Home Page | People, Places, Tourism | Our Ancestors | Census Page | Veterans Page

The TXGenWeb Project  

Grimes County Officials

 
TXGenWeb Project    USGenWeb Project

 

County Judges

1847 - 1849 George M. Patrick 1850 - 1851 J. R. Kennard 1852 - 1866 George M. Patrick 1867 - 1869 G. M. Mooring 1870 - Jas. T. Ferguson 1871 - 1875 Jas. R. Bennett 1876 - 1882 T. C. Buffington 1883 - 1884 Lock McDaniel 1885 - 1886 George D. Neal 1887 - 1890 L. R. Wren 1891 - 1892 C. L. Kettler 1893 - 1896 J. G. McDonald 1897 - 1900 J. H. Teague 1901 - 1904 J. G. McDonald 1904 - 1908 T. P. Buffington 1909 - 1912 Hood Boone 1913 - 1916 Reid Rikard 1917 - 1920 T. P. Buffington 1921 - 1924 R. M. West 1925 - 1928 R. W. Barry 1929 - 1930 W. S. Stampley 1931 - 1932 W. W. Heath 1933 - 1936 B. C. Thomas 1937 - 1940 Gerald C. Fahey 1941 - E. L. Dyer 1941 - 1944 Jim Gibson 1945 - 1948 B. C. Thomas 1949 - 1952 S. A. Jones 1953 - 1958 Latham Boone, Jr. 1958 - Lois S. Boone 1959 - 1974 H. W. Haynie 1975 - Ben F. Swank, Jr.

County Clerks

1848 - 1850 G. M. Mooring 1850 - 1852 G. B. Reed 1852 - 1854 G. M. Mooring 1854 - 1856 J. G. Chatham 1856 - 1867 G. M. Mooring 1867 - 1869 Wm. E. Barry 1869 - Sidney Edwards 1869 - 1881 J. Lawrence Dickson 1881 - 1882 A. Buffington 1882 - 1884 P. W. Cawthon 1884 - 1896 P. C. McKee 1896 - 1898 M. S. Womack 1898 - 1900 C. B. Nichols 1900 - 1904 John T. Prestwood 1904 - 1908 R. P. Siddall 1908 - 1912 R. C. Wood 1912 - 1916 A. G. Lyles 1916 - 1920 F. C. Greenwood 1920 - 1925 E. W. Hooker 1925 - 1929 Goree Sims 1929 - 1933 Rush Wood 1933 - 1936 David Davis 1936 - 1937 W. F. Barnett 1937 - 1941 E. H. Yarborough 1941 - 1945 Will D. Smith 1945 - 1949 L. S. Stampley 1949 - 1953 W. P. Cochran 1953 - 1957 L. S. Stampley 1957 - 1959 Lillian West 1959 - Trinston Harris

County Treasurers

1848 B. B. Goodrich 1850 O. H. P. Hill 1877 W. H. Taylor 1879 Lock McDaniel 1880 John F. Martin 1888 W. W. Kennard 1894 John Butler Terrell 1898 R. G. Deadrick 1900 W. T. Neblett 1900 L. M. Bragg 1904 L. T. Callaway 1906 J. F. West 1912 G. C. Hall 1913 M. L. Floyd 1916 R. H. Oliphant 1920 Mark Mallett 1925 Roland C. Hill 1929 David I. Callaham 1936 Thomas J. Mize 1937 George Floyd 1941 F. H. Wilson 1945 O. E. Keyser, Jr. 1949 William L. Arrant 1953 R. B. Wood 1959 Adelle Hair Lena Jarvis

District Clerks

1850 H. W. Raglin 1852 A. Buffington 1855 Franklin Brigance 1860 R. H. Bassett 1877 Franklin Brigance 1882 J. I. Kennard 1884 S. J. Sanders 1886 Franklin Brigance 1888 H. F. Fore 1890 W. G. Bennett 1896 Gifford Smyth 1900 W. F. Wilcox 1904 J. H. Neeley 1908 J. F. West 1910 R. E. Shine 1913 W. E. Binford 1916 G. M. Webb 1920 J. K. Mason 1925 R. A. Hoke, J. F. Stewart 1936 J. L. Mason 1937 R. E. Harrison 1941 E. K. McIntyre 1945 H. E. Fuqua 1949 T. M. Bragg 1951 Trinston Harris 1953 J. J. Darby 1959 H. M. Rucker

County Commissioners

1848 Wm. W. Arrington, J. G. Pierson 1849 Thomas P. Plaster, James Wood, Maj. Manning 1850 Elisha Floyd, A. B. Dodson, D. H. Field 1852 F. J. Greenwood, Joseph McIver, B. Jones 1854 C. B. Oney 1856 Jerry Lee, E. DeMarrett 1858 Thomas S. Pinckney 1859 T. C. P. Moffitt 1860 John H. Moody, John G. Chatham, James B. Stephenson 1877 Dr. Jno. Buchanan, W. G. Howard, D. B. Cabeen, Joseph Andrews 1879 W. J. Terrell, J. T. Williams, A. N. Garvin Lewis Owen, Elisha Floyd, W. F. Hearne 1880 M. Upchurch, C. L. Miller 1882 Lewis G. Blackburn, R. B. Lowrie, T. J. Haynie, Robert Woodard 1883 A. C. Callaway 1884 J. W. Lawless, R. B. Templeman, W. C. Kendrick, S. V. Smith

Precinct #1

1886 H. Mallett 1888 J. D. Wilson 1892 J. N. Mize 1896 Gains Colson 1900 J. M. Barron 1902 S. A. Isbell 1906 G. W. Sollock 1907 J. M. Peters 1910 H. R. Forrester 1912 A. E. Tuck 1916 Dr. B. Harrington, J. N. Mize 1920 R. P. Harrington 1925 D. L. Guerrant 1929 W. R. Hall 1933 C. A. Isbell 1935 Floyd Page 1937 H. L. Perkins 1939 H. H. Taylor 1941 I. A. Whitaker 1945 R. R. Pyle 1949 Virgil Cook 1953 Ernest Isbell 1957 L. M. Gressett 1961 Joe Landers 1965 E. C. Pritchett 1969 Sam A. Roberson 1973 W. J. Gressett, Jr. 1981 H. O. (Jelly) Thomas

Precinct #2

1886 Henry Washington 1890 Geo. W. Brown 1892 Thomas T. Tucker 1896 J. W. Mayfield 1902 H. L. Green 1904 W. F. Stephenson 1908 R. B. Wood 1912 S. C. Gartman 1917 W. F. Stephenson 1920 O. A. Hamilton 1925 Ed Foster 1929 W. F. Stephenson 1933 J. L. Montgomery 1937 H. C. Neason 1941 M. E. Smith 1945 R. T. West 1949 C. L. Cummins 1953 Thomas J. Floyd 1959 Walter V. Borski

Precinct #3

1886 F. G. Ashford 1888 H. B. Hughey 1894 E. A. Sapp 1898 M. F. Reeder 1900 Chauncey Cabeen 1902 R. M. West 1904 W. F. Shine 1906 M. F. Reeder 1908 W. H. McGee 1912 T. W. Harris 1916 G. C. Stoneham 1918 N. W. Lyles 1920 R. T. West 1925 A. D. McAlpine 1929 E. W. Harris 1933 A. D. McAlpine 1937 J. Batts, Jr. 1942 W. I. Stoneham, Mrs. W. I. Stoneham 1945 W. O. (Dick) Johnson 1949 J. P. Keelan 1953 Roy G. Weaver 1957 Albin Finke

Precinct #4

1886 Fred Behn 1890 A. C. Callaway 1894 E. H. Terrell 1900 John F. Thomas 1900 W. S. Ashe 1904 J. T. Barry 1908 Jno. M. Ackerman 1912 C. M. Mobley 1916 Jno. M. Ackerman 1920 E. H. Terrell 1921 J. T. Barry 1929 J. R. Campbell, O. L. Steele 1939 J. A. Garner 1947 C. A. Tribble 1951 W. E. Moody 1955 Grover Mitchell 1971 Fred Voelter

County Surveyors

1859 Wm. L. Franklin 1878 Rufus Grimes 1886 O. O. Foster 1889 E. F. Edwards 1894 M. D. Burns 1910 Geo. E. Siddall 1938 Evans Moody

County Health Officers

1909 Dr. Hugh M. Wilson 1912 Dr. Oscar Davis 1919 Dr. M. M. Risinger 1949 Dr. M. E. Parker 1965 Dr. W. S. Conkling 1975 Dr. Unal Gurol 1979 Dr. Kenneth Matthews 1981 Dr. Luke P. Scamardo II

County Attorneys

1877 J. T. Buchanan 1878 L. R. Wren 1880 Jno. R. Kennard, Lock McDaniel 1882 C. L. Kettler 1886 A. F. Brigance, J. H. Teague 1888 James M. Wesson 1890 J. G. McDonald 1893 E. A. Scott ? A. M. Campbell 1900 Haynes Shannon 1902 A. F. Brigance 1907 C. M. Spann 1908 W. E. Neeley 1913 P. N. Fahey 1920 J. G. Lyles 1929 J. G. McDonald 1936 A. H. Mayfield 1937 W. E. Barron 1941 Joe Fultz 1944 Artie M. Fultz 1945 T. P. Buffington 1949 Hulon C. Hall 1957 Joe Fultz 1964 Artie Fultz 1965 Robert D. Brewton 1972 Joe Falco, Jr.

Tax Assesor-Collectors

1848 Franklin Brigance 1850 Elisha Floyd 1858 William Carley 1878 W. C. Steele - Assessor; C. C. Camp - Collector 1884 Geo. W. Dodd - Collector 1886 A. N. Garvin - Collector 1889 J. M. Sloan - Assessor 1890 J. H. Kennard - Collector; W. O. Smith - Assessor 1892 R. C. Wood - Assessor 1894 D. D. Greer - Assessor; B. W. Pearce - Collector W. G. Howard - Collector 1900 W. S. Stampley - Assessor; R. H. Oliphant - Collector 1902 W. S. Stampley - Assessor 1903 Gary Thomas - Collector 1904 J. T. Simes - Collector; John McKinney - Assessor 1906 T. Smith Blake - Assessor 1909 John B. Mooring - Assessor 1910 John McKinney - Collector 1912 J. B. Mooring - Assessor 1913 J. A. Neeley - Assessor; W. H. Smith - Collector 1916 M. E. McGee - Assessor; C. H. Crutchfield - Collector 1920 G. G. Keyser - Assessor; A. W. Lewis - Collector 1925 Irvin P. Bradley - Assessor; H. B. Lavender - Collector 1929 J. W. Mallett - Assessor; M. L. McKinney - Collector 1933 J. A. Neeley - Collector 1936 T. B. Stoneham - Assessor and Collector 1941 W. S. Baker - Assessor and Collector 1945 Truman McDougald - Assessor and Collector 1947 Mrs. P. E. Smith - Assessor and Collector 1948 Emory Bay - Assessor and Collector 1953 Guy Davis - Assessor and Collector 1961 Cuthrell Dyer - Assessor and Collector 1969 Claude Jolly, Jr. - Assessor and Collector

County Sheriffs

1848 G. B. Black 1852 Wm. Carley 1856 John B. Camp 1858 Edward Hobbs, W. J. Gray 1877 John B. Swain, Dan A. Wood 1882 G. L. Scott 1890 M. M. Cone 1894 M. P. Yarborough 1897 G. L. Scott 1900 _ C. Baker 1904 John McKinney, _ E. Hooker 1908 _ H. Lacy 1912 John Grissett 1916 _ J. Lyles 1920 J. F. Stewart 1925 R. M. Hudson 1929 W. H. Binford 1931 J. L. Harrington 1937 Latham Boone, Jr. 1941 Earl Harris 1945 E. E. Dedmon 1949 John L. Franklow 1961 I. B. Mize 1962 W. O. (Dick) Johnson 1972 Frances F. Johnson 1972 J. J. Darby, Jr. 1979 William (Bill) Foster

Justices of the Peace

Precinct #1 Precinct #2 1882 B. E. Atkinson 1883 F. W. Magee 1882 W. W. Kennard 1885 D. C. Zuber 1883 James L. Dickson 1886 W. C. Pegues 1886 B. B. Throop 1892 J. M. Barron 1886 J. L. Scott 1896 L. W. D. Quinn 1888 B. F. Rook 1898 G. L. Guerrant 1890 M. Gibney 1898 Ed Grissett 1891 A. M. Campbell 1902 G. W. Sollock 1896 Lane Thomas 1908 J. S. Harrison 1900 John King 1912 S. E. Rhodes 1905 M. M. Cone 1913 J. T. Edmunds 1912 John King 1916 W. R. Darby 1925 M. K. Hixson 1920 J. M. Barron 1929 H. A. Bennett 1925 D. C. Hargrove 1945 E. K. McIntyre 1929 G. M. Webb 1949 R. L. Jones 1936 D. J. Wilcox 1965 J. R, Wickey 1947 Wm. M. Murdock 1948 Robert Powledge 1955 D. J. Wilcox 1972 Ira Betts 1978 George Hammonds Precinct #3 Precinct #4 1858 Tom M. Owen 1858 John T. Whiteside 1858 Howard Finley 1877 W. T. Wasson 1878 Joel W. Terrell 1877 I. B. Cato 1878 R. H. Sydnor 1878 Sherwood Wise 1882 D. D. Greer 1881 J. L. Wise 1883 J. E. Teague 1886 Sherwood Wise 1891 W. M. Forrester 1890 Gifford Smyth 1907 C. C. Francklow 1893 Sherwood Wise 1932 Neal Stacy 1894 W. H. Fry 1939 J. R. Crittenden 1897 W. R. Vickers 1961 Latham Boone, Jr. 1897 James Huffman 1971 Everard T. Ketchum, Jr. 1897 Wm. Carley 1980 Garvin Wright 1907 Hal B. Stoneham 1908 S. E. Rhodes 1912 Sherwood Wise 1916 W. R. Townsend 1920 Sherwood Wise 1937 C. A. Deese 1945 M. E. Smith 1951 Frank Freeman 1974 Norman Downs Precinct #5 Precinct #6 1883 J. B. Callaway 1858 T. S. Pinckney 1884 W. J. Callaway 1883 D. B. Cabeen 1886 L. G. Clepper 1888 R. A. Sullivan 1886 E. A. Cabeen 1892 T. H. Lacy 1894 W. H. Fry 1892 J. P. Cromer 1907 G. C. Harris 1900 J. P. Campbell 1910 T. G. Ashford 1902 V. A. Campbell 1912 John Cox 1906 M. E. McGee 1916 H. L. Abercrombie 1908 J. P. Mack 1929 J. W. Cochran 1909 P. A. Mask 1950 E. E. Dedmon 1913 C. C. Cabeen 1961 Willie Estes 1916 R. E. Goodwin 1974 J. P. Keelan 1963 Mary Schroeder 1979 Kenneth Duggan Precinct #7 Precinct #8 1877 Ira S. Camp 1877 John E. Stuart 1880 W. D. Smith 1877 Walter Leigh 1880 P. C. McKee 1882 C. N. Brooks 1880 Moses Upchurch 1883 Walter Leigh 1883 L. J. A. Hall 1885 W. C. Bookman 1886 G. B. Gibson 1888 C. C. Franklow 1888 G. M. T. Gibson 1892 R. W. Franklow 1890 L. J. A. Hall 1894 A. G. Martin 1898 J. T. Jones 1897 W. H. Rigby 1903 John M. Shannon 1904 D. J. Reynolds 1903 B. Harrison 1906 F. M. Thomas 1908 R. G. Martin 1908 E. A. Edwards 1910 H. L. Perkins 1912 D. J. Reynolds 1913 J. A. Zuber 1913 J. L. Franklow 1916 Outlaw 1913 E. A. Edwards 1920 W. S. Tyer 1916 D. J. Reynolds 1929 C. C. Shanks 1920 R. E. McKithan 1945 S. E. Smith 1925 L. L. Norman 1949 R. R. Pyle 1931 J. H. Davis 1951 Raymond Bracewell 1936 J. C. Hurt 1953 P. F. Smith 1951 J. P. Rice 1959 I. B. Mize 1951 W. H. Morrow 1960 Mrs. Lee Sims 1954 Mrs. C. W. Fuqua 1964 M. C. Simonton 1972 J. E. Neason 1974 J. C. Powell 1978 S. W. Freeman

Constables

1850 Henry E. Smith, G. Davis, John Mickelborough, A. Carifee, L. M. Jones Levi Morgan, John H. Moody, G. W. Clary, Wm. Carley 1851 John Henry, Franklin Brigance 1852 Thos. W. S. Rogers 1854 I. O. Davis, Samuel Pittuck, Matthew Mayes, Anthony Heppen, J. R. Montgomery 1856 Wm. Roan 1857 W. G. Howard 1858 Nathan Mays 1860 E. H. Freestone 1877 Eli Morgan, Geo. W. Jones, #1 - John A. Boggess, #4 - Wm. Quinn #7 - L. J. A. Hall, #8 - J. V. Martin 1878 B. E. Seal, #2 - Joel W. Adkins, #1 - J. H. Heil, #6 - H. M. Wood #2 - John T. Mallett, #8 - Wade Harmon, #4 - W. H. Stevenson 1880 #1 - Henry Schumacher, #4 - J. J. Rollo, #5 - John C. Evans #6 - W. B. Loftin, #7 - W. D. Smith, #8 -F. M. McDonald 1883 #7 - A. M. McDonald, #4 - J. H. Davis, #1 - W. W. Kennard #6 - H. B. Gunter, #2 - G. C. Scott 1884 #2 - D. A. Darby, #1 - J. L. Wright, #5 - H. E. Streassau #3 - A. W. Mickelborough, #7 - J. N. Williamson, #8 - C. W. Brooks #4 - Jas. Huffman, #6 - C. G. Hudgins 1885 #5 - L. T. Callaway, #1 - A. M. Campbell 1886 #6 - W. McAlpine, #5 - W. M. Saunders, #1 - Joseph Karonika #2 - A. R. Cobb, #5 - Lou Cline, #6 - Sam Harrington #7 - F. P. Williamson, #8 - P. C. Wilson 1887 #2 - H. R. Cobb, #1 - J. M. Sloan 1888 #4 - Aaron Smith, W. G. Giles, #3 - D. D. Greer, #6 - John McKinney #2 - A. R. Cobb 1889 #5 - Thomas Armor, #8 - G. H. Langster, #4 - Henry Maywald #4 - James Ogg, #5 - Ed Sullivan, #5 - S. S. Sanders 188_ #5 - Thomas R. West, #1 - M. J. Fuqua, #6 - John McKinney #8 - J. P. Norman, #7 - J. T. Simes, #2 - Joel Wilcox 189_ #8 - C. C. Franklow, #5 - James T. Taylor, #1 - John Andrews #7 - A. M. McDonald, #8 - M. K. Hendrix, #5 - Wm. Shines #7 - J. R. Snow, #2 - R. R. Keith, #4 - B. F. Devereaux #5 - Joe Dunn, #2 - D. D. Greer, #6 - T. J. Sullivan #7 - R. J. Upchurch, #1 - J. L. Wright, #1 - H. C. Jones #1 - Louis Heil, #3 - Lee Greer, #2 - R. R. Keith #2 - E. P. Grissett, #2 - W. G. Dakin, #4 - B. F. Devereaux 1893 #6 - J. T. Sullivan 1894 #5 - R. H. Jones, #6 - J. M. Shelton 1895 #5 - J. W. Pundt, #6 - P. A. Mask 1900 #4 - W. F. Stephenson, #6 - C. E. Lawther, #8 - F. M. Thomas #8 - J. J. Manley 1901 #2 - G. W. Sollock, #5 - Oscar Coe, W. H. Forrester #5 - R. L. Taylor 1902 #5 - John Barnhill, #2 - Hubbard Lavender, #7 - J. B. Mooring #4 - J. A. Devereaux 1904 #3 - D. A. Darby, W. B. Callaham, #2 - John Davis #7 - T. A. Ogg 1905 #4 - J. A. Devereaux, #7 - J. B. Mooring 1906 John McCulloch, #6 - John G. McAlpine, #1 - J. B. Mooring 1907 #5 - F. F. Eberly 1908 #1 - W. H. Taylor, #4 - W. B. Keyser, #2 - J. M. Gressett #6 - L. L. McGee 1909 #2 - W. G. Dakin 1910 #1 - W. T. Alley, #7 - W. W. Hall Precinct #1 Precinct #2 1916 Alex Black 1912 J. M. Scott 1920 M. K. Hixson 1916 P. E. Smith 1925 W. L. Fabian 1919 J. S. Dean 1936 W. K. O'Brien 1920 P. L. Sollock 1945 Lockett Kennard 1925 R. Truett 1948 Geo. Smith 1945 C. R. Powledge 1955 J. R. Wickey 1949 Geo. Smith 1965 Edwin Keisler 1950 G. W. Wrenn 1972 J. P. Fuqua 1961 J. R. Wickey 197_ Chico Godfrey 1971 R. B. Walker 1980 Larry Mallett Precinct #3 Precinct #4 1913 H. H. Boone 1913 W. F. Stephenson 1916 W. W. Kennard 1916 W. B. Keyser 1920 E. K. Howard 1929 W. M. Reynolds 1929 G. S. Black 1945 Geo. C. Largent 1936 M. E. Bailey 1961 R. E. Maywald 1937 M. S. Brewton 1965 Leslie Fleming 1949 Mose Cabiness 1967 Tom Osmun 1955 J. E. Stewart 1972 W. N. Fabian, Sr. 1961 John Franklow 1980 Leon Ingram 1972 Glenn Curtiss Princinct #5 Precinct #6 1913 W. C. Sullivan 1913 T. J. Holderby 1916 J. M. Lister 1916 C. G. Sullivan 1920 W. Herd 1979 W. S. Laird 1925 Fletcher Leake 1938 Felix Morgan 1950 T. J. Mims 1961 J. P. Keelan 1972 Willie Estes Precinct #7 Precinct #8 1913 L. W. Guerrant 1913 Sam Norman 1916 Frank Stewart 1913 J. B. Mooring 1920 E. R. Bishop 19__ M. A. Peteete 1925 L. W. Guerrant 193_ H. A. Thomas 1929 R. B. Gentry 194_ M. A. Peteete 1938 S. J. Calburn 197_ Howard Harmon 1945 T. W. Dreher 197_ E. B. Thomas 1951 A. A. Thigpen 1962 G. E. Murray 1965 M. V. Cleghorn 1972 A. W. Wingard 1974 Joe Spikes 1978 E. W. (Pete) Brown

Mayors of Navasota

May 1884 James H. Fruman Apr 1885 M. P. Yarborough Apr 1886 - Apr 1890 W. W. Brown Apr 1890 - Apr 1894 M. P. Yarborough Apr 1894 - Apr 1898 George W. Jones Apr 1898 - Apr 1900 M. P. Yarborough Apr 1900 - Apr 1902 Dr. D. L. Peeples Apr 1902 - Apr 1906 C. W. Stewart Apr 1906 - Apr 1910 Charles J. Kirk Apr 1910 - Apr 1914 E. A. Scott Apr 1914 - Apr 1915 Hood Boone Apr 1915 - Apr 1916 Hal B. Stoneham Apr 1916 - Apr 1920 H. L. Lewis Apr 1920 - Apr 1922 Ed F. Blackshear Apr 1922 - Apr 1924 Hal B. Stoneham Apr 1924 - Apr 1928 Ward Templeman Apr 1928 - Nov 1930 John D. Rogers Nov 1930 - Dec 1937 A. J. Youens Dec 1937 - Sep 1940 R. E. Thompson Sep 1940 - Apr 1942 M. C. Peters Apr 1942 - Apr 1946 L. N. Yaeger Apr 1946 - Sep 1950 G. W. Leonard Sep 1950 - Feb 1954 Ralph W. Barry Feb 1954 - Feb 1956 J. C. Swanson Feb 1956 - Feb 1961 H. N. Sandall Feb 1961 - Feb 1963 W. E. Gibson Feb 1963 - Feb 1964 Gene Sanders Feb 1964 - Feb 1965 Hubert Treude Feb 1965 - Feb 1966 Jeff Haynie, Jr. Feb 1966 - Feb 1967 Fred Abeel Feb 1967 - Feb 1970 Hubert Treude Feb 1970 - Jun 1970 C. D. McKay Jun 1970 - Feb 1974 Hubert Treude Feb 1974 - Feb 1975 Curtis Maynard Feb 1975 - Apr 1976 Bill Herod Apr 1976 - Jan 1978 Morris Weaver Jan 1978 - Oct 1980 Artie Fultz Davis Oct 1980 - Jan 1981 J. T. Gibson Jan 1981 Marcus Mallard SOURCE: History of Grimes County, Land of Heritage and Progress, compiled and edited by Grimes County Historical Commission, 1982, LC 82-083489

Home Page | People, Place, Tourism | Our Ancestors | Census Page | Veterans Page

USGenWebProject
Grimes County, TXGenWeb Project
Hosted by RootsWeb
THIS INFORMATION IS FREE

Background from