Dodge County Wisconsin Genealogy WIGenWeb


DODGE COUNTY

G A Z E T T E E R,

CONTAINING

DIRECTORIES

OF THE

CITY OF BEAVER DAM, AND ALL THE VIL-

LAGES AND TOWNS IN THE COUNTY,

TOGETHER WITH

Historical & Descriptive Sketches

& Etc…

 

- * -

COMPILED AND PUBLISHED BY

WM. A. BRADFORD

BEAVER DAM, WIS.

- * -

HUGHES & ALLEN, PRINTERS, CITIZEN OFFICE.

1 8 7 2.

 

Transcribed from the original by Robert Dennis Mittelstadt

All rights reserved - R. D. Mittelstadt © 2002.

 

The phonetic misspelling of surnames in the old directory has been here preserved, although it was tempting to correct those that I knew were misleading.  There should have been a few German speaking people among those who collected the names.

 

Abbreviations used in the Directory:


Add.       Addition

ave          avenue

bt            between

cor          corner

ed.           editor

es            east side

h              house or home

nr            near

ns            north side

opp         opposite

po           Post Office

prot                proprietor

res                residence

ret           retail

ss            south side

treas       treasurer

w             west

ws           west side

wk           works

 


 

Street Name Changes in Beaver Dam:

Beaver Dam & Baraboo St. is now Lake St.

College St. is now University Ave.

Division St., is now Lincoln Ave.

East St. is now Vita Ave.

Middle St. is now Maple Ave.

R. R. Avenue is now Gilmore St.

Town Line Road is now ???

 

All of Waupun City is included in this index, although part of it is in Fond du Lac County, and those residents residing in the Dodge County portion of Waupun have their street names given.

 

Entries from Watertown include only those in the Dodge County portion of the city, the 5th  and 6th Wards.



 

 

 


Last name  First name  Occupation  Street or po  Township or Village
Abbott  H. T.  Hubbard Township.
Abeling  William  farmer  Lowell Township.
Aberhart  N.  farmer  Leroy Township.
Abitz  Charles  farmer  Lowell Township.
Able  August  Rubicon Township.
Acethorp  Frank  butcher  res Spring  Beaver Dam City.
Achtenhagen  Christ  shoemaker  Emerald St.  6th Ward Watertown.
Achterberg  August  Randolph  Westford Township.
Achterberg  Charles  Randolph  Westford Township.
Achterberg  William  Randolph  Westford Township.
Acker  Abraham  farmer  Oak Grove  Beaver Dam Township.
Acker  Ellis  farmer  Oak Grove  Beaver Dam Township.
Acker  William  farmer  Oak Grove  Beaver Dam Township.
Ackerman  Edward  res College  Beaver Dam City.
Ackerman  Geo.  mill  Washington St.  Waupun.
Ackerman  Jno. N.  justice  Waupun.
Ackerman  Richard  res Washington  Beaver Dam City.
Adam  John  shoemaker  Fox Lake Village or Township.
Adams  G.  farmer  Williamstown Township.
Adams  Geo. W.  farmer  Lowell Township.
Adams  Geo.  farmer  Lowell Township.
Adams  George  farmer  Clyman Township.
Adams  Joel  farmer  Minnesota Junction  Oak Grove Township.
Adams  Michael  town clerk  Elba Township.
Adams  Thomas  farmer  Lowell Township.
Adelmeyer  J.  postmaster  Kekoskee  Williamstown Township.
Adkins  Conrad  farmer  Lomira Township.
Adlemeyer  J.  farmer  Leroy Township.
Adler  Ernst  farmer  Herman Township.
Adler  John  farmer  Rubicon Township.
Adler  Leo  Hubbard Township.
Aescherien  A.  Williamstown Township.
Affeld  August  farmer  Lebanon Township.
Affeld  Carl Jr.  farmer  Lebanon Township.
Affeld  Carl Sr.  farmer  Lebanon Township.
Affeld  Herman  farmer  Lebanon Township.
Agnew  John  farmer  Ashippun Township.
Ainsworth  Jethro  farmer  Clyman Township.
Ainsworth  William  farmer  Clyman Township.
Akerman  James  Hubbard Township.
Akerman  Leopold  Hubbard Township.
Alba  Max  blacksmith  Rubicon Township.
Albert  August  farmer  Horicon  Hubbard Township.
Albert  C. F.  farmer  Iron Ridge  Hubbard Township.
Albert  Charles  Hubbard Township.
Albert  Fred  Hubbard Township.
Albert  G.  blacksmith  Mayville.
Albert  Herman  farmer  Horicon  Oak Grove Township.
Albert  J.  cabinet maker  Mayville.
Albert  William  clerk  Iron Ridge  Hubbard Township.
Albertz  Henry  farmer  Ashippun Township.
Albrecht  Henry  farmer  Theresa Township.
Albrecht  J.  Williamstown Township.
Albrecht  M.  Williamstown Township.
Albrecht  William  blacksmith  Mayville.
Albright  J. M.  farmer  Randolph.
Alcox  Isaac  farmer  Horicon Village.
Alcox  J.  Hubbard Township.
Aldach  Charles  farmer  Theresa Township.
Alderman  Chas. E.  laborer  Waupun.
Aldman  J.  farmer  Leroy Township.
Aldrich  Allen  farmer  Beaver Dam Township.
Aldrich  Ira  farmer  Burnett  Burnett Township.
Aldrich  John  farmer  Clyman Township.
Alfilt  Pat  Hubbard Township.
Allard  W. H.  tinsmith  res Spring  Beaver Dam City.
Allen  Alsen  farmer  Rolling Prairie  Burnett Township.
Allen  Amos  farmer  Oak Grove Township.
Allen  C.  farmer  Leroy Township.
Allen  Charles  Columbus  Calamus Township.
Allen  David  Randolph  Westford Township.
Allen  Henry  laborer  Beaver Dam Township.
Allen  J. N.  farmer  Elba Township.
Allen  James R.  farmer  Elba Township.
Allen  James  Columbus  Calamus Township.
Allen  John W.  farmer  Elba Township.
Allen  Josiah  farmer  Rolling Prairie  Burnett Township.
Allen  Martin  Randolph.
Allen  N. E.  Fox Lake  Trenton Township.
Allen  Nehemiah  farmer  Elba Township.
Allen  Peter Jr.  farmer  Waupun  Chester Township.
Allen  Peter  farmer  Waupun  Chester Township.
Allen  S. B.  Ed. Citizen  res Spring  Beaver Dam City.
Allen  T. E.  farmer  Oak Grove  Oak Grove Township.
Allen  W. R.  farmer  Leroy Township.
Alman  Tim  farmer  Hubbard Township.
Als  John  farmer  Williamstown Township.
Althouse  M. J.  pump manufacturer  Waupun.
Alward  Joachim  Hustisford St.  6th Ward Watertown.
Alward  W. W.  Randolph  Westford Township.
Alworth  John  farmer  Watertown  Emmett Township.
Aman  Frank  Randolph  Westford Township.
Aman  George  Fox Lake  Westford Township.
Aman  Jacob  Fox Lake  Westford Township.
Ames  Alfred  farmer  Burnett Junction  Burnett Township.
Ames  Benj.  gardener  res Burnett  Beaver Dam City.
Ames  James  farmer  Watertown  Emmett Township.
Ames  Michael  farmer  Watertown  Emmett Township.
Ames  William  farmer  Watertown  Emmett Township.
Ames  William  pump manufacturer  Horicon Village.
Amkers  John  Waupun.
Ammon  Mathias  res South  Beaver Dam City.
Amtel  Ludwig  Hubbard Township.
Amthor  Fred  saloon  Waupun.
Anbau  Jacob  Second St.  6th Ward Watertown.
Anderly  Leopold  farmer  Clyman Township.
Anderson  Albert  farmer  Lebanon Township.
Anderson  Alex  farmer  Lebanon Township.
Anderson  Elijah  Burnett  Oak Grove Township.
Anderson  Henry  farmer  Rubicon Township.
Anderson  James  farmer  Horicon  Oak Grove Township.
Anderson  Jas.  works in mill  res Center  Beaver Dam City.
Anderson  M.  farrier  Randolph.
Anderson  Pat  Fox Lake Village or Township.
Anderson  Peter  farmer  Ashippun Township.
Anderson  Severt  gardener  R. R. Avenue  Beaver Dam City.
Andofer  Frank  farmer  Beaver Dam Township.
Andofer  Jacob  farmer  Beaver Dam Township.
Andrae  J. H.  general store  Mayville.
Andrew  Frederick  Elba Township.
Andrews  Asher  farmer  Oak Grove Township.
Andrews  Charles  farmer  Watertown  Emmett Township.
Andrews  Daniel  Clyman  Oak Grove Township.
Andrews  H.  farmer  Clyman  Oak Grove Township.
Andrews  Henry  farmer  Beaver Dam Township.
Andrews  J. W.  farmer  Lowell Township.
Andrews  Richard  hotel  Burnett Junction  Burnett Township.
Andrews  Robert  farmer  Lowell Township.
Andrews  Tyler  farmer  Lowell Township.
Andrews  Walter  farmer  Watertown  Emmett Township.
Andrews  Wright  farmer  Juneau  Oak Grove Township.
Andrewson  Nels  farmer  Ashippun Township.
Angle  Daniel  farmer  Horicon  Oak Grove Township.
Anhauser  William  wagoner  Lowell Township
Aninger  V.  farmer  Theresa Township.
Annake  Thomas  laborer  Juneau.
Annis  C. E.  farmer  Lebanon Township.
Annis  R. N.  Rubicon Township.
Anthony  John  laborer  Elba Township.
Appel  G.  farmer  Leroy Township.
Arendt  Fred.  farmer  Theresa Township.
Armitage  Ambrose  farmer  Neosho  Rubicon Township.
Armitage  Joseph  farmer  Neosho  Hustisford Township.
Armitage  Joseph  farmer  Neosho  Rubicon Township.
Arms  Richard  Randolph.
Armstrong  A. H.  Beaver Dam  Trenton Township.
Armstrong  John  Fox Lake  Westford Township.
Armstrong  L.  farmer  Leroy Township.
Armstrong  Thomas  Fox Lake Village or Township.
Arndt  A. F.  Fox Lake  Trenton Township.
Baker  Henry J.  Fox Lake  Trenton Township.
Arndt  Carl  farmer  Watertown  Emmett Township.
Arndt  Chris  brick yard  Horicon  Hubbard Township.
Arndt  Fred.  farmer  Clyman Township.
Arndt  John  farmer  Lebanon Township.
Arndt  Ludwig  farmer  Hubbard Township.
Arneson  Nels  farmer  Ashippun Township.
Arnett  Christian  farmer  Lowell Township.
Arnett  F. W.  farmer  Lowell Township.
Arnett  William  farmer  Lowell Township.
Arnold  Charles  Fox Lake Village or Township.
Arnold  Christopher  carpenter  Fox Lake Village or Township.
Arnold  Samuel  drayman  Juneau.
Arnold  Walter S.  farmer  Ashippun Township.
Artman  William  Hubbard Township.
Artz  Joseph  farmer  Portland Township.
Asenbauer  Sebastian  laborer  Theresa Township.
Ash  Wm. B.  house mover  res Jackson  Beaver Dam City.
Ashley  D. D.  Randolph  Westford Township.
Ashley  Oliver  book keeper  res cor 2d & Division  Beaver Dam City.
Ashton  W. G.  tinsmith  res Middle  Beaver Dam City.
Ashton  Wm.  blacksmith  res Middle  Beaver Dam City.
Askew  William  laborer  Burnett  Burnett Township.
Assenmacher  Peter  farmer  Herman Township.
Attenberger  J.  farmer  Williamstown Township.
Atwater  A. H.  farmer  Oak Grove  Oak Grove Township.
Atwater  W. T.  farmer  Oak Grove  Oak Grove Township.
Atwell  Benj.  farmer  Waupun  Chester Township.
Atwell  Orville H.  farmer  Waupun  Chester Township.
Atwood  Edgar  Fox Lake  Trenton Township.
Atwood  William H.  Fox Lake  Trenton Township.
Austin  A.  Hubbard Township.
Austin  Amos  laborer  Elba Township.
Austin  C.  farmer  Watertown  Emmett Township.
Austin  Lorenzo  laborer  Elba Township.
Austin  Pat  Fox Lake Village or Township.
Austin  S. M.  farmer  Portland Township.
Austin  Samuel  farmer  Elba Township.
Austin  W. K.  farmer  Elba Township.
Avero  Gordon  Waupun.
Axel  William C.  farmer  Hustisford Township.
Axel  William  farmer  Hustisford Township.
Ayers  Patrick  farmer  Elba Township.
Azner  G.  farmer  Leroy Township.
Baaz  Michael  farmer  Hustisford Township.
Babcock  Geo.  insurance agent  Waupun.
Babcock  H. T.  farmer  Beaver Dam Township.
Babcock  Henry C.  insurance agent  Waupun  Chester Township.
Babcock  J. H.  Physician  res Center  Beaver Dam City.
Babcock  M. E.  farmer  Beaver Dam Township.
Babcock  Norman J.  farmer  Beaver Dam Township.
Babcock  Wilmot  farmer  Beaver Dam Township.
Bach  Fred  farmer  Burnett  Burnett Township.
Bachman  August  farmer  Elba Township.
Bachman  Frederick  hotel  Elba Township.
Bachman  John  farmer  Elba Township.
Bachuber  E.  saloon  Mayville.
Backel  Dan  Hubbard Township.
Backhuber  M.  merchant  Leroy Township.
Backus  J. P.  Williamstown Township.
Bader  Andrew  farmer  Herman Township.
Baer  George  res Center  Beaver Dam City.
Baer  Henry  farmer  Beaver Dam Township.
Baer  John  carpenter  Neosho  Rubicon Township.
Baer  William  farmer  Beaver Dam Township.
Baese  August  Hubbard Township.
Baetz  Charles  saw mill  Herman Township.
Baetz  George  saw mill  Herman Township.
Baetz  John A.  farmer  Herman Township.
Baetz  John N.  saw mill  Herman Township.
Baetz  Peter  farmer  Herman Township.
Baff  Michael  res W. Water  Beaver Dam City.
Bahl  Charles  farmer  Theresa Township.
Bahl  Christian  blacksmith  Theresa Township.
Bahl  Henry  blacksmith  Theresa Township.
Baier  Joseph  saloon  Randolph.
Baierl  Michael  laborer  res Rosendale  Beaver Dam City.
Bailey  A. J.  laborer  Juneau.
Bailey  Benj.  farmer  res Spring  Beaver Dam City.
Bailey  Benjamin  Beaver Dam  Trenton Township.
Bailey  Calvin C.  farmer  Waupun  Chester Township.
Bailey  H. H.  engineer  Iron Ridge  Hubbard Township.
Bailey  Henry  Hubbard Township.
Bailey  S. E.  Beaver Dam  Trenton Township.
Baines  Watson  Randolph  Westford Township.
Baird  Perry  res College  Beaver Dam City.
Baisenstein  V.  farmer  Leroy Township.
Baker  Albert  farmer  Lowell Township.
Baker  Alex  laborer  Juneau.
Baker  Alex  Hubbard Township.
Baker  Chas.  farmer  Juneau  Oak Grove Township.
Baker  Christian  farmer  Lowell Township.
Baker  Dennison  farmer  Neosho  Rubicon Township.
Baker  Edward  farmer  Juneau  Oak Grove Township.
Baker  George  farmer  Hustisford Township.
Baker  J. A.  sec. Dodge Co. Insurance  Waupun.
Baker  John  farmer  Lowell Township.
Baker  Martin  farmer  Lowell Township.
Baker  Thomas  farmer  Neosho  Lebanon Township.
Baker  Thos.  farmer  Portland Township.
Baker  William  farmer  Rolling Prairie  Burnett Township.
Baker  William  Lowell Township.
Balach  Robt.  Horicon  Oak Grove Township.
Balank  B.  Lomira Township.
Balch  John  Oak Grove Township.
Balcom  Lyman B.  farmer  Waupun  Chester Township.
Baldian  A.  teamster  Mayville.
Baldwin  Alonzo  laborer  Waupun.
Baldwin  B. B.  carpenter  Waupun.
Baldwin  O. F.  carpenter  Waupun.
Baldwin  S. C.  Physician  office and res Front  Beaver Dam City.
Ball  George  farmer  Waupun  Chester Township.
Ballough  William  farmer  Horicon  Oak Grove Township.
Balter  John  farmer  Rubicon Township.
Bancroft  Darius S.  farmer  Waupun  Chester Township.
Bancroft  W. G. Rev.  Methodist minister  Fox Lake Village or Township.
Bandon  Christian  farmer  Hustisford  Lebanon Township.
Banks  Robert N.  coopershop  shop and res Madison  Beaver Dam City.
Banstater  M.  farmer  Leroy Township.
Banta  Arie  justice of peace  Fox Lake Village or Township.
Barber  David  farmer  Juneau  Oak Grove Township.
Barber  E. R.  farmer  Juneau  Oak Grove Township.
Barber  H.  seeder manufacturer  Horicon Village.
Barber  J. P.  physician  Juneau.
Barber  J. S.  farmer  Juneau  Oak Grove Township.
Barber  John jun.  stone cutter  res College  Beaver Dam City.
Barber  John sen.  stone cutter  res College  Beaver Dam City.
Barber  L.W.  (Barber & Co.) stone cutters  res Front  Beaver Dam City.
Barber  M. N.  physician  ne cor Main & Second  5th Ward Waterown.
Barkenhagen  John  Center St.  6th Ward Watertown.
Barker  Joseph  machinist  Horicon Village.
Barman  William  farmer  Watertown  Emmett Township.
Barnes  H.  farmer  Leroy Township.
Barnes  James  (G.S. Barnes & Co.) hardware  Horicon Village.
Barnet  G. S.  (G.S. Barnes & Co.) hardware  Horicon Village.
Barnett  Frank  laborer  res Walnut  Beaver Dam City.
Barnett  J. F.  farmer  Hubbard Township.
Barnett  Mrs. J. A.  millinery  Fox Lake Village or Township.
Barnett  Richard  res Walnut  Beaver Dam City.
Barney  E.  Williamstown Township.
Barney  F. L.  farmer  Rubicon Township.
Barney  J. A.  school superintendant  Mayville.
Barney  Joseph  farmer  Rubicon Township.
Barney  Lemuel  farmer  Rubicon Township.
Barney  Reuben  farmer  Rubicon Township.
Barnick  Edward  wagoner  Shields Township.
Barnigan  John  farmer  Shields Township.
Barnum  Joseph  Hubbard Township.
Barragan  C. R.  carpenter  Waupun.
Barrett  E.  laborer  Mayville.
Barrett  J. H.  teller national bank  res Spring  Beaver Dam City.
Barrett  M. S.  cheese factory  Burnett Junction  Burnett Township.
Barrett  M.  Horicon  Oak Grove Township.
Barringer  George  farmer  Neosho  Rubicon Township.
Barringer  Herman  farmer  Neosho  Rubicon Township.
Barringer  Jacob  farmer  Neosho  Rubicon Township.
Barringer  John G.  farmer  Neosho  Rubicon Township.
Barringer  Peter  farmer  Neosho  Rubicon Township.
Barringer  William  farmer  Neosho  Rubicon Township.
Barron  James  Waupun  Trenton Township.
Barron  Q. H.  American House  Fox Lake Village or Township.
Barry  James  farmer  Elba Township.
Barry  John  farmer  Leroy Township.
Barry  Lawrence  farmer  Shields Township.
Barry  Michael  Fox Lake Village or Township.
Barry  Thomas  laborer  Waupun.
Bars  Frederick  Center St.  6th Ward Watertown.
Barschneder  George  laborer  Hustisford Township.
Bartell  William  Lowell Township.
Bartells  J.  Hubbard Township.
Barth  Charles  farmer  Theresa Township.
Barth  N.  cigar maker  Waupun.
Bartheldt  Otto  farmer  Theresa Township.
Barthelt  Fred Jr.  farmer  Theresa Township.
Barthelt  Fred Sr.  farmer  Theresa Township.
Barthman  August  book keeper  County Line  5th Ward Watertown.
Bartholomew  Wm. P.  farmer  Lowell Township.
Bartle  Ferdinand  Second St.  6th Ward Watertown.
Barto  Louis  res Fourth  Beaver Dam City.
Barton  Albert  Beaver Dam Township.
Barton  Joseph  farmer  Clyman Township.
Barts  Herman  farmer  Beaver Dam Township.
Bartsch  Fred  farmer  Rubicon Township.
Barwig  Chas.  distiller  Mayville.
Bashop  A.  Hubbard Township.
Baske  Herman  farmer  Hubbard Township.
Baske  William F.  farmer  Hubbard Township.
Baskfield  William  Beaver Dam  Trenton Township.
Bassett  A. A.  painter  res Gould  Beaver Dam City.
Bassett  Seth H.  painter  res Gould  Beaver Dam City.
Bassler  Louis  cooper  Emerald St.  6th Ward Watertown.
Bates  Almon  Fox Lake  Trenton Township.
Bates  Calvin  Fox Lake  Trenton Township.
Bates  Elisha  Fox Lake  Trenton Township.
Bates  P.  farmer  Leroy Township.
Bath  Irving  City Drug Store  res 3d Street  Beaver Dam City.
Bathrop  James  Fox Lake Village or Township.
Batzlaff  Joachin  Herman Township.
Bauer  Ferdinand  laborer  County Line  6th Ward Watertown.
Bauer  John  farmer  Herman Township.
Bauer  Joseph  farmer  Beaver Dam Township.
Bauer  W.  farmer  Lomira Township.
Bauer  Wolfgang  farmer  Theresa Township.
Baum  D.  brewer  Mayville.
Bauman  David  Hubbard Township.
Bauman  Emil  carpenter  Second St.  6th Ward Watertown.
Bauman  Ernest  farmer  Shields Township.
Bauman  Fred.  farmer  Herman Township.
Bauman  Herman  farmer  Shields Township.
Bauman  Herman  harness maker  Center St.  6th Ward Watertown.
Bauman  Jno. Jr.  carpenter  Elm St.  5th Ward Watertown.
Bauman  Jno.  carpenter  Elm St.  5th Ward Watertown.
Bauman  William  farmer  Herman Township.
Baumann  Albert  tailor  County Line  6th Ward Watertown.
Baumann  Louis  Williamstown Township.
Baumann  Otto  farmer  Portland Township.
Baumbach  William  farmer  Waupun  Chester Township.
Baumberger  Mat.  upholsterer  res Third  Beaver Dam City.
Baumgaertel  S.  carpenter  Mayville.
Baumgarter  Stephen  cooper  Second St.  6th Ward Watertown.
Bausch  Jacob  shoemaker  Waupun.
Bautz  Joseph  farmer  Neosho  Rubicon Township.
Baxter  O. W.  Fox Lake  Trenton Township.
Bayer  August  farmer  Horicon  Oak Grove Township.
Bayer  Ludwig  farmer  Burnett  Burnett Township.
Beaberman  Charles  farmer  Clyman Township.
Beaberman  Old.  farmer  Clyman Township.
Beach  E. M.  justice  Waupun.
Beal  Joseph  Columbus  Calamus Township.
Bean  Andrew  farmer  Elba Township.
Bean  Henry  Randolph  Westford Township.
Bean  J. D.  res Haskell  Beaver Dam City.
Bean  Jerry  farmer  Elba Township.
Bean  John S.  farmer  Elba Township.
Bean  William  farmer  Elba Township.
Bear  J.  Oak Grove Township.
Beardsley  Chas.  laborer  Waupun.
Beardsley  Hiram  carpenter  Waupun.
Bech  Nicholas  Lomira Township.
Bechert  John  Hubbard Township.
Beck  B.  shoemaker  Horicon Village.
Beck  Christian  farmer  Theresa Township.
Beck  Fred  tailor  Theresa Township.
Beck  Henry  laborer  Herman Township.
Beck  John M.  farmer  Herman Township.
Beck  William  farmer  Lebanon Township.
Becker  Anton  mason  Neosho  Rubicon Township.
Becker  Aug.  Dennis Add.  5th Ward Watertown.
Becker  Francis  farmer  Clyman Township.
Becker  Fred  farmer  Rubicon Township.
Becker  Friedrich  farmer  Theresa Township.
Becker  Herman  farmer  Portland Township.
Becker  John P.  laborer  Herman Township.
Becker  John  farmer  Herman Township.
Becker  John  farmer  Hubbard Township.
Becker  John  saloon  res Spring  Beaver Dam City.
Becker  John  saloon  Rubicon Township.
Becker  Ludwig  farmer  Theresa Township.
Becker  Michael  farmer  Portland Township.
Becker  Nicholas  Rubicon Township.
Becker  Peter  farmer  Herman Township.
Becker  Peter  farmer  Rubicon Township.
Becker  W.  carpenter  Elm St.  5th Ward Watertown.
Beckle  W.  farmer  Leroy Township.
Beckman  Charles  justice of the peace  Center St.  6th Ward Watertown.
Bedenbruder  Henry  Horicon  Burnett Township.
Bednovek  August  baker  res Spring  Beaver Dam City.
Beduhn  Charles  shoemaker  Green St.  6th Ward Watertown.
Bedwach  August  Fox Lake Village or Township.
Beebe  C. B.  (Furniture Dealer) Front st.  res R. R. Avenue  Beaver Dam City.
Beecher  E. P.  Rev. (Methodist)  res Middle  Beaver Dam City.
Beer  Frank  laborer  res South  Beaver Dam City.
Beerbaum  Reinhold  laborer  Hustisford Township.
Beers  Geo. H.  planing mill  Horicon Village.
Beers  Harry  Horicon  Oak Grove Township.
Beers  Harry  Hubbard Township.
Beeter  John  Lomira Township.
Behan  Andrew  farmer  Lowell Township.
Behan  James  farmer  Clyman Township.
Behan  James  farmer  Lowell Township.
Behan  Jeremiah  farmer  Lowell Township.
Behl  Peter  farmer  Lebanon Township.
Behling  Herman  clerk  cor Seventh & Madison  5th Ward Watertown.
Behling  John  Emerald St.  6th Ward Watertown.
Behling  Otto  painter  res Madison  Beaver Dam City.
Behm  Gottlieb  farmer  Lowell Township.
Behn  Henry  laborer  Theresa Township.
Behncke  E. L.  farmer  Lowell Township.
Behnke  August  carpenter  Emerald St.  6th Ward Watertown.
Behnke  Daniel  Williamstown Township.
Behnke  John  Lounbury St.  6th Ward Watertown.
Behnke  Peter  laborer  Lounbury St.  6th Ward Watertown.
Behnly  William  farmer  Clyman Township.
Beichl  Edward  Fox Lake  Trenton Township.
Beier  Julius  Hubbard Township.
Beier  William  farmer  Herman Township.
Beilke  Charles  farmer  Herman Township.
Beilke  Herman  farmer  Herman Township.
Beimdieke  William  cigar manufacturer  res Front  Beaver Dam City.
Beisemarter  John  Clyman  Oak Grove Township.
Beishel  Joseph  laborer    Beaver Dam City.
Belke  William  farmer  Lebanon Township.
Bell  August  Lomira Township.
Bell  Henry  laborer  Mayville.
Bell  James E.  farmer  Waupun  Chester Township.
Bellach  August Jr.  farmer  Lomira Township.
Bellach  Rhinehard  farmer  Lomira Township.
Bellach  William  farmer  Hubbard Township.
Bellach  Wm.  farmer  Lomira Township.
Bellach  Wm.  farmer  Oak Grove Township.
Belleg  Carl Jr.  Lomira Township.
Belleg  Frantz  Lomira Township.
Belleng  August Sr.  farmer  Lomira Township.
Belleng  August  farmer  Lomira Township.
Bellert  William  Hubbard Township.
Belling  Carl  farmer  Theresa Township.
Belling  Christoph  farmer  Theresa Township.
Belling  John  farmer  Lowell Township.
Bellows  A. W.  station agt.  res Beaver Dam and Baraboo  Beaver Dam City.
Belmtke  Fred  carpenter  Shields Township.
Below  August  Hubbard Township.
Belrose  Francis  farmer  Shields Township.
Belson  John  farmer  Ashippun Township.
Belter  J. F.  farmer  Lowell Township.
Bement  Alvin  farmer  Burnett  Burnett Township.
Bement  William  farmer  Burnett  Burnett Township.
Bemming  John F.  farmer  Watertown  Emmett Township.
Bendick  David  farmer  Clyman Township.
Bendig  David  Clyman  Oak Grove Township.
Benedick  William  farmer  Elba Township.
Benedict  M. D.  farmer  Lowell Township.
Beneditz  August  farmer  Herman Township.
Beneditz  John  farmer  Herman Township.
Beneke  Gottfried  farmer  Lomira Township.
Benjamin  H. S.  prison officer  Madison St.  Waupun.
Benk  Daniel  Hubbard Township.
Bennett  Chas.  farmer  Ashippun Township.
Bennett  Daniel  Lowell Township.
Bennett  George  farmer  Kekoskee  Williamstown Township.
Bennett  George  Randolph  Westford Township.
Bennett  J. T.  wagoner  Waupun.
Bennett  Jeremiah  farmer  Beaver Dam Township.
Bennett  O.  minister  Juneau.
Bennett  Peter  Rubicon Township.
Bennett  Samuel  Fox Lake  Westford Township.
Bennett  W. J.  hardware store Front  res Front  Beaver Dam City.
Bennett  William  Fox Lake Village or Township.
Benning  Herman  farmer  Ashippun Township.
Benninger  Leonard Jr.  farmer  Elba Township.
Benninger  Loenard Sr.  farmer  Elba Township.
Benninger  Michael  farmer  Elba Township.
Benson  James  farmer  Clyman Township.
Benson  James  Juneau  Oak Grove Township.
Benson  L. M.  druggist  Lowell Village.
Benson  Ole  farmer  Ashippun Township.
Benson  Pat  Hubbard Township.
Bent  E. D.  painter  Jefferson St.  Waupun.
Bent  Joseph  book keeper  Fox Lake Village or Township.
Benter  August Jr.  farmer  Theresa Township.
Benter  August  farmer  Theresa Township.
Benter  Carl  farmer  Theresa Township.
Benter  William  farmer  Theresa Township.
Bentert  Herman  farmer  Watertown  Emmett Township.
Bentert  Martin  farmer  Watertown  Emmett Township.
Bentert  Peter  farmer  Watertown  Emmett Township.
Benther  Jacob  laborer  Theresa Township.
Bentley  George  farmer  Lomira Township.
Benton  E. H.  farmer  Leroy Township.
Bentz  August  shoemaker  Lowell Village.
Bentz  Fred  farmer  Herman Township.
Bentz  John  Hubbard Township.
Bentzler  Michael  farmer  Lomira Township.
Berch  L.  farmer  Lomira Township.
Beregan  William Jr.  farmer  Fox Lake Village or Township.
Berent  Louis Jr.  Horicon  Burnett Township.
Berent  Louis Sr.  Horicon  Burnett Township.
Berg  Anton Jr.  farmer  Lebanon Township.
Berg  Anton Sr.  farmer  Lebanon Township.
Berg  August  mason  Theresa Township.
Berg  Frederick  shoemaker  Emerald St.  6th Ward Watertown.
Berg  John B.  farmer  Herman Township.
Berg  John W.  shoemaker  Hustisford St.  6th Ward Watertown.
Berg  John  Waupun  Trenton Township.
Berg  Ludwig  mason  Theresa Township.
Berg  Michael  farmer  Beaver Dam Township.
Berg  William  farmer  Hustisford Township.
Berg  William  res Vermont  Beaver Dam City.
Berge  John  farmer  Beaver Dam Township.
Berge  John  res Third  Beaver Dam City.
Bergeman  Crust  miller  Horicon Village.
Bergeman  Henry  tailor Front  res Madison  Beaver Dam City.
Bergeman  John  Kekoskee  Williamstown Township.
Bergeman  William  Hubbard Township.
Bergen  J.  farmer  Shields Township.
Bergen  Martin  farmer  Shields Township.
Bergen  Pat  Hubbard Township.
Bergen  William  farmer  Fox Lake Village or Township.
Berger  J. L.  Waupun.
Berghar  William  mason  Theresa Township.
Bergman  Christian  produce buyer  Center St.  6th Ward Watertown.
Bergman  Fred  farmer  Hustisford Township.
Bergman  Ludwig  farmer  Hustisford Township.
Bergram  Gottlieb  mason  Theresa Township.
Berigan  Michael  farmer  Fox Lake Village or Township.
Berigan  Patrick  farmer  Fox Lake Village or Township.
Berigan  Thomas  farmer  Fox Lake Village or Township.
Berke  Daniel  Hubbard Township.
Bernard  Carl  farmer  Theresa Township.
Bernard  John P.  farmer  Lomira Township.
Bernard  Nicholas  farmer  Theresa Township.
Bernard  Peter  farmer  Lomira Township.
Bernd  J.  farmer  Leroy Township.
Berndt  Charles  Hubbard Township.
Berndt  F. A.  Hubbard Township.
Berndt  Fred  farmer  Herman Township.
Berndt  Fritz  Theresa Township.
Berner  August  farmer  Lomira Township.
Bernger  George  Horicon  Burnett Township.
Berrigan  Pat  Lowell Township.
Berry  William  teamster  Beaver Dam Township.
Berry  Wm. E.  farmer  res Charles  Beaver Dam City.
Berthold  Christopher  Fox Lake Village or Township.
Bertie  Alexander  farmer  Clyman Township.
Bertie  D. S.  Dept Col Int Rev  res College  Beaver Dam City.
Bertram  Henry  sheriff  Juneau.
Betcher  Ernst  farmer  Hubbard Township.
Beter  Adam  Lomira Township.
Betz  Henry  Lomira Township.
Beucus  A.  jeweler  Waupun.
Beucus  Cephas  tinner  Waupun.
Beucus  John  laborer  Waupun.
Beucus  Thomas  tinner  Waupun.
Beuman  F.  Hubbard Township.
Beyel  P. J.  farmer  Neosho  Hustisford Township.
Beyel  Peter  farmer  Neosho  Hustisford Township.
Beyer  Carl  laborer  cor Berlin & Spaulding  5th Ward Watertown.
Beyer  Julius  farmer  Horicon  Oak Grove Township.
Beyer  Nicholas  farmer  Williamstown Township.
Beyerlieb  Philip  farmer  Williamstown Township.
Beyler  Michael  Columbus  Calamus Township.
Bich  H.  merchant  Mayville.
Biche  Jacob  Horicon  Oak Grove Township.
Bickel  Milton  farmer  Portland Township.
Bickford  Ira  farmer  Neosho  Hustisford Township.
Bickner  Nicholas  farmer  Beaver Dam Township.
Biening  Peter  farmer  Rubicon Township.
Biersack  Michael  butcher  res Spring  Beaver Dam City.
Bies  Carl  farmer  Oak Grove Township.
Bietz  Gottlieb  farmer  Lomira Township.
Billgreen  John  farmer  Hubbard Township.
Billings  C. S.  farmer  res West  Beaver Dam City.
Billings  Chas. W.  farmer  Lomira Township.
Billings  Fred.  farmer  Lowell Township.
Billings  Isaac  shoemaker  res Walnut  Beaver Dam City.
Billings  J.  shoemaker  res Front  Beaver Dam City.
Binde  Ferd.  farmer  Hubbard Township.
Binding  Ernst  carpenter  Center St.  6th Ward Watertown.
Binding  Ferdinand  carpenter  Center St.  6th Ward Watertown.
Bing  Edward  Fox Lake  Trenton Township.
Bingenhamer  Valentine  laborer  Theresa Township.
Binney  J.  wheat buyer  Randolph.
Bintzler  Mathies  farmer  Lomira Township.
Binzel  Phillip  Brewery  res Madison  Beaver Dam City.
Birch  Charles  farmer  Watertown  Emmett Township.
Bird  Isaac  farmer  Lebanon Township.
Bird  John  farmer  Lebanon Township.
Bird  Mathew  farmer  Lebanon Township.
Birdee  J. B.  Hubbard Township.
Birdge  Geo. A.  farmer  Horicon  Oak Grove Township.
Birdsell  Henry  laborer  Neosho  Rubicon Township.
Birkenstock  Henry  tailor  res Rosendale  Beaver Dam City.
Birkenstock  Peter  tailor shop  res Madison  Beaver Dam City.
Birkholz  Daniel  farmer  Beaver Dam Township.
Bishop  Albert  painter  Horicon Village.
Bishop  Benj.  farmer  Lomira Township.
Bishop  Jno. C.  farmer  Lomira Township.
Bishop  Rufus  sawyer  Horicon Village.
Bishop  Samuel  Hubbard Township.
Bitchler  Gottlieb  farmer  Lomira Township.
Bitker  William  Randolph  Westford Township.
Blade  Louis  Beaver Dam  Calamus Township.
Blair  J. M.  farmer  Minnesota Junction  Oak Grove Township.
Blair  Nathan  farmer  Rubicon Township.
Blair  Wm. E.  farmer  Minnesota Junction  Oak Grove Township.
Blaisdell  Corydon  farmer  Ashippun Township.
Blakeman  D. W.  Fox Lake  Trenton Township.
Blanc  Daniel  farmer  Shields Township.
Blanchard  A. B.  farmer  Beaver Dam Township.
Blanchard  A.  sawmill  Leroy Township.
Blanchard  Alf.  farmer  res Spring  Beaver Dam City.
Blanchard  Bradford  cooper  res Third  Beaver Dam City.
Blanchard  E. L.  farmer  Williamstown Township.
Blanchard  John S.  carpenter  Fox Lake Village or Township.
Blanchard  LaFayette  farmer  Beaver Dam Township.
Blanchard  O. B.  musician  res Factory  Beaver Dam City.
Blank  Michael  res South  Beaver Dam City.
Blanket  Jacob  farmer  Beaver Dam Township.
Blankofer  Michael  farmer  Beaver Dam Township.
Blaske  Wenzel Jr.  farmer  Portland Township.
Blaske  Wenzel  farmer  Portland Township.
Blazer  Henry  shoemaker  Rubicon Township.
Bleeker  Henry  farmer  Portland Township.
Bleeker  T. H.  farmer  Portland Township.
Bleese  William  farmer  Watertown  Emmett Township.
Blessine  Christian  farmer  Shields Township.
Blessine  F.  farmer  Lowell Township.
Bliesner  John  farmer  Lebanon Township.
Bliss  Henry D.  farmer  Ashippun Township.
Bliss  N. J.  clerk  Ashippun Township.
Bliss  Thomas P.  wool carter  Neosho  Rubicon Township.
Bliss  William  farmer  Ashippun Township.
Bliss  Zenas  farmer  Ashippun Township.
Blissett  David  farmer  res Mill  Beaver Dam City.
Block  Ferd.  Horicon  Oak Grove Township.
Block  William  farmer  Watertown  Emmett Township.
Block  William  farmer  Herman Township.
Block  Wm.  laborer  Spaulding St.  5th Ward Watertown.
Blodell  Henry  manufacturing co.  Fox Lake Village or Township.
Bloedell  Jacob  saloon  Fox Lake Village or Township.
Bloedell  M.  Fox Lake Village or Township.
Bloom  John  farmer  Waupun  Chester Township.
Bloomer  William  gardener  Horicon Village.
Bloor  Thomas  farmer  Neosho  Rubicon Township.
Bloor  William  farmer  Neosho  Rubicon Township.
Bloss  George W.  Fox Lake Village or Township.
Bluhdorn  Ernst  farmer  Theresa Township.
Bluhm  John  farmer  Herman Township.
Blum  Joseph  laborer  Emerald St.  6th Ward Watertown.
Blumenfeldt  David  publisher (Weltburger)  Hustisford St.  6th Ward Watertown.
Bobholz  William  Fox Lake Village or Township.
Bochow  Fritz  farmer  Lebanon Township.
Bock  Casper  Emerald St.  6th Ward Watertown.
Bock  Henry  farmer  Watertown  Emmett Township.
Bock  John  County Line  6th Ward Watertown.
Bock  Michael  farmer  Watertown  Emmett Township.
Bodden  Jacob  farmer  Theresa Township.
Bode  Henry  cigar maker  Monroe St.  5th Ward Watertown.
Bode  Julius  Lynn St.  6th Ward Watertown.
Bodendorf  John  Waupun.
Bodenmer  Franz  farmer  Lebanon Township.
Bodkie  John  farmer  Lowell Township.
Boeder  August  farmer  Hubbard Township.
Boeder  Ernst  farmer  Herman Township.
Boeder  Fred  farmer  Herman Township.
Boehmer  H.  foundry  Mayville.
Boehmer  M.  farmer  Lebanon Township.
Boehrmann  Wm.  Second st.  6th Ward Watertown.
Boelke  William  farmer  Williamstown Township.
Boetcher  William    Beaver Dam City.
Boetsche  Fred  farmer  Hubbard Township.
Bofaski  T.  farmer  Williamstown Township.
Bofkie  Carl  farmer  Lowell Township.
Bogardus  U.  carpenter  res Jackson  Beaver Dam City.
Bogart  R. V.  U.S. Asst Assessor  res Middle  Beaver Dam City.
Bogramm  August  laborer  Theresa Township.
Bohnert  August  farmer  Hustisford Township.
Bohnert  Herman  farmer  Hustisford Township.
Bohr  Peter  Herman Township.
Boing  Emiel  farmer  Hustisford Township.
Bokatz  William  laborer  Iron Ridge  Hubbard Township.
Boland  H.  merchant tailor  Washington St.  Waupun.
Boland  Wm.  farmer  Jefferson St.  Waupun.
Boldt  Henry Jr.  farmer  Elba Township.
Boldt  Henry  farmer  Elba Township.
Bolens  E. B.  Editor Democrat  Juneau.
Bolger  Edward  farmer  Portland Township.
Bolger  James  farmer  Portland Township.
Bolger  Jno.  farmer  Portland Township.
Bolger  Michael  farmer  Portland Township.
Bolice  Ferd.  farmer  Clyman Township.
Bolice  L.  farmer  Clyman Township.
Bolinger  Jacob  farmer  Beaver Dam Township.
Boller  Conrad  trader  Theresa Township.
Boller  Frederick  farmer  Lomira Township.
Boller  Wm.  farmer  Lomira Township.
Bolles  F. O.  agricultural implements  Randolph.
Bollow  Hans  laborer  Borers St.  5th Ward Watertown.
Bollow  Henry  laborer  Borers St.  5th Ward Watertown.
Bolt  C.  farmer  Williamstown Township.
Bolt  Joseph  farmer  Burnett  Burnett Township.
Bolt  William W.  miner  Iron Ridge  Hubbard Township.
Bolton  Thomas L.  farmer  Portland Township.
Bonack  G.  farmer  Mayville  Williamstown Township.
Bond  M. P.  mason  res Center  Beaver Dam City.
Bone  John  laborer  Burnett  Burnett Township.
Bone  Thomas  miner  Iron Ridge  Hubbard Township.
Bone  W. H.  miner  Iron Ridge  Hubbard Township.
Bone  William  Hubbard Township.
Bonhandle  Chas.  Oak Grove Township.
Bonner  James  Fox Lake  Westford Township.
Bonner  John  Fox Lake  Westford Township.
Bonner  Samuel  Fox Lake  Westford Township.
Bonner  Thomas  Fox Lake  Westford Township.
Bonner  William B.  Beaver Dam  Trenton Township.
Boomer  E. J.  Beaver Dam  Trenton Township.
Booth  Hiram  tailor  res Center  Beaver Dam City.
Bopp  James  Hubbard Township.
Borchard  William Jr.  farmer  Herman Township.
Borchard  William  farmer  Herman Township.
Borchart  Wm.  Empire Brewery  Emerald St.  6th Ward Watertown.
Born  Michael  farmer  Lebanon Township.
Borngraeber  Charles  farmer  Theresa Township.
Borngraeber  Christ  farmer  Theresa Township.
Bornsbeger  A.  farmer  Leroy Township.
Borshart  Gotthielf  Hubbard Township.
Borst  James  Fox Lake  Trenton Township.
Borst  Joseph  Fox Lake  Trenton Township.
Borst  W. D.  Fox Lake  Trenton Township.
Bosin  Gottlieb  farmer  Theresa Township.
Bosin  Ludwig  farmer  Theresa Township.
Boske  William  farmer  Lowell Township.
Boss  John  cheese manufacurer  Hustisford Township.
Bossman  Henry  Horicon Village.
Bossman  Martin  shoe maker  Horicon  Hubbard Township.
Bossman  William  shoemaker  Horicon Village.
Bourne  O. H. P.  farmer  Leroy Township.
Bourngraber  Ernst  Hubbard Township.
Bouten  J. D.  farmer  Hubbard Township.
Boutz  Frank  farmer  Rubicon Township.
Bowe  Dana  farmer  Hartford  Rubicon Township.
Bowe  Jeremiah  miller  Fox Lake Village or Township.
Bowe  John  Fox Lake  Trenton Township.
Bower  A.  laborer  res Madison  Beaver Dam City.
Bower  Henry  butcher  Horicon Village.
Bower  Henry  butcher  Hubbard Township.
Bower  John  farmer  Leroy Township.
Bower  Joseph  farmer  Leroy Township.
Bower  Mathias  farmer  Beaver Dam Township.
Bower  T.  farmer  Leroy Township.
Bowers  Abel  peddler  res Vermont  Beaver Dam City.
Bowers  C. F.  laborer  Juneau  Oak Grove Township.
Bowers  David  farmer  Iron Ridge  Hubbard Township.
Bowers  Henry  farmer  Hubbard Township.
Bowers  Henry  Horicon Village.
Bowers  John  Hubbard Township.
Bowes  Joseph  drayman  res Center  Beaver Dam City.
Bowes  Thomas  teamster  res Center  Beaver Dam City.
Bowman  Earl  farmer  Lowell Township.
Bowshan  George  laborer  Elba Township.
Bowshan  Joseph  laborer  Elba Township.
Boy  Chas.  carpenter   Lomira Township.
Boyce  John  hardware merchant  Waupun.
Boyhart  Charles  farmer  Watertown  Emmett Township.
Boylan  Howard  farmer  Beaver Dam Township.
Boyle  Simon  farmer  Lowell Township.
Boyle  Thomas  farmer  Waupun  Chester Township.
Boyle  Thomas  farmer  Lowell Township.
Boynton  David  cheese factory  Waupun  Chester Township.
Boynton  E. D.  farmer  Rubicon Township.
Braasch  Frederick  farmer  Lebanon Township.
Braasch  William  farmer  Lebanon Township.
Braatz  Ferd.  farmer  Juneau  Oak Grove Township.
Bracken  W. H.  carpenter shop  res Washington  Beaver Dam City.
Bradford  C. H.  farmer  Iron Ridge  Hubbard Township.
Bradford  George  Fox Lake  Westford Township.
Bradley  H. L.  physician  Horicon Village.
Bradley  H. L.  physician  Hubbard Township.
Bradner  J. S.  tinner  Mayville.
Brady  John Jr.  farmer  Shields Township.
Brady  John  farmer  Shields Township.
Brady  John  Randolph  Westford Township.
Bragner  M.  Williamstown Township.
Brainard  William  farmer  Elba Township.
Brainerd  J. C.  farmer  Elba Township.
Bramer  Henry  harness  Hustisford Township.
Bramer  John J.  farmer  Hustisford Township.
Brandenstein  Adam  teacher  Theresa Township.
Brandes  J.  farmer  Williamstown Township.
Brandish  Herman  farmer  Lowell Township.
Brandle  G.  Hubbard Township.
Brandt  Fred  mason  Hustisford Township.
Brandt  Fred  cor Second & Dodge  5th Ward Watertown.
Branigan  Charles  farmer  Clyman Township.
Brannagan  Edward  farmer  Lowell Township.
Brannick  Joseph  shoemaker  Neosho  Rubicon Township.
Brannum  John  farmer  Lomira Township.
Brasebach  Jno  laborer  Dennis Add.  5th Ward Watertown.
Bratz  A. W.  farmer  Clyman Township.
Braun  Mathias  Center St.  6th Ward Watertown.
Braunlin  Michael  farmer  Waupun  Chester Township.
Braunschweig  Carl  farmer  Lebanon Township.
Braunschweig  Fritz  farmer  Lebanon Township.
Braunschweig  Ludwig Jr.  farmer  Lebanon Township.
Braunschweig  Ludwig Sr.  farmer  Lebanon Township.
Braunschweig  Wm.  farmer  Lebanon Township.
Brawatchki  G.  farmer  Williamstown Township.
Brayman  Edward  Fox Lake  Trenton Township.
Brayman  Milton  Hubbard Township.
Brazel  James  furniture shop  Fox Lake Village or Township.
Brechter  Francis  tinsmith  res Front  Beaver Dam City.
Brecker  Christian  Randolph  Westford Township.
Breckert  Henry  farmer  Horicon  Burnett Township.
Breemer  Anson  res Factory  Beaver Dam City.
Brehm  Joachim  Emerald St.  6th Ward Watertown.
Brehm  Joseph  carpenter  Second St.  6th Ward Watertown.
Brehn  Wm.  farmer  Lomira Township.
Breidenbach  John  laborer  Iron Ridge  Hubbard Township.
Breim  August  farmer  Beaver Dam Township.
Breit  Peter  farmer  Lomira Township.
Breitkrantz  Michael  farmer  Beaver Dam Township.
Breitkreutz  Ferd.  farmer  Hubbard Township.
Breitkreutz  Fred  farmer  Iron Ridge  Hubbard Township.
Breitkreuz  August  Hubbard Township.
Breitkutz  Ferd.  horses dealer  Hustisford Township.
Breivogel  Philip  blacksmith shop  res Madison  Beaver Dam City.
Bremer  Wm.  farmer  Lomira Township.
Brendemuhl  Fritz  farmer  Lebanon Township.
Brendemuhl  Gotthilf  farmer  Lebanon Township.
Brendemuhl  Joachim  farmer  Lebanon Township.
Brengal  George  farmer  Beaver Dam Township.
Brennan  James  farmer  Watertown  Emmett Township.
Brennan  John  farmer  Watertown  Emmett Township.
Brennan  Martin  farmer  Watertown  Emmett Township.
Brennan  Thomas  farmer  Watertown  Emmett Township.
Brennan  Thomas  Fox Lake  Westford Township.
Brennen  Cornelius  laborer  Rubicon Township.
Brennen  Michael  laborer  Juneau.
Brenner  J. J.  saloon  Lowell Village.
Brenseke  August  wagoner  Hustisford Township.
Bresemeister  Julius  wagoner  Hustisford Township.
Bresslo  Fred  farmer  Lomira Township.
Bresslow  Fred.  farmer  Theresa Township.
Brete  Frederick  farmer  Beaver Dam Township.
Breyer  Jacob  agricultural implements  Lowell Village.
Breyer  Jno.  farmer  Portland Township.
Brichlet  J.  farmer  Leroy Township.
Briedag  Gottlieb  farmer  Lomira Township.
Brier  Louis  Columbus  Calamus Township.
Briggs  J. F.  farmer  Lowell Township.
Briggs  James  teamster  res Center  Beaver Dam City.
Briggs  W. B.  farmer  Leroy Township.
Briggs  William B.  Hubbard Township.
Bright  Herbert  tinner  Fox Lake Village or Township.
Brinkerhoff  John H.  postmaster  Waupun  Chester Township.
Briskie  Fred  farmer  Ashippun Township.
Briskie  John W.  saw mill  Ashippun Township.
Briton  Charles  farmer  Neosho  Rubicon Township.
Britton  F.  farmer  Beaver Dam Township.
Britton  Joseph  farmer  Neosho  Rubicon Township.
Britton  Nicholas  farmer  Lomira Township.
Britzman  Charles  farmer  Clyman Township.
Britzman  Charles  farmer  Lowell Township.
Brobst  Joab  shoemaker Front  res Beaver  Beaver Dam City.
Brock  Joseph  farmer  Lowell Township.
Brockt  Adam  farmer  Beaver Dam Township.
Brockway  S. A.  laborer  Beaver Dam Township.
Brockway  S. V. R.  farmer  Clyman Township.
Brommond  Gottlieb  Oak Grove Township.
Brookins  George  Westford Township
Brookins  James  farmer  Portland Township.
Brooks  Clinton  organ builder  Waupun.
Brooks  D. C.  speculator  Waupun.
Brooks  E. A.  farmer  Watertown  Emmett Township.
Brooks  James  farmer  Watertown  Emmett Township.
Brooks  Jesse  carpenter  res College  Beaver Dam City.
Brooks  John  laborer  res Jackson  Beaver Dam City.
Brooks  Joseph Jr.  farmer  Watertown  Emmett Township.
Brooks  Joseph Sr.  farmer  Watertown  Emmett Township.
Brooks  Levi  carpenter  res College  Beaver Dam City.
Brooks  Levi  laborer  Burnett  Burnett Township.
Brooks  Lloyd  laborer  res College  Beaver Dam City.
Brooks  Richard  farmer  Ashippun Township.
Brooks  T. M. Sen.  agent Fairbanks scales  res R. R. Avenue  Beaver Dam City.
Brophy  Robert  farmer  Neosho  Rubicon Township.
Brost  Thomas  Rubicon Township.
Brousch  Joseph  farmer  Rubicon Township.
Brousch  Mathias  farmer  Rubicon Township.
Brower  George W.  miller  Fox Lake Village or Township.
Brower  John L.  miller  Fox Lake Village or Township.
Brown  Alf.  farmer  Portland Township.
Brown  Alfred  merchant  Lomira Township.
Brown  C. B.  billiard saloon  res Clark House  Beaver Dam City.
Brown  Fred  farmer  Clyman Township.
Brown  George A.  farmer  Beaver Dam Township.
Brown  George W.  laborer  Elba Township.
Brown  H. A.  Waupun.
Brown  H. J. Rev.  Baptist Minister  Waupun.
Brown  J. C.  american house  Juneau.
Brown  James  farmer  Elba Township.
Brown  James  Minnesota Junction  Oak Grove Township.
Brown  Jerome L.  pump maker  res Middle  Beaver Dam City.
Brown  John P.  farmer  res Center  Beaver Dam City.
Brown  John  farmer  res Spring  Beaver Dam City.
Brown  John  farmer  Waupun  Chester Township.
Brown  John  Waupun.
Brown  Jospeh H.  farmer  Elba Township.
Brown  Milo  Beaver Dam  Calamus Township.
Brown  N. G.  livery  res Washington  Beaver Dam City.
Brown  Pat  farmer  Waupun  Chester Township.
Brown  S. H.  farmer  Oak Grove Township.
Brown  Samuel  farmer  Minnesota Junction  Oak Grove Township.
Brown  Samuel  miller  Horicon Village.
Brown  Steward  farmer  Rubicon Township.
Brown  W. M.  farmer  res Washington  Beaver Dam City.
Brown  Wm.  assistant cashier N. Bank  W. Main St.  5th Ward Watertown.
Brownlow  Joseph  coopershop  res Center  Beaver Dam City.
Bruce  Dana  Juneau  Oak Grove Township.
Bruce  David  farmer  Waupun  Chester Township.
Bruce  J.  farmer  Burnett  Burnett Township.
Bruce  James  Fox Lake  Trenton Township.
Bruce  Luther  farmer  Waupun  Chester Township.
Bruce  Marshall  farmer  Waupun  Chester Township.
Bruck  Charles  farmer  Lowell Township.
Bruckert  Oswald  farmer  Herman Township.
Bruesenback  Jno.  laborer Fuerman’s Brewery  5th Ward Watertown.
Bruess  Fred  farmer  Portland Township.
Bruky  Peter  works in woolen factory  res Center  Beaver Dam City.
Brumann  George  farmer  Theresa Township.
Brummond  Herman  farmer  Herman Township.
Brummond  John  farmer  Herman Township.
Bruner  A.  farmer  Leroy Township.
Brunke  Fred  farmer  Hustisford Township.
Brunke  Wm.  laborer  Dennis Add.  5th Ward Watertown.
Bruns  Joachim  Emerald St.  6th Ward Watertown.
Brunsch  Fred  farmer  Ashippun Township.
Brust  J.  farmer  Herman Township.
Bryant  Alvin  Randolph  Westford Township.
Bryant  Everson  Randolph  Westford Township.
Bryant  Henry  Randolph  Westford Township.
Bryant  John  Randolph  Westford Township.
Bubletz  August  Emerald St.  6th Ward Watertown.
Buchda  Carl  farmer  Theresa Township.
Buchman  Adam  farmer  Herman Township.
Buchmiller  John  rag dealer  res College  Beaver Dam City.
Buck  D.  Waupun.
Buckert  B.  farmer  Leroy Township.
Buckert  Jacob  farmer  Leroy Township.
Buckert  Joseph  farmer  Leroy Township.
Buckingham  B. L.  laborer  Dennis Add.  5th Ward Watertown.
Buckingham  J. R.  laborer  Dennis Add.  5th Ward Watertown.
Buckland  James  Fox Lake Village or Township.
Buckland  Walter  carpenter  Fox Lake Village or Township.
Buckley  Daniel  farmer  Watertown  Emmett Township.
Buckly  Stephen  farmer  Portland Township.
Budahn  August  farmer  Theresa Township.
Budahn  Henry  farmer  Theresa Township.
Budahn  Herman  farmer  Theresa Township.
Budahn  William  farmer  Theresa Township.
Buddy  Henry  farmer  Beaver Dam Township.
Budewitz  August  mason  Hustisford Township.
Budig  Wm.  farmer  Portland Township.
Bueb  G.  wooden shoe manufacturer  Mayville.
Bueb  Jacob  Herman St.  6th Ward Watertown.
Bueger  Carper  farmer  Lomira Township.
Buehler  Gottfried  farmer  Herman Township.
Buel  David  farmer  Lomira Township.
Buel  John  res Spring  Beaver Dam City.
Buele  Peter  clerk  res Front  Beaver Dam City.
Buerger  Burkhart  farmer  Lomira Township.
Buerger  John  farmer  Lomira Township.
Buerk  Albert  farmer  Lomira Township.
Buerk  Rudolph  farmer  Lomira Township.
Buetow  Martin  laborer  C. Add.  6th Ward Watertown.
Buettner  Fred Jr.  farmer  Herman Township.
Buettner  Fred  farmer  Herman Township.
Buge  Wm.  laborer  Dennis Add.  5th Ward Watertown.
Bulger  M.  laborer  res Madison  Beaver Dam City.
Bulger  Thomas Jr.  farmer  Watertown  Emmett Township.
Bulger  Thomas Sr.  farmer  Watertown  Emmett Township.
Bullard  Henry  farmer  Lomira Township.
Bullock  Benjamin  farmer  Lomira Township.
Bullock  Cromwell  farmer  Lomira Township.
Bullock  Hosea  farmer  Lomira Township.
Bulow  Chas.  farmer  Juneau  Oak Grove Township.
Bulow  Geo.  farmer  Juneau  Oak Grove Township.
Bulyon  Fred  Oak Grove Township.
Bump  Walter  farmer  Portland Township.
Bunce  William  wagoner  Waupun.
Bunker  Cyrus  Fox Lake  Trenton Township.
Bunow  William  Rubicon Township.
Bunter  Holmes  Fox Lake Village or Township.
Buntroch  Alber  laborer  cor Berlin & Spaulding  5th Ward Watertown.
Buntroch  Jno.  laborer  cor Berlin & Spaulding  5th Ward Watertown.
Burchard  Charles  res Grove  Beaver Dam City.
Burchard  Friedrich  farmer  Theresa Township.
Burchard  George  farmer  Theresa Township.
Burchard  Ludwig Jrs.  farmer  Theresa Township.
Burchard  Ludwig  farmer  Theresa Township.
Burchard  Samuel D.  woolen factory  res Grove  Beaver Dam City.
Burchard.  G.  hotel  Kekoskee  Williamstown Township.
Burg  Aug.  laborer  Dennis Add.  5th Ward Watertown.
Burgen  Valentine  farmer  Herman Township.
Burger  George  farmer  Theresa Township.
Burgess  A. F.  farmer  Beaver Dam Township.
Burgess  C. L.  wagoner  Randolph.
Burgess  David  farmer  Rubicon Township.
Burgess  Harlow  farmer  Rubicon Township.
Burgess  Henry  laborer  Hustisford Township.
Burgess  Isaac  farmer  Hustisford Township.
Burgess  J. A.  farmer  Lowell Township.
Burgess  J. J.  farmer  Lowell Township.
Burgess  Jacob  farmer  Clyman Township.
Burgess  Jay  farmer  Beaver Dam Township.
Burgess  John H.  farmer  Burnett Junction  Burnett Township.
Burgess  John  farmer  Clyman Township.
Burgess  Timothy  farmer  Portland Township.
Burgess  William  farmer  Clyman Township.
Burgess  Wilson S.  farmer  Rubicon Township.
Burgett  Orivlle  farmer  Rolling Prairie  Burnett Township.
Burgwaldt  Fritz  Dennis Add.  5th Ward Watertown.
Burke  August  farmer  Shields Township.
Burke  James  farmer  Watertown  Emmett Township.
Burke  John  farmer  Watertown  Emmett Township.
Burke  John  farmer  Shields Township.
Burke  John  railroad hand  Herman Township.
Burke  Michael  farmer  Watertown  Emmett Township.
Burke  Michael  farmer  Beaver Dam Township.
Burke  Michael  farmer  Shields Township.
Burke  Patrick Jr.  farmer  Watertown  Emmett Township.
Burke  Patrick  farmer  Watertown  Emmett Township.
Burke  Patrick  farmer  Shields Township.
Burke  Patrick  Elba Township.
Burke  Richard  farmer  Lowell Township.
Burkhardt  Julius  farmer  Ashippun Township.
Burlbach  Nicholas  farmer  Lomira Township.
Burmeister  Frederick  farmer  Watertown  Emmett Township.
Burmeister  Jno.  carpenter  W. Washington St.  5th Ward Watertown.
Burnell  Cornelius  Clyman  Oak Grove Township.
Burnell  S.  farmer  Clyman  Oak Grove Township.
Burnett  Alfred  Hubbard Township.
Burnham  A. E.  farmer  Portland Township.
Burnham  Miles  farmer  Elba Township.
Burning  Jno.  laborer  Dennis Add.  5th Ward Watertown.
Burns  A. M.  painter  res Center  Beaver Dam City.
Burns  John  farmer  Watertown  Emmett Township.
Burns  Michael  saloon  Elba Township.
Burns  Patrick  farmer  Shields Township.
Burns  Thomas  Columbus  Calamus Township.
Burns  Wm.  farmer  Lomira Township.
Burr  Abram  farmer  Lebanon Township.
Burr  Lewis  farmer  Beaver Dam Township.
Burrell  Patrick  farmer  Elba Township.
Burroughs  Edwin  carpenter  Lowell Village.
Burt  Benjamin  Randolph  Westford Township.
Burtch  A. Jr.  farmer  Mayville  Williamstown Township.
Burtch  A. Sr.  farmer  Mayville  Williamstown Township.
Burtch  Perry  teacher  Mayville.
Bush  Amos  farmer  res Division  Beaver Dam City.
Bush  Chas.  cigar maker  Waupun.
Bush  Wm.  farmer  Oak Grove Township.
Bushnell  Eden  carpenter  res Walnut  Beaver Dam City.
Bushnell  Ensign  farmer  Horicon  Burnett Township.
Bushnell  John B.  machine shop  Horicon Village.
Bushnell  S. B.  carpenter  Juneau.
Busloff  Ludwig  farmer  Lomira Township.
Buss  Carl  farmer  Lebanon Township.
Buss  Charles  farmer  Hubbard Township.
Buss  Fred  farmer  Hubbard Township.
Buss  William  farmer  Lebanon Township.
Busse  John  Hubbard Township.
Bussloff  William  farmer  Theresa Township.
Buswell  W. A.  farmer  Minnesota Junction  Oak Grove Township.
Butler  A. K.  farmer  Rubicon Township.
Butler  A. O.  farmer  Beaver Dam Township.
Butler  Amos  farmer  Juneau  Oak Grove Township.
Butler  August S.  farmer  Rubicon Township.
Butler  Henry  farmer  Lomira Township.
Butler  Levi  farmer  Juneau  Oak Grove Township.
Butler  T.  farmer  Williamstown Township.
Butler  William M.  wheat buyer  Fox Lake Village or Township.
Butschke  August  farmer  Lebanon Township.
Butter  H.  leather dealer  Mayville.
Butter  Herman  wagoner  Mayville.
Butter  Michael  Hubbard Township.
Butterbrod  August  farmer  Beaver Dam Township.
Butterfield  A. C.  farmer  Randolph.
Butterfield  J. S.  farmer  Randolph.
Butterfield  S.  Randolph  Westford Township.
Butterfield  W. H.  express agent  Horicon Village.
Buttler  Augustin  farmer  Herman Township.
Byer  John  farmer  Beaver Dam Township.
Bynon  Rees  mason  Juneau.
Byrne  James  farmer  Fox Lake Village or Township.
Byrne  John F.  Fox Lake Village or Township.
Byrne  John  farmer  Ashippun Township.
Byrne  Lawrence  Fox Lake Village or Township.
Byron  Henry  farmer  Hubbard Township.
Cadwallader  D. D.  farmer  Fox Lake Village or Township.
Cady  C. L.  farmer  Hubbard Township.
Cady  E. P.  Beaver Dam  Trenton Township.
Cady  Edward  Fox Lake  Trenton Township.
Cady  Edward  Hubbard Township.
Cady  John  Hubbard Township.
Cady  L. J.  Fox Lake  Trenton Township.
Cady  William Sr.  farmer  Hubbard Township.
Cahill  Lawrence  farmer  Elba Township.
Cain  Michael  laborer  Elba Township.
Cairns  Irving  laborer  Fox Lake Village or Township.
Caldwell  B.  farmer  Clyman Township.
Calken  D.  farmer  Leroy Township.
Calken  N.  farmer  Leroy Township.
Calkins  Cortey  Waupun  Trenton Township.
Calkins  Milo  blacksmith  Lowell Village.
Calkins  Sanford  Waupun  Trenton Township.
Calkins  Stephen  farmer  Fox Lake Village or Township.
Callahan  Charles  farmer  Clyman Township.
Callahan  Miles  farmer  Elba Township.
Callahan  Morgan  farmer  Shields Township.
Callahan  Peter  laborer  Fox Lake Village or Township.
Callies  Carl  farmer  Theresa Township.
Callies  Jokn.  farmer  Theresa Township.
Cameron  Alex  farmer  Fox Lake Village or Township.
Cameron  John  farmer  Fox Lake Village or Township.
Cameron  Richard  farmer  Ashippun Township.
Cameron  Robert  Fox Lake  Trenton Township.
Campbell  Alex  farmer  Portland Township.
Campbell  Charles  farmer  Waupun  Chester Township.
Campbell  Duncan  farmer  Portland Township.
Campbell  J. M.  farmer  Beaver Dam Township.
Canary  John  Beaver Dam  Calamus Township.
Canary  Timothy  Beaver Dam  Calamus Township.
Candon  William  farmer  Hustisford Township.
Cannar  Henry  farmer  Rubicon Township.
Canneff  Anson  farmer  Hustisford Township.
Cannon  Michael  laborer  Waupun.
Canoll  S. T.  mason  res Middle  Beaver Dam City.
Capelle  Louis  farmer  Portland Township.
Carey  Michael  farmer  Clyman Township.
Carey  Michael  laborer  Fox Lake Village or Township.
Carey  William  laborer  Elba Township.
Carley  Martin  farmer  Clyman Township.
Carley  Patrick  farmer  Clyman Township.
Carlie  E. G.  farmer  Lowell Township.
Carlin  Michael  laborer  Fox Lake Village or Township.
Carlisle  Amos  laborer  Randolph.
Carly  Pat  farmer  Hustisford Township.
Carman  James T.  Waupun  Trenton Township.
Carmody  Thomas  farmer  Watertown  Emmett Township.
Carpenter  A.  Waupun  Trenton Township.
Carpenter  E. M.  farmer  Ashippun Township.
Carpenter  T.  harness maker  Waupun.
Carr  Abram  farmer  Lowell Township.
Carr  C. L.  m & st. paul railroad  Horicon Village.
Carr  George  cooper  Horicon Village.
Carr  George  farmer  Lowell Township.
Carr  Henry  farmer  Lowell Township.
Carr  Herbert  farmer  Burnett Township.
Carr  James  farmer  Ashippun Township.
Carr  John  farmer  Ashippun Township.
Carr  John  farmer  Lowell Township.
Carr  Thomas  farmer  Ashippun Township.
Carrier  Jas.  laborer  cor Montgomery & Center  5th Ward Watertown.
Carrier  John A.  Hubbard Township.
Carrington  P.  harness maker  Waupun.
Carrol  Daniel  Juneau  Oak Grove Township.
Carroll  James  Columbus  Calamus Township.
Carroll  John  Stultz & Carroll painters  res College  Beaver Dam City.
Carroll  Michael Jr.  farmer  Watertown  Emmett Township.
Carroll  Michael Sr.  farmer  Watertown  Emmett Township.
Carroll  Michael  farmer  Shields Township.
Carroll  Pat.  farmer  Lowell Township.
Carroll  Thomas  farmer  Watertown  Emmett Township.
Carroll  William  farmer  Watertown  Emmett Township.
Carrow  Bernard  Hustisford Township.
Cars  George C.  laborer  Juneau.
Carsen  Nels  laborer  Elba Township.
Carter  Robert  farmer  Rubicon Township.
Carter  William  blacksmith  Fox Lake Village or Township.
Cartey  Morgan  Beaver Dam  Trenton Township.
Carty  Jas.  farmer  Portland Township.
Carven  Samuel  laborer  Fox Lake Village or Township.
Cary  Edmund  farmer  Clyman Township.
Cary  Edward  farmer  Clyman Township.
Cary  Lorenzo  farmer  Minnesota Junction  Oak Grove Township.
Cary  Michael  Fox Lake  Westford Township.
Cary  Patrick  farmer  Elba Township.
Cary  William  farmer  Clyman Township.
Casey  Daniel  farmer  Fox Lake Village or Township.
Casey  Daniel  Hubbard Township.
Casey  James  farmer  Watertown  Emmett Township.
Casey  John  farmer  Watertown  Emmett Township.
Casey  John  laborer  Elba Township.
Casey  Michael  farmer  Watertown  Emmett Township.
Casey  William  farmer  Fox Lake Village or Township.
Caspari  Adam  saloon  res Madison  Beaver Dam City.
Caspari  Joseph  blacksmith shop  res Madison  Beaver Dam City.
Casper  Ludwig  farmer  Clyman Township.
Casperson  Gunder  farmer  Ashippun Township.
Casperson  Lars  farmer  Ashippun Township.
Cass  Curtis  painter  res Vermont  Beaver Dam City.
Cass  Stephen  farmer  Hubbard Township.
Cassey  James D.  blacksmith  Emerald St.  6th Ward Watertown.
Castle  Albert  farmer  Waupun  Chester Township.
Castle  Philander  farmer  Waupun  Chester Township.
Castler  A. J.  farmer  Leroy Township.
Caughlin  E. A.  farmer  Watertown  Emmett Township.
Cavanagh  John  farmer  Rubicon Township.
Caven  John  laborer  Juneau.
Caven  Thomas  laborer  Juneau.
Cement  J.  farmer  Leroy Township.
Cements  Jacob  Lomira Township.
Chaffe  Chas.  baker  West Main  5th Ward Watertown.
Chaffee  Jefferson  Fox Lake  Trenton Township.
Chamberlain  J. L.  farmer  Beaver Dam Township.
Chamberlain  Merrick  farmer  Neosho  Hustisford Township.
Chamberlain  O.  clerk  Madison St.  Waupun.
Chamberlain  Samuel  hardware merchant  Madison St.  Waupun.
Chandler  G. W.  Congdon & Co.  res Middle  Beaver Dam City.
Chandler  George  railroad hand  Hubbard Township.
Chandler  Jerry  Horicon  Oak Grove Township.
Chandler  John Jr.  Hubbard Township.
Chandler  John  Hubbard Township.
Chapin  L. H.  student  res College  Beaver Dam City.
Chaplin  E. W.  farmer  Neosho  Hustisford Township.
Chapman  A. D. R.  Insurance agent  Lowell Township.
Chapman  C. H.  Rubicon Township.
Chapman  Charles H.  farmer  Lebanon Township.
Chapman  Francis Jr.  farmer  Clyman Township.
Chapman  Francis  farmer  Clyman Township.
Chapman  H. M.  jewelry  Fox Lake Village or Township.
Chapman  Hamlin M.  Fox Lake Village or Township.
Chapman  William A.  stock dealer  Fox Lake Village or Township.
Chapman  William A.  Fox Lake Village or Township.
Chappel  James  farmer  Fox Lake Village or Township.
Chappell  J. E.  cabinet maker  Demond St.  Waupun.
Chappell  John  farmer  Watertown  Emmett Township.
Charmley  John  Beaver Dam  Calamus Township.
Charmley  Joseph  farmer  res DeClark  Beaver Dam City.
Charmley  Thomas  Beaver Dam  Calamus Township.
Chase  A. E.  moulder  Hubbard Township.
Chase  Fred  farmer  Portland Township.
Chase  Horace  farmer  Lowell Township.
Chase  L. D.  yankee notions  Hubbard Township.
Chatfield  G. B.  city drug store  res Third  Beaver Dam City.
Chatfield  W. R.  moulder  res Third  Beaver Dam City.
Chauncy  Clements  farmer  Rubicon Township.
Cheesbro  W. D.  farmer  Waupun  Chester Township.
Cherry  Daniel  Hubbard Township.
Chesley  Timothy  farmer  Watertown  Emmett Township.
Chesneck  William  laborer  Fox Lake Village or Township.
Chester  S.  farmer  Beaver Dam Township.
Chestnut  A.  hides  Randolph.
Chicori  Joseph  cooper  res Madison  Beaver Dam City.
Childs  George A.  farmer  Burnett Junction  Burnett Township.
Childs  Job W.  laborer  Burnett Junction  Burnett Township.
Childs  Stephen H.  store & post master  Burnett Junction  Burnett Township.
Chisholm  Duncan  farmer  Beaver Dam Township.
Chisholm  John  farmer  Beaver Dam Township.
Chisholm  R.  Fox Lake  Westford Township.
Chisholm  William  farmer  Beaver Dam Township.
Christ  Nicholas Jr.  farmer  Lomira Township.
Christ  Nicholas  farmer  Beaver Dam Township.
Christ  Nicholas  farmer  Lomira Township.
Christian  August  farmer  Theresa Township.
Christian  Carl  farmer  Lebanon Township.
Christian  Charles  farmer  Rubicon Township.
Christian  Fred  farmer  Herman Township.
Christian  Fred  farmer  Hubbard Township.
Christian  Fred.  farmer  Theresa Township.
Christian  Herman  farmer  Theresa Township.
Christian  Mark  farmer  Rubicon Township.
Christian  Martin  farmer  Lebanon Township.
Christian  William  farmer  Lebanon Township.
Christiansen  Christopher  laborer  County Line  6th Ward Watertown.
Christiansen  Eling  farmer  Waupun  Chester Township.
Christiansen  J. P.  farmer  Rubicon Township.
Christiansen  Thomas  laborer  County Line  6th Ward Watertown.
Christie  O.  Madison St.  Waupun.
Christie  William Jr.  farmer  Clyman Township.
Christie  William Sr.  farmer  Clyman Township.
Christman  Peter  farmer  Portland Township.
Christman  Peter  Herman Township.
Christof  Lorenz  farmer  Beaver Dam Township.
Christopherson  Christian  farmer  Ashippun Township.
Christopherson  Christopher  farmer  Ashippun Township.
Christopherson  Hans  tailor  Ashippun Township.
Christopherson  Jence  farmer  Ashippun Township.
Christopherson  Peter  farmer  Ashippun Township.
Church  Austin  mason  Lowell Village.
Church  Azro  mason  Lowell Village.
Church  Charles  farmer  Lowell Township.
Church  E. C.  farmer  Neosho  Rubicon Township.
Church  James S.  farmer  Rolling Prairie  Burnett Township.
Church  Joseph  farmer  Lowell Township.
Church  L. D.  farmer  Lowell Township.
Church  Oscar  laborer  Lowell Village.
Church  William  farmer  Lowell Township.
Clancy  John  Hubbard Township.
Clanze  Thomas  Hubbard Township.
Clapp  G. R.  lumber dealer  Juneau.
Clark  A. B.  farmer  Mayville  Williamstown Township.
Clark  A.  physician  res cor Middle and East  Beaver Dam City.
Clark  Abner F.  farmer  Waupun  Chester Township.
Clark  Albert L.  basketmaker  res cor Middle & W. Water  Beaver Dam City.
Clark  C. P.  basket maker  res Middle  Beaver Dam City.
Clark  Charles J.  wk for J. S. Rowell & Co.  res High  Beaver Dam City.
Clark  Charles Jr.  farmer  Lowell Township.
Clark  Charles  farmer  Lomira Township.
Clark  Charles  shoemaker  Burnett  Burnett Township.
Clark  Chester D.  basketmaker  res cor Middle & W. Water  Beaver Dam City.
Clark  D. W.  farmer  Beaver Dam Township.
Clark  David  station agent  Hubbard Township.
Clark  Delos  Fox Lake  Trenton Township.
Clark  Francis  farmer  Lomira Township.
Clark  Geo.  prison officer  Madison St.  Waupun.
Clark  Gieg  teacher  Mayville.
Clark  Giles P.  farmer  Main St.  Waupun.
Clark  Henry  painter  Horicon Village.
Clark  Henry  wk basket factory  res Spring  Beaver Dam City.
Clark  J. C.  Beaver Dam  Calamus Township.
Clark  James S.  farmer  Waupun  Chester Township.
Clark  James  farmer  Minn. Junction  Burnett Township.
Clark  John W.  farmer  Juneau  Oak Grove Township.
Clark  John  harness maker  res Spring  Beaver Dam City.
Clark  John  laborer  Fox Lake Village or Township.
Clark  John  Waupun  Trenton Township.
Clark  Joseph  farmer  Lowell Township.
Clark  Lee  farmer  Clyman  Oak Grove Township.
Clark  Mathew  Fox Lake  Trenton Township.
Clark  N. O.  Waupun.
Clark  O. F.  farmer  Oak Grove  Oak Grove Township.
Clark  Ossian  P.M.  Neosho  Rubicon Township.
Clark  Patrick  farmer  Lomira Township.
Clark  Patrick  farmer  Lomira Township.
Clark  R. C.  wk in nursery  res Gould  Beaver Dam City.
Clark  Samuel  farmer  Washington St.  Waupun.
Clark  Saterlee  lawyer  Horicon Village.
Clark  Thomas  farmer  Lomira Township.
Clark  W. H.  house mover  res Mackey  Beaver Dam City.
Clark  W. L.  farmer  Beaver Dam Township.
Clarke  J. A.  farmer  Portland Township.
Clary  James  Randolph  Westford Township.
Clason  A. L.  farmer  Beaver Dam Township.
Clason  Charles  farmer  Beaver Dam Township.
Clason  G. W.  farmer  res College  Beaver Dam City.
Clason  J. H.  cooper  res Gould  Beaver Dam City.
Clason  M. B.  farmer  Beaver Dam Township.
Clason  R. L.  farmer  Beaver Dam Township.
Clay  W. H.  prison officer  Madison St.  Waupun.
Clayton  Thomas  farmer  Watertown  Emmett Township.
Cleary  J. E.  farmer  Lowell Township.
Cleise  Jacob  Columbus  Calamus Township.
Cleland  John  farmer  Waupun  Chester Township.
Clem  John  carpenter  res Center  Beaver Dam City.
Clement  Amos  farmer  Waupun  Chester Township.
Clement  Darwin  Minn. Junction  Burnett Township.
Clement  E.  hotel  Randolph.
Clement  Henry  Randolph  Westford Township.
Clement  Ira  farmer  Waupun  Chester Township.
Clement  Loyal  farmer  Randolph.
Clement  Stephen  carpenter  Fox Lake Village or Township.
Cleveland  Carlton  farmer  Hubbard Township.
Cleveland  F. F.  Waupun  Trenton Township.
Cleveland  William J.  Fox Lake  Trenton Township.
Clide  Edward  Burnett Junction  Burnett Township.
Clifford  Domonick  farmer  Watertown  Emmett Township.
Clifford  Gerritt  farmer  Lebanon Township.
Clifford  James  farmer  Lowell Township.
Clifford  Jeremiah  farmer  Watertown  Emmett Township.
Clifford  John Jr.  farmer  Watertown  Emmett Township.
Clifford  John Sr.  farmer  Watertown  Emmett Township.
Clifford  W. P.  farmer  Burnett Junction  Burnett Township.
Clinton  S. A. Mrs.  milliner  Waupun.
Clough  Albert  farmer  Rolling Prairie  Burnett Township.
Clough  Alex  farmer  Rolling Prairie  Oak Grove Township.
Clough  Alfred  farmer  Rolling Prairie  Burnett Township.
Clough  C. E.  farmer  Rolling Prairie  Oak Grove Township.
Clough  J. B.  farmer  Rolling Prairie  Oak Grove Township.
Clough  Julius  laborer    Beaver Dam City.
Clough  Obadiah  farmer  Rolling Prairie  Oak Grove Township.
Clow  S. N.  farmer  Lebanon Township.
Clyman  Ferdinand  Shields Township.
Cobaski  W.  Randolph  Westford Township.
Coburn  S. W.  insurance agent  res Henry  Beaver Dam City.
Cochling  Michael  farmer  Watertown  Emmett Township.
Cochrane  H. B.  Beaver Dam  Trenton Township.
Cochrane  J. B.  Beaver Dam  Trenton Township.
Cochrane  James  farmer  Waupun  Chester Township.
Cochrane  John  Waupun  Trenton Township.
Codington  J. P.  Fox Lake  Trenton Township.
Cody  Edward  Hubbard Township.
Cody  James  farmer  Shields Township.
Cody  William  farmer  Shields Township.
Coldwell  Pat  laborer  Dennis Add.  5th Ward Watertown.
Cole  A. M.  farmer  Hustisford Township.
Cole  Albert  laborer  Juneau.
Cole  Alonzo  farmer  Ashippun Township.
Cole  Alson  farmer  Waupun  Chester Township.
Cole  Asa  farmer  Hustisford Township.
Cole  Austin B.  farmer  Beaver Dam Township.
Cole  C. W.  brewery  Leroy Township.
Cole  C.  farmer  Williamstown Township.
Cole  Charles  farmer  Beaver Dam Township.
Cole  Chester  farmer  Waupun  Chester Township.
Cole  Delos T.  farmer  Oak Grove  Oak Grove Township.
Cole  Domonic  farmer  Beaver Dam Township.
Cole  Ellen  dressmaker  res Front  Beaver Dam City.
Cole  Ephraim  farmer  Waupun  Chester Township.
Cole  Fred  laborer  Elba Township.
Cole  Geo.  farmer  Portland Township.
Cole  George B.  farmer  Beaver Dam Township.
Cole  Harrison  carpenter  Rubicon Township.
Cole  Horace  farmer  Rolling Prairie  Oak Grove Township.
Cole  J. B.  farmer  Herman Township.
Cole  J. S. P.  farmer  Herman Township.
Cole  Jerome  farmer  Ashippun Township.
Cole  Jessie B.  station agent  Burnett Junction  Burnett Township.
Cole  John  farmer  Oak Grove  Oak Grove Township.
Cole  John  farmer  Beaver Dam Township.
Cole  Leonard  farmer  Oak Grove  Oak Grove Township.
Cole  Minard  farmer  Oak Grove  Oak Grove Township.
Cole  Myron  farmer  Ashippun Township.
Cole  N. C.  farmer  Beaver Dam Township.
Cole  O. C.  telegrapher  Fox Lake Village or Township.
Cole  Sumner  harness maker  res R. R. Avenue  Beaver Dam City.
Cole  Sylvester  farmer  res Spring  Beaver Dam City.
Cole  W. S.  hotel  Burnett Junction  Burnett Township.
Cole  Warren B.  insurance agent  Fox Lake Village or Township.
Cole  William B.  farmer  Beaver Dam Township.
Cole  William  farmer  Waupun  Chester Township.
Cole  Wm.  Waupun.
Coleman  A. B.  farmer  Lowell Township.
Coleman  Charles  clerk  Randolph.
Coleman  Charles  Herman Township.
Coleman  D. B.  farmer  Lowell Township.
Coleman  D. M.  farmer  Lowell Township.
Coleman  J. B.  farmer  Lowell Township.
Coleman  J. P.  farmer  Lowell Township.
Coleman  John  farmer  res R. R. Avenue  Beaver Dam City.
Coleman  Patrick  farmer  Herman Township.
Coleman  Silas H.  clerk at Doolitle  res Third  Beaver Dam City.
Coleman  Thomas  farmer  Hustisford  Lebanon Township.
Coleman  Thomas  laborer  Hubbard Township.
Coleman  Thomas  railroad hand  Lowell Village.
Coleman  William  farmer  Waupun  Chester Township.
Coles  George  farmer  Clyman Township.
Coles  Thomas  farmer  Clyman Township.
Collan  Christian  res Willow  Beaver Dam City.
Colligan  John  farmer  Watertown  Emmett Township.
Collins  Daniel  farmer  Clyman Township.
Collins  David  farmer  Lomira Township.
Collins  Edward  farmer  Clyman Township.
Collins  James  farmer  Fox Lake Village or Township.
Collins  Jeremiah  farmer  Fox Lake Village or Township.
Collins  John  farmer  Ashippun Township.
Collins  John  Farmer  Fox Lake Village or Township.
Collins  Luke  farmer  Hustisford Township.
Collins  M.  carpenter  Rubicon Township.
Collins  M.  teamster  Waupun.
Collins  Michael  farmer  Clyman Township.
Collins  Thomas B.  farmer  Fox Lake Village or Township.
Collins  Thomas  farmer  Rubicon Township.
Collins  Timothy  farmer  Clyman Township.
Collins  Timothy  farmer  Fox Lake Village or Township.
Colomy  George W.  farmer  Ashippun Township.
Colomy  Lobiski  farmer  Ashippun Township.
Colson  Mark  farmer  Neosho  Rubicon Township.
Colson  William  farmer  Neosho  Rubicon Township.
Colt  Allen  Waupun  Trenton Township.
Colt  F. B.  Fox Lake  Trenton Township.
Colton  E. A.  farmer  Lowell Township.
Colville  David  Columbus  Calamus Township.
Colville  William  Columbus  Calamus Township.
Coman  S. T.  money loaner  Fox Lake Village or Township.
Comasky  B. M.  farmer  Beaver Dam Township.
Comfort  James  laborer  Hustisford Township.
Conan  Daniel  Fox Lake  Trenton Township.
Conan  William  Fox Lake  Trenton Township.
Conant  Hiram F.  Hustisford Township.
Conant  William  farmer  Waupun  Chester Township.
Condon  James H.  res Front  Beaver Dam City.
Condon  John  farmer  Hustisford Township.
Condon  Michael  farmer  Hustisford Township.
Condon  Patrick  farmer  Watertown  Emmett Township.
Condon  Thomas  farmer  Hustisford Township.
Cone  Peter  farmer  Portland Township.
Congdon  G. B.  woolen factory  res Front  Beaver Dam City.
Congdon  J. W.  teacher  Juneau.
Conitt  George  prison officer  Madison St.  Waupun.
Conlin  Patrick  farmer  Elba Township.
Connel  James  farmer  Lowell Township.
Connel  Robert  laborer  Lowell Township.
Connell  James  farmer  Ashippun Township.
Connell  Robert  laborer  Lowell Village.
Connell  Thomas  farmer  Ashippun Township.
Conner  Dennis  farmer  Waupun  Chester Township.
Conner  H. H.  farmer  Oak Grove  Oak Grove Township.
Conner  Ira  farmer  Burnett Junction  Burnett Township.
Conner  John  farmer  Watertown  Emmett Township.
Conner  Lawrence  Fox Lake  Trenton Township.
Conner  Patrick  farmer  Elba Township.
Conner  William  farmer  Elba Township.
Connitt  H. E.  attorney  Waupun.
Connor  Edward  farmer  Clyman Township.
Conoley  James  laborer  Fox Lake Village or Township.
Conover  Michael  farmer  Clyman Township.
Conrad  Felix  Waupun  Trenton Township.
Conrad  Henry  farmer  Neosho  Lebanon Township.
Conrad  J.  farmer  Williamstown Township.
Conrad  Jno.  Dennis Add.  5th Ward Watertown.
Conrad  John  farmer  Rubicon Township.
Conrad  Valentine  laborer  Waupun.
Conroy  Thomas  laborer  Fox Lake Village or Township.
Converse  Bernard  Fox Lake  Trenton Township.
Converse  H. B.  justice of peace  Randolph.
Converse  John  Randolph.
Conway  Patrick  blacksmith  Fox Lake Village or Township.
Cook  A. L.  farmer  Fox Lake Village or Township.
Cook  B. K.  Beaver Dam  Calamus Township.
Cook  Chester  farmer  Oak Grove  Oak Grove Township.
Cook  Darwin  laborer  Burnett Junction  Burnett Township.
Cook  Herman  Waupun  Trenton Township.
Cook  John Jr.  Beaver Dam  Calamus Township.
Cook  John.  Beaver Dam  Calamus Township.
Cook  Joseph  Beaver Dam  Calamus Township.
Cook  Nathan  farmer  Fox Lake Village or Township.
Cook  Nelson  farmer  Oak Grove  Oak Grove Township.
Cook  Russell  Burnett Junction  Burnett Township.
Cook  S. A.  harness maker  Randolph.
Cook  William H.  carpenter  Burnett Junction  Burnett Township.
Coon  B. F.  farmer  Juneau  Oak Grove Township.
Coon  D.  farmer  Leroy Township.
Coon  F. H.  Columbus  Calamus Township.
Coon  John  laborer  Elba Township.
Coon  Oscar  laborer  Elba Township.
Coon  W.  farmer  Leroy Township.
Cooper  B. F.  farmer  Elba Township.
Cooper  J. B.  M. E. minister  Randolph.
Cooper  Pat  farmer  Portland Township.
Copalene  John  farmer  Shields Township.
Copithorn  Richard  farmer  Ashippun Township.
Corbett  Julius S.  b foundry  Hubbard Township.
Corbett  William  farmer  Watertown  Emmett Township.
Corcoran  Jno.  farmer  Portland Township.
Corcoran  Patrick  farmer  Theresa Township.
Corcoran  Thomas  farmer  Fox Lake Village or Township.
Corey  F.  farmer  Kekoskee  Williamstown Township.
Corey  Hiram  farmer  Hubbard Township.
Corey  J. K.  farmer  Kekoskee  Williamstown Township.
Cornelius  Henry  farmer  Portland Township.
Cornell  Chas.  Burnett  Oak Grove Township.
Cornell  D. L.  Fox Lake  Trenton Township.
Cornwell  Joseph M.  clerk  Rubicon Township.
Corwith  John  farmer  Oak Grove  Oak Grove Township.
Cotter  John  farmer  Elba Township.
Coughlin  Pat  farmer  Clyman Township.
Cowee  C. C.  res Mackey  Beaver Dam City.
Cowell  Robert  farmer  Waupun  Chester Township.
Cowles  B.  farmer  Leroy Township.
Cowles  G.  farmer  Leroy Township.
Cowles  M. L.  farmer  Leroy Township.
Cowles  Samuel  farmer  Beaver Dam Township.
Cox  Michael  farmer  Lowell Township.
Coyer  Levi  farmer  Clyman Township.
Coyer  Lewis  farmer  Oak Grove  Oak Grove Township.
Cozette  G. W.  res LaCrosse  Beaver Dam City.
Crafsky  John  res Madison  Beaver Dam City.
Craig  Samuel  Fox Lake  Trenton Township.
Cramer  Adolph  laborer  Theresa Township.
Cramer  Otto  wagon maker  res Madison  Beaver Dam City.
Crampton  F. W.  carpenter  res Third  Beaver Dam City.
Crandall  B. N.  Waupun.
Crandall  C.  carpenter  West ave  5th Ward Watertown.
Crane  Alonzo  merchant  Juneau.
Crane  E. A.  shoemaker  res Mill  Beaver Dam City.
Crane  Eugene  student  res College  Beaver Dam City.
Crane  Fred  farmer  Juneau  Oak Grove Township.
Crane  James H.  farmer  Ashippun Township.
Crane  James  farmer  Ashippun Township.
Crane  Jno.  farmer  Portland Township.
Crane  W. J. B.  blacksmith  Juneau.
Crawford  David  farmer  Lebanon Township.
Crawford  Isaac  well driller  Waupun.
Crawford  S. C.  Mayville  Williamstown Township.
Creely  Barney  farmer  Ashippun Township.
Crewell  Louis  farmer  Portland Township.
Creydt  Adolph  farmer  Lebanon Township.
Creydt  Herman  farmer  Lebanon Township.
Crimmen  Patrick  laborer  Fox Lake Village or Township.
Crimps  A. M.  laborer  Jefferson St.  Waupun.
Crocker  Leland  gardener  Fox Lake Village or Township.
Croft  Geo. T.  Horicon  Oak Grove Township.
Croft  Joseph  Randolph  Westford Township.
Croft  M. E.  farmer  Horicon  Oak Grove Township.
Croft  William  Beaver Dam  Calamus Township.
Cronan  John  farmer  Clyman Township.
Cronk  John  farmer  Waupun  Chester Township.
Cronkhite  C.  farmer  Waupun  Chester Township.
Cronkhite  Jeremiah  farmer  Waupun  Chester Township.
Crook  John  farmer  Elba Township.
Cross  S. W.  Jefferson St.  Waupun.
Crous  John  laborer  res Third  Beaver Dam City.
Crowfoot  Abel  miller  Rubicon Township.
Crowfoot  Isaac  farmer  Rubicon Township.
Crowfoot  John  farmer  Rubicon Township.
Crowfoot  Josiah  farmer  Rubicon Township.
Crowley  Daniel  laborer  Hubbard Township.
Crowley  Dennis  farmer  Shields Township.
Crowley  Jerry  laborer  Hubbard Township.
Crowley  Jerry  Horicon  Oak Grove Township.
Crowley  Thomas  Hubbard Township.
Crowns  J. H.  photographer  Fox Lake Village or Township.
Crowther  James  farmer  Waupun  Chester Township.
Crowther  James  Waupun  Trenton Township.
Crowther  William  farmer  Waupun  Chester Township.
Cruden  Cornelius  farmer  Fox Lake Village or Township.
Cruden  John  Fox Lake  Westford Township.
Cruden  Tobias  Fox Lake  Westford Township.
Crumby  D.  farmer  Leroy Township.
Crumby  D.  Kekoskee  Williamstown Township.
Crummy  Edward  farmer  Shields Township.
Cullen  William  farmer  Elba Township.
Culver  John  Fox Lake  Trenton Township.
Culver  Joseph  Fox Lake  Trenton Township.
Cummings  A. J.  Beaver Dam  Trenton Township.
Cummings  James  farmer  Waupun  Chester Township.
Cummings  Pat  farmer  Hubbard Township.
Cunningham  Arthur  farmer  Portland Township.
Cunningham  James  farmer  Watertown  Emmett Township.
Cunningham  John  farmer  Lowell Township.
Cunningham  John  farmer  Shields Township.
Cunningham  John  Fox Lake  Trenton Township.
Cunningham  K.  farmer  Lowell Township.
Cunningham  L.  farmer  Lowell Township.
Cunningham  Pat  Fox Lake  Trenton Township.
Cunningham  Patrick  farmer  Watertown  Emmett Township.
Cuppernal  D. G.  farmer  Fox Lake Village or Township.
Curley  John  farmer  Watertown  Emmett Township.
Curley  Martin H.  tailor  Hustisford St.  6th Ward Watertown.
Curphy  John  farmer  Ashippun Township.
Curphy  William C.  carpenter  Ashippun  Ashippun Township.
Curphy  William  farmer  Ashippun Township.
Curtis  A. H.  Beaver Dam  Calamus Township.
Curtis  G. W.  Beaver Dam  Calamus Township.
Curtis  Hiram  farmer  Juneau  Oak Grove Township.
Cushing  James  jeweler  Demond St.  Waupun.
Cuthbert  Charles L.  farmer  Waupun  Chester Township.
Cuthbert  Elijah  farmer  Waupun  Chester Township.
Cutler  C. E.  farmer  Oak Grove Township.
Cutler  Chas.  farmer  Juneau  Oak Grove Township.
Cutler  Geo.  farmer  Oak Grove Township.
Daas  P. J.  farmer  Theresa Township.
Dacey  Dennis  laborer  Elba Township.
Dacey  William  laborer  Elba Township.
Dachu  Fred  Dennis Add.  5th Ward Watertown.
Daeringer  Fred  farmer  Lowell Township.
Dahl  A. K.  plow factory  Waupun.
Dahl  Christ  Borers Add.  5th Ward Watertown.
Dahl  Fred  laborer  cor Lisbon & Lowell  5th Ward Watertown.
Dahl  M. K.  blacksmith  Waupun.
Dahlman  August  farmer  Portland Township.
Dahms  Carl  farmer  Theresa Township.
Daily  James  farmer  Waupun  Chester Township.
Daily  John G.  justice  Hustisford Township.
Daily  Patrick  farmer  Ashippun Township.
Daily  Philip Jr.  farmer  Ashippun Township.
Daily  Philip Sr.  farmer  Ashippun Township.
Dais  Joseph  farmer  Herman Township.
Dake  A. C.  farmer  Waupun  Chester Township.
Dake  Elan C.  farmer  Waupun  Chester Township.
Dale  H. H.  farmer  Oak Grove Township.
Daley  Pat.  farmer  Portland Township.
Dalton  John  farmer  Shields Township.
Dalzell  John  farmer  Fox Lake Village or Township.
Damerow  Fritz  farmer  Lebanon Township.
Damerow  John  farmer  Lebanon Township.
Dames  Herman  farmer  Watertown  Emmett Township.
Damonde  Joseph  farmer  Waupun  Chester Township.
Damonde  Phil.  farmer  Waupun  Chester Township.
Damp  LaFayette  farmer  Clyman Township.
Damp  Peter  farmer  Clyman Township.
Damp  S. P.  farmer  Lowell Township.
Danbach  Fred  Waupun  Trenton Township.
Danber  Fred  Waupun  Trenton Township.
Daniels  C. W.  ret merchant  res Middle  Beaver Dam City.
Daniels  Frank  laborer  Elba Township.
Daniels  John R. Rev.  minister  Fox Lake Village or Township.
Daniels  John  farmer  Beaver Dam Township.
Daniels  Joseph  farmer  Beaver Dam Township.
Daniels  Peter  laborer  Elba Township.
Daniels  Thomas R.  Fox Lake Village or Township.
Danielson  Hans  farmer  Ashippun Township.
Danielson  Peter  farmer  Ashippun Township.
Dannell  John  Burnett Junction  Burnett Township.
Darcy  Cornelius  farmer  Lebanon Township.
Darge  Frederick  farmer  Kekoskee  Williamstown Township.
Darge  Wm.  brewery  Mayville.
Darling  Henry W.  farmer  Fox Lake Village or Township.
Darling  John A.  farmer  Oak Grove  Oak Grove Township.
Darrah  Wm.  carpenter  Mayville.
Dasenbruch  J. F.  Hubbard Township.
Daubert  John  farmer  Shields Township.
Dauc  Fred  farmer  Herman Township.
Daum  Jacob  farmer  Portland Township.
Daumann  Charles  farmer  Kekoskee  Williamstown Township.
Davenport  D. C.  wk in factory  res Henry  Beaver Dam City.
Davenport  Damon  farmer  Waupun  Chester Township.
Davenport  James H.  farmer  Beaver Dam Township.
Davey  Patrick  Beaver Dam  Trenton Township.
David  Lewis  Columbus  Calamus Township.
David  Oliver  “colored” wk for Congdon  res Front  Beaver Dam City.
Davidson  John  farmer  Ashippun Township.
Davis  C. D.  druggist and physician  Horicon Village.
Davis  Charles J.  farmer  Beaver Dam Township.
Davis  D. W.  merchant  Neosho  Rubicon Township.
Davis  David  farmer  Fox Lake Village or Township.
Davis  David  farmer  Portland Township.
Davis  Edward  farmer  Fox Lake Village or Township.
Davis  G. R.  Randolph  Westford Township.
Davis  George J.  Fox Lake Village or Township.
Davis  H. E.  farmer  Burnett Junction  Burnett Township.
Davis  James  farmer  Beaver Dam Township.
Davis  John R.  farmer  Fox Lake Village or Township.
Davis  John W.  banker  Fox Lake Village or Township.
Davis  John W.  farmer  Watertown  Emmett Township.
Davis  Joseph  farmer  res Middle  Beaver Dam City.
Davis  P. W.  farmer  Burnett Junction  Burnett Township.
Davis  R. A.  farrier    Beaver Dam City.
Davis  R. R.  Randolph  Westford Township.
Davis  Reese  agricultural implements  Randolph.
Davis  Reese  Randolph  Westford Township.
Davis  Robert  Elba Township.
Davis  S.  farmer  Leroy Township.
Davis  Thomas W.  Randolph  Westford Township.
Davis  William H.  farmer  Fox Lake Village or Township.
Davis  William Jr.  Randolph  Westford Township.
Davis  William M.  Randolph  Westford Township.
Davis  William  Elba Township.
Davison  A. S.  Fox Lake  Trenton Township.
Davison  D.  Horicon  Oak Grove Township.
Davison  Geo.  Washington St.  Waupun.
Davison  James  farmer  Waupun  Chester Township.
Davison  Joseph M.  farmer  Fox Lake Village or Township.
Davy  Daniel  farmer  Waupun  Chester Township.
Davy  Peter  farmer  Ashippun Township.
Davy  Richard  farmer  Waupun  Chester Township.
Dawes  J. H.  attorney  Fox Lake Village or Township.
Dawes  W. J.  Fox Lake Village or Township.
Day  James  farmer  Rubicon Township.
Dean  Eli C.  farmer  Waupun  Chester Township.
Dean  F. H.  farmer  Hustisford Township.
Dean  Herman  farmer  Waupun  Chester Township.
Dean  J. H.  painter  Jefferson St.  Waupun.
Dean  James  farmer  Hustisford Township.
Dean  Newton S.  farmer  Waupun  Chester Township.
Dean  William  hides and pelts  res Center  Beaver Dam City.
Deaveny  James  farmer  Lowell Township.
Deaveny  John  farmer  Lowell Township.
Deblin  James  farmer  Lowell Township.
DeBorst  W. N.  Waupun  Trenton Township.
Debrach  Chas.  Horicon  Oak Grove Township.
Dechant  Andrew  farmer  Lowell Township.
Dechbrener  August  farmer  Lomira Township.
Decker  Stephen  wagoner  Waupun.
Dedrich  Fred  farmer  Lowell Township.
Deeds  Joseph  Randolph  Westford Township.
Degenhardt  Chas.  laborer  William St.  5th Ward Watertown.
Degentherther  Philip  farmer  Rubicon Township.
Degner  Julius  farmer  Lebanon Township.
Degner  William  saw mill  Herman Township.
Degolia  Elisha  Waupun  Trenton Township.
Degolia  Everett  Waupun  Trenton Township.
DeGroff  George  farmer  Lowell Township.
DeGroff  Harvey  farmer  Oak Grove  Oak Grove Township.
DeGroff  Peter  farmer  Lowell Township.
Dehne  August  farmer  Hustisford Township.
Dehne  Fred  miller  Hustisford Township.
Dehne  John  farmer  Hustisford Township.
Dehring  G.  Mayville  Williamstown Township.
Deierlein  Paul  brewery  Horicon Village.
Deising  John  blacksmith  Lowell Village.
Deiter  Edw.  attorney  Juneau.
Deiter  G. J.  laborer  Juneau.
Deiter  Jacob  farmer  Juneau  Oak Grove Township.
Deiter  William  laborer  Juneau.
Delaney  A. K.  attorney  Mayville.
Delanty  John  Lowell Township.
Delanty  Timothy  farmer  Lowell Township.
Delent  J. G.  turner  res Spring  Beaver Dam City.
Delent  Louis  turner  res Spring  Beaver Dam City.
Delfelt  John  farmer  Lomira Township.
Delorme  F. W.  merchant  Theresa Township.
DeLoy  Joseph  farmer  Kekoskee  Williamstown Township.
Delsing  John  farmer  Hustisford Township.
Delzer  Christopher  farmer  Lomira Township.
Demming  A. J.  farmer  Horicon  Hubbard Township.
Demorest  John  Beaver Dam  Calamus Township.
Dempsey  Christopher  farmer  Elba Township.
Dempsey  Daniel  farmer  Elba Township.
Dempsey  Edward  farmer  Clyman Township.
Dempsey  Francis  farmer  Clyman Township.
Denck  F.  farmer  Beaver Dam Township.
Deneiger  John  Randolph  Westford Township.
Deneiger  Michael  Fox Lake  Westford Township.
Dennert  Frederick  farmer  Lomira Township.
Denning  James  Columbus  Calamus Township.
Denning  Patrick  farmer  res Liberty  Beaver Dam City.
Denning  Thomas  farmer  Lowell Township.
Denninger  C. F.  turner  Horicon  Hubbard Township.
Dennis  Charles J.  farmer  Beaver Dam Township.
Dennis  Wm.  Pres. Nat. Bank  W. Main St.  5th Ward Watertown.
Denzin  Julius  farmer  Hustisford Township.
Depe  William  farmer  Horicon  Burnett Township.
Deppe  Fred  farmer  Portland Township.
Deppe  William  farmer  Portland Township.
Derby  Marshall  Randolph  Westford Township.
Derge  Ferd.  farmer  Herman Township.
Derge  Franz  farmer  Herman Township.
Derge  Fred  farmer  Herman Township.
Derivan  James Jr.  Fox Lake  Trenton Township.
Derivan  James  Fox Lake  Trenton Township.
Derivan  John  Fox Lake  Trenton Township.
Derivan  Thomas  Fox Lake  Trenton Township.
Derner  Adam  Waupun  Trenton Township.
Derring  Jacob  Elba Township.
Derse  Anthony  farmer  Ashippun Township.
Derse  Nicholas J.  farmer  Ashippun Township.
Dervin  Hugh  farmer  Clyman Township.
Detleff  Charles  farmer  Beaver Dam Township.
Detling  Joseph H.  meat market  Fox Lake Village or Township.
Detloff  Christian  farmer  Herman Township.
Detloff  William  farmer  Herman Township.
Detmann  Fred  farmer  Clyman Township.
Deubel  Casper  Spaulding St.  5th Ward Watertown.
Deussing  Otto  mill  Shields Township.
Deutschman  Carl  farmer  Horicon  Hubbard Township.
Deutschman  William  farmer  Horicon  Hubbard Township.
Devereaux  A. G.  Fox Lake  Trenton Township.
Devine  Martin  Fox Lake  Trenton Township.
Devine  Thomas  farmer  Beaver Dam Township.
Devits  Fred  farmer  Hustisford Township.
Devitt  Patrick  farmer  Beaver Dam Township.
Devlin  Hugh  farmer  Horicon  Oak Grove Township.
Devlin  James  farmer  Oak Grove  Oak Grove Township.
Devlin  Patrick  farmer  Juneau  Oak Grove Township.
Devose  J.  laborer  Jefferson St.  Waupun.
Dewey  David  farmer  Portland Township.
Dewey  William  farmer  Portland Township.
Dewitz  A. M.  farmer  Hubbard Township.
Dewitz  August  farmer  Horicon  Hubbard Township.
Dewitz  Carl  farmer  Hubbard Township.
Dewitz  Fred  farmer  Hubbard Township.
Dewitz  Fred  Horicon  Oak Grove Township.
Dewitz  H. L.  farmer  Hubbard Township.
Dewitz  Michael  farmer  Horicon  Hubbard Township.
Dexter  John  farmer  res Spring  Beaver Dam City.
Dexter  Peabody  Beaver Dam  Calamus Township.
Dexter  R. R.  farmer  res Burnett  Beaver Dam City.
Dexter  William H.  farmer  res Burnett  Beaver Dam City.
Dexter  William J.  cashier national bank  Fox Lake Village or Township.
DeYoung  Isaac  farmer  Beaver Dam Township.
DeYoung  Joseph  farmer  Beaver Dam Township.
Deysenroth  Otto  Waupun  Trenton Township.
Diamond  John  farmer  Horicon  Oak Grove Township.
Dick  Gottlieb  farmer  Theresa Township.
Dick  J. J.  attorney Front  res Front  Beaver Dam City.
Dick  Robert  farmer  Leroy Township.
Dick  W.  farmer  Leroy Township.
Dickerson  Joseph  farmer  Burnett  Burnett Township.
Dickerson  W. M. Sr.  minister  Fox Lake Village or Township.
Dickerson  William M. Jr.  laborer  Fox Lake Village or Township.
Dickey  James  Fox Lake  Trenton Township.
Dickhoff  Henry  laborer  Second St.  6th Ward Watertown.
Dickhoff  Jno. Y.  farmer  Lomira Township.
Dickinson  Benjamin  farmer  Waupun  Chester Township.
Didberner  Carl  farmer  Lebanon Township.
Diddock  Geo.  painter  Madison St.  Waupun.
Diebel  Ludwig  res Fourth  Beaver Dam City.
Diedrich  Nicholas  laborer  res Middle  Beaver Dam City.
Diedrick  X.  farmer  Leroy Township.
Diegle  John  farmer  Lomira Township.
Dieringer  Norbert  farmer  Theresa Township.
Dietz  A.  cabinet maker  Mayville.
Dillam  Thomas  farmer  Clyman Township.
Dillman  Henry  farmer  Fox Lake Village or Township.
Dimond  John  farmer  Ashippun Township.
Dinch  Julius  farmer  Lowell Township.
Dinkel  Fred  Waupun  Trenton Township.
Dipe  J.  engineer  Mayville.
Dipple  Conrad  North ave  6th Ward Watertown.
Dirge  Herman  farmer  Rolling Prairie  Burnett Township.
Discher  Charles  farmer  Williamstown Township.
Dishler  Michael  Randolph  Westford Township.
Dishley  Wolfgang  Randolph  Westford Township.
Dives  Joseph  farmer  Lomira Township.
Dixon  Thomas C.  laborer  Fox Lake Village or Township.
Dixon  William  farmer  Waupun  Chester Township.
Dobberphuhl  Franz  farmer  Theresa Township.
Dobbert  John  farmer  Theresa Township.
Dobblephul  Christ  farmer  Lomira Township.
Dobblephul  Frantz  farmer  Lomira Township.
Dobblephul  Wm.  farmer  Lomira Township.
Doberstein  John  salesman  Arcade St.  6th Ward Watertown.
Doberstein  Wm.  laborer  Hustisford St.  6th Ward Watertown.
Dobin  John  farmer  Clyman Township.
Dobin  Michael  farmer  Clyman Township.
Dobraty  Wm.  mason  Hustisford St.  6th Ward Watertown.
Dobratz  Carl  farmer  Lebanon Township.
Dobratz  Gotthilf  farmer  Lebanon Township.
Dobratz  John  farmer  Lebanon Township.
Dochow  Michael  farmer  Theresa Township.
Dochow  William  farmer  Theresa Township.
Dodd  Theron  mail carrier  Elba Township.
Dodge  C. D.  farmer  Rubicon Township.
Dodge  Ed.  farmer  Jefferson St.  Waupun.
Dodge  Hiram  machinist  res York  Beaver Dam City.
Dodge  James F.  farmer  Rubicon Township.
Dodge  Rufus  ret merchant  res Center  Beaver Dam City.
Dodge  S.  speculator  Demond St.  Waupun.
Dodge  William  Waupun  Trenton Township.
Dodge  Z. B.  Waupun  Trenton Township.
Dodgeson  E. M.  Waupun  Trenton Township.
Doege  Henry  baker  Second St.  6th Ward Watertown.
Doeglom  I. F.  Oak Grove Township.
Doelfell  Nicholas  farmer  Neosho  Rubicon Township.
Dogan  Andrew  farmer  Beaver Dam Township.
Dogan  S. W.  farmer  Elba Township.
Doherty  B.  farmer  Watertown  Emmett Township.
Doherty  Bernard  farmer  Watertown  Emmett Township.
Doherty  Eugene  farmer  Watertown  Emmett Township.
Doherty  John  farmer  Shields Township.
Dohrmann  J.  farmer  Kekoskee  Williamstown Township.
Dolan  John Jr.  farmer  Shields Township.
Dolan  John Sr.  farmer  Shields Township.
Dolan  Philip  farmer  Shields Township.
Dolan  William  farmer  Shields Township.
Dollman  John  Hustisford Township.
Dominy  A. G.  painter  res DeClark  Beaver Dam City.
Dominy  A. S.  farmer  res DeClark  Beaver Dam City.
Donahoe  Martin  farmer  Lowell Township.
Donahue  James Sr.  Randolph  Westford Township.
Donahue  James  Randolph  Westford Township.
Donike  John  Hubbard Township.
Donnelly  Pierce  farmer  Lomira Township.
Donner  John  farmer  Watertown  Emmett Township.
Donohoe  Dennis  farmer  Waupun  Chester Township.
Donohoe  K.  farmer  Shields Township.
Donohoe  Pat  farmer  Shields Township.
Donohoe  Timothy  farmer  Waupun  Chester Township.
Donohoe  Timothy  farmer  Shields Township.
Donohue  Daniel  farmer  Hustisford Township.
Donohue  Jeremiah  farmer  Watertown  Emmett Township.
Donohue  John  farmer  Portland Township.
Donovan  John  laborer  Fox Lake Village or Township.
Donovan  P.  blacksmith  Washington St.  Waupun.
Donovan  Pat.  saloon  Main St.  Waupun.
Donovan  Timothy  farmer  Waupun  Chester Township.
Dony  Fred  grain dealer  Demond St.  Waupun.
Doobler  J.  farmer  Leroy Township.
Doolitle  S. P.  hardware merchant  res Third  Beaver Dam City.
Dopratz  Bernhard  mason  Louisa St.  5th Ward Watertown.
Dornfeld  Ernst  farmer  Lebanon Township.
Dornfeld  Fritz  farmer  Lebanon Township.
Dornfeld  J. M.  farmer  Lebanon Township.
Dornfeldt  William  farmer  Hustisford Township.
Dorsey  Dennis  farmer  Clyman Township.
Dorsey  James  farmer  Clyman Township.
Dorsey  John  farmer  Clyman Township.
Dorward  A. W.  farmer  Neosho  Rubicon Township.
Doty  John  farmer  Elba Township.
Dotz  Cornelius  farmer  Elba Township.
Dotz  David P.  carpenter  Elba Township.
Doufenbach  Fred  farmer  Lowell Township.
Doufenbach  J. W.  farmer  Lowell Township.
Doufenbach  William  farmer  Lowell Township.
Dougan  Arthur  farmer  Lowell Township.
Dougherty  Philip  constable (6th Ward)  Second St.  6th Ward Watertown.
Douglas  Andrew  farmer  Ashippun Township.
Douglas  James  farmer  Ashippun Township.
Douglas  John  farmer  Ashippun Township.
Douglass  John  farmer  Neosho  Lebanon Township.
Douglass  John  Beaver Dam  Trenton Township.
Doven  Phil  farmer  Clyman Township.
Dowd  James  farmer  Shields Township.
Dowd  Michael  farmer  Shields Township.
Dowd  Patrick  farmer  Elba Township.
Dowd  Patrick  farmer  Shields Township.
Dowd  Thomas  farmer  Portland Township.
Dowe  August  Hubbard Township.
Dowe  Carl  farmer  Hubbard Township.
Dowe  Ernst  farmer  Hubbard Township.
Dower  Nicholas  farmer  Watertown  Emmett Township.
Dowfelt  Friedrich  farmer  Hubbard Township.
Dowling  Dennis  farmer  Watertown  Emmett Township.
Dowling  William  farmer  Watertown  Emmett Township.
Downer  George R.  farmer  Waupun  Chester Township.
Downer  Silas  farmer  Ashippun Township.
Downer  William H.  carpenter  Ashippun Township.
Downing  Isaac  wagoner  Juneau.
Dowsher  A.  shoemaker  Leroy Township.
Dowsher  J.  merchant  Leroy Township.
Dowsher  M.  farmer  Leroy Township.
Doxtater  Peter  laborer  res College  Beaver Dam City.
Doyle  James  farmer  Portland Township.
Doyle  Michael  farmer  Portland Township.
Drache  Ferd.  farmer  Horicon  Hubbard Township.
Drager  August  farmer  Herman Township.
Drager  August  farmer  Portland Township.
Drager  F.  farmer  Lowell Township.
Drager  Fred  farmer  Herman Township.
Drager  Gottlieb  farmer  Portland Township.
Drager  Theodore  farmer  Horicon  Hubbard Township.
Drake  H. B.  farmer  Beaver Dam Township.
Drake  Lewis  farmer  Oak Grove  Oak Grove Township.
Drake  Martin  farmer  Oak Grove  Clyman Township.
Drake  Theo.  farmer  Horicon  Oak Grove Township.
Draves  Henry  farmer  Ashippun Township.
Dreger  C.  Horicon  Oak Grove Township.
Dreger  G.  clothing & gents furnishing goods  Mayville.
Drendtel  Gottlieb  farmer  Theresa Township.
Dresser  Martin  carpenter  Theresa Township.
Drew  Henry  prison chaplin  Mill St.  Waupun.
Drews  Fred  hotel  Lowell Village.
Dreyer  John  Elba Township.
Dries  Adam  saloon  res Spring  Beaver Dam City.
Dries  Frank  res Spring  Beaver Dam City.
Drinkall  John  Fox Lake  Trenton Township.
Driscoll  Dennis  wagoner  Waupun.
Driscoll  Jerry  farmer  Shields Township.
Driscoll  John Jr.  farmer  Shields Township.
Driscoll  John  farmer  Shields Township.
Driscoll  John  laborer  res Vermont  Beaver Dam City.
Driscoll  Timothy  farmer  Oak Grove  Clyman Township.
Drown  A. B.  farmer  Beaver Dam Township.
Drown  A. H.  farmer  res Main  Beaver Dam City.
Drown  F. C.  farmer  Beaver Dam Township.
Drown  Gilbert  farmer  Beaver Dam Township.
Drown  Samuel  farmer  Beaver Dam Township.
Drummond  W. E.  merchant  Ashippun Township.
Drummy  James  farmer  Waupun  Chester Township.
Drummy  Jerry  farmer  Waupun  Chester Township.
Dryden  E. W.  carriage maker  res Third  Beaver Dam City.
Dryer  John  Elba Township.
Dubois  Isaac  harness maker  Horicon Village.
Dubois  John  blacksmith  Horicon Village.
Dubois  Thomas  Horicon Village.
Dufeck  Joseph  Hubbard Township.
Duff  James  laborer  Hubbard Township.
Duffey  Edward  farmer  Clyman Township.
Duffey  Hugh  farmer  Waupun  Chester Township.
Duffey  Pat  farmer  Clyman Township.
Duffner  August  bakery  res Spring  Beaver Dam City.
Duffy  John  farmer  Elba Township.
Duffy  Michael  farmer  Ashippun Township.
Duffy  Michael  farmer  Waupun.
Duhring  August  farmer  Theresa Township.
Duhring  Carl  farmer  Theresa Township.
Duhring  Martin  farmer  Theresa Township.
Dukelou  John Jr.  farmer  Ashippun Township.
Dukelou  John S.  farmer  Ashippun Township.
Dukelou  John Sr.  farmer  Ashippun Township.
Dukelou  Samuel  farmer  Ashippun Township.
Dukelou  Thomas Jr.  farmer  Ashippun Township.
Dukelou  Thomas Sr.  farmer  Ashippun Township.
Dukershing  Henry  farmer  Horicon  Oak Grove Township.
Dumas  J. C.  farmer  Lowell Township.
Duncan  William  Fox Lake  Trenton Township.
Dunham  J. H.  merchant  Juneau.
Dunkel  Henry  merchant  Rubicon Township.
Dunkel  William  store  Rubicon Township.
Dunn  C. V.  farmer  Neosho  Lebanon Township.
Dunn  James  Fall River  Calamus Township.
Dunn  John Jr.  farmer  Ashippun Township.
Dunn  John Sr.  farmer  Ashippun Township.
Dunn  John  farmer  Shields Township.
Dunn  P. V.  Beaver Dam  Calamus Township.
Dunn  Richard  farmer  Ashippun Township.
Dunn  T. V.  Beaver Dam  Calamus Township.
Dunn  William  farmer  Ashippun Township.
Dunn  William  farmer  Portland Township.
Dunnigan  Michael  farmer  Shields Township.
Dunning  John  carpenter  Fox Lake Village or Township.
Dunnivan  George  farmer  Shields Township.
Dunwoody  James  Waupun  Trenton Township.
Durkan  Michael  farmer  Elba Township.
Durkee  L. E.  farmer  Rubicon Township.
Durrand  F.  pump maker  Brown St.  Waupun.
Dussel  Carl  farmer  Beaver Dam Township.
Dussel  John  farmer  Beaver Dam Township.
Duven  Chas.  clerk  Waupun.
Duzinski  Joseph  laborer  res Madison  Beaver Dam City.
Dwyer  Edward  farmer  Watertown  Emmett Township.
Eagan  James  farmer  Shields Township.
Eagan  John  farmer  Shields Township.
Eagan  John  section boss  res Spring  Beaver Dam City.
Eagan  Michael  farmer  Shields Township.
Eagan  Michael  laborer  Juneau.
Eagan  Peter  farmer  Shields Township.
Eagan  Thomas  farmer  Clyman Township.
Eagan  William  farmer  Shields Township.
Earls  John  farmer  Clyman Township.
Early  Patrick  farmer  Ashippun Township.
Earnst  John  farmer  Leroy Township.
Earnst  S.  farmer  Leroy Township.
Eastman  S.  grain buyer  Juneau.
Eaton  Frank  farmer  Beaver Dam Township.
Eaton  L. B.  farmer  Beaver Dam Township.
Eberle  Christian  farmer  Kekoskee  Williamstown Township.
Eberle  Fred  meat market  res Division  Beaver Dam City.
Eberle  G.  Kekoskee  Williamstown Township.
Eberle  J. F.  butcher  res Division  Beaver Dam City.
Ebert  August  farmer  Watertown  Emmett Township.
Ebert  Charles  farmer  Shields Township.
Ebert  Christ  farmer  Rubicon Township.
Ebert  Friedrich  Hubbard Township.
Ebert  Gustav  farmer  Shields Township.
Ebert  Herman  farmer  Shields Township.
Ebert  Joachim  farmer  Theresa Township.
Ebert  Joseph  farmer  Theresa Township.
Ebert  Robert  farmer  Watertown  Emmett Township.
Eckart  Christian  farmer  Elba Township.
Eckert  F.  laborer  Mayville.
Eckles  J. B.  farmer  Leroy Township.
Eckles  J.  farmer  Leroy Township.
Eckner  Edward  Dennis Add.  5th Ward Watertown.
Eckus  Philip  farmer  Herman Township.
Eddy  Joseph  Hubbard Township.
Ederer  Alois  farmer  Leroy Township.
Edgarley  A. F.  farmer  Leroy Township.
Edgerton  W. D.  livery stable  res Spring  Beaver Dam City.
Ediburn  Thos.  farmer  Oak Grove Township.
Edwards  A. H.  farmer  Beaver Dam Township.
Edwards  Charles  law student  Beaver Dam Township.
Edwards  Daniel  farmer  Watertown  Emmett Township.
Edwards  Ely  farmer  Horicon  Oak Grove Township.
Edwards  G. H.  painter  res Front  Beaver Dam City.
Edwards  Griffith  Beaver Dam  Calamus Township.
Edwards  J. C.  hardware store  res Madison  Beaver Dam City.
Edwards  J. J.  carpenter  Lowell Village.
Edwards  J.  farmer  Horicon  Oak Grove Township.
Edwards  R.  carpenter  res Wisconsin  Beaver Dam City.
Edwards  W. H.  farmer  Portland Township.
Edwards  William  farmer  Portland Township.
Ege  Fred  carver  res Middle  Beaver Dam City.
Eggert  A. V.  farmer  res Burnett  Beaver Dam City.
Eggert  Charles  farmer  Shields Township.
Eggert  Frederick  farmer  Shields Township.
Eggert  Joachin  laborer  Portland plank road  5th Ward Watertown.
Eggert  John  farmer  Shields Township.
Eggertsgluts  Jacob  farmer  Shields Township.
Eggleston  Chas. H.  lumber merchant  Fox Lake Village or Township.
Eggleston  Thomas G.  Fox Lake Village or Township.
Eichel  John  farmer  Shields Township.
Eichel  William  wagon maker  Shields Township.
Eichinger  J.  farmer  Leroy Township.
Eichinger  R.  farmer  Leroy Township.
Eichmann  Robert  mason  Theresa Township.
Eifert  J. H.  brewery  Harman Township.
Eifford  Christian  farmer  Watertown  Emmett Township.
Eilers  Herman  merchant  Iron Ridge  Hubbard Township.
Einor (Ernor?)  James  carpenter  Juneau.
Eischer  Peter  farmer  Herman Township.
Eisenbard  Anton  farmer  Beaver Dam Township.
Eisenresch  Frank  saloon  res Madison  Beaver Dam City.
Eisfelt  Chas.  student northwestern univ.  5th Ward Watertown.
Eistes  Michael  blacksmith  Neosho  Rubicon Township.
Eitcheit  William  farmer  Lowell Township.
Eitscheid  Geo. W.  farmer  Portland Township.
Eitscheid  John W.  farmer  Portland Township.
Eitscheid  William  farmer  Portland Township.
Elbert  Philip  farmer  Theresa Township.
Eldred  D. F.  blacksmith shop  Lowell Village.
Eldred  D. N.  farmer  Lowell Township.
Eldred  Emmett  blacksmith  Lowell Village.
Eldred  Holden  farmer  Lowell Township.
Eldred  Martin  farmer  Lowell Township.
Elkenton  Mark  farmer  Lomira Township.
Elkins  H. H.  farmer  Rolling Prairie  Burnett Township.
Elkins  J. H.  jeweler  Main St.  Waupun.
Ellenwood  E. O.  Carrington St.  Waupun.
Ellers  Hermann  merchant  Horicon Village.
Ellingson  Halver  farmer  Ashippun Township.
Ellis  C. A.  farmer  Fox Lake Village or Township.
Ellis  Clark  farmer  Beaver Dam Township.
Ellis  Hugh C.  Fox Lake  Westford Township.
Ellis  J. G.  Beaver Dam  Westford Township.
Ellis  James  farmer  Portland Township.
Ellis  O. C.  farmer  Portland Township.
Ellis  Reuben H.  marble yard  res R. R. Avenue  Beaver Dam City.
Ellison  John C.  farmer  Ashippun Township.
Ellison  John  farmer  Ashippun Township.
Elser  Christian  farmer  Beaver Dam Township.
Elser  George  farmer  Beaver Dam Township.
Elwell  Edward  attorney Front  res Washington  Beaver Dam City.
Ely  Calvin  Juneau  Oak Grove Township.
Ely  Henry  miller  Horicon Village.
Emerson  Mathew  Fox Lake  Trenton Township.
Emerson  Robt.  Juneau  Oak Grove Township.
Emery  R.  farmer  Leroy Township.
Emling  George  turner  Rubicon Township.
End  Chas.  dept county clerk  Juneau.
Enderle  Christ Jr.  farmer  Theresa Township.
Enderle  Christ  farmer  Theresa Township.
Enderle  Gottlieb  laborer  Theresa Township.
Enderle  Jacob  farmer  Theresa Township.
Endrick  Christian  Elba Township.
Enfelett  Nicholas  farmer  Lomira Township.
Engbretson  Hans J.  farmer  Ashippun Township.
Engbretson  John  farmer  Ashippun Township.
Engebretson  Even  farmer  Lebanon Township.
Engel  Christian  farmer  Shields Township.
Engel  Friedrich  Horicon  Hubbard Township.
Engel  George  store  Kekoskee  Williamstown Township.
Engel  Henry  Horicon  Hubbard Township.
Engel  John  carpenter  Horicon Village.
Engel  John  laborer  Herman Township.
Engel  Michael  farmer  Shields Township.
Engelbrecht  Fred  farmer  Shields Township.
Engelbrecht  H.  Farmer  Juneau  Oak Grove Township.
Engelbrecht  John  farmer  Shields Township.
Engelbrecht  Lud.  Spauldings Add.  5th Ward Watertown.
Engelhardt  John  farmer  Clyman Township.
Engelman  Windel  farmer  Lomira Township.
Engelskirsckor  L.  farmer  Clyman Township.
Engenberger  Andrew  Randolph  Westford Township.
Engledinger  John  farmer  Rubicon Township.
Engledinger  Mathias  farmer  Rubicon Township.
Engledinger  Peter  farmer  Rubicon Township.
Engweis  Wm.  Hustisford St.  6th Ward Watertown.
Ennis  James Jr.  farmer  Ashippun Township.
Ennis  James Sr.  farmer  Ashippun Township.
Ennis  Lawrence  farmer  Ashippun Township.
Ennis  William  farmer  Ashippun Township.
Ennison  James  farmer  Clyman Township.
Ennison  William  farmer  Clyman Township.
Enright  Cor.  farmer  Watertown  Emmett Township.
Enright  Cornelius  farmer  Lebanon Township.
Enright  J.  farmer  Williamstown Township.
Enright  John  farmer  Watertown  Emmett Township.
Ensenbach  Henry  farmer  Theresa Township.
Epley  M. H.  Randolph.
Erdinack  Christ  farmer  Lowell Township.
Erdman  August  laborer  Horicon  Hubbard Township.
Erdman  Charles  farmer  Hustisford Township.
Erdman  Ferd.  farmer  Herman Township.
Erdman  Fred  farmer  Herman Township.
Erdman  Frederick  farmer  Watertown  Emmett Township.
Erdman  Gottlieb  farmer  Herman Township.
Erdman  John  farmer  Hustisford Township.
Erdman  William  farmer  Herman Township.
Erdmann  August  farmer  Theresa Township.
Erdmann  Carl  farmer  Theresa Township.
Erdmann  Ernest  farmer  Watertown  Emmett Township.
Erdmann  Gottlieb  farmer  Theresa Township.
Erdmann  Michael  farmer  Theresa Township.
Ereckson  Nels  farmer  Lebanon Township.
Erhardt  Christian  farmer  Lomira Township.
Ericke  Christian  farmer  Williamstown Township.
Erickson  Oalver  grocery  Ashippun Township.
Erickson  Thoor  farmer  Ashippun Township.
Erion  John  farmer  Rubicon Township.
Erion  Math.  farmer  Hubbard Township.
Erion  Tobias  farmer  Herman Township.
Ertel  F.  farmer  Leroy Township.
Ertl  Jacob  carpenter  res Madison  Beaver Dam City.
Ertle  John  farmer  Watertown  Emmett Township.
Erway  George M.  farmer  Beaver Dam Township.
Erway  Milton W.  farmer  Beaver Dam Township.
Esch  Joseph  carpenter  res Mill  Beaver Dam City.
Escort  Robert  farmer  Beaver Dam Township.
Eske  August  farmer  Lebanon Township.
Eske  Ferdinand  farmer  Lebanon Township.
Eske  William  farmer  Ashippun Township.
Esser  Michael  farmer  Beaver Dam Township.
Esterbrook  John  carpenter  res Mary  Beaver Dam City.
Etbauer  John  wagoner  Theresa Township.
Eteringer  Peter  laborer  Herman Township.
Etlinger  S.  Williamstown Township.
Ettinger  Nathan  farmer  Lowell Township.
Evans  D. J.  farmer  Elba Township.
Evans  David  farmer  Clyman Township.
Evans  David  Randolph  Westford Township.
Evans  Ebenezer  farmer  Fox Lake Village or Township.
Evans  Evan W.  Columbus  Calamus Township.
Evans  Henry  farmer  Juneau  Oak Grove Township.
Evans  Hugh  farmer  Elba Township.
Evans  J. V.  Dennis Add.  5th Ward Watertown.
Evans  James  farmer  Fox Lake Village or Township.
Evans  John D.  farmer  Fox Lake Village or Township.
Evans  John  laborer  res Fourth  Beaver Dam City.
Evans  Joseph  farmer  Juneau  Oak Grove Township.
Evans  R. D.  merchant  Randolph.
Evans  R. T.  Beaver Dam  Calamus Township.
Evans  Rees  farmer  res James  Beaver Dam City.
Evans  Robert  farmer  Fox Lake Village or Township.
Evans  S. S.  farmer  Juneau  Oak Grove Township.
Evans  Samuel W.  farmer  Elba Township.
Evans  William A.  Beaver Dam  Calamus Township.
Evans  William W.  Columbus  Calamus Township.
Evarts  Timothy  farmer  Beaver Dam Township.
Evenham  Aaron  farmer  Clyman Township.
Everett  Chas.  farme  Juneau  Oak Grove Township.
Everett  Timothy  farmer  Juneau  Oak Grove Township.
Everson  Joseph K.  farmer  Burnett  Burnett Township.
Exner  August  farmer  Lebanon Township.
Ezard  William  farmer  Neosho  Rubicon Township.
Faber  Henry  hotel  Iron Ridge  Hubbard Township.
Faber  Henry  laborer  Theresa Township.
Fagen  John  m & st. paul railroad  Horicon Village.
Fairbanks  D. C.  grain dealer  Jefferson St.  Waupun.
Fairbanks  Elijah  Elba Township.
Fairbanks  Herbert  Elba Township.
Fairbanks  Hubert  painter  res Madison  Beaver Dam City.
Fairbanks  Jas. K.  stock dealer  Waupun.
Fairchild  L. L.  merchant/P.M.  Rolling Prairie  Oak Grove Township..
Falk  Henry  farmer  Watertown  Emmett Township.
Falk  Henry  farmer  Herman Township.
Falkenstein  Fred  farmer  Herman Township.
Falkinham  R.  farmer  Minn. Junction  Burnett Township.
Faltermeir  Michael  laborer  res Third  Beaver Dam City.
Faltermiah  Michael  Fox Lake  Westford Township.
Faltz  August Jr.  carpenter  Mayville.
Faltz  August  carpenter  Mayville.
Famer  R.  Oak Grove Township.
Fanshaw  Aaron  teamster  Fox Lake Village or Township.
Fanshaw  Henry  tailor  Oak Grove  Oak Grove Township.
Fardell  Mathew  farmer  Beaver Dam Township.
Fareman  Fred  farmer  Elba Township.
Fareman  Joseph  farmer  Elba Township.
Farley  James  laborer  Hubbard Township.
Farlow  Alfred  farmer  Minn. Junction  Burnett Township.
Farlow  Simeon  farmer  Minn. Junction  Burnett Township.
Farmer  Calvin  Rubicon Township.
Farmer  Pat  farmer  Clyman Township.
Farnham  Samuel  Hubbard Township.
Farnsworth  Reuben  farmer  Juneau  Oak Grove Township.
Farr  Daniel  farmer  Lowell Township.
Farr  G. W.  farmer  Lowell Township.
Farr  Myron  collier  Rubicon Township.
Farrell  James  farmer  Herman Township.
Farrington  A.  harness shop  Fox Lake Village or Township.
Farrington  Andrew  laborer  Elba Township.
Farrington  G.  farmer  Williamstown Township.
Farrington  M.  laborer  Elba Township.
Faulkner  Thomas  farrier  Elba Township.
Faulkner  William  laborer  Elba Township.
Favmer  Owen  farmer  Clyman Township.
Fawn  Peter  farmer  Beaver Dam Township.
Fehland  August  farrier  Mayville.
Fehling  August  farmer  Lowell Township.
Fehling  Christ  farmer  Clyman Township.
Feierhammer  Carl  teacher  Horicon Village.
Feierhammer  Carl  teacher  Hubbard Township.
Feierhammer  Julius  carpenter  Horicon Village.
Feige  August  Theresa Township.
Feigle  Jacob  Beaver Dam  Trenton Township.
Feihman  Frederick  farmer  Watertown  Emmett Township.
Feldhahn  Fred  farmer  Hubbard Township.
Feldmeier  L.  farmer  Leroy Township.
Feldmeyer  A.  farmer  Kekoskee  Williamstown Township.
Felkel  Anton  wagon mfg.  Water St.  5th Ward Watertown.
Feller  William  farmer  Leroy Township.
Fellerman  F.  cooper  Margareta St.  5th Ward Watertown.
Fellwock  John  farmer  Theresa Township.
Fellwock  Martin  farmer  Theresa Township.
Fellwock  S. W.  farmer  Theresa Township.
Felt  Albert C.  laborer  Waupun.
Felt  Amos  laborer  Neosho  Rubicon Township.
Fenner  Ferdinand  farmer  Lomira Township.
Fenz  C.  farmer  Leroy Township.
Ferguson  Benj.  express agent  Fox Lake Village or Township.
Ferguson  David  farmer  Waupun  Chester Township.
Ferguson  Drysdale  farmer  Waupun  Chester Township.
Ferguson  James  farmer  Rubicon Township.
Ferguson  John  wk in factory  res Spring  Beaver Dam City.
Ferguson  John  Fox Lake  Trenton Township.
Ferguson  Robert  farmer  Fox Lake Village or Township.
Ferguson  Walter  wk in factory  res Madison  Beaver Dam City.
Ferguson  William  farmer  Fox Lake Village or Township.
Ferrick  Pat  farmer  Rubicon Township.
Ferris  James  farmer  Beaver Dam Township.
Ferscher  Theodore  mason  Hustisford St.  6th Ward Watertown.
Fertie  Louis  farmer  Lowell Township.
Feucksgruber  J.  farmer  Leroy Township.
Feuer  M. R.  Hubbard Township.
Fich  Gottlieb  Beaver Dam  Calamus Township.
Fick  Frederick  farmer  Shields Township.
Fick  Jno.  laborer  Borer St.  5th Ward Watertown.
Fick  John  farmer  Shields Township.
Fickert  William  farmer  Theresa Township.
Fieher  Carl  farmer  Farmersville  Williamstown Township.
Field  Jesse  farmer  res Middle  Beaver Dam City.
Fields  James  farmer  Beaver Dam Township.
Fieldstadt  Engelbert  farmer  Waupun  Chester Township.
Fieldstadt  John  painter  Jefferson St.  Waupun.
Fifer  Peter  laborer  Waupun.
Filke  John  farmer  Horicon  Hubbard Township.
Filke  William  farmer  Horicon  Hubbard Township.
Filke  Wm. Jr.  farmer  Horicon  Hubbard Township.
Filkins  Hiram  well digger  res Center  Beaver Dam City.
Findling  Philip  farmer  Theresa Township.
Finger  Michael  farmer  Lomira Township.
Fink  F. W.  farmer  Portland Township.
Fink  Friedrich  farmer  Theresa Township.
Fink  Joachin  farmer  Farmersville  Williamstown Township.
Fink  Michael  farmer  Lomira Township.
Finlay  Nicholas  farmer  Shields Township.
Finlay  Robert  laborer  Shields Township.
Finn  John  farmer  Watertown  Emmett Township.
Finn  Michael  farmer  Clyman Township.
Finn  Thomas  farmer  Fox Lake Village or Township.
Finnegan  T. P.  laborer  Juneau.
Finney  Henry  hotel  Lowell Village.
Finney  J. D.  hotel  Lowell Village.
Firks  August  farmer  Theresa Township.
Firks  Carl  farmer  Theresa Township.
Firks  William  farmer  Theresa Township.
Fisher  Aaron C.  farmer  Portland Township.
Fisher  Albert  laborer  Herman Township.
Fisher  August Jr.  Hubbard Township.
Fisher  August  farmer  Clyman Township.
Fisher  August  laborer  Lomira Township.
Fisher  August  Herman St.  6th Ward Watertown.
Fisher  August  Hubbard Township.
Fisher  C. H.  lumber clerk  res York  Beaver Dam City.
Fisher  Charles  laborer  Juneau.
Fisher  Dan Sen.  farmer  res James  Beaver Dam City.
Fisher  Daniel  barber  Lowell Village.
Fisher  Daniel  farmer  Clyman Township.
Fisher  Franz  butcher  Horicon Village.
Fisher  Franz  farmer  Watertown  Emmett Township.
Fisher  George  farmer  Beaver Dam Township.
Fisher  George  Fox Lake  Westford Township.
Fisher  Henry  Horicon  Hubbard Township.
Fisher  Herman  farmer  Portland Township.
Fisher  J. R.  laborer  res York  Beaver Dam City.
Fisher  J.  farmer  Farmersville  Williamstown Township.
Fisher  J.  farmer  Leroy Township.
Fisher  Jacob  farmer  Juneau  Oak Grove Township.
Fisher  James  carpenter  res York  Beaver Dam City.
Fisher  John  butcher  Horicon Village.
Fisher  John  farmer  Clyman Township.
Fisher  John  Farmer  Fox Lake Village or Township.
Fisher  Joseph  Fox Lake  Westford Township.
Fisher  Joseph  Hubbard Township.
Fisher  L. H.  farmer  Portland Township.
Fisher  Louis  farmer  Shields Township.
Fisher  Michael  cooper  Lowell Village.
Fisher  Valentine  Farmersville  Williamstown Township.
Fisher  Valentine  Hubbard Township.
Fisher  Wash. C.  laborer  Burnett  Burnett Township.
Fisher  Wesly  farmer  Portland Township.
Fisher  William  farmer  Burnett  Burnett Township.
Fisher  William  farmer  Shields Township.
Fisher  William  Hubbard Township.
Fitzgerald  Mathew  farmer  Oak Grove  Oak Grove Township.
Fitzgerald  Mathew  laborer  Juneau.
Fitzgerald  Michael  laborer  Juneau.
Fitzgerald  Michael  Oak Grove  Oak Grove Township.
Fitzgerald  Pat.  laborer  Juneau.
Fitzgerald  Patrick  Oak Grove  Oak Grove Township.
Fitzgerald  Thomas  farmer  Shields Township.
Fitzpatrick  John  farmer  Portland Township.
Fitzpatrick  Terrance  farmer  Shields Township.
Flach  George  wagon maker  res Madison  Beaver Dam City.
Flagh  C.  farmer  Leroy Township.
Flahertz  Pat.  farmer  Lowell Township.
Flahrley  James  laborer  res Madison  Beaver Dam City.
Flanagan  Peter  farmer  Ashippun Township.
Flanagan  Terence  farmer  Ashippun Township.
Flanders  Curtis  farmer  Waupun  Chester Township.
Flanders  J. E.  tinsmith  res Third  Beaver Dam City.
Flanders  Samuel P.  farmer  Waupun  Chester Township.
Flatow  Fred  blacksmith  Herman Township.
Flavin  David  farmer  Watertown  Emmett Township.
Flavin  E.  farmer  Lowell Township.
Flavin  L.  farmer  Lowell Township.
Flecher  Charles  farmer  Hustisford Township.
Fleck  Henry C.  farmer  Fox Lake Village or Township.
Fleigel  M.  farmer  Leroy Township.
Fleishmann  Carl  tailor  Mayville.
Flemming  David  farmer  Clyman Township.
Flemming  Herman  merchant  Iron Ridge  Hubbard Township.
Flemming  James  railroad hand  Lowell Township.
Flemming  John Jr.  farmer  Watertown  Emmett Township.
Flemming  John Sr.  farmer  Watertown  Emmett Township.
Flemming  William  Fox Lake  Trenton Township.
Flenning  Pat  farmer  Clyman Township.
Fletcher  Daniel  farmer  Hustisford Township.
Flint  R. R.  farmer  Elba Township.
Flohr  B.  farmer  Clyman Township.
Flohr  Gustavus  farmer  Watertown  Emmett Township.
Flohr  Moritz  farmer  Watertown  Emmett Township.
Fluery  Peter  shoe maker  Herman Township.
Flury  John  farmer  Mayville  Williamstown Township.
Flyn  Hesekiah  Oak Grove St.  5th Ward Watertown.
Flynn  Daniel  laborer  Juneau.
Flynn  Pat.  laborer  Juneau.
Flynn  William  laborer  Juneau.
Foerstenan  Wm.  Vine St.  6th Ward Watertown.
Foley  David  farmer  Watertown  Emmett Township.
Foley  Edward  farmer  Clyman Township.
Foley  James  farmer  Clyman Township.
Foley  John  farmer  Clyman Township.
Foley  John  farmer  Elba Township.
Foley  Michael  farmer  Elba Township.
Foley  Patrick  farmer  Watertown  Emmett Township.
Foley  Thomas  farmer  Elba Township.
Folsom  William  farmer  Burnett  Burnett Township.
Foot  M. L.  farmer  Beaver Dam  Oak Grove Township.
Foote  E. D.  station agent  Jefferson St.  Waupun.
Forbes  Alex  carpenter  Horicon Village.
Forble  Wm.  Horicon  Oak Grove Township.
Ford  Henry  insurance agent  Fox Lake Village or Township.
Ford  L. E.  Fox Lake Village or Township.
Ford  Richard  farmer  Rubicon Township.
Ford  Robert  laborer  Rubicon Township.
Ford  S. H.  farmer  Beaver Dam Township.
Forman  Joseph  farmer  Shields Township.
Forrester  August  farmer  Lowell Township.
Forrester  Charles  farmer  Lowell Township.
Forrester  Chas. H.  laborer  Fox Lake Village or Township.
Forrester  Samuel  farmer  Lowell Township.
Forward  Benj. F.  farmer  Burnett Junction  Burnett Township.
Forward  James  res College  Beaver Dam City.
Fosbender  Adam  farmer  Beaver Dam Township.
Fossett  Christian  farmer  Ashippun Township.
Foster  Alonzo  laborer  res R. R. Avenue  Beaver Dam City.
Foster  Charles  laborer  res R. R. Avenue  Beaver Dam City.
Foster  Edwin  res Spring  Beaver Dam City.
Foster  G. C.  wheat buyer  Randolph.
Foster  James W.  Beaver Dam  Calamus Township.
Foster  John  farmer  Waupun  Chester Township.
Foth  Louis  wk in brewery  res Madison  Beaver Dam City.
Foulk  Ellis T.  farmer  Fox Lake Village or Township.
Fowler  E. A.  Fall River  Calamus Township.
Fowler  F. P.  teacher  Waupun.
Fowler  Isaac M.  farmer  Waupun  Chester Township.
Fowler  Monroe  farmer  Waupun  Chester Township.
Fox  Daniel  farmer  Lowell Township.
Fox  Dennis  Hubbard Township.
Fox  Frank  farmer  Rubicon Township.
Fox  J. N.  Beaver Dam  Trenton Township.
Fox  James  farmer  Lowell Township.
Fox  James  Beaver Dam  Trenton Township.
Fox  John C.  farmer  Herman Township.
Fox  Philip  farmer  Portland Township.
Fox  T. P.  Beaver Dam  Trenton Township.
Fox  William D.  farmer  Burnett Junction  Burnett Township.
Fox  William  blacksmith  res Madison  Beaver Dam City.
Foy  Francis  farmer  Ashippun Township.
Frabert  Charles  farmer  Clyman Township.
Frabert  Henry  farmer  Clyman Township.
Frabert  William  farmer  Clyman Township.
Fraedrich  Ludwig  farmer  Horicon  Hubbard Township.
France  William  farmer  Portland Township.
Francis  Charles  farmer  res Spring  Beaver Dam City.
Francis  Jacob  farmer  Horicon  Oak Grove Township.
Francis  John H.  farmer  Horicon  Oak Grove Township.
Francis  Joseph  farmer  Minnesota Junction  Hubbard Township.
Francisco  Manuel  barber  res Front  Beaver Dam City.
Frand  Festal  Fox Lake  Westford Township.
Frank  Edward  Beaver Dam  Trenton Township.
Frank  Lacey  Fox Lake  Westford Township.
Frank  Louis  res W. Water  Beaver Dam City.
Franke  Carl  farmer  Lomira Township.
Franke  Carl  Mayville.
Franke  Ferdinand  blacksmith  Lomira Township.
Franke  Fred  farmer  Hustisford Township.
Franke  John  laborer  Mayville.
Franke  Ludwig  farmer  Hubbard Township.
Franke  Ludwig  farmer  Theresa Township.
Franke  W.  farmer  Leroy Township.
Franke  William  Theresa Township.
Frantz  William  farmer  Lowell Township.
Franz  William Jr.  farmer  Lowell Township.
Frattinger  John  farmer  Theresa Township.
Frattinger  Michael  farmer  Theresa Township.
Freck  Fred  Horicon  Oak Grove Township.
Fredericks  John  farmer  Beaver Dam Township.
Fredericks  William  farmer  Beaver Dam Township.
Fredrick  Carl  farmer  Theresa Township.
Freeborn  Thos.  night watchman M. & St. P. R.R.  5th Ward Watertown.
Freeman  James R.  flour and feed store  Horicon Village.
Freeman  John R.  farmer  Hubbard Township.
Freeman  John S.  tailor  Horicon Village.
Freeman  Samuel  farmer  Beaver Dam Township.
Freeman  Williman  Hubbard Township.
Freer  Joseph  Hubbard Township.
Freidesh  Joseph  carpenter  res Madison  Beaver Dam City.
Frelle  G.  farmer  Leroy Township.
Fremming  Christian  farmer  Ashippun Township.
Frencel  William  tailor  res Division  Beaver Dam City.
French  A. W.  farmer  Rubicon Township.
French  Benjamin  railroad hand  Rubicon Township.
French  D. C.  lumber  Randolph.
French  D.  farmer  Beaver Dam Township.
French  Jonathan  farmer  Beaver Dam Township.
French  Lyman  farmer  Beaver Dam Township.
French  M. L.  livery  Randolph.
French  Richard  farmer  Burnett Junction  Burnett Township.
Fretz  John  farmer  Herman Township.
Freund  A. W.  farmer  Williamstown Township.
Fribert  L. T.  attorney  Juneau.
Frickert  Adolph  saloon  Theresa Township.
Friday  Nicholas  Fox Lake  Trenton Township.
Fridland  Lewis H.  farmer  Horicon  Burnett Township.
Friebel  H.  cooper  Mayville.
Friederich  Martin  farmer  Clyman Township.
Friederick  Martin  farmer  Dennis Add.  5th Ward Watertown.
Friely  William  Waupun  Trenton Township.
Friemer  H.  Williamstown Township.
Fries  Fred  laborer  Horicon Village.
Friese  August  tailor  Theresa Township.
Friesman  Charles  laborer  Fox Lake Village or Township.
Frink  H. W.  Reverend  Burnett  Burnett Township.
Frink  Michael  Randolph  Westford Township.
Frinks  William  farmer  Theresa Township.
Friske  August  farmer  Horicon  Hubbard Township.
Frisky  August  farmer  Horicon  Hubbard Township.
Fritsch  Henry  farmer  Portland Township.
Fritsche  Jno. Jr.  minister  Lomira Township.
Fritsche  John  farmer  Lomira Township.
Fritsche  Julius  farmer  Lomira Township.
Fritz  Fred  laborer  Hustisford Township.
Fritz  Herman  laborer  Hustisford Township.
Fritz  Theodore  laborer  Hustisford Township.
Fritz  Wm.  Horicon  Oak Grove Township.
Fritzke  Rudolph  laborer  Hustisford Township.
Froemming  Charles  blacksmith  Ashippun Township.
Frolick  William  farmer  Lowell Township.
Frost  A.  Hustisford Township.
Fruhdtle  George  laborer  Theresa Township.
Frukee  E.  Horicon  Oak Grove Township.
Fry  Charles  farmer  Lowell Township.
Fuchs  John  farmer  Lomira Township.
Fuessing  B.  farmer  Mayville  Williamstown Township.
Fueten  Fred  farmer  Herman Township.
Fueten  Gerhard  farmer  Herman Township.
Fueten  William  farmer  Herman Township.
Fuhrhop  Henry