Erie County (PA) Genealogy

Name Index - Erie Daily Times
February 1907 Gossip Columns S - Z

Contributed by James Ziggenheim


The name index below was compiled by James Ziggenheim on a floppy disk given to Bill Klauk in early 2001. It has now been revived and is being posted at this time. The listing is a name index of all names found in the February 1907 Erie Daily Times gossip columns. Last name S to Z.


LAST NAME

FIRST NAME

MID

PLACE

NP DATE

DOW

TITLE

PAGE

 

 

 

 

 

 

 

 

Sabel

J

H

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Sabin

Spencer

 

Sturgis

23 Feb 1907

Sat

Mrs

14

Sackett

James

 

Elections Outside Ci

20 Feb 1907

Wed

 

5

Salchli

Carl

 

Class of 1908

02 Feb 1907

Sat

 

8

Sallberg

Hazel

 

Class of 1909

02 Feb 1907

Sat

 

8

Salon

 

 

Summit

14 Feb 1907

Thu

Mrs

11

Salow

Bill

 

Summit

26 Feb 1907

Tue

 

5

Saltsman

R

J

Society

01 Feb 1907

Fri

Mrs

6

Saltsman

Robert

 

Society

01 Feb 1907

Fri

Mrs

6

Saltsman

Robert

 

Society

04 Feb 1907

Mon

Mrs

6

Saltsman

Robert

 

Society

08 Feb 1907

Fri

Mrs

6

Sammon

I

D

East Springfield

06 Feb 1907

Wed

Mrs

9

Sammons

I

D

East Springfield

09 Feb 1907

Sat

Rev

13

Sandusky

Jacob

 

Election Results

22 Feb 1907

Fri

 

5

Sapper

F

W

The Bench Show

13 Feb 1907

Sat

 

9

Sapper

Hattie

 

Class of 1909

02 Feb 1907

Sat

 

8

Sapper

John

N

Election Results

22 Feb 1907

Fri

 

5

Sarnmons

I

D

East Springfield

04 Feb 1907

Mon

Rev & Mrs

8

Satterley

R

A

Jurors Drawn

09 Feb 1907

Sat

 

6

Sauber

William

F

Marine News

26 Feb 1907

Tue

 

11

Sawdey

C

T

Society

14 Feb 1907

Thu

 

7

Sawdey

F

D

Tracy

21 Feb 1907

Thu

Mrs

10

Sawdey

G

N

Society

14 Feb 1907

Thu

Mrs

7

Sawdey

Harvey

 

Platea

04 Feb 1907

Mon

Mrs

8

Sawdy

C

T

Society

15 Feb 1907

Fri

 

7

Sawdy

G

W

Society

15 Feb 1907

Fri

Mrs

7

Sawtelle

Bernice

 

Harborcreek

09 Feb 1907

Sat

Miss

12

Sawtelle

Pearl

 

Harborcreek

09 Feb 1907

Sat

Miss

12

Scarlett

Theodore

EDT

The Bench Show

13 Feb 1907

Wed

 

9

Scarlett

William

 

That Wonderful Endor

16 Feb 1907

Sat

 

4

Schaaf

Gertrude

 

Class of 1909

02 Feb 1907

Sat

 

8

Schaaf

Peter

 

Class of 1910

02 Feb 1907

Sat

 

8

Schabacker

Elmer

 

Class of 1909

02 Feb 1907

Sat

 

8

Schabacker

John

A

That Wonderful Endor

16 Feb 1907

Sat

 

4

Schabacker

Ruth

 

Class of 1910

02 Feb 1907

Sat

 

8

Schade

Fred

 

The Coming Music

28 Feb 1907

Thu

 

2

Schade

Mary

 

The Coming Music

28 Feb 1907

Thu

Mrs

2

Schafer

 

 

Fair Haven

27 Feb 1907

Wed

Mother

9

Schafer

Effie

 

Class of 1910

02 Fev 1907

Sat

 

8

Schafer

Harry

 

Fair Haven

27 Feb 1907

Wed

 

9

Schafer

Jay

 

Fair Haven

27 Feb 1907

Wed

 

9

Schafer

Julius

H

Trial List

16 Feb 1907

Sat

 

9

Schafer

Lottie

 

Sterrettania

01 Feb 1907

Fri

 

11

Schaffner

Minna

 

Class of 1909

02 Feb 1907

Sat

 

8

Schall

Wm

 

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Scharrer

Albert

 

Class of 1909

02 Feb 1907

Sat

 

8

Schauble

L

C

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Scheloski

Arthur

F

Unclaimed Letters

06 feb 1907

Wed

 

8

Scheloski

Arthur

F

Unclaimed Letters

13 Feb 1907

Wed

 

9

Schermerhorn

E

 

Unclaimed Letters

27 Feb 1907

Wed

Mrs

5

Schick

Hilda

 

At St. Benedict's

23 Feb 1907

Sat

 

10

Schilling

Edward

 

Unclaimed Letters

27 Feb 1907

Wed

 

5

Schilling

Joseph

 

Unclaimed Letters

27 Feb 1907

Wed

 

5

Schilling

William

J

Jurors Drawn

09 Feb 1907

Sat

 

6

Schissler

C

H

Unclaimed Letters

06 Feb 1907

Wed

 

8

Schlaak

G

A

Phillipsville

16 Feb 1907

Sat

 

12

Schlosser

H

J

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Schluraff

G

R

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Schmidt

Charles

 

Elections Outside Ci

20 Feb 1907

Wed

 

5

Schmidt

E

C

Wesleyville

16 Feb 1907

Sat

Mrs

10

Schmidt

E

C

Wesleyville

16 Feb 1907

Sat

Mrs

10

Schmidt

E

C

Society

20 Feb 1907

Wed

 

6

Schmitz

Evelyn

 

At St. Benedict's

23 Feb 1907

Sat

 

10

Schneider

Leonard

 

Jurors Drawn

09 Feb 1907

Sat

 

6

Schnurman

Sol

 

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Schoonmaker

H

D

The Bench Show

13 Feb 1907

Wed

 

9

Schrimper

Frank

 

The Grange

26 Feb 1907

Tue

Jr

5

Schrimper

Lizzie

 

The Grange

26 Feb 1907

Tue

 

5

Schriver

Fay

 

Society

11 Feb 1907

Mon

Miss

6

Schrufer

George

 

Class of 1910

02 Feb 1907

Sat

 

8

Schuller

Johan

 

Unclaimed Letters

13 Feb 1907

Wed

 

9

Schultz

F

D

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Schultz

Gertrude

 

At St. Benedict's

23 Feb 1907

Sat

 

10

Schumacher

Ed

 

To Honor Washington

23 Feb 1907

Sat

 

13

Schumacher

Josie

 

Eight-Mile Creek

01 Feb 1907

Fri

Mrs

11

Schumacher

Louis

 

Society

08 Feb 1907

Fri

 

6

Schuster

 

 

Society

08 Feb 1907

Fri

Dr

6

Schuster

Helen

 

Class of 1909

02 Feb 1907

Sat

 

8

Schutte

A

A

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Schutte

Edwin

 

Class of 1910

02 Feb 1907

Sat

 

8

Schutte

Leona

 

Class of 1910

02 Feb 1907

Sat

 

8

Schutte

Marguerite

 

Class of 1907

02 Feb 1907

Sat

 

8

Schuwerk

L

C

Summit

23 Feb 1907

Sat

Mr and Mrs

14

Schwab

 

 

Eight-Mile Creek

09 Feb 1907

Sat

Mrs

12

Schwab

 

 

Eight-Mile Creek

09 Feb 1907

Sat

Mr and Mrs

12

Schwab

Gertrude

 

At St. Benedict's

23 fEb 1907

Sat

 

10

Schwab

Ida

 

Marriage Licenses

09 Feb 1907

Sat

 

14

Schwarzt

 

 

Society

16 Feb 1907

Sat

 

6

Schweinhardt

Ida

 

Class of 1909

02 Feb 1907

Sat

 

8

Schweitzer

Charles

Joseph

Trial List

16 Feb 1907

Sat

 

9

Schweltzer

John

J

Trial List

16 Feb 1907

Sat

 

9

Scoby

Emma

 

Weis Library

14 Feb 1907

Thu

Miss

11

Scott

E

H

The Bench Show

13 Feb 1907

Wed

 

9

Scott

J

B

Elections Outside Ci

20 Feb 1907

Wed

 

5

Scott

John

 

Marine News

26 Feb 1907

Tue

 

11

Scott

William

 

Society

06 Feb 1907

Wed

 

6

Scranton

Walter

 

Marine News

26 Feb 1907

Tue

 

11

Scrivon

Wm

 

Eight-Mile Creek

22 Feb 1907

Fri

 

11

Seanger

 

 

Society

04 Feb 1907

Mon

Miss

6

Searles

Burr

 

Eight-Mile Creek

01 Feb 1907

Fri

 

11

Searles

Burr

 

Eight-Mile Creek

09 Feb 1907

Sat

 

12

Searles

Royal

 

Eight-Mile Creek

01 Feb 1907

Fri

 

11

Searles

Royal

 

Eight-Mile Creek

22 Feb 1907

Fri

Mrs

11

Searles

Royal

 

Eight-Mile Creek

22 Feb 1907

Fri

 

11

Searley

L

Y

Unclaimed Letters

06 Feb 1907

Wed

 

8

Seavy

Maud

 

Unclaimed Letters

27 Feb 1907

Wed

Miss

5

Sebastian

J

 

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Sechrist

Ellsworth

 

Class of 1908

02 feb 1907

Sat

 

8

Sedelmeyer

L

 

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Sedelmeyer

Wm

 

The Bench Show

13 Feb 1907

Sat

 

9

Sedgwick

Charles

 

The Bench Show

13 Feb 1907

Wed

 

9

Sedgwick

P

S

Trial List

16 Feb 1907

Sat

 

9

Sedgwick

Pearl

E

Marriage Licenses

16 Feb 1907

Sat

 

13

Seel

G

W

Unclaimed Letters

27 Feb 1907

Wed

 

5

Selinger

John

 

West Lake Road

01 Feb 1907

Fri

Mrs

11

Sell

William

J

Jurors Drawn

09 Feb 1907

Sat

 

6

Sellwood

Joseph

 

Marine News

26 Feb 1907

Tue

Captain

11

Semler

Frank

 

East Springfield

04 Feb 1907

Mon

Mrs

8

Semuel

Dora

 

Class of 1907

02 Feb 1907

Sat

 

8

Semuel

Mary

 

Class of 1910

02 Feb 1907

Sat

 

8

Senger

Alexander

 

Society

22 Feb 1907

Fri

 

9

Seriven

William

 

Eight-Mile Creek

01 Feb 1907

Fri

 

11

Sevin

H

J

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Sevin

Madeline

 

Class of 1907

02 Feb 1907

Sat

 

8

Seymour

Nelson

 

Class of 1910

02 Feb 1907

Sat

 

8

Shacklett

Turner

W

Society

01 Feb 1907

Fri

Mrs

6

Shacklett

Turner

W

Society

04 Feb 1907

Mon

Mrs

6

Shadduck

 

 

Society

08 Feb 1907

Fri

Mr and Mrs

6

Shadduck

Charles

 

Tuttle's Corners

12 Feb 1907

Tue

Mrs

11

Shadduck

Charles

 

Tuttle's Corners

25 Feb 1907

Mon

Mr and Mrs

10

Shadduck

Edith

 

Tuttle's Corners

12 Feb 1907

Tue

Miss

11

Shafer

Arthur

 

Class of 1910

02 Feb 1907

Sat

 

8

Shafer

Charlotte

 

Class of 1909

02 Feb 1907

Sat

 

8

Shafer

Harley

C

Army and Navy Union

22 Feb 1907

Fri

 

14

Shafer

Rachel

 

Class of 1909

02 Feb 1907

Sat

 

8

Shannon

 

 

Society

25 Feb 1907

Mon

Mrs

6

Sharp

Helen

 

Itley

23 Feb 1907

Sat

 

14

Shattuck

C

 

The Grange

26 Feb 1907

Tue

 

5

Shattuck

Jonas

H

Election Results

22 Feb 1907

Fri

 

5

Shattuck

W

S

The Grange

26 Feb 1907

Tue

 

5

Shattuck

W

S

The Grange

26 Feb 1907

Tue

 

5

Shaw

A

P

Elections Outside Ci

20 Feb 1907

Wed

 

5

Shaw

Esther

 

City Death List

23 Feb 1907

Sat

 

10

Shaw

F

A

Elections Outside Ci

20 Feb 1907

Wed

 

5

Shea

John

J

Unclaimed Letters

20 Feb 1907

Wed

 

10

Sheeley

John

 

Elections Outside Ci

20 Feb 1907

Wed

 

5

Sheldon

 

 

Springboro News

28 Feb 1907

Thu

Dr

3

Sheldon

Carl

B

Springboro

16 Feb 1907

Sat

Mr and Mrs

12

Sheldon

Eugene

 

Ivarea

06 Feb 1907

Wed

Mrs

9

Sheldon

Eugene

 

Springboro

16 Feb 1907

Sat

Mrs

12

Sheldon

Eugene

 

Springboro

16 Feb 1907

Sat

 

12

Sheldon

Fenton

 

Springboro

16 Feb 1907

Sat

Mr and Mrs

12

Sheldon

Mary

 

Springboro

16 Feb 1907

Sat

Miss

12

Sheldon

Mary

 

Springboro News

28 Feb 1907

Thu

Miss

3

Sheldon

W

B

Springboro News

28 Feb 1907

Thu

Mr and Mrs

3

Sheldon

Winifred

 

Springboro

16 Feb 1907

Sat

Miss

12

Shellito

Laffaette

 

Trial List

16 Feb 1907

Sat

 

9

Shellito

Perry

H

Marriage License

23 Feb 1907

Sat

 

16

Shepard

Charles

 

LS & MS Engineers

23 Feb 1907

Sat

Engineer

12

Sheppa

Frank

 

Springboro

16 Feb 1907

Sat

 

12

Sherman

C

C

Society

26 Feb 1907

Tue

Mrs

6

Sherman

John

 

Springboro News

28 Feb 1907

Thu

 

3

Sherman

Morris

 

Albion News

08 Feb 1907

Fri

 

8

Sherrer

Theresa

 

Class of 1910

02 Feb 1907

Sat

 

8

Sherrod

Philip

 

Millvillage

08 Feb 1907

Fri

Mr and Mrs

10

Sherwin

 

 

Society

04 Feb 1907

Mon

Miss

6

Sherwin

Alice

 

Class of 1910

02 Feb 1907

Sat

 

8

Sherwin

Jas

W

The Bench Show

13 Feb 1907

Wed

 

9

Sherwood

A

C

Itley

25 Feb 1907

Mon

Mrs

10

Sherwood

Ethel

 

Class of 1907

02 Feb 1907

Sat

 

8

Sherwood

J

A

Elections Outside Ci

20 Feb 1907

Wed

 

5

Shields

J

S

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Shook

William

A

Unclaimed Letters

27 Feb 1907

Wed

 

5

Shoup

L

C

Unclaimed Letters

27 Feb 1907

Wed

 

5

Showers

Elizabeth

 

The Grange

26 Feb 1907

Tue

 

5

Showers

William

 

The Grange

26 Feb 1907

Tue

 

5

Showman

John

 

Itley

23 Feb 1907

Sat

 

14

Shreve

Kern

 

Sturgis

23 Feb 1907

Sat

Mr and Mrs

14

Shreve

Lyman

 

Class of 1907

02 Feb 1907

Sat

 

8

Shreve

M

W

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Shreve

Milton

 

That Wonderful Endor

16 Feb 1907

Sat

Assemblyma

4

Shreve

William

 

Jurors Drawn

09 Feb 1907

Sat

 

6

Shugart

John

 

Jurors Drawn

09 Feb 1907

Sat

 

6

Shultz

 

 

Platea

04 Feb 1907

Mon

Mr

8

Shultz

 

 

Harborcreek

09 Feb 1907

Sat

Mr

12

Shultz

Pauline

 

Unclaimed Letters

27 Feb 1907

Wed

Miss

5

Shunk

Howard

 

Harborcreek

09 Feb 1907

Sat

Mrs

12

Shuwerck

Harry

 

The Bench Show

13 Feb 1907

Wed

 

9

Shyple

Lizzie

 

Unclaimed Letters

27 Feb 1907

Wed

 

5

Siefert

Edith

 

Society

11 Feb 1907

Mon

Miss

6

Siegel

F

A

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Siegel

J

C

Then Bench show

13 Feb 1907

Wed

 

9

Sieger

B

F

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Siegrist

Louise

 

Unclaimed Letters

27 Feb 1907

Wed

Miss

5

Sikorski

Adam

 

Unclaimed Letters

06 Feb 1907

Wed

 

8

Sill

J

E

Cottage Hill

04 Feb 1907

Mon

 

8

Silver

Billy

 

Unclaimed Letters

13 Feb 1907

Wed

 

9

Silvernail

John

W

Army and Navy Union

22 Feb 1907

Fri

 

14

Simas

J

A

Additonal Society

22 Feb 1907

Fri

 

7

Simmonds

Levi

 

Millvillage

08 Fb 1907

Fri

 

10

Simmons

W

 

Society

08 Feb 1907

Fri

Mrs

6

Simmons

W

 

Society

26 Feb 1907

Tue

Mrs

6

Simpson

Byard

 

Class of 1910

02 Feb 1907

Sat

 

8

Simpson

Charles

L

Marriage Licenses

23 Feb 1907

Sat

 

16

Sisson

 

 

Society

01 Feb 1907

Fri

Senator

6

Sisson

A

E

That Wonderful Endor

16 Feb 1907

Sat

Senator

4

Sisson

Alec

 

Class of 1908

02 Feb 1907

Sat

 

8

Sisson

E

D

Criminal Cases

07 Feb 1907

Thu

 

8

Skadhange

Martin

 

Marriage Licenses

09 Feb 1907

Sat

 

14

Skellie

Elie

 

Anson

27 Feb 1907

Wed

 

9

Skinner

Charlotte

 

Unclaimed Letters

06 Feb 1907

Wed

Mrs

8

Skinner

Ella

 

Tracy

21 Feb 1907

Thu

Mrs

10

Skinner

Neil

J

Cith Death List

23 Feb 1907

Sat

 

10

Skoog

 

 

About a Social

25 Feb 1907

Mon

Mr

8

Sliaper

S

 

Fair Haven

27 Feb 1907

Wed

Mr and Mrs

9

Sloan

Juanita

 

Class of 1910

02 Feb 1907

Sat

 

8

Smedley

Charles

 

23 Feb 1907

23 Feb 1907

Sat

 

14

Smedley

Charles

 

Itley

25 Feb 1907

Mon

 

10

Smith

 

 

Sturgis

23 Feb 1907

Sat

Mrs

14

Smith

 

 

Summit

23 Feb 1907

Sat

Mr

14

Smith

A

 

Society

15 Feb 1907

Fri

Mr and Mrs

7

Smith

Alonzo

 

Edinboro

16 Feb 1907

Sat

 

11

Smith

Alonzo

 

Endinboro News

17 Feb 1907

Sat

Mrs

11

Smith

Arta

W

Trial List

16 Feb 1907

Sat

 

9

Smith

B

A

Silverthorn

01 Feb 1907

Fri

Dr

11

Smith

B

A

Ad after Summit

14 Feb 1907

Thu

Dr

11

Smith

Bessie

 

Eight-Mile Creek

22 Feb 1907

Fri

 

11

Smith

Brighton

B

Marriage License

23 Feb 1907

Sat

 

16

Smith

C

R

Phillipsville

22 Feb 1907

Fri

 

11

Smith

C

R

Unclaimed Letters

27 Feb 1907

Wed

Mrs

5

Smith

Charles

L

Marriage Licenses

16 Feb 1907

Sat

 

13

Smith

Charles

 

Elections Outside Ci

20 Feb 1907

Wed

 

5

Smith

Dallas

A

Unclaimed Letters

20 Feb 1907

Wed

 

10

Smith

Eva

 

Phillipsville

09 Feb 1907

Sat

 

12

Smith

F

L

Sturgis

23 Feb 1907

Sat

Mrs

14

Smith

Francis

 

Fair Haven

27 Feb 1907

Wed

 

9

Smith

Frank

 

Elections Outside Ci

20 Feb 1907

Wed

 

5

Smith

Grant

J

Society

06 Feb 1907

Wed

 

6

Smith

Harry

X

Unclaimed Letters

20 Feb 1907

Wed

 

10

Smith

Harry

L

Election Results

22 Feb 1907

Fri

 

5

Smith

Helen

 

Phillipsville

01 Feb 1907

Fri

 

11

Smith

Ida

 

Eight-Mile Creek

22 Feb 1907

Fri

Mrs

11

Smith

J

 

Pleasant Hill

01 Feb 1907

Fri

 

11

Smith

J

Ferguson

Unclaimed Letters

06 Feb 1907

Wed

Mrs

8

Smith

J

 

Pleasant Hill

08 Feb 1907

Fri

Mr and Mrs

10

Smith

Jerome

 

Sterrettania

15 Feb 1907

Fri

Mrs

11

Smith

John

 

Criminal Cases

07 Feb 1907

Thu

 

8

Smith

L

D

Phillipsville

01 Feb 1907

Fri

Mrs

11

Smith

Mark

 

Concord

15 Feb 1907

Fri

Mr and Mrs

11

Smith

Ray

E

Army and Navy Union

22 Feb 1907

Fri

 

14

Smith

Rodney

 

Elections Outside Ci

20 Feb 1907

Wed

Dr

5

Smith

Ruby

 

Class of 1908

02 Feb 1907

Sat

 

8

Smith

Vern

 

Sturgis

23 feb 1907

Sat

Mr and Mrs

14

Smith

Wm

 

Eight-Mile Creek

22 Feb 1907

Fri

 

11

Snapp

Crede

 

Concord

15 Feb 1907

Fri

Mr and Mrs

11

Snell

Harold

 

Class of 1910

02 Feb 1907

Sat

 

8

Snitort

John

F

Jurors Drawn

09 Feb 1907

Sat

 

6

Snyder

J

M

Trial List

16 Feb 1907

Sat

 

9

Sobel

Isador

 

Unclaimed Letters

06 Feb 1907

Wed

 

8

Sobel

Isador

 

Unclaimed Letters

13 Feb 1907

Wed

 

9

Sobel

Isador

 

That Wonderful Endor

16 Feb 1907

Sat

 

4

Sobel

Isador

 

Unclaimed Letters

20 Feb 1907

Wed

 

10

Sobel

Isador

 

Unclaimed Letters

27 Feb 1907

Wed

 

5

Sobel

Jeffery

 

Class of 1909

02 Feb 1907

Sat

 

8

Sopp

 

 

West Lake Road

08 Feb 1907

Fri

Grandma

10

Spaeder

Ferdinand

 

Class of 1910

02 Feb 1907

Sat

 

8

Sparks

Lillian

 

Unclaimed Letters

13 Feb 1907

Wed

 

9

Sparks

Lillian

 

Unclaimed Letters

27 Feb 1907

Wed

 

5

Spaulding

G

P

Elections Outside Ci

20 Feb 1907

Wed

Dr

5

Specht

Florence

 

Class of 1907

02 Feb 1907

Sat

 

8

Specht

John

M

Marriage Licenses

09 Feb 1907

Sat

 

14

Speddy

W

W

Library Museum

04 Feb 1907

Mon

 

5

Spence

C

C

Trial List

16 Feb 1907

Sat

 

9

Spencer

Alice

 

Trial List

16 Feb 1907

Sat

 

9

Spencer

Charles

W

Jurors Drawn

09 Feb 1907

Sat

 

6

Spencer

G

W

Sturgis

23 Feb 1907

Sat

 

14

Spencer

G

W

Sturgis

23 Feb 1907

Sat

Mrs

14

Spencer

Laura

 

Class of 1910

02 Feb 1907

Sat

 

8

Spencer

Lavern

 

Pleasant Hill

01 Feb 1907

Fri

 

11

Spencer

Maud

 

Society

23 Feb 1907

Sat

Miss

10

Spencer

Maude

 

Society

19 Feb 1907

Tue

Miss

6

Spencer

Teddie

 

Sturgis

23 Feb 1907

Sat

 

14

Spencer

William

 

Class of 1910

02 Feb 1907

Sat

 

8

Spencer

William

 

That Wonderful Endor

16 Feb 1907

Sat

 

4

Spencer

William

 

Society

23 Feb 1907

Sat

Mrs

10

Sperrey

 

 

Eureka

23 Feb 1907

Sat

Miss

14

Spitler

J

A

Elections Outside Ci

20 Feb 1907

Wed

 

5

Spittal

Robt

 

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Spjut

Chas

 

About a Social

25 Feb 1907

Mon

 

8

Spjut

Oscar

 

About a Social

25 Feb 1907

Mon

 

8

Sponaler

Bertha

E

Unclaimed Letters

06 Feb 1907

Wed

Mrs

8

St John

Florence

 

Trial List

16 Feb 1907

Sat

 

9

St John

Grace

 

Trial List

16 Feb 1907

Sat

 

9

St John

Nellie

 

Trial List

16 feb 1907

Sat

 

9

St John

Paul

 

Trial List

16 Feb 1907

Sat

 

9

Stack

 

 

Society

19 Feb 1907

Tue

Miss

6

Stack

 

 

Society

26 Feb 1907

Tue

Miss

6

Stack

 

 

Society

27 Feb 1907

Wed

Miss

6

Stafford

 

 

Society

14 Feb 1907

Thu

Mr and Mrs

7

Stafford

Charles

 

Branchville

04 Feb 1907

Mon

 

8

Stafford

E

B

East Greenfield

09 Feb 1907

Sat

 

12

Stafford

Eugene

B

Jurors Drawn

09 Feb 1907

Sat

 

6

Stafford

George

 

Pageville

16 Feb 1907

Sat

 

12

Stafford

John

 

Unclaimed Letters

27 Feb 1907

Wed

 

5

Stafford

P

P

The Bench Show

13 Feb 1907

Wed

 

9

Stainbrook

Arthur

 

Trial List

16 Feb 1907

Sat

 

9

Stancliff

O

D

Unclaimed Letters

20 feb 1907

Wed

Mrs

10

Stancliff

Reuben

 

Stancliff Road

09 Feb 1907

Sat

 

12

Standish

Alanson

 

Delhil

19 Feb 1907

Tue

 

10

Standish

Charles

 

Delhil

19 Feb 1907

Tue

 

10

Standish

Lora

 

Delhil

19 Feb 1907

Tue

Mrs

10

Standish

Mary

 

Delhil

19 Feb 1907

Tue

Mrs

10

Stanley

Lillie

 

Class of 1910

02 feb 1907

Sat

 

8

Starkasz

Peter

 

Unclaimed Letters

13 Feb 1907

Wed

 

9

Steadman

 

 

Sterrettania

01 Feb 1907

Fri

Miss

11

Steadman

Devere

 

Elections Outside Ci

20 Feb 1907

Wed

 

5

Steadman

F

J

Elections Outside Ci

20 Feb 1907

Wed

 

5

Steadman

Netta

 

Branchville

25 Feb 1907

Mon

Mrs

10

Stearns

J

S

Unclaimed Letters

13 Feb 1907

Wed

 

9

Stebbins

B

B

The Bench show

13 Feb 1907

Wed

 

9

Steger

J

 

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Steimer

Evelyn

 

At St. Benedict's

23 Feb 1907

Sat

 

10

Steiner

Seth

 

Class of 1909

02 Feb 1907

Sat

 

8

Steinfurth

Albert

 

Class of 1909

02 Feb 1907

Sat

 

8

Steinfurth

Jacob

C

Election Results

22 Feb 1907

Fri

 

5

Steinhauer

Chas

 

Unclaimed Letters

20 Feb 1907

Wed

 

10

Stem

H

L

Elections Outside Ci

20 Feb 1907

Wed

 

5

Stenstrom

 

 

About a Social

25 Feb 1907

Mon

Mr

8

Stepart

Adam

 

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Stepenson

Anna

 

Unclaimed Letters

27 Feb 1907

Wed

Miss

5

Stephens

Katherine

 

Society

25 Feb 1907

Mon

Miss

6

Stephenson

Hattie

E

Trial List

16 Feb 1907

Sat

 

9

Sterling

F

A

Trial List

16 Feb 1907

Sat

 

9

Sterling

Jo?n

 

The Bench Show

13 Feb 1907

Wed

 

9

Stern

William

J

That Wonderful Endor

16 feb 1907

Sat

 

4

Sterrett

 

 

Society

04 Feb 1907

Mon

Mis

6

Sterrett

J

D

The Bench show

13 Feb 1907

Wed

 

9

Sterrett

Mary

 

Fairview

04 Feb 1907

Mon

Mrs

8

Sterrett

Nancy

 

Fairview

04 Feb 1907

Mon

Mrs

8

Sterrett

R

B

Society

25 Feb 1907

Mon

Esq

6

Sterrett

S

T

Sterrettania

26 Feb 1907

Tue

 

5

Sterrett

Thomas

 

Sterrettania

01 Feb 1907

Fri

Mrs

11

Stevens

 

 

Platea

04 Feb 1907

Mon

Mr

8

Stevens

 

 

Eureka

23 Feb 1907

Sat

Rev

14

Stevens

N

E

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Stevens

Robert

 

Unclaimed Letters

13 Feb 1907

Wed

 

9

Stevenson

J

W

Society

12 Feb 1907

Tue

 

6

Stevenson

Ruth

E

Unclaimed Letters

20 Feb 1907

Wed

Mrs

10

Stewart

 

 

LA & MS Engineers

23 Feb 1907

Sat

 

12

Stewart

B

A

Trial List

16 Feb 1907

Sat

 

9

Stewart

H

A

Marine News

26 Feb 1907

Tue

Captain

11

Stewart

M

M

Marine News

26 Feb 1907

Tue

 

11

Stewart

Maud

 

Society

08 Feb 1907

Fri

Miss

6

Stinson

Charilla

 

Wesleyville

07 Feb 1907

Thu

Miss

8

Stinson

Ethel

 

Wesleyville

07 Feb 1907

Thu

Miss

8

Stinson

Ethel

 

Wesleyville

16 Feb 1907

Sat

Miss

10

Stitt

John

 

Platea

04 Feb 1907

Mon

Mr and Mrs

8

Stock

Margaret

 

Society

27 Feb 1907

Wed

Miss

6

Stockton

Irene

 

Harborcreek

14 Feb 1907

Thu

 

11

Stokes

C

F

Society

05 Feb 1907

Tue

Mr and Mrs

6

Stokes

Ralph

 

Class of 1910

02 Feb 1907

Sat

 

8

Stolatis

Edna

 

Society

25 Feb 1907

Mon

Miss

6

Stone

Harry

 

Springboro

16 Feb 1907

Sat

 

12

Stone

John

S

Unclaimed Letters

13 Feb 1907

Wed

 

9

Storer

Nora

 

Unclaimed Letters

13 Feb 1907

Wed

Mrs

9

Stough

Hazel

 

Unclaimed Letters

27 Feb 1907

Wed

Miss

5

Stover

Archie

 

Summit

26 Feb 1907

Tue

 

5

Stover

Geo

 

Summit

26 Feb 1907

Tue

 

5

Stover

George

 

Summit

26 Feb 1907

Tue

 

5

Stover

Mabel

 

Class of 1907

02 Feb 1907

Sat

 

8

Strangway

 

 

The Bench show

13 Feb 1907

Wed

Dr

9

Stranicorn

Earl

 

Elections Outside Ci

20 Feb 1907

Wed

 

5

Straub

M

J

Trial List

16 Feb 1907

Sat

 

9

Straus

Blanche

 

Class of 1907

02 Feb 1907

Sat

 

8

Straus

Sigmund

 

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Strauss

Joseph

L

Society

13 Feb 1907

Wed

 

7

Strauss

Sigmund

 

Society

13 feb 1907

Wed

 

7

Strauss

Thos

 

Elections Outside Ci

20 Feb 1907

Wed

 

5

Streuble

 

 

Eureka

23 Feb 1907

Sat

Mr

14

Strick

Charles

 

Class of 1907

02 Feb 1907

Sat

 

8

Strick

Florence

 

Class of 1910

02 Feb 1907

Sat

 

8

Stromenger

George

C

Society

15 Feb 1907

Fri

 

7

Strong

C

H

The Bench Show

13 Feb 1907

Wed

Mrs

9

Strong

Frantz

 

Lake Pleasant

09 Feb 1907

Sat

 

13

Strong

Grace

 

Summit

14 Feb 1907

Thu

Mrs

11

Strong

H

W

Society

19 Feb 1907

Tue

Mrs

6

Strong

Lavina

 

Society

25 Feb 1907

Mon

Miss

6

Strong

Tull

 

Summit

14 Feb 1907

Thu

Mrs

11

Struchen

Charles

 

Sterrettania

15 Feb 1907

Fri

 

11

Strucher

Mabel

 

Class of 1910

02 Feb 1907

Sat

 

8

Stubenhofer

Anna

 

Society

08 Feb 1907

Fri

Miss

6

Stuber

Henry

 

Criminal Cases

07 Feb 1907

Thu

 

8

Stultz

Mark

 

Concord

22 Feb 1907

Fri

 

11

Stuntz

Geo

H

Edinboro

17 Feb 1907

Sat

Rev

11

Stuntz

Mary

 

Fairview

14 Feb 1907

Thu

Mrs

11

Sturdivant

T

A

Anson

14 Feb 1907

Thu

 

11

Sturgeon

H

M

Election Results

22 Feb 1907

Fri

 

5

Sturgeon

J

C

That Wonderful Endor

16 Feb 1907

Sat

Esq

4

Sturgeon

Scott

 

Fairview

14 Feb 1907

Thu

Mr and Mrs

11

Sturgis

Ethel

 

Sturgis

23 Feb 1907

Sat

 

14

Sturgis

G

W

Sturgis

23 Feb 1907

Sat

 

14

Sturgis

H

 

Sturgis

23 Feb 1907

Sat

Mrs

14

Sturgis

H

A

Eureka

23 Feb 1907

Sat

 

14

Sturm

John

 

Class of 1909

02 Feb 1907

Sat

 

8

Suell

Mike

 

Jurors Drawn

09 Feb 1907

Sat

 

6

Sullivan

Belle

 

Class of 1910

02 Feb 1907

Sat

 

8

Sullivan

Clara

 

Class of 1910

02 Feb 1907

Sat

 

8

Sullivan

Mary

 

At St. Benedict's

23 Feb 1907

Sat

 

10

Sulter

Mary

 

Unclaimed Letters

27 Feb 1907

WEd

Miss

5

Summerton

 

 

Anson

27 Feb 1907

Wed

Mr and Mrs

9

Sunback

Alma

 

Ivarea

06 Feb 1907

Wed

Miss

9

Sunback

Robert

 

Ivarea

06 Feb 1907

Wed

 

9

Sundback

Carrie

 

Eureka

23 Feb 1907

Sat

Miss

14

Sundback

J

 

Eureka

23 Feb 1907

Sat

Mrs

14

Sundback

W

A

Eureka

16 Feb 1907

Sat

Mr and Mrs

12

Suppa

Mary

 

Marriage Licenses

23 Feb 1907

Sat

 

16

Sutter

Al

 

To Honor Washington

23 Feb 1907

Sat

 

13

Sutton

A

O

Unclaimed Letters

27 Feb 1907

Wed

 

5

Swan

Adelaide

 

Class of 1909

02 Feb 1907

Sat

 

8

Sweeney

Catherine

 

Class of 1907

02 Feb 1907

Sat

 

8

Sweeney

Maude

 

Class of 1909

02 Feb 1907

Sat

 

8

Sweet

 

 

Wesleyville

07 Feb 1907

Thu

Mr

8

Sweet

 

 

Harborcreek

09 Feb 1907

Sat

 

12

Sweet

A

 

Harborcreek News

23 Feb 1907

Sat

 

10

Sweet

B

W

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

Dr

11

Sweet

Berdett

 

East Greenfield

19 Feb 1907

Tue

Mr and Mrs

10

Sweet

Burdette

 

East Greenfield

22 Feb 1907

Fri

 

11

Sweet

C

 

East Greenfield

09 Feb 1907

Sat

 

12

Sweet

Cleno

 

East Greenfield

09 Feb 1907

Sat

 

12

Sweet

Ed

 

East Greenfield

19 Feb 1907

Tue

Mr and Mrs

10

Sweet

Ed

 

East Greenfield

22 Feb 1907

Fri

 

11

Sweet

Pearl

 

Class of 1910

02 Feb 1907

Sat

 

8

Sweigart

Addie

B

Marriage License

23 Feb 1907

Sat

Mrs

16

Sweingard

U

D

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Sweny

Frank

 

Unclaimed Letters

13 Feb 1907

Wed

 

9

Swift

 

 

Stancliff Road

09 Feb 1907

Sat

Mrs

12

Swift

Ceylors

 

Ivarea

22 Feb 1907

Fri

Mr and Mrs

11

Swift

H

 

Sterrettania

26 Feb 1907

Tue

Mrs

5

Swift

Leonard

 

Edinboro

17 Feb 1907

Sat

 

11

Swint

Fred

 

Unclaimed Letters

27 Feb 1907

Wed

 

5

Taber

Maurice

 

Stancliff Road

09 Feb 1907

Sat

 

12

Taft

Chas

H

Jurors Drawn

09 Feb 1907

Sat

 

6

Tahier

Alexander

 

Unclaimed Letters

13 Feb 1907

Wed

 

9

Tallman

Eugene

 

Criminal Cases

07 Feb 1907

Thu

 

8

Tallman

Eugene

 

Criminal cases

07 Feb 1907

Thu

 

8

Tallman

Eugene

 

Criminal Cases

07 Feb 1907

Thu

 

8

Tamer

Fred

 

Unclaimed Letters

13 Feb 1907

Wed

 

9

Tanner

J

F

The Bench Show

13 Feb 1907

Wed

 

9

Tanner

Richard

 

Class of 1910

01 Feb 1907

Sat

 

8

Tanner

S

J

Society

06 Feb 1907

Wed

 

6

Tarbell

Eugene

 

Class of 1910

02 Feb 1907

Sat

 

8

Tarnecki

Frank

 

Unclaimed Letters

27 Feb 1907

Wed

 

5

Tate

 

 

Summit

26 Feb 1907

Tue

Mrs

5

Taylor

Dorothy

 

The Bench Show

13 Feb 1907

Wed

 

9

Taylor

George

 

Itley

25 Feb 1907

Mon

Mr and Mrs

10

Taylor

M

H

That Wonderful Endor

16 feb 1907

Sat

 

4

Taylor

M

H

Trial List

16 Feb 1907

Sat

 

9

Taylor

Madge

 

Class of 1910

02 Feb 1907

Sat

 

8

Taylor

Moses

 

Marine News

26 Feb 1907

Tue

Captain

11

Taylor

Nelson

 

Society

06 Feb 1907

Wed

 

6

Taylor

R

D

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Taylor

T

 

Stancliff Road

12 Feb 1907

Sat

 

12

Teeles

Harry

 

Unclaimed Letters

27 Feb 1907

Wed

 

5

Terry

Olo

A

Marriage License

23 Feb 1907

Sat

 

16

Teudhope

Charles

 

Fair Haven

27 Feb 1907

Wed

 

9

Teudhope

Huey

 

Fair Haven

27 Feb 1907

Wed

 

9

Thatcher

G

H

Unclaimed Letters

27 Feb 1907

Wed

Mrs

5

Theil

Michael

 

Marriage Licenses

09 Feb 1907

Sat

 

14

Theilman

E

 

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Theno

Bertha

 

Class of 1909

02 Feb 1907

Sat

 

8

Theno

Romana

 

At St. Benedicts

23 Feb 1907

Sat

 

10

Therese

John

L

Army and Navy Union

22 Feb 1907

Fri

Mrs

14

Thibaut

 

 

Belle Valley

12 Feb 1907

Tue

Mr

11

Thibaut

H

J

The Bench Show

13 Feb 1907

Wed

 

9

Thomas

 

 

West Lake Road

01 Feb 1907

Fri

Mr

11

Thomas

Bert

 

Weis Library

14 Feb 1907

Thu

Mr and Mrs

11

Thomas

R

R

East Springfield

04 Feb 1907

Mon

Mr and Mrs

8

Thompson

Ana

 

Unclaimed Letters

06 Feb 1907

Wed

Mrs

8

Thompson

C

A

Elections Outside Ci

20 Feb 1907

Wed

 

5

Thompson

C

R

Unclaimed Letters

27 Feb 1907

Wed

 

5

Thompson

Eric

 

Class of 1907

02 Feb 1907

Sat

 

8

Thompson

G

J

Society

13 Feb 1907

Wed

Mr and Mrs

7

Thompson

Geo

T

The Bench show

13 Feb 1907

Wed

 

9

Thompson

Gladys

 

Class of 1910

02 Feb 1907

Sat

 

8

Thompson

Gladys

 

Society

13 Feb 1907

Wed

Miss

7

Thompson

Gladys

 

Additioanl Society

22 Feb 1907

Fri

Miss

7

Thompson

Hazel

 

Class of 1908

02 Feb 1907

Sat

 

8

Thompson

J

Ross

Society

22 Feb 1907

Fri

Col

9

Thompson

J

 

Society

23 Feb 1907

Sat

Mrs

10

Thompson

John

 

Lake Pleasant

25 Feb 1907

Mon

 

10

Thompson

N

P

Unclaimed Letters

27 Feb 1907

Wed

 

5

Thompson

Robert

 

Criminal Cases

07 Feb 1907

Thu

 

8

Thompson

Roy

 

East Springfield

06 Feb 1907

Wed

Mr and Mrs

9

Thompson

Vivian

 

Unclaimed Letters

13 Feb 1907

Wed

Mrs

9

Thompson

W

B

Unclaimed Letters

06 Feb 1907

Wed

 

8

Thompson

Warren

 

Lake Pleasant

25 Feb 1907

Mon

 

10

Thornton

 

 

Eureka

23 Feb 1907

Sat

Mr

14

Thornton

Anson

 

West Greenfield

01 Feb 1907

Fri

 

11

Thornton

B

C

Phillipsville

22 Feb 1907

Fri

 

11

Thornton

H

P

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Thornton

Harry

P

Election Results

22 Feb 1907

Fri

 

5

Thorton

 

 

Unclaimed Letters

13 Feb 1907

Wed

Mrs

9

Thorton

Florence

 

Class of 1907

02 Feb 1907

Sat

 

8

Throop

J

W

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Tingley

Ethel

 

Pleasant Hill

08 Feb 1907

Fri

Mrs

10

Tingley

Lester

 

Pleasant Hill

08 Feb 1907

Fri

 

10

Tingley

Milton

 

Pleasant Hill

01 Feb 1907

Fri

Mrs

11

Tingley

Milton

 

Pleasant Hill

01 Feb 1907

Fri

 

11

Tingley

Milton

 

Pleasant Hill

01 Feb 1907

Fri

Mrs

11

Tingley

Milton

 

Pleasant Hill

01 Feb 1907

Fri

Mrs

11

Tingley

Milton

 

Pleasant Hill

01 Feb 1907

Fri

Mrs

11

Tingley

Milton

 

Pleasant Hill

08 Feb 1907

Fri

Mrs

10

Tische

Edward

 

Fairview

14 Feb 1907

Thu

 

11

Titus

Eva

 

Phillipsville

09 Feb 1907

Sat

 

12

Titus

G

W

Phillipsville

01 Feb 1907

Fri

Mr and Mrs

11

Titus

G

W

Phillipsville

01 Feb 1907

Fri

Mrs

11

Titus

G

W

Phillipsville

16 Feb 1907

Sat

 

12

Titus

Glenn

 

Phillipsville

08 Feb 1907

Fri

Mr and Mrs

10

Titus

Jessie

 

Phillipsville]

09 Feb 1907

Sat

 

12

Titus

W

N

Arbuckle

22 Feb 1907

Fri

 

11

Tohrne

Wm

T

Marriage License

23 Feb 1907

Sat

 

16

Tomczak

Wadyslaw

 

Unclaimed Letters

20 Feb 1907

Wed

 

10

Tomlin

William

J

Marine News

26 Feb 1907

Tue

 

11

Toms

 

 

West Greenfield

19 Feb 1907

Tue

Dr and Mrs

10

Torrey

L

E

Society

16 Feb 1907

Sat

Mrs

6

Totson

M

J

Society

13 Feb 1907

Wed

 

7

Tower

Flossie

 

Lowville

12 Feb 1907

Tue

Mrs

11

Tower

Mary

 

12 Feb 1907

12 Feb 1907

Tue

Mrs

11

Town

Ruth

 

Society

08 Feb 1907

Fri

Miss

6

Townsend

H

H

Marine News

26 Feb 1907

Tue

 

11

Trace

Ethel

 

Class of 1910

02 Feb 1907

Sat

 

8

Tracy

Henry

 

Itley

23 Feb 1907

Sat

 

14

Trant

 

 

Fairview

14 Feb 1907

Thu

Mrs

11

Trask

W

B

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Trask

Wm

B

That Wonderful Endor

16 Feb 1907

Sat

 

4

Tressler

Harvey

 

East Greenfield

09 Feb 1907

Sat

 

12

Triskett

C

A

Jurors Drawn

09 Feb 1907

Sat

 

6

Trost

H

E

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Tubbs

Nettie

 

Tracy

06 Feb 1907

Wed

Miss

9

Tucker

H

P

Springboro News

28 Feb 1907

Thu

Mrs

3

Tucker

Leah

 

Springboro

16 Feb 1907

Sat

Mrs

12

Tunison

Bessie

 

Society

13 Feb 1907

Wed

Miss

7

Turner

Cassie

 

Unclaimed Letters

06 Feb 1907

Wed

Miss

8

Turner

Fred

 

Unclaimed Letters

13 Feb 1907

Wed

 

9

Tuttle

Bessie

 

Tuttle's Corners

12 Feb 1907

Tue

Miss

11

Tuttle

Eli

 

Tuttle's Corners

12 Feb 1907

Tue

Mrs

11

Tuttle

Eli

 

Tuttle's Corners

12 Feb 1907

Tue

 

11

Tuttle

John

 

Tuttle's Corners

12 Feb 1907

Tue

 

11

Tuttle

Mary

S

Tuttle's Corners

25 Feb 1907

Mon

Mrs

10

Twitchell

Elvira

 

Trial List

16 Feb 1907

Sat

 

9

Tyler

Ellen

 

Society

04 Feb 1907

Mon

Miss

6

Tyler

W

A

Platea

04 Feb 1907

Mon

 

8

Uebel

J

A

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Uhr

Wm

 

Eureka

16 Feb 1907

Sat

Mr and Mrs

12

Uhr

Wm

 

Eureka

23 Feb 1907

Sat

Mr and Mrs

14

Uht

A

 

Building Permits

23 Feb 1907

Sat

 

10

Ulrich

Ludwig

 

Class of 1908

02 Feb 1907

Sat

 

8

Upton

A

B

Unclaimed Letters

13 Feb 1907

Wed

Mrs

9

Urch

C

H

Lake Pleasant

25 Feb 1907

Mon

Mrs

10

Urch

C

W

Lake Pleasant

25 Feb 1907

Mon

 

10

Urich

J

W

Lowville

16 Feb 1907

Sat

 

12

Utley

R

Z

Marine News

26 Feb 1907

Tue

 

11

Van Cise

May

 

Jurors Drawn

09 Feb 1907

Sat

 

6

Van Dusen

C

S

Silverthorn

01 Feb 1907

Fri

 

11

Van Dusen

Maggie

 

Silverthorn

01 Feb 1907

Fri

Mrs

11

Van Dusen

Maggie

 

Silverthorn

01 Feb 1907

Fri

Mrs

11

Van Dusen

Maggie

 

Silverthorn

08 Feb 1907

Fri

 

10

Van Dusen

O

L

Silverthorn

01 Feb 1907

Fri

 

11

Van Dusen

S

A

Silverthorn

01 Feb 1907

Fri

Mr and Mrs

11

Van Dusen

S

A

Silverthorn

08 Feb 1907

Fri

 

10

Van Dusen

S

A

Silverthorn

08 Feb 1907

Fri

Mr and Mrs

10

Van Dusen

S

A

Silverthorn

26 Feb 1907

Tue

 

5

Van Dusen

S

A

Silverthorn

26 Feb 1907

Tue

Mr and Mrs

5

Van Dyke

Horace

 

Trial List

16 Feb 1907

Sat

 

9

Van Natta

John

 

LS & MS Engineers

23 Feb 1907

Sat

 

12

Van Natta

Mary

 

Class of 1908

02 Feb 1907

Sat

 

8

Vance

Emma

 

Society

15 Feb 1907

Fri

Miss

7

VanCleve

J

S

Society

23 Feb 1907

Sat

Mrs

10

VanDusen

S

A

Society

04 Feb 1907

Mon

Mrs

6

Veit

Bernard

 

That Wonderful Endor

16 Feb 1907

Sat

 

4

Veit

George

 

Summit

14 Feb 1907

Thu

Mrs

11

Vettle

Lewis

 

LS & MS Engineers

23 Feb 1907

Sat

 

12

Vogle

Mike

 

East Greenfield

09 Feb 1907

Sat

 

12

Volgstadt

George

 

Society

06 Feb 1907

Wed

Mrs

6

Vollian

Joan

 

Unclaimed Letters

27 Feb 1907

Wed

 

5

Von Juel

Anna

 

At St. Benedict's

23 Feb 1907

Sat

 

10

Voorhis

Lola

 

To Honor Washington

23 Feb 1907

Sat

 

13

Vorse

David

 

Trial List

16 Feb 1907

Sat

 

9

W??ren

Lewis

 

Belle Valley

12 Feb 1907

Tue

 

11

Wade

Geo

L

Cambridge Springs

27 Feb 1907

Wed

 

3

Wager

Susie

J

Marriage Licenses

09 Feb 1907

Sat

 

14

Waggoner

Addie

L

Trial List

16 Feb 1907

Sat

 

9

Wagner

 

 

Springboro News

28 Feb 1907

Thu

Mrs

3

Wagner

B

A

Springboro

16 Feb 1907

Sat

 

12

Wagner

B

A

Springboro News

28 Feb 1907

Thu

 

3

Wagner

Hattie

 

Weis Library

04 Feb 1907

Mon

Miss

8

Wagner

Salome

 

Unclaimed Letters

13 Feb 1907

Wed

Mrs

9

Waid

 

 

West Lake Road

08 Feb 1907

Fri

Mrs

10

Waid

Clayton

 

West Lake Road

01 Feb 1907

Fri

 

11

Waid

Clinton

 

West Lake Road

01 Feb 1907

Fri

 

11

Waid

Edith

Miss

Society

20 Feb 1907

Wed

 

6

Waid

John

 

West Lake Road

01 Feb 1907

Fri

Mrs

11

Waidley

Harvey

 

Fairview

04 Feb 1907

Mon

 

8

Waidley

Levi

 

Weis Library

14 Feb 1907

Thu

 

11

Waidley

Maude

S

City Death List

23 Feb 1907

Sat

 

10

Wait

Allen

 

Silverthorn

08 Feb 1907

Fri

 

10

Wait

Charlotte

 

Silverthorn

01 Feb 1907

Fri

Mrs

11

Wait

L

H

Society

05 Feb 1907

Tue

Mrs

6

Wakefield

W

W

Election Results

22 Feb 1907

Fri

 

5

Wakeley

William

L

Trial List

16 Feb 1907

Sat

 

9

Wald

Edith

 

Unclaimed Letters

27 Feb 1907

Wed

Miss

5

Wald

Frank

 

Unclaimed Letters

27 Feb 1907

Wed

Mrs

5

Waldinger

F

J

Erie Business Men's

25 Feb 1907

Mon

 

11

Waldinger

J

W

Jurors Drawn

09 Feb 1907

Sat

 

6

Walker

Addison

 

Additional Society

22 Feb 1907

Fri

Mr and Mrs

7

Walker

Alice

 

Society

22 Feb 1907

Fri

Mrs

9

Walker

B

J

That Wonderful Endor

16 Feb 1907

Sat

 

4

Walker

Edward

 

Society

27 Feb 1907

Wed

Mrs

6

Walker

F

 

Unclaimed Letters

06 Feb 1907

Wed

 

8

Walker

Harry

 

Society

01 Feb 1907

Fri

Mrs

6

Walker

Harry

 

The Bench Show

13 Feb 1907

Wed

 

9

Walker

Harvey

 

Society

01 Feb 1907

Fri

Mrs

6

Walker

T

W