Back
| Transcript

Grafton Electoral District 1880 (by locality)
Electoral Roll transcribed from The Clarence and Richmond Examiner. Saturday, September 4th 1880 (contains 1854 names).  Some localities may be known by more than one name, for example Copmanhurst was also known as Smith’s Creek.

Transcription completed by Tim O'Sullivan (email); Tim is interested in the PEOPLES family who settled in the Clarence area in the 1870s.

Hint: Use the 'Find in this page' function on your browser to find the surname you are interested in. 

INDEXED BY LOCATION

Kett James              
Rothschild Arnold (Armidale)
McReynolds T. (Armidale Road)
Brown John (Bald Hills)
Farmer Henry (Bald Hills)
Brown Robert (Barretts Creek)
Edwards Edward (Bastrobie)
Rieley George (Benyabba)
Casey George (Billy's Hill)
Nicholson J (Blackland Swamp)
Zuill John (Blake's Creek)
Woods William (Blaxland)
Cartmill Thos (Blaxland Swamp)
Cowling A.E. (Blaxland Swamp)
Drury Thomas (Blaxland Swamp)
Hayes John (Blaxland Swamp)
Hayes John jun. (Blaxland Swamp)
Hayes Richard (Blaxland Swamp)
Roberts John (Blaxland Swamp)
Tierney John (Blaxland Swamp)
Brown George (Blick's River)
Perritt Isaac (Blick's River)
Perritt John (Blick's River)
Perritt Joseph H. (Blick's River)
Briggs James (Bostrobic)
Flynn John (Broadwater)
Shepherd George (Brushgrove)
Zuill William senior (Brushgrove)
Adams (Sydney) (Buccarumbi)
Bates Robert (Buccarumbi)
Daley Patrick (Buccarumbi)
Davis Thomas (Buccarumbi)
Donoughy James (Buccarumbi)
Fuller John (Buccarumbi)
Glinn Thomas (Buccarumbi)
Goodwin Charles (Buccarumbi)
Gurd Frederick (Buccarumbi)
Maloney John (Buccarumbi)
Manning Benjamin (Buccarumbi)
McDonald John (Buccarumbi)
McGrath Peter (Buccarumbi)
Munns George S. (Buccarumbi)
Osborne Charles (Buccarumbi)
Parker Joseph (Buccarumbi)
Parkinson David (Buccarumbi)
Roberts Peter (Buccarumbi)
Skinnear James (Buccarumbi)
Skinner Alfred (Buccarumbi)
Skinner Gabriel (Buccarumbi)
Walker Henry P. (Buccarumbi)
Waterman E.g. (Buccarumbi)
Laycock J.C. sen (Camelback)
Martin Samuel (Carr's Creek)
McBrian Micheal (Carr's Creek)
Parry W.H. (Carr's Creek)
Barnier John (Carr's Island)
Schaeffer Frank (Carr's Island)
Crouch Frederick G (Casino)
Briggs Thomas (Cedar Scrub)
Brown Charles (Cedar Scrub)
Coghlen Daniel (Cedar Scrub)
Coghlen James (Cedar Scrub)
Cumming Henry (Cedar Scrub)
Dillon F.B.R. (Cedar Scrub)
Edwards George (Cedar Scrub)
Edwards William (Cedar Scrub)
Hayes Frederick (Cedar Scrub)
Kirkpatrick John (Cedar Scrub)
Maloney Denis (Cedar Scrub)
Marriot Joseph (Cedar Scrub)
Philips albert (Cedar Scrub)
Sinclair William (Cedar Scrub)
Spokes William (Cedar Scrub)
White George (Cedar Scrub)
Austin Thomas (Chambigne)
O'Neil Thomas (Chambigne)
Ayers Augustus (Clarenza)
Ayers Robert (Clarenza)
Bugby Richard (Clarenza)
Bultitude William (Clarenza)
Campbell Francis (Clarenza)
Carney Michael (Clarenza)
Childs Samuel (Clarenza)
Connor Angus (Clarenza)
Connor Angus (Clarenza)
Connor John (Clarenza)
Connor Matthew (Clarenza)
Cowan Jock (Clarenza)
Faulks James (Clarenza)
Gregor Donald (Clarenza)
Gregor John senior (Clarenza)
Gregor William (Clarenza)
Hills Stephen (Clarenza)
Kelly Morgan (Clarenza)
Kieley Michael (Clarenza)
Livingstone Allan (Clarenza)
Livingstone Hugh (Clarenza)
Martin Joseph Till (Clarenza)
McKinnon Alexander (Clarenza)
McPhee Alexander jun (Clarenza)
McPhee Donald (Clarenza)
McPherson John (Clarenza)
Moran Patrick (Clarenza)
Munro Donald (Clarenza)
Proctor Joseph (Clarenza)
Ratton Thomas (Clarenza)
Roberts George (Clarenza)
Simms James (Clarenza)
Summers George (Clarenza)
Summers Joseph (Clarenza)
Summers Richard (Clarenza)
Thomson James (Clarenza)
Want Edward (Clarenza)
Want William (Clarenza)
Wilcox W. (Clarenza)
Beavers Richard (Clifton)
Child Benjamin (Clifton)
Davison Abraham (Clifton)
Grebert Michael (Clifton)
Greebert Lawrence (Clifton)
Heldt George (Clifton)
Holdt Nicholas (Clifton)
Llewellyn John (Clifton)
McAuley John (Clifton)
McClare Edward (Clifton)
McHugh Peter (Clifton)
Norman Alfred (Clifton)
Noud William (Clifton)
Rankin George (Clifton)
Rose George (Clifton)
Sanderson John (Clifton)
Ware David (Clifton)
Brown Isaac D (Cloud's Creek)
Perry George (Cloud's Creek)
Brown Abraham (Coaldale)
Brown Joseph (Coaldale)
Casson John (Coaldale)
Casson Mark (Coaldale)
Dawson William (Coaldale)
Farrell Thomas (Coaldale)
Harps Jesse (Coaldale)
Massey James (Coaldale)
Stelsebrry John James (Coaldale)
West James (Coaldale)
West William (Coaldale)
Whiteside Alex (Coaldale)
Walker Charles (Cockatoo)
Oberfixhuber A (Coldstream)
Walker Patrick (Copmanhurst)
Arnold Thomas (Copmanhurst)
Bailie Hugh (Copmanhurst)
Baillie David (Copmanhurst)
B(Eaton) Donald (Copmanhurst)
Bender Edward (Copmanhurst)
Cameron J jun (Copmanhurst)
Cameron J. jun (Copmanhurst)
Cameron James (Copmanhurst)
Cameron John (Copmanhurst)
Carroll Thomas (Copmanhurst)
Cavanagh Dennis (Copmanhurst)
Cavanagh John (Copmanhurst)
Cavanagh T jun (Copmanhurst)
Cavanagh Thomas (Copmanhurst)
Connell John (Copmanhurst)
Corcoran John (Copmanhurst)
Crabb Walter (Copmanhurst)
Davison William (Copmanhurst)
Edgar Edward (Copmanhurst)
Elliot William (Copmanhurst)
Freeny John (Copmanhurst)
Gerrard George (Copmanhurst)
Gerrard Joseph (Copmanhurst)
Griffiths Henry (Copmanhurst)
Hackett John (Copmanhurst)
Hanley James (Copmanhurst)
Jordan Charles (Copmanhurst)
Lang Daniel (Copmanhurst)
Lilbach George (Copmanhurst)
Lilbach Jacob (Copmanhurst)
Lilbach John (Copmanhurst)
Lilbach Joseph (Copmanhurst)
Lilbach Peter (Copmanhurst)
Matheson Kenneth (Copmanhurst)
McConnell James (Copmanhurst)
McDermid John (Copmanhurst)
McDermid Patrick (Copmanhurst)
McKee Charles (Copmanhurst)
McKee George (Copmanhurst)
McKee James (Copmanhurst)
McKee John (Copmanhurst)
McKee John (Copmanhurst)
McKee John senior (Copmanhurst)
McKee Julius (Copmanhurst)
McKee Thomas (Copmanhurst)
McKee William (Copmanhurst)
McKee William (Copmanhurst)
McLaughlan John (Copmanhurst)
McLaughlan John (Copmanhurst)
Michall Alexander (Copmanhurst)
Michall Finlay (Copmanhurst)
Morrison Alex (Copmanhurst)
Morrison Roderick (Copmanhurst)
Morrison W. jun. (Copmanhurst)
Morrison William (Copmanhurst)
Mulholland Henry (Copmanhurst)
Paul John (Copmanhurst)
Phemister Alex. (Copmanhurst)
Phemister John (Copmanhurst)
Polson John (Copmanhurst)
Proctor John (Copmanhurst)
Purcell John (Copmanhurst)
Reeves James (Copmanhurst)
Roach P jun. (Copmanhurst)
Roach P. sen. (Copmanhurst)
Roach William (Copmanhurst)
Roache Thomas (Copmanhurst)
Shemblar Joseph (Copmanhurst)
Small William (Copmanhurst)
Taylor J. junior (Copmanhurst)
Taylor J. senior (Copmanhurst)
Thompson James (Copmanhurst)
Thompson W. (Copmanhurst)
Tyrell John (Copmanhurst)
Van Epin (Copmanhurst)
Wigglesworth G. (Copmanhurst)
Foran J.J. (Deadman)
Ellis Charles (Deadman Creek)
Ellis Robinson (Deadman Creek)
Freeman Donald (Deadman Creek)
Yarday William (Deadman Creek)
Cowling Chas. (Deadman's Creek)
Cowling John (Deadman's Creek)
Eggins Wm. (Deadman's Creek)
Gray James (Deadman's Creek)
Harman Wm. (Deadman's Creek)
Perkins R (Deadman's Creek)
Perkins Reuben (Deadman's Creek)
Perritt David (Deadman's Creek)
Conroy Martin (Deep Creek)
Penfold Richard E. (Deep Creek)
Reid Henry (Deep Creek)
Brown James (Eaton)
Chevelley Alphonse (Eaton)
Contilly Francis P (Eaton)
Ellem James (Eaton)
Fergeson James (Eaton)
Francis Philip (Eaton)
Hale William (Eaton)
Kennedy John (Eaton)
Morgan David (Eaton)
Morgan Edward (Eaton)
Morgan Joseph (Eaton)
Phemister Charles (Eaton)
Roach Michael (Eaton)
Wilson Henry (Eaton)
Baker Walter (Eatonsville)
McLymont Martin (Eatonsville)
Cameron Hugh (Eatonswil)
Carey John (Eatonswil)
Carey Patrick (Eatonswil)
Chaseling Edward (Eatonswil)
Culleton Patrick (Eatonswil)
Foster John (Eatonswil)
Foster William (Eatonswil)
Morgan David (Eatonswil)
Morgan Joseph (Eatonswil)
Morrisey Patrick (Eatonswil)
Brown John (Eatonswil)
Walker C.J. (England)
Erickson A. (Fee Gee Island)
Hazzard William (Fiddler's Creek)
Dunn John (First Falls)
Geary Michael (First Falls)
Geary Morris (First Falls)
Holmes Thomas (First Falls)
Morrisey Thomas (First Falls)
Niland Thomas (First Falls)
Onslow George (First Falls)
Farrell Hugh Fortus Creek
Hattersley William G. (Marlow)
Morris Jesse jun. (Geergarrow)
Ross Colin (Glen Innes)
Jerrold John (Glen Reagh)
Kelly Frederick (Glen Reagh)
Kelly William (Glen Reagh)
Neal Patrick (Glen Reagh)
Sullivan Henry (Glen Reagh)
Sweeney James (Glen Reagh)
Williamson J. (Glenfarnick)
Brown Henry (Glenreagh)
Day Michael (Glenreagh)
Sharpe Edward (Glenreagh)
Donohoe Philip (Glenugie)
Collard Edwin (Gordon Brook)
Decourcey Daniel (Gordon Brook)
Emmet John (Gordon Brook)
Everingham A (Gordon Brook)
Everingham E. (Gordon Brook)
Fahey Thomas (Gordon Brook)
Hoskins John (Gordon Brook)
McCormack M. (Gordon Brook)
Moyes Daniel (Gordon Brook)
Pemberton W. (Gordon Brook)
Rhodes William (Gordon Brook)
Robinson George (Gordon Brook)
Robinson John (Gordon Brook)
Rothery Anson (Gordon Brook)
Smith T.H. (Gordon Brook)
Stevenson James (Gordon Brook)
Walker Patrick (Gordon Brook)
Martin John (Gordon Brook)
McKenzie Charles (Gordon Brook)
Aarons Isaac (Grafton)
Adam Joseph F (Grafton)
Adams John (Grafton)
Ah How Jimmey (Grafton)
Alderson William Henry (Grafton)
Alison James (Grafton)
Allen John S (Grafton)
Anderson James (Grafton)
Appleby William (Grafton)
Archer Robert (Grafton)
Arkey Edward junior (Grafton)
Arkey Edward senior (Grafton)
Arkey Thomas (Grafton)
Arnold Richard (Grafton)
Attwater William (Grafton)
Auld Julian C. F. (Grafton)
Auld Robert (Grafton)
Auld Robert T. (Grafton)
Austin George L. (Grafton)
Austin Lewis (Grafton)
Avery Daniel (Grafton)
Avery George (Grafton)
Avery Samuel (Grafton)
Bache Benjamin (Grafton)
Backus Charles (Grafton)
Bacon Charles (Grafton)
Baker George W. (Grafton)
Baker John (Grafton)
Baldwin George (Grafton)
Bale Isaac (Grafton)
Bale Philip senior (Grafton)
Barret Richard (Grafton)
Barrett Daniel (Grafton)
Bartels Henry C (Grafton)
Bateman William (Grafton)
Batho John (Grafton)
Bawden Thomas (Grafton)
Beam Alexander F (Grafton)
Beckman Jacob (Grafton)
Beecher Richard F (Grafton)
Belfield Francis (Grafton)
Belfield Francis junior (Grafton)
Bell Samuel (Grafton)
Bender D.L. (Grafton)
Bender John Philip (Grafton)
Benson William (Grafton)
Bevan William P. (Grafton)
Billivant Job (Grafton)
Birkinshaw Edward (Grafton)
Blind Gutlip (Grafton)
Blint Frederick (Grafton)
Blizard Charles (Grafton)
Boadle John jun (Grafton)
Boehm Joseph (Grafton)
Bollard John T (Grafton)
Bondfield Samuel (Grafton)
Bondfield William J F (Grafton)
Booth Henry (Grafton)
Bosworth Joseph (Grafton)
Bowler C E (Grafton)
Braham David (Grafton)
Brandy John (Grafton)
Bratfield George (Grafton)
Bratfield Joseph (Grafton)
Breach George (Grafton)
Brennan Richard (Grafton)
Brindle David (Grafton)
Brindle Richard (Grafton)
Brock John (Grafton)
Brooks John (Grafton)
Brown Thomas (Grafton)
Brown William J (Grafton)
Buchan Edward John (Grafton)
Buckley James (Grafton)
Burgess F E (Grafton)
Burkhardt Carl (Grafton)
Burkhardt Robert (Grafton)
Burnell S C (Grafton)
Burns James (Grafton)
Burns John (Grafton)
Burton George (Grafton)
Cameron Angus (Grafton)
Cameron John (Grafton)
Cameron John P (Grafton)
Cameron John P. (Grafton)
Campbell Albert (Grafton)
Campbell Archibald (Grafton)
Campbell W.J. (Grafton)
Campbell William (Grafton)
Canham Crome (Grafton)
Canham Neve (Grafton)
Carrell John (Grafton)
Carroll John (Grafton)
Carson John (Grafton)
Carson John B (Grafton)
Carter James (Grafton)
Carton Hugh (Grafton)
Casey Francis (Grafton)
Cassidy Francis (Grafton)
Catt George (Grafton)
Chapman F.W. (Grafton)
Charleston Charles (Grafton)
Charleston Olive (Grafton)
Chaseling Joshus (Grafton)
Clancy Timothy (Grafton)
Clare William (Grafton)
Clarke William (Grafton)
Cleaver Alfred D (Grafton)
Clifford Charles H (Grafton)
Clifford Frederick (Grafton)
Cochrane William (Grafton)
Coghill Harry (Grafton)
Cook Edward (Grafton)
Cook George J (Grafton)
Cook James H (Grafton)
Cook James W (Grafton)
Cook Thomas (Grafton)
Cooper George (Grafton)
Cooper John (Grafton)
Cooper Thomas M (Grafton)
Cooper William H (Grafton)
Corbet Patrick (Grafton)
Corcoran W.J. (Grafton)
Cork Robert J (Grafton)
Corrigan Peter Prosser (Grafton)
Coulter Archibald (Grafton)
Coulter John (Grafton)
Coulter William (Grafton)
Cox Edwin (Grafton)
Coyle Daniel (Grafton)
Crawford George (Grafton)
Creer Edward (Grafton)
Creer Henry (Grafton)
Creighton Alexander (Grafton)
Creighton David jun (Grafton)
Cromack Thomas (Grafton)
Cumming James (Grafton)
Cumming James jun (Grafton)
Curran George (Grafton)
Curtan James (Grafton)
Cusack Michael (Grafton)
Dalbey Hamlet (Grafton)
Darcy Thomas (Grafton)
D'arney George (Grafton)
Davies John (Grafton)
Davis Edward (Grafton)
Davis William (Grafton)
Dean Frank (Grafton)
Dean Harry (Grafton)
Dean Horace (Grafton)
Deery James (Grafton)
Deery Patrick (Grafton)
Dellow Thomas (Grafton)
Dickey Conly (Grafton)
Dietz Francis (Grafton)
Dixon John A. (Grafton)
Doberer Frederick (Grafton)
Donaldson James (Grafton)
Donaldson Patrick R. (Grafton)
Donnally Thomas (Grafton)
Donnally Thomas (Grafton)
Donovan william (Grafton)
Douglass Joseph (Grafton)
Dousling John (Grafton)
Driscoll John James (Grafton)
Duggan cornelius (Grafton)
Dunn Richard A. (Grafton)
Eagles Wm. Thomas (Grafton)
(Eaton) Richard (Grafton)
(Eaton) William sen (Grafton)
Eccleston George (Grafton)
Eggins Herbert (Grafton)
Elder Henry (Grafton)
Elg Christopher (Grafton)
Elphick Charles (Grafton)
Emert Philip (Grafton)
Emery Thomas (Grafton)
Engert Philip (Grafton)
Englert Thomas (Grafton)
Eugene Louis (Grafton)
Eugene William (Grafton)
Evans William (Grafton)
Ey August (Grafton)
Fairbairn George (Grafton)
Fairweather Alexander (Grafton)
Farquhar John D. (Grafton)
Fegan John M. (Grafton)
Fergeson Edward (Grafton)
Ferguson Campbel (Grafton)
Ferguson Wm. L (Grafton)
Fiddaman Frederick (Grafton)
Fielder Samuel (Grafton)
Finn Edward (Grafton)
Fischer August (Grafton)
Fischer George (Grafton)
Fischer John (Grafton)
Fisher George (Grafton)
Fisher Hamilton (Grafton)
Fisher Jacob (Grafton)
Fitzgerald Michael (Grafton)
Flanders John (Grafton)
Flintoff Thomas (Grafton)
Folbigg Simon (Grafton)
Foott George (Grafton)
Ford James (Grafton)
Francis Edwin (Grafton)
Fraser James (Grafton)
Fraser Patrick L. (Grafton)
Fraser William (Grafton)
Frewin Jeremiah (Grafton)
Fry George (Grafton)
Garrety Michael (Grafton)
Geary Joseph jun. (Grafton)
Geddes George (Grafton)
George Charles (Grafton)
George Samuel (Grafton)
Gibson Edmund (Grafton)
Gibson James (Grafton)
Giese Caspar (Grafton)
Giese John (Grafton)
Giese John jun. (Grafton)
Gill Henry (Grafton)
Gill James (Grafton)
Gill Thomas (Grafton)
Giovanelli George (Grafton)
Giovanelli John (Grafton)
Giovanelli Joseph (Grafton)
Giovanelli William (Grafton)
Glenister Stephen (Grafton)
Goddard William (Grafton)
Godiing James (Grafton)
Goodenough John (Grafton)
Goodger Charles (Grafton)
Goodyear Albert (Grafton)
Graham Edward W (Grafton)
Gray James D (Grafton)
Green John (Grafton)
Green John (Grafton)
Green William senior (Grafton)
Greenaway George (Grafton)
Greentree George (Grafton)
Greenway Charles C (Grafton)
Gregg John (Grafton)
Gregg John (Grafton)
Gregory Arthur G (Grafton)
Gregory Augustus (Grafton)
Grohs George (Grafton)
Grohs Jacob (Grafton)
Gunning Robert (Grafton)
Gunthorp henry (Grafton)
Haining Thomas (Grafton)
Halcup James (Grafton)
Hall William (Grafton)
Hamer Arthur J. (Grafton)
Hammil George (Grafton)
Hampe Godfred (Grafton)
Handcock William (Grafton)
Hann Joseph (Grafton)
Hann William (Grafton)
Hannen George (Grafton)
Hardy John (Grafton)
Harkness Edward (Grafton)
Harman Henry (Grafton)
Harrington John (Grafton)
Harrington Timothy S. (Grafton)
Hart William G (Grafton)
Harvey Thomas L. (Grafton)
Hattersley Frederick J. (Grafton)
Hattersley George jun. (Grafton)
Hattersley George sen. (Grafton)
Hawthorne Adam M.S. (Grafton)
Hawthorne Alexander S. (Grafton)
Hawthorne Timothy S. (Grafton)
Hawthorne Wm. J.S. (Grafton)
Hayes William (Grafton)
Haynes Edwin (Grafton)
Healey Patrick (Grafton)
Healy Jeremiah (Grafton)
Heilman Leopold (Grafton)
Helmich John (Grafton)
Hemmings Thomas (Grafton)
Henderson David (Grafton)
Henderson James (Grafton)
Henkel Kasper (Grafton)
Henson Thomas (Grafton)
Hewitt Andrew (Grafton)
Hewitt Thomas G. (Grafton)
Hicks George (Grafton)
Hicks Richard (Grafton)
Hill John (Grafton)
Hindmarsh Walter (Grafton)
Hockey Edmund (Grafton)
Hoffman John (Grafton)
Hoffman Philip (Grafton)
Holland Henry (Grafton)
Holt Henry (Grafton)
Holt Henry J. (Grafton)
Hooker Samuel (Grafton)
Horne William Thomas (Grafton)
Hoskius William (Grafton)
Houison James (Grafton)
Howard Henry (Grafton)
Howes James (Grafton)
hudson Robert (Grafton)
Huffer john (Grafton)
Hussey John (Grafton)
Hyde Arthur (Grafton)
Hyde John H. (Grafton)
Hyde William J. (Grafton)
Hyland Thomas (Grafton)
Hynes Owen (Grafton)
Irwin W.A. (Grafton)
Ivory Thomas (Grafton)
Jackschon John G. jun. (Grafton)
Jackschon John Godlib (Grafton)
Jackson Alfred (Grafton)
Jackson Edward (Grafton)
Jacobs Lewis (Grafton)
James John (Grafton)
James John (Grafton)
James William (Grafton)
Jerrold John (Grafton)
Johnson Henry (Grafton)
Johnson William (Grafton)
Jones Henry (Grafton)
Jones William (Grafton)
Jones William junior (Grafton)
Jordan George A. (Grafton)
Jordan John P. (Grafton)
Kane Michael (Grafton)
Kay William (Grafton)
Kean James (Grafton)
Kelly William (Grafton)
Kemp Thomas (Grafton)
Kempnisch Anton (Grafton)
Kempnisch Jacob (Grafton)
Kempnisch Joseph (Grafton)
Kempton Adolphus (Grafton)
Kenning Albert (Grafton)
Kenning Francis (Grafton)
Kenning Henry (Grafton)
Ki Koon (Grafton)
King Samuel (Grafton)
Kingsmill Henry (Grafton)
Kinnear William (Grafton)
Kipping Henry (Grafton)
Klaus John (Grafton)
Klaus Valentine junior (Grafton)
Klein William (Grafton)
Kleindienst Christopher (Grafton)
klohr John (Grafton)
Knott William (Grafton)
Koch Adam (Grafton)
Koch George (Grafton)
Koyle Daniel (Grafton)
Krack John (Grafton)
Krieger Matthew (Grafton)
Kritsch Sebastian (Grafton)
Laing James (Grafton)
Laing Robert (Grafton)
Laird David (Grafton)
Laird James (Grafton)
Laman Edward J. (Grafton)
Lamb Thomas (Grafton)
Landrigan Jeremiah S. (Grafton)
Landrigan john S. (Grafton)
Lange Christian (Grafton)
Lange John (Grafton)
Langham Edward (Grafton)
Lardner Alfred (Grafton)
Lawrence Frederick (Grafton)
Lawrence Frederick (Grafton)
Lawson Henry A. (Grafton)
Layton Edward (Grafton)
Layton Frederick (Grafton)
Layton Thomas (Grafton)
Leonard John (Grafton)
Leonard John (Grafton)
Lewington E.C. (Grafton)
Lipman Abraham (Grafton)
Llewellyn John (Grafton)
Llewellyn William (Grafton)
Llewellyn William (Grafton)
Lodge Barton (Grafton)
Loewenthal Lewis S. (Grafton)
Long Josiah (Grafton)
Loram William (Grafton)
Lord Thomas (Grafton)
Lourm William C (Grafton)
Lowe Walter (Grafton)
Lunny Henry (Grafton)
Lynch Michael (Grafton)
Lyons Samuel C (Grafton)
Mackay Isaac (Grafton)
Mackie Charles (Grafton)
Mackney Alfred (Grafton)
Mackney William M. (Grafton)
Madgwick Edward C. (Grafton)
Madgwick William M. (Grafton)
Mann William B (Grafton)
Manning James (Grafton)
Manning John (Grafton)
Manning Patrick (Grafton)
Manning Peter (Grafton)
Manning William (Grafton)
Mansfield C.S (Grafton)
Mapp George Thomas (Grafton)
Marcolino Paul (Grafton)
Marriot Samuel J. (Grafton)
Marshall J.W. (Grafton)
Marshall James A. (Grafton)
Marshall William T.M. (Grafton)
Martin John (Grafton)
Mathienus L.W. (Grafton)
Matthews William (Grafton)
Maurice Henry (Grafton)
Maxted John W. (Grafton)
McAlpin Dugald (Grafton)
McAlpin John (Grafton)
McAulay Donald (Grafton)
McAulay William (Grafton)
McAuley James (Grafton)
McConnell William (Grafton)
McCooey Henry (Grafton)
McDonald Alex (Grafton)
McDonald Allen (Grafton)
McDonald Allen (Grafton)
McDonald David (Grafton)
McDonald Donald (Grafton)
McDonald John (Grafton)
McDonald John (Grafton)
McDonald John (Grafton)
McDonald John Alex (Grafton)
McDonald R.M. (Grafton)
McDonough Martin (Grafton)
McDougall A.L. (Grafton)
McDougall Allen (Grafton)
McDougall N.H. (Grafton)
McElwaine Manesses (Grafton)
McFadden Charles (Grafton)
McFadden Frank (Grafton)
McFadden John senior (Grafton)
McFadden Philip (Grafton)
McGrath James (Grafton)
McIntosh James A. (Grafton)
McIntyre Hugh (Grafton)
McKay Alexander (Grafton)
McKenzie Douglas (Grafton)
McKenzie John (Grafton)
McKenzie William (Grafton)
McKinnon Samuel (Grafton)
McKitterick John T.S. (Grafton)
McLennan Alexander (Grafton)
McNally Francis (Grafton)
McNamarra Denis (Grafton)
McNamarra Michael (Grafton)
McNaughton Jas. M. (Grafton)
McPhee Alexander (Grafton)
Mellion Joseph (Grafton)
Mellis David (Grafton)
Merifield John (Grafton)
Merryfield John (Grafton)
Meston Alexander sen. (Grafton)
Millar John Junior (Grafton)
Millar John senior (Grafton)
Mitchelhill James (Grafton)
Morris Henry F. (Grafton)
Morris Jesse (Grafton)
Morrisey Timothy (Grafton)
Morton James (Grafton)
Mosely Josiah (Grafton)
Moyes James (Grafton)
Mueller Henry (Grafton)
Muirhead Robert (Grafton)
Mulholland James (Grafton)
Mullane Daniel (Grafton)
Mullane Denis (Grafton)
Mullane Patrick (Grafton)
Mullane Timothy (Grafton)
Munro Duncan W. (Grafton)
Munro John H. (Grafton)
Munt Charles (Grafton)
Murphy Henry (Grafton)
Murphy James (Grafton)
Murphy James Edward (Grafton)
Murphy John (Grafton)
Murphy Michael (Grafton)
Murphy Thomas (Grafton)
Murray Archibald (Grafton)
Myler William J. (Grafton)
Nelson Charles E. L. (Grafton)
Nester James (Grafton)
Newall James (Grafton)
Niland Andrew (Grafton)
Noonan Frank (Grafton)
Noonan John (Grafton)
Norman Robert (Grafton)
Norrie Frank (Grafton)
Oakes Alexander (Grafton)
O'Hehir Patrick (Grafton)
O'Keeffe James (Grafton)
Oliver Edward (Grafton)
O'Meagher John K. (Grafton)
O'Meally John (Grafton)
Orchard William (Grafton)
Osborne Thomas (Grafton)
O'sullivan John (Grafton)
Page Charles (Grafton)
Page Charles (Grafton)
Page John (Grafton)
Page Robert (Grafton)
Page Thomas (Grafton)
Palmer Frederick (Grafton)
Palmer Richard (Grafton)
Park Charles (Grafton)
Parker John (Grafton)
Parrot Robert (Grafton)
Patrick Edward H (Grafton)
Payne George (Grafton)
Payne Richard (Grafton)
Pearce William (Grafton)
Pert David (Grafton)
Peterie John William (Grafton)
Petersen Jorgen W. (Grafton)
Petersen Peter (Grafton)
Peterson Charles P (Grafton)
Petterson John jun. (Grafton)
Powell Richard (Grafton)
Powell Samuel (Grafton)
Priddice James (Grafton)
Prosser George (Grafton)
Purdie Robert (Grafton)
Quailey John (Grafton)
Quailey Patrick (Grafton)
Quirk Thomas (Grafton)
Ramsay James (Grafton)
Ramsay William (Grafton)
Ranger George (Grafton)
Rankin David (Grafton)
Rankin Frederick (Grafton)
Rauter George (Grafton)
Rea John (Grafton)
Reimer Conrad (Grafton)
Renche A.B. (Grafton)
Rhodenbach Henry (Grafton)
Richards Charles (Grafton)
Richards George (Grafton)
Riely Martin (Grafton)
Ring James (Grafton)
Risley John (Grafton)
Risley William (Grafton)
Roberts Henry (Grafton)
Robertson Alexander (Grafton)
Robertson William (Grafton)
Robinson Charles (Grafton)
Robinson Robert (Grafton)
Robinson Thomas (Grafton)
Robinson Thomas (Grafton)
Roche David (Grafton)
Rose George (Grafton)
Rose Henry (Grafton)
Ross Arthur (Grafton)
Ross Charles C. (Grafton)
Ross James (Grafton)
Ross James (Grafton)
Rowlands Thomas (Grafton)
Rowley James (Grafton)
Rowley Thomas (Grafton)
Rowling Donald (Grafton)
Rudd Thomas Aloysus (Grafton)
Ryall James (Grafton)
Samson E.P. (Grafton)
Sanaville Marius (Grafton)
Sanders Charles (Grafton)
Sanders Charles jun. (Grafton)
Sanders Frederick (Grafton)
Sanders George (Grafton)
Sanders Henry (Grafton)
Sanders William (Grafton)
Sanders William (Grafton)
Sands Patrick (Grafton)
Sault Henry F. (Grafton)
Savill Alfred (Grafton)
Schaeffer F.W.C. (Grafton)
Schaeffer Herman (Grafton)
Schaeffer Rudolph (Grafton)
Schaupp Robert (Grafton)
Schaupp William (Grafton)
Schmidt John C. (Grafton)
Schmidt Philip (Grafton)
Schneider John (Grafton)
Sedgewick James (Grafton)
See Samuel (Grafton)
Sellers George (Grafton)
Selman G.a. (Grafton)
Sharpe robert (Grafton)
Shea Denis (Grafton)
Shea James (Grafton)
Sheean Patrick (Grafton)
Shore George (Grafton)
Shore Samuel (Grafton)
Shore Thomas (Grafton)
Shoveller Thomas (Grafton)
siebenick Philip (Grafton)
Silby George (Grafton)
Simeon Nicholas (Grafton)
Simpson Robert H. (Grafton)
Skead William (Grafton)
Sleeman William (Grafton)
Smith Albert A. (Grafton)
Smith Conrad (Grafton)
Smith James (Grafton)
Smith John (Grafton)
Smith John (Grafton)
Smith John Govette (Grafton)
Smith John I. (Grafton)
Smith John sen. (Grafton)
Smith Robert (Grafton)
Smith Stephen S. (Grafton)
Southien Charles (Grafton)
Spalding David (Grafton)
Spence William (Grafton)
Spring James (Grafton)
Spring William (Grafton)
Spring William J. (Grafton)
St. Clair James (Grafton)
Stacey Henry (Grafton)
Stacey Henry G. (Grafton)
Statham E.J. (Grafton)
Steel Alexander (Grafton)
Stelzer George (Grafton)
Stelzer Peter (Grafton)
Stephinson W.G.R. (Grafton)
Stevens W.L. (Grafton)
Stevenson Harry (Grafton)
Stevenson Josiah (Grafton)
Stevenson Thomas (Grafton)
Stokes Alfred (Grafton)
Stokes George (Grafton)
Stokes Joseph (Grafton)
Strauss John (Grafton)
Strauss Peter (Grafton)
Stuart Robert (Grafton)
Stucley Thomas (Grafton)
Stucley William (Grafton)
Stuhlert Ludwig F.D. (Grafton)
Sullivan Henry (Grafton)
Sullivan Thomas (Grafton)
Sunley Thomas (Grafton)
Sutton Arthur (Grafton)
Sweeney Owen (Grafton)
Swindells Thomas s. (Grafton)
Switzer Frederick (Grafton)
Sykes Henry (Grafton)
Tanner William (Grafton)
Tarrant William (Grafton)
Taus Alexander (Grafton)
Tebbel Edward (Grafton)
Terry Alfred (Grafton)
Terry Matson (Grafton)
Terry Matthew (Grafton)
Terry William (Grafton)
Thearle J.R. (Grafton)
Thompson John (Grafton)
Thompson John (Grafton)
Thompson T. (Grafton)
Thomson Frank (Grafton)
Thorald J. Sm(Eaton) (Grafton)
Thorald William C. (Grafton)
Thorp Henry (Grafton)
Tierney Edward J. (Grafton)
Tierney Michael (Grafton)
Tombs George John (Grafton)
Tombs John (Grafton)
Tomison William (Grafton)
Tomson William H. (Grafton)
Tracy William S. (Grafton)
Transon Charles (Grafton)
Tranter James (Grafton)
Trent James (Grafton)
Trollope F.J.A. (Grafton)
Turnbull Henry (Grafton)
Venator Francis (Grafton)
Volckers H.A. (Grafton)
Wade George (Grafton)
Wadge Richard B. (Grafton)
Wadham Henry (Grafton)
Wagner Philip H. (Grafton)
Walsh John (Grafton)
Walters Francis (Grafton)
Ward William (Grafton)
Waterhouse W.H. (Grafton)
Watkins W.w. (Grafton)
Watson Benjamin (Grafton)
Watts Charles (Grafton)
Webb David W. (Grafton)
Webb James A. (Grafton)
Webb Samuel (Grafton)
Welch Walter T. (Grafton)
Wenebery August (Grafton)
Whalley Francis E. (Grafton)
Whelan john (Grafton)
Whetham William H. (Grafton)
White Edward (Grafton)
White Robert H. (Grafton)
Whitford Henry (Grafton)
Wicks Robert (Grafton)
Wilkinson W.M (Grafton)
Williams George (Grafton)
Williams William (Grafton)
Wilson Charles (Grafton)
Wingate Robert (Grafton)
Wunderlich C.F. (Grafton)
Wunderlich Charles (Grafton)
Wunderlich Fredk. (Grafton)
Wunderlich George (Grafton)
Wunderlich John (Grafton)
Yates George J (Grafton)
Yates John William (Grafton)
Young George Isaac (Grafton)
Young John (Grafton)
Young John (Grafton)
Zeitsch Jacob junior (Grafton)
Zeitsch John junior (Grafton)
Zeitsch John senior (Grafton)
Zeitsch Michael (Grafton)
Zwanizie Peter (Grafton)
Adrian Lewis (Great Marlow)
Adrian Stephen (Great Marlow)
Allen G.S. (Great Marlow)
Anderson Arthur (Great Marlow)
Anderson John F. (Great Marlow)
Asberry H jun (Great Marlow)
Asberry H sen (Great Marlow)
Austin William (Great Marlow)
Bailey John (Great Marlow)
Barnier Alfred (Great Marlow)
Barnier Claudius (Great Marlow)
Barnier Frederick (Great Marlow)
Barnier James (Great Marlow)
Barnier John E (Great Marlow)
Barnier Joseph (Great Marlow)
Barnier Nicholas (Great Marlow)
Barnier Robert (Great Marlow)
Barnier Samuel (Great Marlow)
Barnier William (Great Marlow)
Battersby Angus (Great Marlow)
Beard Thomas (Great Marlow)
Beathel Thomas (Great Marlow)
Bender J.V. jun (Great Marlow)
Bender John (Great Marlow)
Bibo Antonio (Great Marlow)
Boyd William (Great Marlow)
Brewer W Thos (Great Marlow)
Brodie Thomas (Great Marlow)
Buckland T. jun (Great Marlow)
Buckland William (Great Marlow)
Bultitude Willaim (Great Marlow)
Burton W jun (Great Marlow)
Burton William (Great Marlow)
Cameron Alex (Great Marlow)
Cameron Allen (Great Marlow)
Cameron Donald (Great Marlow)
Clements Henry (Great Marlow)
Collins Daniel (Great Marlow)
Conneghan B. (Great Marlow)
Considine Mat (Great Marlow)
Cooper John K (Great Marlow)
Cooper Solomon (Great Marlow)
Crispin George (Great Marlow)
Crispin John jun (Great Marlow)
Crispin John sen (Great Marlow)
Crispin William (Great Marlow)
Crouch William (Great Marlow)
Crowley Timothy (Great Marlow)
Crowther Samuel (Great Marlow)
Deeves Richard (Great Marlow)
Dietz George (Great Marlow)
Dix Henry (Great Marlow)
Dixon Robert (Great Marlow)
Donoughy J (Great Marlow)
Duggan John (Great Marlow)
Duggan Michael (Great Marlow)
Duggan Murty (Great Marlow)
Duggan William (Great Marlow)
Egan John (Great Marlow)
Egan Thomas (Great Marlow)
Eggins Albert (Great Marlow)
Eggins Herbert (Great Marlow)
Eggins James (Great Marlow)
Eggins Thomas (Great Marlow)
Eggins William (Great Marlow)
Eggins Wm. jun. (Great Marlow)
Eggins Wm. sen. (Great Marlow)
Ellem Reuben (Great Marlow)
Ellem Richard (Great Marlow)
Elm Richard (Great Marlow)
Engert Martin (Great Marlow)
Engert Valentine (Great Marlow)
Evans William (Great Marlow)
Farrell John (Great Marlow)
Ford Henry (Great Marlow)
Ford John (Great Marlow)
Ford Thomas (Great Marlow)
Ford William (Great Marlow)
Fuller George (Great Marlow)
Fuller R.W. (Great Marlow)
Gear Reuben (Great Marlow)
Gerrard Henry (Great Marlow)
Godbee John (Great Marlow)
Gray George A (Great Marlow)
Gulliford William (Great Marlow)
Hadfield T. jun (Great Marlow)
Haines John H. (Great Marlow)
Haines William (Great Marlow)
Hayes John (Great Marlow)
Hewitt R. Henry (Great Marlow)
Hoffmeir John (Great Marlow)
Humphrey John (Great Marlow)
Ilg John (Great Marlow)
James Henry (Great Marlow)
Jenkins John (Great Marlow)
Jones William (Great Marlow)
Kane Thomas (Great Marlow)
Klaus Charles (Great Marlow)
Klaus Lewis (Great Marlow)
Klaus Valentine (Great Marlow)
Kratz Henry (Great Marlow)
Kratz L.K. (Great Marlow)
Leonard Arthur (Great Marlow)
Leonard Irwin (Great Marlow)
Leonard William (Great Marlow)
Livingstone A (Great Marlow)
Llewellyn George (Great Marlow)
Lunny Andrew (Great Marlow)
Lynch David (Great Marlow)
Mace Charles (Great Marlow)
Mannawell George (Great Marlow)
Mannawell John (Great Marlow)
Manning James (Great Marlow)
Martin David (Great Marlow)
Martin George (Great Marlow)
Martin George L. (Great Marlow)
McAughey H (Great Marlow)
McCormack M. (Great Marlow)
McDonald John (Great Marlow)
McDonald John G. (Great Marlow)
McFarlane Duncan (Great Marlow)
McFarlane J. sen (Great Marlow)
McGrade John (Great Marlow)
McInerney Thos (Great Marlow)
McLachlan Hugh (Great Marlow)
McLean Allan (Great Marlow)
McLean John (Great Marlow)
McLean Lauchlin (Great Marlow)
McLennan Alph (Great Marlow)
McMahon Denis (Great Marlow)
Murphy W. (Great Marlow)
Murphy Walter C. (Great Marlow)
Murphy William (Great Marlow)
Neward M. (Great Marlow)
Norman Freeman (Great Marlow)
Norman John (Great Marlow)
O'Keeffe John (Great Marlow)
O'Meally Timothy (Great Marlow)
Paine Benjamin (Great Marlow)
Paine Edward (Great Marlow)
Paine James jun. (Great Marlow)
Paine James sen. (Great Marlow)
Paine Stephen (Great Marlow)
Parkinson Edward (Great Marlow)
Philpot T. jun. (Great Marlow)
Philpot T. sen (Great Marlow)
Philpot William (Great Marlow)
Pratt Henry (Great Marlow)
Prindible Daniel (Great Marlow)
Quinn John jun. (Great Marlow)
Quinn John sen. (Great Marlow)
Reece John (Great Marlow)
Robinett Samuel (Great Marlow)
Robinson George (Great Marlow)
Ryder Jacob (Great Marlow)
Sabien Charles (Great Marlow)
Sabien E. sen. (Great Marlow)
Sanderson John (Great Marlow)
Schaeffer R. jun. (Great Marlow)
Selman Charles (Great Marlow)
Selman D.B. (Great Marlow)
Sheean James (Great Marlow)
Slavien Charles (Great Marlow)
Slavien Francis (Great Marlow)
Slavien James (Great Marlow)
Slavien Thomas (Great Marlow)
Smith Charles (Great Marlow)
Smith Edward (Great Marlow)
Smith Henry (Great Marlow)
Smith J.S. (Great Marlow)
Smith John (Great Marlow)
Smith W. jun. (Great Marlow)
Smith William (Great Marlow)
Stevens Charles (Great Marlow)
Stewart James (Great Marlow)
Stuart John (Great Marlow)
Sutton Albert (Great Marlow)
Tapper William (Great Marlow)
Taylor John (Great Marlow)
Waghorn A. (Great Marlow)
Waldon Job (Great Marlow)
Wallbank T (Great Marlow)
White William (Great Marlow)
Williams J.H. (Great Marlow)
Woods Thomas C. (Great Marlow)
Woodward John (Great Marlow)
McDonald Hugh Grreat Marlow
Freeman Thomas (Guy Fawkes)
Freeman William (Guy Fawkes)
Borden George (Halfway Creek)
Donohue Mat (Halfway Creek)
Wickness Samuel (Halfway Creek)
Jones William (Harwood Island)
Avery Charles (Kangaroo Creek)
Avery John D. (Kangaroo Creek)
Baker Edwin jun (Kangaroo Creek)
Baker Edwin sen (Kangaroo Creek)
Baker John (Kangaroo Creek)
Brennan John (Kangaroo Creek)
Carton John (Kangaroo Creek)
Cowan William (Kangaroo Creek)
Cowan Wm. J. (Kangaroo Creek)
Crabb Richard (Kangaroo Creek)
Everingham A. (Kangaroo Creek)
Everingham G. (Kangaroo Creek)
Everingham M.J. (Kangaroo Creek)
Hay John (Kangaroo Creek)
Hutton Robert (Kangaroo Creek)
Kemp Joseph (Kangaroo Creek)
Maxwell James (Kangaroo Creek)
Maxwell Thomas (Kangaroo Creek)
McGregor Alex (Kangaroo Creek)
Mills Thomas (Kangaroo Creek)
Mulqueeny M (Kangaroo Creek)
Mulqueeny P (Kangaroo Creek)
Perritt Walter (Kangaroo Creek)
Pitkin Thomas (Kangaroo Creek)
Ryan Patrick (Kangaroo Creek)
Shea Michael (Kangaroo Creek)
Shea P. jun. (Kangaroo Creek)
Shea Peter (Kangaroo Creek)
Smail Robert (Kangaroo Creek)
Immery William (Kangaroo Creek)
Boyce James sen (Lavenstrath)
Corcoran John J (Lawrence)
Hamel John (Levenstrath)
Livermore John (Levenstrath)
McPherson Donald (Levenstrath)
Skane Michael (Levenstrath)
Essex William (Lillypool)
Baker John H (Maclean)
North Mildred (Maclean)
Rush Michael (Maclean)
Powell William (Mateer's Creek)
Craig Thomas (Matters Creek)
Dargue Joseph (Matter's Creek)
Weller James (Mattier's Creek)
Weller John (Mattier's Creek)
Lindt J.W. (Melbourne)
Gillet John (Middle Creek)
Gillett Edward (Middle Creek)
Watt George (Moville)
Watt Robert (Moville)
Sharpe Henry (Narna Creek)
Greaves E.A. (Newbold)
Land John (Newbold)
Land Thomas (Newbold)
Maloney Edward (Newbold)
McCowan George (Newbold)
McKenzie Thomas F (Newbold)
Pratt Thomas (Newbold)
Saxon James (Newbold)
Ashburn Charles (Nymboida)
Brislin Frank (Nymboida)
Buchan Stephen (Nymboida)
Clogher Michael (Nymboida)
Coghlen John (Nymboida)
Davies Thomas (Nymboida)
Ellis George (Nymboida)
Ellis Joseph (Nymboida)
Ellis Thomas (Nymboida)
Ellis William (Nymboida)
Graham Andrew (Nymboida)
Graham James (Nymboida)
Graham John junior (Nymboida)
Graham John senior (Nymboida)
Graham Thomas (Nymboida)
Jones Alfred E.D. (Nymboida)
Lacey George (Nymboida)
McCaughey David (Nymboida)
McCaughey J. junior (Nymboida)
McCaughey James (Nymboida)
McDougall Andrew J. (Nymboida)
Moran John (Nymboida)
Robinson Joseph (Nymboida)
Rout James (Nymboida)
Styles George (Nymboida)
Sutton William (Nymboida)
Ward James (Nymboida)
Ward John (Nymboida)
Ward Thomas (Nymboida)
Burrows J L (O.B.X. Creek)
Collins Robert (O.B.X. Creek)
Davis Edward (O.B.X. Creek)
Frame Jas. jun. (O.B.X. Creek)
Neale John (O.B.X. Creek)
Rhodes William (O.B.X. Creek)
Rooke James (O.B.X. Creek)
Aish Thomas (Orara)
Allen John (Orara)
Amos Edward (Orara)
Andrews Charles (Orara)
Ashwood George (Orara)
Austin Frank (Orara)
Austin George (Orara)
Barry John (Orara)
Burrows William (Orara)
Cameron John (Orara)
Campbell Archibald (Orara)
Carlton Daniel (Orara)
Carroll Benjamin (Orara)
Carter George (Orara)
Connolly James (Orara)
Cowling John (Orara)
Cowling Thomas (Orara)
Cramp William (Orara)
Crampton Claude Hamilton (Orara)
Crawford George (Orara)
Daniels Livi (Orara)
Dougherty Daniel (Orara)
Dougherty Owen (Orara)
Evans John (Orara)
Everingham Andrew (Orara)
Everingham F.H. (Orara)
Everingham G.E. (Orara)
Everingham William (Orara)
Everingham William (Orara)
Faulks John (Orara)
Faulks Joseph T. (Orara)
Fincham John (Orara)
Ford John (Orara)
Gillis William (Orara)
Griffin Hugh (Orara)
Hallahan James (Orara)
Hankinson Thomas (Orara)
Holmes Jonathan (Orara)
Holmes William (Orara)
Howell William (Orara)
Hughes Francis (Orara)
Hume David H. (Orara)
Hume David senior (Orara)
Hune James (Orara)
Johnson Edward (Orara)
Johnston Isaac (Orara)
Laing Henry (Orara)
Maloney Edward (Orara)
Maloney James (Orara)
Maloney James (Orara)
Maloney James (Orara)
Matterson Charles (Orara)
Matterson William (Orara)
McGrath Bernard (Orara)
McGrath John (Orara)
McIntosh Thomas (Orara)
McKenna Lawrence (Orara)
McLennan Alexander (Orara)
McLennan John (Orara)
McLennan Kenneth (Orara)
McLennan Roderick (Orara)
McPherson Alexander (Orara)
McPherson Dougald (Orara)
McPherson Hugh (Orara)
McPherson John (Orara)
Meskil Edward (Orara)
Murray James (Orara)
Nennan John (Orara)
Newman James (Orara)
Oakes Augustus J (Orara)
Oakes Henry A. (Orara)
Oakes Willam M. (Orara)
Putt Henry (Orara)
Rankin Frederick (Orara)
Read Henry (Orara)
Reynolds George (Orara)
Reynolds James (Orara)
Routledge George (Orara)
Rowles George (Orara)
Ryan Michael (Orara)
Sare William (Orara)
Small Thomas Arthur (Orara)
Smith Thomas (Orara)
Snodgrass John R. (Orara)
Sutton Charles (Orara)
Taylor C.E. (Orara)
Waters Alex (Orara)
Weatherstone John (Orara)
Weatherstone S. (Orara)
Wells Isaac (Orara)
Wells James (Orara)
Wells Robert (Orara)
Welsh John (Orara)
Welsh Joseph (Orara)
Welsh Michael J. (Orara)
Welsh William (Orara)
Wilcox William (Orara)
Winter James (Orara)
Winter Joseph (Orara)
Winter Joseph jun (Orara)
McPhail Archibald (Orara River)
Sabien E. jun. (Paroo River)
Barrett John (Queensland)
Robertson William (Queensland)
Ashwood George jun (Ramornie)
Austin Joseph (Ramornie)
Austin W. Charles (Ramornie)
Baldock Henry (Ramornie)
Beckman Paul (Ramornie)
Beggs John (Ramornie)
Birmingham John (Ramornie)
Birmingham Michael (Ramornie)
Blore John (Ramornie)
Boyle John (Ramornie)
Brown Alfred (Ramornie)
Caldwell Robert (Ramornie)
Carr Richard (Ramornie)
Cubes John (Ramornie)
Cunneen Peter (Ramornie)
Donally Thomas (Ramornie)
Elwyn H.F. (Ramornie)
Flannery G.H. (Ramornie)
Gribble William (Ramornie)
Hansford George (Ramornie)
Hay James (Ramornie)
Hodgkinson Thomas (Ramornie)
Hoskius Robert (Ramornie)
McCooey John (Ramornie)
McCraw William (Ramornie)
McDonald Philip (Ramornie)
McGown William (Ramornie)
McInerney Patrick (Ramornie)
McLean William (Ramornie)
Morrow Thomas (Ramornie)
Morrow William (Ramornie)
Morrow William jun. (Ramornie)
Nicholson Malcolm (Ramornie)
Niland Patrick (Ramornie)
Niland Patrick J. (Ramornie)
Niland Thomas jun. (Ramornie)
Norman Henry F. (Ramornie)
O'Keeffe Patrick (Ramornie)
Philips Thomas (Ramornie)
Pitchard Harry (Ramornie)
Powell Thomas (Ramornie)
Quinner Charles (Ramornie)
Sheean Daniel (Ramornie)
Simpson Walter (Ramornie)
Simpson William (Ramornie)
Smith James (Ramornie)
Smith Thomas jun (Ramornie)
Sneath James (Ramornie)
Sneath Robert (Ramornie)
Sneath William (Ramornie)
Somerset H.P. (Ramornie)
Stuart John (Ramornie)
Sully Robert (Ramornie)
Thomas Albert (Ramornie)
Tindall C.F. (Ramornie)
Tindall C.G. (Ramornie)
Walker Walter (Ramornie)
White Ducket (Ramornie)
White J.A. (Ramornie)
Whiteman W. (Ramornie)
Winter George (Ramornie)
Chapman J jun (Regents Park)
Chapman J.E. (Regent's Park)
Chadwick Samuel (Riverston)
Girard Leopold (Riverston)
McNish Hugh (Rocky Mouth)
Cranstone Walter H (Rushforth)
Lane Thomas (Rushforth)
Schumacher G.J. (Rushforth)
Schumacher Henry (Rushforth)
Schumacher J.M. (Rushforth)
Schumacher Philip (Rushforth)
Winkler Charles (Rushforth)
Ellis Matthew (Sandy Creek
Hackett John Serpentine Creek)
McDougall J.S. (Sherwood)
Murray W.J. (Skinners Swamp)
Cockedge Charles (Smith's Creek)
Docherty George (Smith's Creek)
Peoples Charles (Smith's Creek)
Smith Matthew (Smith's Creek)
Whelan Richard (Smith's Creek)
Scott G. Walter (Smith's Flat)
Allen Frank (South Grafton)
Amos Thomas (South Grafton)
Andrews J.K. (South Grafton)
Atkinson George (South Grafton)
Bailey Edwin (South Grafton)
Barnes Ellis (South Grafton)
Barton Joseph (South Grafton)
Batty Albert G (South Grafton)
Batty Henry J (South Grafton)
Batty Thomas (South Grafton)
Batty Thos jun (South Grafton)
Beatson Donald (South Grafton)
Beatson Duncan (South Grafton)
Beatson John (South Grafton)
Bell Charles (South Grafton)
Berry Robert (South Grafton)
Berry William (South Grafton)
Bishop James (South Grafton)
Blatchley George (South Grafton)
Boadle John sen (South Grafton)
Bowen William (South Grafton)
Bracken Patrick (South Grafton)
Brady James (South Grafton)
Brady John R (South Grafton)
Braham James (South Grafton)
Braham John (South Grafton)
Bright George (South Grafton)
Brown James (South Grafton)
Brown John (South Grafton)
Brown John (South Grafton)
Burdekin James (South Grafton)
Burke James J (South Grafton)
Burrows George (South Grafton)
Cain Thomas (South Grafton)
Cameron Duncan (South Grafton)
Carroll Joseph (South Grafton)
Claffey Patrick (South Grafton)
Clarerir John (South Grafton)
Connor Patrick (South Grafton)
Cooper William (South Grafton)
Couper John (South Grafton)
Cowan James (South Grafton)
Cowan John (South Grafton)
Cox Edwin James (South Grafton)
Cox Rodger (South Grafton)
Crowley Daniel (South Grafton)
Curtes John (South Grafton)
Daly James (South Grafton)
Denning F.G. (South Grafton)
Denning Henry (South Grafton)
Dixon Daniel (South Grafton)
Duffy Isaac (South Grafton)
Duggan Cornelius (South Grafton)
Dwyer Thomas (South Grafton)
Ellem James jun. (South Grafton)
Ellem John jun (South Grafton)
Ellem John sen. (South Grafton)
Elliot James (South Grafton)
Fitzgerald Arthur (South Grafton)
Flatcher John (South Grafton)
Foley Thomas (South Grafton)
Foran J.F. (South Grafton)
Friar James (South Grafton)
Gale Ehud (South Grafton)
Gale G.W.W. (South Grafton)
Gallagher Thomas (South Grafton)
Glazier Henry (South Grafton)
Glynn John (South Grafton)
Grant John (South Grafton)
Green Frederick (South Grafton)
Hartley Abraham (South Grafton)
Hartley John (South Grafton)
Hickey William (South Grafton)
Hodge Charles (South Grafton)
Hutchins Thomas (South Grafton)
Jeffrey John (South Grafton)
Kearney Samuel (South Grafton)
Kelly George (South Grafton)
Kelly James (South Grafton)
Kemp Caleb (South Grafton)
Kemp Charles (South Grafton)
Kemp Charles R. (South Grafton)
Kemp Charles R. (South Grafton)
Kennedy Isaac (South Grafton)
Kennedy John (South Grafton)
Kennedy Patrick (South Grafton)
Layton J.G. (South Grafton)
Lee Richard (South Grafton)
Leighton David (South Grafton)
Leyburn Peter (South Grafton)
Lowe Frederick (South Grafton)
Lynch William (South Grafton)
Mahoney Peter (South Grafton)
Malcolm David (South Grafton)
Manning Charles (South Grafton)
Martin Michael (South Grafton)
Martin Thomas (South Grafton)
Matthews Charles (South Grafton)
McCabe John (South Grafton)
McDermid D (South Grafton)
McGuren Francis (South Grafton)
McLean Norman (South Grafton)
McLennan Donald (South Grafton)
McLennan George M. (South Grafton)
McMenemy B.A. (South Grafton)
McNamarra Patrick (South Grafton)
Moriarty Francis (South Grafton)
Morrisey Thomas (South Grafton)
Morrow Frederick (South Grafton)
Mudd James (South Grafton)
Munro Hugh (South Grafton)
Murphy James (South Grafton)
Neale George (South Grafton)
Neale Thomas (South Grafton)
Neale W.H. (South Grafton)
Neale William (South Grafton)
Nelson Andrew C (South Grafton)
O'Brien Daniel (South Grafton)
O'Keeffe Michael (South Grafton)
Olson William (South Grafton)
O'Neil Andrew (South Grafton)
O'Neil Andrew James (South Grafton)
O'Neil Robert (South Grafton)
Onslow Simon (South Grafton)
Orr David (South Grafton)
Orr George (South Grafton)
Parker John (South Grafton)
Payne W.P. (South Grafton)
Pearce Patrick (South Grafton)
Pearce William (South Grafton)
Pearson Jonathan (South Grafton)
Pearson William (South Grafton)
Preston Joseph (South Grafton)
Quincel Robert (South Grafton)
Ratton Thomas (South Grafton)
Reese Richard T. (South Grafton)
Reese Thomas (South Grafton)
Reid Charles (South Grafton)
Rose Henry (South Grafton)
Saul Richard (South Grafton)
Schwinghamer C.T. (South Grafton)
Sellers Thomas F. (South Grafton)
sheriff John D. (South Grafton)
Slade Felix (South Grafton)
Smail James (South Grafton)
Smidt Charles A. (South Grafton)
Smith James (South Grafton)
Smith John F. (South Grafton)
Solomon Lewis (South Grafton)
Stewart Alex (South Grafton)
Thompson J. (South Grafton)
Walker James (South Grafton)
Wall Henry senior (South Grafton)
Wall James (South Grafton)
Walsh John E. sen. (South Grafton)
Walsh John jun. (South Grafton)
Walsh Patrick (South Grafton)
Waugh A.W. (South Grafton)
Weatherstone Adam (South Grafton)
weaver William (South Grafton)
Wilcox F.W. (South Grafton)
Wilcox J.F. (South Grafton)
Wild Edward (South Grafton)
Wilson Joseph H. (South Grafton)
Wornbold C. (South Grafton)
Wright R. (South Grafton)
Wyatt Charles (South Grafton)
Wyatt George (South Grafton)
Yeoman George (South Grafton)
Young William (South Grafton)
Amos James Henry (Southampton)
Amos William (Southampton)
Barclay John (Southampton)
Barley William (Southampton)
Bell George (Southampton)
Bellamy John (Southampton)
Bellamy Joseph (Southampton)
Bellamy W jun (Southampton)
Bellamy William (Southampton)
Broderick Daniel (Southampton)
Burgess George (Southampton)
Burns John (Southampton)
Cameron Alex (Southampton)
Cameron Alex (Southampton)
Cameron Dugald (Southampton)
Cameron Hugh (Southampton)
Cameron John (Southampton)
Chapman Edward (Southampton)
Chaseling John (Southampton)
Chaseling William (Southampton)
Cranstone Edward (Southampton)
Cranstone Henry (Southampton)
Dixon James (Southampton)
Dobbin Nicholas (Southampton)
Durrington Rich (Southampton)
Durrington Thomas (Southampton)
Ellem Frederick (Southampton)
Ellem George (Southampton)
Ellem George jun. (Southampton)
Ellem William (Southampton)
Fitzgerald William (Southampton)
Frederickson J. (Southampton)
Frier William (Southampton)
Haney James (Southampton)
Higgins William (Southampton)
Higham George (Southampton)
Higham Thomas (Southampton)
Holmes James (Southampton)
Holmes Michael (Southampton)
Holmes Richard (Southampton)
Hudson George (Southampton)
Jervaulx Reginald (Southampton)
Kegan Francis (Southampton)
Koph John H. (Southampton)
Laidley Joseph (Southampton)
Logan P.A. (Southampton)
Logan Thomas (Southampton)
Lynch James (Southampton)
Lynch John (Southampton)
Lynch Michael (Southampton)
McBrian J. junior (Southampton)
McBrian James (Southampton)
McCabe William (Southampton)
McKay Hugh (Southampton)
McKay John (Southampton)
McNamarra F. (Southampton)
Meskil John (Southampton)
Milgate Philip (Southampton)
Miller John (Southampton)
Moloney Martin (Southampton)
Moran John (Southampton)
Morgan John (Southampton)
Mulligan P. jun. (Southampton)
Murphy James (Southampton)
Murphy Martin (Southampton)
Murphy Patrick (Southampton)
O'Keeffe James (Southampton)
Page Thomas (Southampton)
Perring George (Southampton)
Perring John (Southampton)
Pritchard John (Southampton)
Roach Michael (Southampton)
Roberts Frank (Southampton)
Schumacher John (Southampton)
Thomas Thomas H (Southampton)
Thompson J. (Southampton)
Williams Edward (Southampton)
Wills Samuel (Southampton)
wladon George (Southampton)
Young William (Southampton)
Arnold John (Southgate)
Greaves C. Percival (Southgate)
Zuill William junior (Southgate)
Cole William (Stockyard Creek)
Gaffan T. (Stockyard Creek)
Hendy R. John (Stockyard Creek)
O'Donnell C. (Stockyard Creek)
O'Donnell John (Stockyard Creek)
O'Donnell Neil (Stockyard Creek)
O'Shea Patrick (Stockyard Creek)
Pocock George (Stockyard Creek)
Rieley Edward (Stockyard Creek)
Barker Hugh (Sutton Forest)
Small William (Swan Creek)
Arnold William M (Sydney)
Baker John junior (Sydney)
Campbell W.B. (Sydney)
Cleary Martin (Sydney)
Douglas George (Sydney)
Fisher Thomas (Sydney)
Greaves W.A.B. (Sydney)
Henderson Patrick H (Sydney)
Holmstein J.A. (Sydney)
Lambert William (Sydney)
Lassiter Frederick (Sydney)
Peters James Cornelius (Sydney)
Purves John M. (Sydney)
Raymond Peel (Sydney)
Reynolds Robert H. (Sydney)
Stevenson Richard (Sydney)
Stokes Benjamin P. (Sydney)
Strokarck John G. (Sydney)
Chauvel C.H.E. (Tabulam)
Clark Alfred (Tea Tree Creek)
Gentle Willaim (Tea Tree Creek)
Marshall Henry (Tea Tree Creek)
Nicholson Andrew (Teatree Ck.)
Bramfit James (Teatree Creek)
Brown Edward (Teatree Creek)
Long George (Teatree Creek)
Mills George (Teatree Creek)
Mills John James (Teatree Creek)
Ellegood W. (Tea-tree Creek)
Ross William (Tea-tree Creek)
Schneider Martin (Tea-tree Creek)
Laird Robert (Tenterfield)
McLennan Donald (Turnback Creek)
McLennan Far. (Turnback Creek)
Gunson John (Tyringham)
Collet Joseph (Ulmara)
Amos William senior (Ulmarra)
Bailey George (Ulmarra)
Gillet Henry jun. (Ulmarra)
Green Stephen (Ulmarra)
McFarlane Duncan (Ulmarra)
McLachlan Donald (Ulmarra)
McLachlan Duncan (Ulmarra)
McLeod William (Ulmarra)
Meston Alexander jun. (Ulmarra)
Miller John jun. (Ulmarra)
Whitton James (Ulmarra)
Wilton Charles (Ulmarra)
Armstrong George (Waterview)
Beel Thomas (Waterview)
Clarke Henry (Waterview)
Colyer Thomas (Waterview)
Donohue Patrick (Waterview)
Dougherty Bernard (Waterview)
Dougherty Patrick (Waterview)
Elliot James W. (Waterview)
Fewry Patrick (Waterview)
Girard alfred (Waterview)
Griffin Patrick (Waterview)
Jordan Thomas (Waterview)
McCarthy Timothy (Waterview)
McLymont James (Waterview)
Morrisey Patrick (Waterview)
Murphy Thomas (Waterview)
Polson Hugh (Waterview)
Prindible William (Waterview)
Quinn James (Waterview)
Ryan Edward M. (Waterview)
Shea Denis (Waterview)
Waldon Henry (Waterview)
Ward William (Waterview)
Ryan Thomas (West Camp)
Hann john (Wintervale)
Sneath Andrew (Wombah)
McLeod John (Woodford Island)
Burkhardt Richard (Yamba)

 

NSWGenWeb

Clarence Valley GenWeb
Transcript Submission

< Back