim
Evelyn Hall Owen
Judy Harper Martin
Larry Jennings
Don Jervis
Jerry Kendall
Marilyn Kistler Bullock
Lewis Martin
Zana McClurg Fields
William McCullough
LaVon Melick Wert
Freida Moorman Smelser
Allen Owen
Joyce Rapp Cullar
David Rogers
Robert Smith
Dana Sutton Hickman

Class of 1957
Peggy Bragg Oliver
Claude Brane
John Brane
Jerry Brown
Ronald Burgess
Richard Charles
Peggy Dice Thomas
Rita Endsley Miller
Shirley Enyeart Barlow
John Fager
Roger Faust
Floranna Fogel Gillespie
Edna haggerty Whitton
Edward haggerty
Mary Dee haggerty Way
Sandra Harrell Peck Trisler
Boyd Hiner
Dixie Martin Hiple
Charline Mendenhall Owen
Sandra Pell Hall
Roberta Retherford Coleman Klein
Richard Sailors
Morris Sprong
Joan Stevens Henderson Carrender
Phyllis Taylor Steidle
Max Waggoner

Class of 1958
Donald Brane
Larry Cooper
herman Enyeart
Janice Eppley Grossnickle
Larrry Floyd
Ruby Holleback Harrell
Larry Jervis
Shirley Keiffer Heath
William Lines
Pearl Neussendorfer
Pat O'Banion
Phillip Speicher
Charles Steidler Jr.
Robert Stewart
Judith Walters Forrester
Doris Webb Enyeart

Class of 1959
Tommy Allen
Kay Arnstrong Smithburn Hess
Jerry Bowman
Kay Brown Martin
Joe CharleJudy Cooper Krom Brown
Peggy Cross Downey
Carol Sue Clupper Patrick
Jane Fetrow Bond
William gaunt
Linda Heniser Harris
Xen Hiatt
Pauline Hollenback Brane
Ronnie Johnson
Phillipp  Laycock
Waunett Lines Cooper Ward
Glenda Marshall Keel
Jeri McGinnis
Kay Pell Hunson Lawson Noyes
Toby Pell
Pamalee Pullen Stevenes
Robert Rigney
Lewis Sharp
Sandra Siders Weaver
William Silvers
Suzanne Smedley Thompson
Robert Speicher
Mary Stuber Brane
Elaine Weaver Martin

Class of 1960
Ruby Alwine McBride
Robert Benbow
Carol Blood Faust
Harold  Bowman
Son Brewer
Belle Brosamer
Roberta Clark Wendt King
A. Bradley Closuer
Hugh Cook
Marsh Fites Rapp
Gene Floyd
Thomas L. Frank
Phillip Gaunt
William Geiger
Joseph Hacker
Florence Haggerty James Cramer
Carole harper Laycock
Regina Harper Brane Hiple
Rachel Martin Milam Maurer
Patricia McCracken Kramer
Sandra McFarren Haggerty
James O'Banion
Joyce Ramsey Embree
Colpetzer Jones
Lois Replogle Jervis
Stephen Stevens
Dean Stevens
Max Smedley
Richard Stoner
Penelope Tyler Korporal

Class of 1961
Randall Alexander
Deanna Brown Muson Wade
Janice Bruner Sneed
Miriam Cecil Lane Brandt
Ronald Clark
Nancy Clupper Ross
George Lloyd Cooper
Joyce Dillion Summers
Daniel Emrick
Idris Endsley Krhin
William enslen
Marlin Faust
Doris Forrester Shafer
Connie Faust Schwartz
Donald Garrison
Carolyn Gaunt billiter
Ralph Glover
Larry Guein
James Haggerty
Patricia Heiser Althouse
Lathem Nash
Ethel Himelick McKinley
Waggoner Erb
David Hollenback
John Krhin
James Large
Sharon Lewis Steltz
Cheri Long Dailey Mote
Nancy Miltenberger Panning
Dennis McClurg
Robert McKinley
Cordelia Nelso Cook Polcyn
Jozwiak Brooks
Gary Nose
Joseph Petro
Stephen Rogers
Diana Sailors Bowman McNeeley
Robert Shaver
Carolyn Silvers Blake
Stephen Straley
John Sutton
Ruth Wearly Oswalt

Class of 1962
Jerry Benbow
Barbara Brown Ayers
Trina Closer Timmons Eltzroth
Larry Cochran
Joe Cross
Larry Dailey
Dean Enyeart
Bonnie Dunfee Faust Eubank Corn
Judith Gilbert Silvers
Glen Graham
James Gribben
Patricia Gribben Simonelli
Richard Guenin
John Hacker
Caroly Keen Brumley
Steven Mills
Phillip Nelson
Thomas sRigney
Peggy Shaver Simpson
Morrise Smedley
Mary Ann Sutton Swihart
Becky Weaver Elliott
Fred Wright


Return to Wabash County